μου διαγνωσαν χθες διπολικη τι θα κανω τωρα??? :( - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 43
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Βολος
    Posts
    127
    αχ ρε συ ιολα δηλαδη ή θα εχω καταθλιψη ή μανια??? εσυ τι συμπτωματα εχεις και στη διεγνωσαν???οχι τασεις αυτοκτονιας δεν εχω...αλλα ναι χαλαω ολα μου τα χρηματα σε ρουχα...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Βολος
    Posts
    127
    επισης περασα και μια φαση με πολλα νευρα και τσακωνομουν με ολους τους φιλους μου και την οικογενεια μου και σκεφτομουνα οτι ολοι ειναι εναντιον μου και η διπολικη φταιει γι αυτο???

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    824
    Να ρωτήσω και εγώ κάτι;
    Όλες αυτές οι ασθένειες είναι κληρονομικές; Γιατί υποθέτω πως αν δεν ήταν θα υπήρχε μόνιμη θεραπεία....

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    12
    emmanouela1 nai i dipoliki einai kata 80% klironomiki. tha sou to pw alliws omws... otan exeis messogeiaki as poume kaneis kapoies therapeies vazeis aima alla to provlima einai panta ekei

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    12
    athanasoudaki geia me ton statheropoiiti den tha zeis toso entona tin mania i tin upomania. ta sumptwmata tis dipolikis otan eisai se mania einai:ksodeveis para polla xrimata akoma mporei na ftaseis se simeio na klepseis apeleytheronese teleios seksoualika kai allazeis suntrofous, nomizeis oti eisai vasilias, exeis polla nevra, arxizeis narkwtika kai alkool,
    den ksexwrizeis tin pragmatikotita apo to psema zeis se enan allo kosmo exeis diataraxes ypnou kai taseis aytoktonias pou polles fores ginonte praksi.
    stin upomania den se katalavenei kaneis apozitas agapi (pou gia mena den prokeite pote na pareis den mpenoun stin psuxoogia sou) kleinese ston eayto sou kai den mporeis polles fores na vgeis apo to spiti kai to krevati sou. gi ayto sou tonizw einai simantiko na exeis enan giatro pou tha se stirizei kai fusika mporeis na vreis kai atoma edw mesa pou mporoun na se katalavoun apolita. distixws aytoi pou den exoun perasei katastaseis tetoies i den exoun paradextei oti exoun provlima den tha noiwsoun pote ayta pou kruvei i psuxi sou.eimai edw an xreiasteis kati....

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Βολος
    Posts
    127
    σ ευχαριστω πολυ ιολα μου με κατατοπισες πληρως μπορω να πω!!!ναι αλλαζα πολυ συχνα συντροφους και ειχα και πολλα νευρα!!!υπομανια μου πε η γιατρος εχω οχι μανια!!τεσπα θα το παλευουμε οσο μπορουμε και παλι να εισαι καλα!!!ελπιζω με την θεραπεια να γινω καλυτερα και να ζω μια φυσιολογικη ζωη γιατι εχω πολυ καιρο ετσι και κουραζομαι και εγω και οι γυρω μου

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    824
    Στο εύχομαι....

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    12
    thelei prospatheia kai apo esena oso mporeis na meneis iremi kai na exeis kapoion na milas kai na les oles sou tis anusixies. prosekse me tis anasfaleies mporei na se trelanoun stin kurioleksia

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Βολος
    Posts
    127
    ναι η αληθεια ειναι οτι αυτο τον καιρο εχει πεσει η αυτοπεποιθηση μου πολυ χαμηλα και ειμαι φουλ ανασφαλειες...παλι καλα εχω τον συντροφο μου και μιλαμε και καπως με καθησυχαζει...

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    824
    Quote Originally Posted by athanasoudaki View Post
    ναι η αληθεια ειναι οτι αυτο τον καιρο εχει πεσει η αυτοπεποιθηση μου πολυ χαμηλα και ειμαι φουλ ανασφαλειες...παλι καλα εχω τον συντροφο μου και μιλαμε και καπως με καθησυχαζει...
    Ο σύντροφος σου αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα;

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Βολος
    Posts
    127
    οχι μια χαρα ειναι αλλα με ξερει απο μικρο παιδι και ξερει πως ημουν παλια πριν το παθω και γενικα ξερει πως λειτουργω και συμπεριφερομαι και ξερει σε καθε περιπτωση να με καλμαρει.

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    824
    Quote Originally Posted by athanasoudaki View Post
    οχι μια χαρα ειναι αλλα με ξερει απο μικρο παιδι και ξερει πως ημουν παλια πριν το παθω και γενικα ξερει πως λειτουργω και συμπεριφερομαι και ξερει σε καθε περιπτωση να με καλμαρει.
    μπράβο χαίρομαι! αυτό είναι πολύ ωραίο και σε βοηθάει να αισθάνεσαι καλύτερα.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Βολος
    Posts
    127
    ναι κανει οτι περναει απο το χερι του να το καταφερει...

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    3
    Η δική μου γνώμη είναι να πας σε κάποιον σύμβουλο Ψυχοθεραπευτη. Θεωρω πως θα σε βοηθήσει πολύ. Είναι λογικά τα όσα νιώθεις, οι φόβοι σου το άγχος σου κτλ, μία βοήθεια από κάποιν προσωποκεντρικό ψυχοθεραπευτή νομίζω πως θα ήταν πολύ χρήσιμη. Δοκίμασέ το!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Βολος
    Posts
    127
    οκ σ ευχαριστω θα το δοκιμασω

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Τι να κανω τωρα που χαθηκα ?
    By fevgatos67 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 17-11-2013, 20:30
  2. Τι κάνω τώρα;
    By carrot in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 14-07-2011, 14:22
  3. Replies: 21
    Last Post: 08-07-2011, 18:42
  4. Και τωρα τί κάνω?
    By almost_good in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 09-06-2010, 04:28
  5. ΤΟ ΧΘΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΥΡΙΟ
    By giota73 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 27-06-2007, 16:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •