Αλλος για Αγγλια?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    9

    Αλλος για Αγγλια?

    Κρισεις πανικου-αγοραφοβια με ηπια καταθλιψη και αθροιστικη κεφαλαλγια! Ε και???Δεν παει αλλο,κουραστηκα!! Αν υπαρχει καποιος-α που ειναι στην ιδια θεση με εμενα και σκεφτεται να φυγει Αγγλια να κυνηγησει τα ονειρα του η οτιδηποτε αλλο και δεν κανει το πρωτο βημα λογω φοβιων και προβληματων ας στειλει ενα μηνυμα! Ηρθε η ωρα να κυνηγησω την ζωη και τα ονειρα μου που ειχα στο συρταρι τοσα χρονια. Να ειστε καλα!

  2. #2
    Η λέξη είναι υπέρβαση. Να βρεις μέσα σου το σθένος να πας κόντρα σ΄αυτο που όλο σου το είναι σου επιβάλλει να μην κάνεις. Αν δεν κανεις την υπερβαση μετα από χρονια θα μετανοιώνεις που δεν την εκανες. Να κατανοήσεις το παραλογο και την υπερβολή του φοβου και το τι σου στερει. Κανοντας υπερβασεις συμβαλλεις πολύ στο να μειωθει η καταθλιψη. Δες καποιο καλό ψυχολόγο, κατα προτιμηση της γνωστικης συμπεριφορικης μεθοδου.
    γιάννης

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Γιαννη παρομοια προβληματα ειχα και εγω (ιδεοψυχαναγκαστικη διαταραχη , κρισεις πανικου, καταθλιψη ) και την εκανα πριν δυο χρονια περιπου για Γερμανια και δεν το εχω μετανιωσει μεχρι στιγμης. Τα προβληματα παραμενουν αλλα εχω δει βελτιωση.
    Εγω λεω να το παρεις το ρισκο.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    αν ελεγες Ολλανδια κατι θα γινοταν, τι να τη κανεις την Αγγλια, χειροτερα θα γινεις ειδικα με τον καιρο που εχει εκει.

  5. #5
    Τα προβλήματα που αναφέρεις ότι έχεις και ενδεχομένως σε εμπόδιζαν από ένα τέτοια εγχείρημα δεν μπορώ εκ των πραγμάτων να τα ξέρω. Το γεγονός όμως ότι λες πως 'ήρθε η ωρα να κυνηγησω την ζωη και τα ονειρα μου που ειχα στο συρταρι τοσα χρονια.' με οδηγεί στο συμπέρασμα ότι το θέλεις και με το παραπάνω..Φθάνει μόνο να είναι εφικτό το να βρεθείς εκεί, για δουλειά ή για σπουδές.Θέλει λίγη προεργασία, μην το αφήσεις στη τύχη του. Είμαι σίγουρη ότι στο τέλος δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Σου εύχομαι όπως και να έχει καλή επιτυχία σε ότι και αν αποφασίσεις!
    «Αν υπάρχει οδός για το καλύτερο, απαιτεί μια πλήρη θέαση του χειρότερου»

  6. #6
    Τα χρονια περνανε και τα θεματα που εχουμε δυστυχως παραμενουν στασιμα. Η θα κανουμε κατι που θελουμε με μεγαλο κοστος ή δεν θα κανουμε τιποτα και θα το μετανοιωνουμε αργοτερα. Καλη συνεχεια φιλε.
    1. Πες πες πες στο τέλος κάτι θα μείνει
    2. Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    1
    γεια σου γιαννη,
    νομιζω βρισκομαστε στην ιδια κατασταση,απογνωση και σκεψεις για την αγγλια.
    για ποτε με το καλο το σκεφτεσαι?
    για σπουδες η για δουλεια?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Θα με παρετε κ εμενα παιδια?? Χωστε με στις αποσκευες, ειμαι αδυνατη χωραω don 't worry.. μην μ αφησετε εδω.. θελω κι εγωωω!!!!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Ναυταθλητικός Όμιλος Ποδηλατών Βάρκιζας "Ο Βουκεφάλας
    Posts
    2,253
    Είσαι τυχερός που μπορείς να φύγεις από δω
    έτσι όπως έχουν τα πράγματα και δε φαίνεται ν' αλλάζουν.
    Έχω διαβάσει πολλές φορές τελευταία αυτό
    το blog
    http://fromgr2uk.com/going2uk/
    που περιέχει χρήσιμα links για Job sites
    και πολλά άλλα ενδιαφέροντα.
    Από το ίδιο
    http://fromgr2uk.com/2012/10/

  10. #10
    Ηρθε η ωρα να κυνηγησω την ζωη και τα ονειρα μου που ειχα στο συρταρι τοσα χρονια.
    Τι υπέροχη φράση! Καλή τύχη φίλε και οι υπόλοιποι, ας κάνουμε το ίδιο, ας κυνηγήσουμε τα όνειρά μας, εντός ή εκτός Ελλάδας.

Similar Threads

  1. άλλος για τη βάρκα μας??
    By lateralus in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 17
    Last Post: 19-06-2012, 12:37
  2. Άλλος ένα χρόνος ζωής...
    By anwnimi in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 37
    Last Post: 22-05-2008, 16:53
  3. μεταπτυχιακο ψυχολογιας στην αγγλια
    By γιωτα in forum Σχολές Ψυχολογίας
    Replies: 1
    Last Post: 20-06-2007, 00:49
  4. Μεταπτυχιακά ψυχολογίας στην Αγγλία
    By troop in forum Σχολές Ψυχολογίας
    Replies: 2
    Last Post: 04-09-2005, 21:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •