εχω μπερδευτει! δεν ξερω ποιανου γιατρου-ψυχολογου προτροπη να ακολουθησω!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129

    εχω μπερδευτει! δεν ξερω ποιανου γιατρου-ψυχολογου προτροπη να ακολουθησω!!!

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ

    Ειμαι μπερδεμενος! εδωκι λιγες μερς δεν ξερω τι να κανω? κι με αποτελεσμα να μην κανω τυποτα! μαλον να κανω κακο!
    Στο 18 ανω μου λεν να ακολουθησω μια δικιαμου μεθοδος απτοξινωσης , η να παω σε κλινικη- οπου κι αυτο θα γινει αφου εχουν γινει ολες οι διαδιασιες μενουν μονο οι λεπτομεριες της συγκεκριμενης ημερομινιας-κι μολις βγω απο εκει να μπω στο προγραμμα για εργαζομενους οπου ειναι γυρο στις 1-2 φορες την βδομαδα οπου μαζι με φαρμακα ακολουθω οχτω κυκλους κι καθ σταδιο κανω κατι σαν εξετασεις για να παω στο επομενο- προσωπικα υτο θελω να κανω κι σχεδον αυτο κανω- με μονη διαφορα την κλινικη οπου αντι για της βορειας ελλαδας μαλον θα παω στης βορειας ευωπης! οποια κι αν παρω απο τις δυο ειναι καλες , γτ. δεν εχουν μονο το κοματι της αποτοξινωσης αλλα κι της "απεξαρτησης" οπου εναι κι το πιο δυσκολο απο ολα!
    Μαζι με αυτα παω κι σε ιδιωτες γιατρους κι ψυχολογους- εχω χαλασει πολλα λεφτα- ο γιατρος ενας πολυ γνωστος μακρυμαλλης μου εχει δωσει καποια φαρμακα για ρις μερες της χαρμανας! αυτα τα φαρμακα ομως κανουν για να κοψουν ενας λοχος μαζι! η ενας ελεφαντας! ειμαι πολυ δυνατα! τα οπιοχα που εχει η συνταγη με σοκαραν οταν διαβασα οτι τα χορηγουν σε ανθρωπους που τους ακροτιριαζουν καποι μελος του σωματος για να μην σφαραζουν στον πονο, μετα εχει χαπια βενζοδιαζεπινες -χαπια πολυ εξαρτησημα, βεβαια για λιγες μερες δεν υπαρχει θεμα ,για αυτο κιμου τα εδωσε ο ανθρωπος, ομως ειναι πολυ"μαστουρικα" δεμ ξερω τι κανω, δεν ξερω τι λεω, ξεχναω συνεχεια κι οχι μονον πραματα αλλα κι καταστασεις ,μπορει να εχω κουβεντιασει με καποιον κι μετα απο λιγο δεν θυμαμαι ποιος ειναι!!! Παρα το οτι εγκρινω την γνωση του, την εμπειρι του δεν μπορω δεν αντεξα να κανω σωστα την ιεραπεια του!αφου δεν εχω την δυναμη να αρνηθω στον πιρασμο μενοντας εδω στην αθηνα!
    Τλος μια ψυχολογος μου λεει οτι ειναι πολυ καλη λυση η κλειστη κλινικη θεσσαλονικης - οπου κι θα παω η εκει η εξωτερικο σε λιγες μερες- ομως αυτη με προτρεπει να κανω κι αλλα πραματα που εχουν να κανουν με την ζωημου κι το πως βλεπω την ζωη ενω ειμαι ακομα στην χρηση.
    Μου λεει πως πρεπει να σταματησω ειδη την παρεα με ατομα που κανουν χρηση , αλλα μου λεει να το κανω με τροπο εντονο! δλδη, μου ζητα να τσακωθω με αυτους! Μςτα μου λεει οτι πρεπει να αλλαξω τροπο ζωης , οπως τις ωρες που τροω, τις ωρες που ξυπναωκι αλλα τετοια περιεργα.
    Τελος κι πιο δυσκολο μου λεει να πιασω ολους οσους εχω τσακωθει - εχω πυκρανει κι να παω απο κοντα - μαλιστα μου λεει οχι φιλε μεενα μηνυματακι η ενα τηλεφονακι κι ξεμπερδεψες! να παω να τους βρω! κι μαλιστα να κατσω να ακουσω κι τα παραπονα τους!! δλδη αμα καποιοσ απο αυτους εχει αχτει να με βαρεσει, να μου δωσει καμια μπουνια/ κι μου ειπε " τι ανδρας μου λες συνεχεια οτι εισαι? ε ? φιλε? ναι να αντεξεις κι αυτο! μαλισταπρεπει να τ κανω πριν παω για θεραπια στημ κλειστη κλινικη αλλα κι μετα σε καποιεσ φασεις!! - φανταζομαι την χαρα που θα εχει αμα το ακουσει ο πατεραμου, που θελει να μου δωσει κατι χαστουκια!!!!
    Αυτα τα περιεργα κι διαφορα μου ζηταν οι θεραπευτες μου!! εσεις τι λετε ρε πιδια?
    Προσωπικα παρα το οτι ειμαι κουτσος αφουεπεσα την πεμπτη απο μαστουρα, παρα λοιπον οτι ειμαι σε γυψοκι θα μπορουσα να παρω παραταση δεν το κσνω! οσο πιο γρηγορα μπω στο ψυχιατρειο τοσο πιο καλα! μακαρι να μπω σε δεκα μερες!
    ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ!! ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΖΩΗ! ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΖΟΡΙΣΤΩ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ! ΜΠΟΡΕΙ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΑ, ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΛΕΓΕ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ, Η ΠΡΟΙΝ ΜΟΥ, ΟΙ ΦΙΛΟΙΜΟΥ ΚΙ ΓΩ ΝΑ ΕΛΕΓΑ ΜΕ ΤΥΠΟΤΑ! ΑΛΛΑ ΠΛΕΟ ΤΟ ΘΕΛΩ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    784
    Καλημέρα Γιώργο. Όπως είπες, ήδη έχεις μπει σε μια διαδικασία. Το θέμα είναι να την ακολουθήσεις με συνέπεια και αυτο είναι το στοιχημα σου. Πιστεύω ότι βρίσκεσαι σε καλο δρόμο γιατί το λες και το τονίζεις ποσο θέλεις ν' απεξαρτηθείς, ποσο ανάγκη έχεις μια φυσιολογική ζωή.
    Η δεύτερη ψυχολόγος σου δίνει μια άλλη οπτική...απολυτο δυναμικο ξεκαθάρισμα των πάντων. Διαφορετικος τρόπος ζωης και καθημερινότητας...τιποτα να μην σου θυμίζει την παλια ζωη σου. Σαν να πεθαίνεις και να ξαναγεννιέσαι καινουριος, σπάζοντας τους παλιους δεσμους και τις συνήθειες σου. Ίσως ακουγεται λιγο τρομακτικο και ακραίο, μπορεί όμως πραγματικά να σε βοηθήσει.
    Να μετατρέψεις το "ετσι συνέβη" σε "ετσι το θέλησα" αυτό και μόνο ονομάζω λύτρωση ΝΙΤΣΕ

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    ..ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ!! ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΖΩΗ! ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΖΟΡΙΣΤΩ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ! ΜΠΟΡΕΙ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΑ, ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΛΕΓΕ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ, Η ΠΡΟΙΝ ΜΟΥ, ΟΙ ΦΙΛΟΙΜΟΥ ΚΙ ΓΩ ΝΑ ΕΛΕΓΑ ΜΕ ΤΥΠΟΤΑ! ΑΛΛΑ ΠΛΕΟ ΤΟ ΘΕΛΩ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!
    Καλημέρα Γιώργο μου,
    πιστεύω ότι πια είσαι ΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΟΣ να επιστρέψεις στην ζωή.. οριστικά πλέον κι αυτό φαίνεται από όσα τελευταία καταθέτεις και δείχνεις ότι πια έχεις πειστεί πως είναι μονόδρομος!
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Γιώργο, ο συνδυασμός αποτοξίνωσης και αλλαγών στη ζωή είναι αναμφισβήτητα ο καλύτερος. Η αναθεώρηση της καθημερινότητας και των διαπροσωπικών σχέσεων είναι κάτι που απ' όσο βλέπω και εσύ το αναγνωρίζεις σαν ανάγκη. Δεν μπορώ να κρίνω τη διαδικασία που σου προτείνουν, αναμφίβολα όμως αυτή είναι η κατεύθυνση προς την οποία χρειάζεται να κινηθείς, να δεις τον εαυτό σου και τη ζωή σου συνολικά. Μην σου φαίνεται παράξενο πάντως που αυτό συμπεριλαμβάνει ακόμα και αλλαγές στον τρόπο που τρως ή κοιμάσαι, όλα έχουν σημασία. Εύχομαι καλή τύχη!

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Ευχαρηστω πολυ για τα καλα σας λογια¨) για τα ενθαρυντικα σας λογια") για τον τροπο που μου μηλατε! για το θαρρος που μου δινετε!
    Ξερουμε πως τα πραματα δεν εναι ευκολα! πως εχω μακρυ κι γεματο εμποδια δρομο να διαβω! ομως δεν θα τα παρατησω! σαν προιν-πολυ προιν βεβαια ¨)χεχε αθλητης- εχω μαθει να αγωνιζομαι μεχρι τελευταιας ανασας! σαν παιδι του πειραια¨) -ελποιζω να μην το παρετε στραβα ,τοπικιστικο αστειο ειναι κι μονο, δεν πιστευω πλεον στισ ιδιωτιτες των γριτονιων παρα μονο των ανθρωπων- σαν πειραιοτης λοιπον χεχεχε εχω μαθει να μην κολωνω αλλα κι να βρισκω"πλαγιους"τροπους για τον καθε σκοπο μου ¨)!
    Δεν μπορω ομως να μην δω την αληθεια, την αληθεια που θελει την στατιστικη να ειναι απεναντιμου, αφου οι πιο πολλοι εχουν χασει την μαχη! ειμαι ναγκασμενος να παταω στο δαφος , οχι στα συννεφα πιστευοντας πως ειναι στανταρ η επυτιχειαμου! Αυτο ομως δεν με πτοει! απλα με κανει να ειμαι πιο μεθοδικος κι προσεκτικος!
    Ειδη εχω αρχισει καποια πολυ μικρα βηματα, τα μεγαλα βηματα βεβαια θα γινουν σε λιγες μερες στο ψυχιατρειο! εκει θα κανω οσο μπορω υπομονη κι επυμονη! οσο για αυτα που μου παν να κανω, να βρω καποιους που εω διαφορες η προσπαθεια δεν πηγε κι πολυ καλα! αλλος μου ειπε να παω στο δυαλο κι μου το εκλεισε στα μουτρα¨) χεχε, αλλη νομιζε οτι ειναι τροποσ να της παρω δανικα¨) αλλος μου ειπε οτι αμα δεν ειχα το ποδι μου σπασμενο θα μου το σπαγε αυτος! κι να μην με δει μππροστατου !¨) χεεχε, λιγοι το πειραν καλα, σημερα σε λιγες ωρες θα ξανα ψαξω να βρω καποιους να κλεισω λογαριασμους κι εκρεμοτητες!
    Ευχομαι οι ευχες σας να πιασουν τοπο! υποσχομαι πως θα κανω οτι μπορω να μην σας βγαλω ασκοπο τον χρονο κι τα αισθηματα που σκορπισατε ασχολουμενοι με μενα! ¨)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    784
    Γιώργο πριν κλεισω το πισάκι μου θα σου πω αυτο, το θέμα είναι ότι εσυ έκανες μια πολυ σημαντική προσπάθεια με το να προσεγγίσεις ανθρώπους, δεν είναι καθόλου εύκολο...Δεν έχει τοση σημασία πως ο καθένας αντέδρασε αλλά η δική σου ειλικρινής προσπάθεια, η υπέρβαση...Και να αισθάνεσαι καλά μ' αυτό ασχέτου αποτελέσματος, κάποιοι , πάντα λιγοι, θα νιώσουν..
    Δεύτερον άσε τις στατιστικές κατά μέρους και τους αριθμους, ο κάθε άνθρωπος και η κάθε περίπτωση είναι μοναδική. Κοιτα πως θα λυτρώσεις το σώμα και την ψυχή σου , οχι ηττοπάθειες..
    Να μετατρέψεις το "ετσι συνέβη" σε "ετσι το θέλησα" αυτό και μόνο ονομάζω λύτρωση ΝΙΤΣΕ

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Frini View Post
    Γιώργο πριν κλεισω το πισάκι μου θα σου πω αυτο, το θέμα είναι ότι εσυ έκανες μια πολυ σημαντική προσπάθεια με το να προσεγγίσεις ανθρώπους, δεν είναι καθόλου εύκολο...Δεν έχει τοση σημασία πως ο καθένας αντέδρασε αλλά η δική σου ειλικρινής προσπάθεια, η υπέρβαση...Και να αισθάνεσαι καλά μ' αυτό ασχέτου αποτελέσματος, κάποιοι , πάντα λιγοι, θα νιώσουν..
    Δεύτερον άσε τις στατιστικές κατά μέρους και τους αριθμους, ο κάθε άνθρωπος και η κάθε περίπτωση είναι μοναδική. Κοιτα πως θα λυτρώσεις το σώμα και την ψυχή σου , οχι ηττοπάθειες..

    Εχεις δικιο αυτη η "ηττοπαθεια" ειναι οτι πιο ασχημο, οτι πιο κακο μπορει να συμβει σε καποιον που βασανιζετε με θεματα συναισθηματικα!
    Δυστυχως με ακολουθει πο παιδακι, θυμαμαι στο σχολειο οπου ενω ειχα διαβασει, ενω ηξερα τις απαντησεις μολις επιανα στα χεριαμου το χαρτι ελεγα απο μεσα μου - δεν θα τα πας καλα, τσαμπα καθεσαι, θα γραψεις χαλια- κι αλλα τετοια! Το ιδιο ,παρομοιο παθενα κι με τον αθλητησμο βεβαια εκει ειχα τον προπονητημου οπου μου εβαζε τις φωνες! με εβριζε( με καλο σκοπο) κι καπος τα καταφερνα, αλλα σχεδον πντα , οταν σηκονα τα σκινι, οταν ειχαμε αγωνα πυγμαχιας , ακομα κι με τον πιο ευκολο αντυπαλο με επιανε ενας τρομος! απιστευτω αλλα το παθενα, ξερετε αμα στην πυγμαχια συγκρουστουν τα χερια την ωρα των χτυπιματων ,μπορει το χερι του αντιπαλου να σε βρει στο σαγονι-πηγουνι κι ς μην εχει βαλει δυναμη το χτυπημα αυτο μπορει να σου προκαλεσει νοκ αουτ! ναι! γτ. για δευτερα σταματαει η κτκλοφορια στον εγκεφαλο, ζαλιζεσε, βλεπεις αστερακια κι πεφτεις κατω, σαν μικρη λυποθυμια! μπορει να συμβει τυχαια βεβαια ,μπορει δλδη δυο αθλητες με μεγαλη διαφορα μεταξυ τους, δλδη ο ενας να ειναι πολυ πιο καλος απο τον αλλον αλλα λογο ατυχιας να του περασει νοκ αουτ! αυτο το φοβομουν συνεχεια! ητανο εφιαλτης μου!! ολο αυτο μπυ περναγε στο μυαλο! βεβαια τα χτυπηματα σε κανουν εγωιστη, μαχητηκι καπως αποκτας εγωισμο κι δυναμικη κι ειναι αλλιως εκει.
    Ομως γενικα το χω αυτο, σημερα ομως ολα πρεπει να αλλαξουν! σε λιγες μερες μπαινω σε ενα κλειστο ψυχιατρειο οπου θα εχω παεα τον εαυτο μου και τους ομορφους τοιχους! θα βρω την δυμανη μεσαμου να τα καταφερω !! ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ!!!

Similar Threads

  1. Εχω μπερδευτει...
    By fofy in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 15-03-2012, 23:39
  2. αλλαγη γιατρου.
    By ferro in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 395
    Last Post: 30-08-2009, 16:51
  3. Ποιόν απο τους δύο...έχω μπερδευτεί..
    By Δοδις in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 173
    Last Post: 11-04-2009, 21:47
  4. Ν'ακολουθήσω το πάθος μου λοιπόν?
    By Δοδις in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 186
    Last Post: 02-02-2009, 14:10
  5. Θέλω να ακολουθήσω αυτό που πραγματικά αγαπώ
    By Gothly in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 29-07-2008, 23:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •