μου διαγνωσαν χθες διπολικη τι θα κανω τωρα??? :( - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 43 of 43
  1. #31
    hlias1988
    Guest
    eimai pepismenos oti ola einai sto mualo. o anthropos exei apoksenothei apo to kanoniko peribalon tin fysh me apotelesma na exei psixoswmatika. ekana mia apopeira aytoktonia pira duo koutia depon. den ithela na pethanw apla ithela na allaksei kati stin gamimeni mou zwh. ta mou peis oraio tropo dialekses. exeis dikio kai egw pou to skeftomai tora drepomai me ayto pou ekana. piga se psixiatro kai mou diagnwsan dipoliki. tespa ithelan na me klisoun kai se kliniki. pernaw diskola blepw tin zwh mou polles fores na xanete. h na min aksiopiw oles mou tis dinatotites plirws. alla eimai pepismenos opos eipa kai prin oti etsi einai h zwh kai etsi tha einai. kai o poio plousios anthropos tou kosmou exei problimata! telos!

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    3
    Αν και απαντω λιγο αργα, θα ηθελα νας πω οτι πάσχω πολλα χρόνια απο διπολικη διαταραχη και εχω δοκιμασει πολλες εναλλακτικες θεραπειες (ομοιοπαθητικη, ρεφλεξιολογια, βελονισμο, ρεικι) παραλληλα με φαρμακευτικη αγωγη.Ολες οι θεραπειες ηταν αποτελεσματικες, αλλα με το βελονισμο ειδα τη μεγαλη διαφορα, γι αυτο το συνιστώ σε όλους.

  3. #33
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    6

    βελτιωνεται με βελονισμο

    Καθυστερημενα σου απαντω οτι η διπολικη διαταραχη βελτιωνεται κατα πολυ με βελονισμο. Βλεπεις διαφορα απο την πρωτη κιολας συνεδρια
    .
    Quote Originally Posted by athanasoudaki View Post
    παιδια καλησπερα μου διεγνωσαν διπολικη με επεισοδια υπομανιας και καταθλιψη και παιρνω lamictal, zoloft και abilify.εχει κανεις αναλογη εμπειρια???θα μου περασει και θα γινω ποτε καλα???νιωθω πολυ νευρικοτητα, ανχος και εντονη ερωτικη διαθεση φταιει η διπολικη για ολα αυτα???

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    6

    υπαρχει λυση

    Quote Originally Posted by athanasoudaki View Post
    παιδια καλησπερα μου διεγνωσαν διπολικη με επεισοδια υπομανιας και καταθλιψη και παιρνω lamictal, zoloft και abilify.εχει κανεις αναλογη εμπειρια???θα μου περασει και θα γινω ποτε καλα???νιωθω πολυ νευρικοτητα, ανχος και εντονη ερωτικη διαθεση φταιει η διπολικη για ολα αυτα???
    ...και αποκτας μια πολυ καλυτερη ποιοτητα ζωης

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Βολος
    Posts
    127
    Θεέ μ τι μπούρδες έγραφα?? Τα έκανα όλα αυτά που έγραφα για να ξεφύγω απ την κατάθλιψη, για κανένα άλλο λόγο κ Όχι σε υπερβολικό βαθμό κ η ψυχίατρος που είχα πάει τότε μ είχε επιρρεασει πολύ με το θέμα της διπολικης, αυτά..

  6. #36
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    13
    Καλησπέρα εμένα έχει η γυναίκα μου και ταλεποριτε πολύ σε ποια γιατρό πηγαίνεις αν μπορείς ν μου πείς ν πάρουμε μια 2 γνώμη?

  7. #37
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    16
    Πάσχει η μητέρα μου από διπολική διαταραχή και μπορώ να πω ότι με τα φάρμακα είδαμε τεράστια διαφορά . Πολύ πιο ήρεμη εδώ και χρόνια , βεβαίως τα φάρμακα δεν βοήθησαν τόσο με την κατάθλιψη . Βγαινω συχνά έξω μαζί της , τουλάχιστον 4 φορές την εβδομάδα και αυτό την βοηθάει αρκετά . Να βγαίνεις έξω και να μην παραλείπεις τα φάρμακα που θα σου δώσουν , είναι απλά θαυματουργά , τουλάχιστον στην περίπτωση της μήτερας μου που πάσχει περίπου 15 χρόνια από αυτό και διαγνώστηκε τα τελευταία 5 χρόνια .

  8. #38
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    27
    Welcome to the club

  9. #39
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    27
    Δεν είναι αρρώστια για να περασει... Εξαρτάται τι ακριβώς διπολική έχεις, γτ χωρίζεται, και ποσο σοβαρά είσαι :Ρ Ζήσε την ηρεμία να βρεις τον εαυτό σου με τα φάρμακα και σταδιακά βλέπεις αν θα περασει και χωρίς

  10. #40
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    13
    καλησπερα μπορεις να μου πεις θελουμε και εμεις να παρουμε μια 2 γνωμη σε ποιον γιατρο πηγενεις?

  11. #41
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    13
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΠΗΓΕΝΕΙΣ

  12. #42
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    1
    Καλησπέρα! Όντως βελτιώνεται με βελονισμό? Μετά από πόσες συνεδρίες είδες διαφορά?
    Δεν έχω κάνει ποτέ βελονισμό.
    Γενικά έχω απελπιστεί με τη διπολική. Έχω ταλαιπωρηθεί πολλά χρόνια, αλλά φέτος μου έκαναν ξεκάθαρη διάγνωση για διπολική. Ακολουθώ φαρμακευτική αγωγή εδώ και ένα μήνα. Τον σταθεροποιητή τον ξεκίνησα εδώ και μια βδομάδα. Φοβάμαι γενικά μήπως δεν καταφέρω να βγω από όλο αυτό.

  13. #43
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    12
    Ο βελονισμός είναι ψευδοεπιστήμη χωρίς επιστημονική βάση και αν ωφελεί μπορεί να είναι ως αυθυποβολή σε ψυχολογικό επίπεδο. Δεν θα σου συνιστούσα να δώσεις εκεί χρήματα παρά σε ψυχοθεραπεία σε συνδυασμό με την κατάλληλη φαρμακευτική αγωγή από ψυχίατρο -ψυχοθεραπευτή. Η καλή επικοινωνία με τους επαγγελματίες ψυχικής υγείας πάντα παίζει σπουδαίο ρόλο.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Τι να κανω τωρα που χαθηκα ?
    By fevgatos67 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 17-11-2013, 20:30
  2. Τι κάνω τώρα;
    By carrot in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 14-07-2011, 14:22
  3. Replies: 21
    Last Post: 08-07-2011, 18:42
  4. Και τωρα τί κάνω?
    By almost_good in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 09-06-2010, 04:28
  5. ΤΟ ΧΘΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΥΡΙΟ
    By giota73 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 27-06-2007, 16:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •