Δεν ειμαι και τοσο καλα αυτες τις ημερες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1

    Δεν ειμαι και τοσο καλα αυτες τις ημερες

    Πριν απο 3 χρονια εμφανισα ακραια παρανοια και παραληρημα και παλευω με αυτο το προβλημα που μου προεκυψε,ελα ομως που τωρα ηρθαν καποια σωματικα προβληματα παρολο που ειμαι λεπτος και αρκετα νεος(στις αρχες της δεκαετιας των 20) και προσεχω γενικα και εχει πεσει η ψυχολογια μου κατακορυφα.θεωρω υπαιτιο τον εξω κοσμο για την κατασταση μου και τελευταια εχω τσακωθει με παρα πολλους που μου την ειχαν φερει στο παρελθον και οχι μονο.θελω να διορθωθουν τα προβληματα υγειας για να ξαναβρω την ισορροπια μου.κουραστηκα με την εντονη ενασχοληση με ασημαντα πραγματα,το ατελειωτο σερφαρισμα και γενικα την μη ευρεση εργασιας.σκεφτομαι το αυριο και δεν ξερω τι θα κανω ουτε δουλεια ουτε τιποτα.Μιας και σημερα ειναι η παγκοσμια ημερα για την ψυχικη υγεια (αν δεν κανω λαθος) γιατι δεν κανει τιποτα το κρατος να απασχολει λειτουργικους ψυχικα ασθενεις,για να εχουμε ισες ευκαιριες με τους υπολοιπους

  2. #2
    πως να το αντιμετωπισω εχετε καμια ιδεα?στο ψυχιατρο εχω να παω 5 μηνες λογω των οικονομικων συγκυριων που εχουν προκυψει οπως και σε καθε οικογενεια αλλωστε και εγω δεν συνεισφερω οσο θα επρεπε.ξερετε αν υπαρχουν δουλειες για ψυχικα ασθενεις? εκτος Θεσαλλονικης που νομιζω οτι υπαρχει μια επιχειρηση για υφαντουργια για τα ατομα με σοβαρες ψυχικες νοσους

  3. #3
    μην πεφτει η ψυχολογια σου αφου εισαι λεπτος εχεις και γενικη καλη υγεια τουλαχιστον σχετικα με εμενα που ειμαι χοντρος αυτη τη στιγμη.πραγματι για την υγεια ειναι πολυ σημαντικο η λεπτοτητα...οσο αφορα τα οικονομικα και την δουλεια γιατι δεν το ψαχνεις για καμια συνταξη η επιδομα?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    Ψαξε στο ιντερνετ για Κοινωνικους Συνεταιρισμους - Κοισπε. Εχει μερικους, οχι πολλους αλλα εχει μερικους, ειναι για την περιπτωση μας.

    Quote Originally Posted by gillea View Post
    Πριν απο 3 χρονια εμφανισα ακραια παρανοια και παραληρημα και παλευω με αυτο το προβλημα που μου προεκυψε,ελα ομως που τωρα ηρθαν καποια σωματικα προβληματα παρολο που ειμαι λεπτος και αρκετα νεος(στις αρχες της δεκαετιας των 20) και προσεχω γενικα και εχει πεσει η ψυχολογια μου κατακορυφα.θεωρω υπαιτιο τον εξω κοσμο για την κατασταση μου και τελευταια εχω τσακωθει με παρα πολλους που μου την ειχαν φερει στο παρελθον και οχι μονο.θελω να διορθωθουν τα προβληματα υγειας για να ξαναβρω την ισορροπια μου.κουραστηκα με την εντονη ενασχοληση με ασημαντα πραγματα,το ατελειωτο σερφαρισμα και γενικα την μη ευρεση εργασιας.σκεφτομαι το αυριο και δεν ξερω τι θα κανω ουτε δουλεια ουτε τιποτα.Μιας και σημερα ειναι η παγκοσμια ημερα για την ψυχικη υγεια (αν δεν κανω λαθος) γιατι δεν κανει τιποτα το κρατος να απασχολει λειτουργικους ψυχικα ασθενεις,για να εχουμε ισες ευκαιριες με τους υπολοιπους
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  5. #5
    ευχαριστω και τους 2 για τις απαντησεις σας.ναι θα το ψαξω αυτο με το κοισπε

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2011
    Posts
    619
    Οι ΚΟΙΣΠΕ ούτε λεφτά βγάζεις ούτε τίποτα ουσιαστικό κάνεις, βλακείες ψάχνουν να βουλώσουν τον κενό χρόνο των ψυχικά ασθενών. Πηγαίνετε, αν δεν έχετε τίποτα (χειρότερο) να κάνετε, αλλά μην έχετε και ελπίδες ότι κάνετε κάτι σημαντικό και ουσιώδες. Σπατάλη χρόνου είναι.

Similar Threads

  1. Ειμαι αρκετα καλος ειμαι η μηπως δεν βλεπω αρκετα καλα
    By ImLost in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 20-08-2014, 13:56
  2. ειμαι καλα αλλα δε θελω να ειμαι καλα γιατι βαριεμαι
    By favvel in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 17-09-2012, 13:12
  3. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!!!ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ!!!
    By elenkouf in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 03-11-2011, 22:29
  4. Γιατί να είμαι τόσο μα τόσο πολύ δειλή;
    By tita1977 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 07-02-2011, 15:34
  5. ειμαι λιγο στεναχωρημενος αυτες τις μερες
    By Value in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 01-11-2010, 23:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •