Φετίχ ή διαστροφή;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    5

    Φετίχ ή διαστροφή;

    Ζητάω τη γνώμη σας γ ένα θέμα. Εδώ και χρόνια έχω παρατηρήσει οτι με ελκύουν σεξουαλικά γυναίκες που έχουν πολύ ιδιαίτερα χαρακτηριστικά. Καλώς ή κακώς δεν έχω προχωρήσει με κάποια από τις λίγες τέτοιες γυνεκες που έχω συναντήσει. Πάντα κάτι με έκανε να ντρέπομαι γ αυτό κ να μη θέλω να μιλήσω σε κανένα.
    Μεγαλώνοντας κ μαθαίνοντας για το τί είναι τα φετίχ, συνηδητοποίησα πως αυτό π νιώθω για αυτά τα χαρακτηριστικά μπορεί να θεωρηθεί φετίχ, αφού σύγκρινα τον εαυτό μου με τις αντιδράσεις άλλων φετιχιστών σε τσατ ή φόρουμ.
    Επιπλέον βρήκα στο ίντερνετ λίγες πολύ μικρές κοινότητες αφιερωμένες στο ενδιαφέρον αυτών των συγκεκριμένων χαρακτηριστικών. Κατά τα άλλα όμως δεν βρήκα κάποιες ουσιώδης πληροφορίες κ γενικώς νιώθω πως αυτό π έχω είναι ένα πολύ σπάνιο φετίχ, κατότερης διαλογής.
    Με λίγα άτομα (αγνώστους) π έχω μιλήσει σε τσατ για φετίχ, όταν τους περιγράφω το ενδιαφέρον μου τους εκπλήσσει, συνήθως με ειρωνικά σχολια.
    Εδώ θέλω να πω οτι το συγκεκριμένο ενδιαφέρον μ, είναι πολύ πιο ήπιο κ νορμάλ από άλλα πιο γνωστά κ κοινώς αποδεκτά φετίχ, όπως ποδολαγνία, ουρολαγνία κτλ. Παρόλα αυτά όμως φαίνεται να είναι σπάνιο κ μη αποδεκτό.
    Τέλος να πω οτι έχω κ ηθικούς ενδοιασμούς γτ παρόλο θα ήθελα να κάνω σεξουαλική σχέση με μια γυναίακ π έχει αυτά τα χαρακτηριστικά, ίσως αυτά κ μόνο να είναι πολύ επιφανειακός λόγος γ να κάνω κτ τέτοιο.
    Ζητάω την άποψη σας αν μπορεί να θεωρηθεί διαστροφή ή αν πρέπει να ντρέπομαι.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    5
    Ξέχασα να πω οτι τα παραπανω αποφασισα να τα γραψω σημερα επειδη σήμερα στο δρόμο συνάντησα μια τέτοια κοπέλα κ έφαγα κόλημα. Πείτε μ αν υπάρχει σωστός τρόπος να το χειριστώ. Ευχαριστώ.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    peiraias
    Posts
    259
    Ποιο ειναι αυτο το φετιχ που διχαζει τοσο πολυ τη ψυχη σου?
    After the apocalypse they took your mind Abusing science deaf dumb and blind

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Κάπου στην Αθήνα
    Posts
    527
    Απορημένε, δίνοντάς του έναν τέτοιο χαρακτηρισμό, το φορτίζεις συναισθηματικά και δημιουργείς στον εαυτό σου ενοχές χωρίς λόγο. Σκέψου απλά πως έχεις μιά ιδιαίτερη προτίμηση.

    Το ζήτημα εντοπίζεται αλλού. Πόσο επηρεάζει αυτή η προτίμησή σου τη γενικότερη ερωτική σου ζωή. Μπορείς να λειτουργήσεις κανονικά στο σεξ με γυναίκες που δεν έχουν το χαρακτηριστικό που προτιμάς, ή σου έχει γίνει εμμονή σε βαθμό που επηρεάζει την απόδοσή σου. Κοντολογίς, μένει στο επίπεδο μιάς φαντασίωσης (οπότε είναι φυσιολογικό και συμβαίνει στους περισσότερους ανθρώπους), ή έχεις φάει κόλλημα και δε μπορείς να ευχαριστηθείς την ερωτική πράξη...

    Οτι και αν συμβαίνει δεν υπάρχει κανένας λόγος να ντρέπεσαι. Μπορείς να γνωρίσεις γυναίκες με αυτά τα χαρακτηριστικά και, εφ' όσον υπάρξει γενικότερη χημεία μεταξύ σας, να προχωρήσεις σε σχέση.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    5
    Λοιπόν υπάρχουν κάποια χαρακτηριστικά τα οποία μ αρέσουν κ θεωρώ ερωτικά σε μια γυναίκα σαν θέμα προτίμισης για παράδειγμα τις μελαμψές ή τις γυναίκες με μεγάλο στήθος ή μακριά μαλιά κ δεν έχω κάποιο πρόβλημα να το συζητήσω αυτό με κάποιον. Το συγκεκριμένο θέμα π με απασχολεί όμως το νιώθω πιο έντονο από κάποια απλή προτίμηση κ γ κάποιο λόγο ντρέπομαι να το αναφέρω στους γνωστούςμ ή άλλα άτομα π γνωρίζω από κοντά.
    Δεν επιρεαζει την ερωτική μου ζωή κ έχω κάνει σχέσεις χωρίς ν μπαίνει στη μέση αυτό το θέμα. Μένει όμως σαν κάποιο απωθιμένο κ φαντασίωση όπως είπες nick cave. Χτες π είδα την κοπέλα π σας λέω έφαγα κόλλημα, ήθελα να κάτσω να τη φάω με τα μάτια π λένε κ όσο ήταν εκεί είχα άγχος και ταχυπαλμίες κ ευχόμουν να υπήρχε κτ να της πω. Ολο αυτό ήταν χωρίς κάποιο συνέσθημα δλδ καθαρά σεξουαλικό, χωρίς να με ενδιαφέρει αν ήταν όμορφη ή να θέλω να τη γνωρίσω πραγματικά.
    Σκέφτομαι οτι αν κάνω κτ με μια τέτοια κοπέλα μπορεί να το ξεπεράσω αλλά μπορεί κ να φάω μεγαλίτερο κόλημα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Θα μας πέις ποιο ειναι αυτο το φετίχ?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    5
    Konstantinoss αναφέρομαι σε κοπέλες π έχουν πολές ελιές στο δέρμα τους. Δλδ δε λέω οτι αμα δω μια ελίτσα σε μια κοπέλα θα τη δω ερωτικά ισα ισα π μπορεί να με ξενερόσει αυτό!!!! Αναφέρομαι συγκεκρημένα σε κοπελες π αυτό το πράγμα κάνει μπαμ. Γ κάποιο λόγω με ανάβει κ αυτό από πάντα με έκανε να ντρέπομαι, πριν μάθω τί είναι τα φετίχ, οι διαστροφές, οι παρεκλίσεις κτλ.
    Καταλαβένεις γτ όταν το λέω αυτό πολοί ξενερόνουν κ αρχίζουν οτι αυτό το πράγμα είναι αηδία κ για αυτό τις σβήνουν από τα περιοδικά κτλ. Στην καλίτερη περίπτωση έχω ακούσει οτι απλά δεν τους απασχολεί ή οτι βρήσκουν τις φακίδες χαριτωμένες. Αλλά ακριβώς αυτό π έχω εγώ δεν μ το έχει περιγράψει κανένας.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    εεε...δεν εχεις και κανενα φοβερο φετιχ...παντως διαστροφη δεν το λες..που νομιζω πως το ανεφερες πιο πανω....
    εγω λεω κκυνηγα το...
    ξερεις για τον καθενα μας...υπαρχει και το αναλογο ταιρι...που θα το εξιταρουν τα δικα μας χαρακτηριστικα...
    αν και δεν το βρισκω ασχημο μια κοπελα να ειναι καπως ετσι...δεν ειναι ομορφο να βρει καποιον που θα ξετρελλαινετε με αυτο της το χαρακτηριστικο...;
    απλα το θεμα ειναι να μην ειναι στην πορεια μονο αυτο...αλλα να σου αρεσει και γενικοτερα σαν ανθρωπος...
    ο καθενας για τον εαυτο του..κι ο θεος εναντιον ολων

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    784
    Κανένας λόγος να ντρέπεσαι επειδή κάποιοι το θεωρουν αηδία (έλεος) . Περίεργο μπορεί, αλλά διαστροφή με τίποτα. Εσένα σε ελκύει..τελος , δεν αφορά κανέναν άλλο.Ναι κυνήγησε το, θα είναι πολύ όμορφο να βρεθεί ένας συνδυασμός (χαρακτηριστηρικών, χαρακτήρα) σε μια κοπέλα που θα σε γοητεύσει.
    Να μετατρέψεις το "ετσι συνέβη" σε "ετσι το θέλησα" αυτό και μόνο ονομάζω λύτρωση ΝΙΤΣΕ

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    απορημένε, πολλοί άνθρωποι φτιάχνονται με ένα συγκεκριμένο χαρακτηριστικό, άλλοτε πιο συνηθισμένο, άλλοτε πιο ασυνήθιστο όπως στη δική σου περίπτωση. Επίσης, αυτό που φτιάχνει τον καθένα μας, μπορεί για άλλους να είναι από λίγο έως πολύ απωθητικό. Αλλά η γνώμη των άλλων περισσεύει. Αν εσένα σου αρέσει κι αν συναντήσεις μια κοπέλα που να έχει αυτό το χαρακτηριστικό και να της αρέσεις κι εσύ, όλα μια χαρά. Και μακάρι, όπως είπαν κι άλλα μέλη εδώ, να γνωρίσεις μια κοπέλα που να συνδυάζει κι άλλα καλά χαρακτηριστικά. Στο μεταξύ, αφού αυτή σου η προτίμηση δεν εμποδίζει σε κάτι τη ζωή σου και τις σχέσεις σου, δεν υπάρχει λόγος να νιώθεις άσχημα και να ανησυχείς.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Quote Originally Posted by nflu View Post
    απλα το θεμα ειναι να μην ειναι στην πορεια μονο αυτο...αλλα να σου αρεσει και γενικοτερα σαν ανθρωπος...
    εγω αυτο θα ελεγα παντως..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    καμιά σχέση με διαστροφή ή φετίχ, απλα γουστάρεις ελιά!

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    5
    Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.
    Για καλή μ τύχη γνώρισα τη φίλη μιας ξαδέλφης κ είναι έτσι ακριβώς όπως σας περιγράφω. Δν είναι ιδιαίτερα όμορφη όυτε έχω καταλάβει κλ το χαρακτήρα της, αλλά είπα στν ξαδέλφη οτι ενδιαφέρομαι να τη γνωρίσω κ μπορεί να κανονίσει να βγούμε όλοι γ καφέ.
    Εχετε να μ δοσετε κάπια συμβουλή γ όταν την πλησιάσω; Θέλω να πω ειναι σωστο να μην της πω οτι μ αρέσει γ το όπως είναι το δέρμα της ή προτείνετε να είμαι ειλικρινής μαζί της;

Similar Threads

  1. Εχω σεξουαλικο φετιχ με μεγαλυτερες γυναικες!
    By Helvete in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 168
    Last Post: 27-12-2010, 15:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •