Κόστος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 68

Thread: Κόστος

  1. #1

    Κόστος

    Θα θέλα να ξέρω από τις μέχρι τώρα εμπειρίες σας, σε τι κλίμακα κυμαίνεται το κόστος μια συνεδρίας. Έχω ακούσει και τρελά νούμερα / ώρα και απορώ πολλές φορές αν υπάρχει κόσμος που μπορεί να ανταποκριθεί σε αυτό το κόστος

    Όσοι έχουν εμπειρία ψυχολόγων έστω και μια φορά, θα θέλα να μου πούνε σε τι ...τιμές κυμαίνονται

    Ευχαριστώ

  2. #2
    Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    Αθηνα
    Posts
    96
    Απο προσωπικη εμπειρια οι τιμες που εχω συναντησει εως τωρα κυμαινονται απο 50-80ευρω..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    milos
    Posts
    241
    υπαρχουν και καποιες ψυχολογικες μοναδες της επαψυ οι οποιες ειναι δωρεαν επισης υπαρχουν καλοι γιατροι του δημοσιου

  4. #4
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    Εξαρτάται σε ποια περιοχή αναφέρεσαι.
    Στην Αθήνα από 50 έως 100 ευρώ.
    Στην Θεσσαλονίκη από 40 έως 70 ευρώ.
    Στην υπόλοιπη Ελλάδα -νομίζω- από 30 έως 50 ευρώ.
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    50 ευρω το λιγοτερο
    60 ευρω ειναι η πιο συνηθισμενη τιμη

    κοινως μενεις ταπι προκειμενου να βρεις την χ ψυχικη υγεια!
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    θα συμβουλευα παντως να μη σταθει κανενας στο κοστος..το παν ειναι να σου κανει κλικ ο γιατρος κι ισως πρε3πει να ψαξεος πολυ για να τον βρεις..10 ευρω πανω, 10 ευρω κατω αρκει να βρεις το ΚΛΙΚ
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    332
    Στα Κέντρα Ψυχικής Υγείας η συνεδρία είναι μια φορά τον μήνα!!!Αν και δωρεάν, είναι δώρο-άδωρο!!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    milos
    Posts
    241
    λοστρε εγω παω καθε 2 εβδομαδες και ειμαι σε συνεχη επικοινωνια με την γιατρο μου.επισης να σας ενημερωσω οτι οι περισσοτεροι γιατροι στα κεντρα ψυχικης υγειας ειναι παρα πολυ καλοι γιατροι οι οποιοι συμμετεχουν σε αυτα τα κεντρα για να εχουν ευκολοτερη προσβαση σε γιαφορα σεμιναρια που γινονται σε ολον τον κοσμο

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    εγω σε κεντρα ψυχικης υγιεινης κουτσουμποληδες βρηκα...
    σορυ,ετσι?
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    332
    Δεν έχω πάει ποτέ σε ψυχολόγο..Απλά το ξέρω...Μόνο σε ψυχίατρο/ους:D εχω πάει...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    milos
    Posts
    241
    καλα βρε και εγω σε ψυχιατρο παω αλλα εκει στην μοναδα και εκτος του οτι ειναι τσαμπα δεν πληρωνεις και δραχμη απο τα φαρμακα

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    29
    εγω φιλε μου πλερωνω 70 ευρω σπεσιαλ συνεδρια σε ψυχολογο παρακαλω,χωρις τα εξοδα βενζινης να παω να\'ρθω.

    πες, 70/βδομ * 4 = 280/μηνα χωρις τα καλοκαιρια...

    τωρα που το συνειδητοποιω με πιανει τττττττττταραχη!!!

    μια μικρη περιουσια.

    αστα, βραστα κ φασκελοκουκουλωστα!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    Originally posted by LOSTRE
    Δεν έχω πάει ποτέ σε ψυχολόγο..Απλά το ξέρω...Μόνο σε ψυχίατρο/ους:D εχω πάει...
    εχω να παω 1μιση χρονο σε ψυχολογο(η μεταπηδηση μου σε ψυχιατρο εξελιχθηκε ραγδαια)ελπιζω να μην εδωσα λαθος τιμες ..... παλιες ειναι οποτε εγιναν τιμες ψυχιατρων...
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by savant
    Θα θέλα να ξέρω από τις μέχρι τώρα εμπειρίες σας, σε τι κλίμακα κυμαίνεται το κόστος μια συνεδρίας. Έχω ακούσει και τρελά νούμερα / ώρα και απορώ πολλές φορές αν υπάρχει κόσμος που μπορεί να ανταποκριθεί σε αυτό το κόστος

    Όσοι έχουν εμπειρία ψυχολόγων έστω και μια φορά, θα θέλα να μου πούνε σε τι ...τιμές κυμαίνονται

    Ευχαριστώ
    Πόσο πάει το μαλλί γιατρέ;;;
    Ο παλιός μου έπαιρνε 100 στη μία συνεδρεία και με έβλεπε 2 φορές το μήνα η καινούρια 50 στην κάθε θεραπεία και με βλέπει 4 φορές το μήνα.Τα ίδια λεφτά.....

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by dodoni
    Εξαρτάται σε ποια περιοχή αναφέρεσαι.
    Στην Αθήνα από 50 έως 100 ευρώ.
    Στην Θεσσαλονίκη από 40 έως 70 ευρώ.
    Στην υπόλοιπη Ελλάδα -νομίζω- από 30 έως 50 ευρώ.
    Ε,όχι ρε.Αδικία και ρατσισμός για τους Αθηναίους και μετά ζητάνε ισότητα.Δηλαδή η Θεσσαλονίκη είναι μια φτωχοκωμόπολη και δεν μπορεί το χαράτσι;;;;;;Γκρρρρρρ.
    Και στην υπόλοιπη Ελλάδα 30-50.Αντικειμενικοί οι γιατροί.Μου θυμίζει μια αισθητικό στην οποία πήγαινα και μου έλεγε μετά χαράς ότι σε εμένα παίρνει τόσα αλλά όταν πάει Κηφισιά για την ίδια θεραπεία τσεπώνει τα τετραπλάσσια......Καλά μιλάμε άσχετο τώρα αλλά σχετικό με τις τιμές.Τους Κηφισσιώτες και όλους τους πιο βόρειους(βλ.Εκάλη,Άνοιξη,Δρ οσιά) τους εκμεταλλεύονται καρακάργα......

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •