Παιδια δεν ειμαι καθολου καλα.... θελω καπου να μιλησω....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 45
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796

    Παιδια δεν ειμαι καθολου καλα.... θελω καπου να μιλησω....

    Γεια σας κ συγγνωμη αν ενοχλω...

    Δεν ειμαι καθολου καλα... δεν αντεχω αλλο...

    Ο πονος ειναι ανυποφορος...

    Δεν μπορω να νιωσω... εχουν παγωσει τα συναισθηματα...

    Δεν ειμαι καθολου δυνατη οσο κ να δειχνω... ειμαι το πιο αχρηστο, ανεπαρκες κ αδυναμο ατομο που υπαρχει...

    Δεν ξερετε ποσα κρυβονται κατω απο ενα χαμογελο.. οσοι γελαμε περισσοτερο, ειμαστε αυτοι που ποναμε περισσοτερο...

    Ειναι η αμυνα μας... αλλα καποια στιγμη τα τειχη καταρρεουν... κ ο εχθρος πραγματοποιει εφοδο....

    Κοιταω το κενο... τιποτα αλλο...

    Εχω γινει η σκια του εαυτου μου... τρομαζω μονο που με βλεπω...

    ζωντανη νεκρη....

    Πονος...

    Απογνωση...

    Δεν θελω να πεθανω... Θελω να ζησω...

    Αλλα δεν θελω κ να ποναω...

    Σας ευχαριστω που με ακουσατε(η μαλλον διαβασατε)...

    Ακουστε κ αυτο αν θελετε...



    Α κ κατι ακομη παιδια.. Ο μεγαλυτερος εχθρος μας, ειναι ο εαυτος μας... Ουτε αυτον πλεον δεν μπορω να εμπιστευτω...


    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    20
    Δεν ξέρω τι ακριβώς προβλήματα έχεις... Είμαι καινούριος εδώ.. Μου αρέσει ο τρόπος που γράφεις...

    Εγώ σκέφτομαι πως αυτοί που είναι "κανονικοί" είναι το πρόβλημα. Εμένα με θεωρούνε "νορμάλ" σε γενικές γραμμές, λίγο εκκεντρικό.. Γενικά με συμπαθούνε.. Μπορεί κι εγώ να είμαι μέρος μέρος του προβλήματος.. Το όμορφο, νομίζω, πρέπει να αναζητηθεί στο παράξενο, σε αυτό που αποκλίνει από το κανονικό..

    ΥΓ. ωραίο τραγούδι btw

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Γεια σου κ σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση! Χαιρομαι που σου αρεσε το τραγουδι!

    Εχεις νιωσει ποτε να πονας τοσο πολυ που να μην μπορεις να μιλησεις κ να κουνηθεις?

    Να ευχεσαι με ολο σου το ειναι να σταματησει ο πονος?

    Να θελεις να ΖΗΣΕΙΣ κ οχι απλα να ΥΠΑΡΧΕΙΣ...

    Ζω για να ζησω γιατι ζωη ειναι ευτυχια...
    Υπαρχω μονο για τα ματια των αλλων...
    Εγω ποιο απο τα δυο ειμαι??

    την ξερω βεβαια την απαντηση...

    Βγαινω το βραδυ κ περπαταω μονη στο σκοταδι...

    Ο αερας παγωνει την ηδη παγωμενη ψυχη μου...

    Ακρωτηριασμενα συναισθηματα... χωρις μορφινη... να βιωνεις τον πονο απλοχερα...

    Μπορει να ζω... μπορει να πεθανα... ποιος ξερει...

    Μπορει να ειναι μια ψευδαισθηση... κ να ξυπνησω ευτυχισμενη...

    Μπορει να ζω, να αναπνεω, να κινουμαι, να μιλαω, να γραφω, αλλα μεσα μου εχω πεθανει 1000 φορες....





    Και μια συμβουλη... Ποτε μην περπατας μονος.. στο δρομο της ζωης.....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    χαλαρα...Λακρυ....ποτε δεν καταρρεουν τα τειχη....εχει κι αλλο...οσο μπορεις και γελας τουλαχιστον....
    περνας ασχημη φαση...θα ξανασηκωθεις ..ετσι γινεται and it goes on and on....μεχρι να αποδεχτεις καποια πραγματα....
    η ζωη εχει πονο...οσο πιο ευαισθητος εισαι τοσο πιο πολυ πονο εχει...αλλα οταν εισαι και δυνατος,οπως σιγουρα εισαι εσυ...καποια στιγμη βρισκεις ισορροπια......κι οταν πεφτεις ανασυντασσεις δυναμεις και σηκωνεσε πιο γρηγορα...
    χαλαρα Λακρυ...ποναν ωρε τα παλληκαρια.......εεε?
    ο καθενας για τον εαυτο του..κι ο θεος εναντιον ολων

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Δεν ειμαι καθολου δυνατη παρα το αντιθετο που δειχνω κ το ξερω αυτο.. Πηγαινω στη σχολη δινω μαθηματα, τακτοποιω εκρεμμοτητες σε υπηρεσιες, βγαινω εξω με φιλες μ, με το αγορι μ, αλλα δεν νιωθω.. Μολις απομακρυνομαι απ ολα αυτα επιστρεφω σπιτι με κλαμματα... Δεν μπορω να φαω, δεν μπορω να κοιμηθω, καθομαι μουδιασμενη σε μια γωνια καπνιζοντας κ κοιτωντας το κενο... Συντροφια με πανικους, αρρυθμιες, ζαλαδες... Αν ετσι ειναι η ζωη, ο θανατος πως ειναι αναρωτιεμαι??
    Δεν εχω αλλες αντοχες.. επαιξα κ εχασα.. η μηπως οχι??
    Οταν πηγαινα ταεκβοντο, μαθαιναμε το εξης για να "ξεγελαμε" κατα καποιον τροπο τον αντιπαλο : Οταν μας ξαπλωνε κατω, οτι κ καλα μας εβγαλε "knock out" κ ετσι επαναπαυτοταν, να εχει την εντυπωση δλδ οτι μας νικησε, κ ξαφνικα γυρνουσαμε με μια προσθοπλαγια κ του την φερναμε κ τον ξαπλωναμε εμεις κ το τελικο σκορ ηταν υπερ μας!! Μηπως να κανω το ιδιο κ τωρα? (μεταφορικα)
    Συγχωρεστε με αν λεω μαλακιες, αλλα δεν ειμαι κ στην καλυτερη φαση, η για να ειμαι ειλικρινης, ειμαι στην χειροτερη..
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    Εισαι δυνατη με τον δικο σου τροπο....απλα δεν ξερεις ακομα ποσο.....
    το να αισθανεται ενας ανθρωπος παραπανω αποσο μπορουν να αισθανθουν οι αλλοι ειναι βαρυ φορτιο...και δεν ειναι για ολους τους ωμους....
    οταν συμφιλιωθεις με αυτο....το φορτιο θα ελαφρυνει.....
    ο καθενας για τον εαυτο του..κι ο θεος εναντιον ολων

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    οδός φαντασία
    Posts
    1,199
    λακρακι μου μικρο.λουλουδι μου ελα να σου δωσω μια αγκαλια....Δεν θελω να πεθανω... Θελω να ζησω..κραταω αυτο που εγραψες για να σου πω οτι αυτη ειναι η αφετηρία σου!! ολα τα αλλα ξερεις τι να τα κανεις?στο σκουπιδοφαγο....αυτα τα χειλακια πρεπει μονο να χαμογελουν...χαμογελα γλυκανε την ψυχη σου με κατι ομορφο κ μετα μπροστα σου δε θα βλεπεις κενο...θα συμβουν μαγικα πραγματα.
    Η νίκη επί των παθών μας συνιστά την πρώτη κ ουσιαστικότερη νίκη -Βίκτωρ Ουγκώ

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Παιδια ειλικρινα σας ευχαριστω παρα πολυ! Με συγκινειτε... Τουλαχιστον ξερω οτι δεν ειμαι μονη στο να νιωθω μονη.. Σκεφτομουνα επισης ποσα ατομα ειμαστε δυστυχισμενα, με καταθλιψη, κρισεις πανικου κτλ, αλλα επειδη δυστυχως επικρατει ακομη η προκαταληψη ειμαστε αγνωστοι, κανεις δεν γνωριζει τον αλλον, που μπορει ακομα κ να ειναι ο ανθρωπος στο διπλανο διαμερισμα!

    Ειναι δυσκολο το φορτιο... Κ μονο οταν το κουβαλησεις καταλαβαινεις.. χαμαληδες της ζωης ειμαστε.. χωρις να το εχουμε επιλεξει....

    Αντικειμενικα θα λεγε καποιος οτι εχω τα παντα.. εχω σπιτι, φαγητο, ρουχα, γονεις, φιλες, αγορι, σπουδες... κι ομως δεν εχω το βασικοτερο... δεν μπορω να χαμογελασω... κ τι δεν θα δινα για να εχω λιγη χαρα, να νιωσω εστω για ενα λεπτο οτι ΖΩ.......

    Μια φιλη μ καποτε ειχε πει το εξης κ το κρατησα :
    Οταν καποιος εχει την υγεια του, εχει 1.
    Οταν προστιθενται φιλοι, βαζεις ενα 0 απο πισω κ γινονται 10.
    Οταν προστιθενται λεφτα, παει 100.
    Οταν προστιθεται εργασια, παει 1000.
    Κ παει λεγοντας. Μπορει να φτασει κ το 1 τρισεκατομμυριο.
    ΑΝ ομως βγαλεις το πρωτο ψηφιο (το 1 δλδ, που ειναι η υγεια), ΤΙ μενει??
    ΑΠΕΙΡΑ ΜΗΔΕΝΙΚΑ......

    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Λακρυ κρατα την επιθυμια που εχεις για την ζωη και επικεντρωσου εσκει.
    Τα παγωμενα συναισθηματα ξερεις καλα πως ειναι απορροια της διπολικης και οχι κατι που χαρακτηριζει εσενα ως προσωπικοτητα.
    Μην χανεις το κουραγιο σου.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Δεν ξερω ρε συ πλεον... εχω γινει αυτο που λεμε numb... πρεπει να το βιωσω αυτο? δεν ξερω??
    παω μια βολτιτσα κ επιστρεφω... να με φυσηξει το κρυο αερακι που λεγαμε...
    ευχαριστω πολυ παιδια.. να στε καλα..
    δεν φανταζεστε ποσο κουραγιο μου δινετε...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    peiraias
    Posts
    259
    Γιατι τοση θλιψη ρε παιδια?
    After the apocalypse they took your mind Abusing science deaf dumb and blind

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Lacry ολοι οταν βρισκομαστε σε καταστασεις (μαλλον οταν ειμαστε κοντα στα σκατα ) θελουμε να μιλησουμε , να ανοιχτουμε να πουμε καμια κουβεντα να νιωσουμε λιγο καλυτερα .... Αλλες φορες πετυχαινει και αλλες απλα γινεται χειροτερα.
    Θα διαφωνησω μαζι σου μονο στο σημειο που λες οτι ο εαυτος μας ειναι ο χειροτερος εχθρος ... Γνωμη μου ειναι οτι οι σκεψεις ειναι ο χειροτερος εχθρος μας , αυτες οι ρουφιανες οι σκεψεις .... Πανικοβαλλουν τον εσωτερικο σου κοσμο και σου δημιουργουν μια θυελλα ανακατοσουρας .
    Και εμενα σημερα ξεκινησε ωραια η μερα μου αλλα για ακομα μια φορα μου την χεσανε , καθε φορα που πας να κανεις ενα βημα μπροστα παντα θα βρισκεται ενα τυχαρπαστο ΟΝ που θα σε φερνει στην προηγουμενη η και ακομα πιο πισω κατασταση απο την οποια βρισκοσουν .

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by predator View Post
    Γιατι τοση θλιψη ρε παιδια?
    Γιατι ο εχθρος ειναι ξανα προ των πυλων φιλε μου... and i mean depression...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by undetermined View Post
    Lacry ολοι οταν βρισκομαστε σε καταστασεις (μαλλον οταν ειμαστε κοντα στα σκατα ) θελουμε να μιλησουμε , να ανοιχτουμε να πουμε καμια κουβεντα να νιωσουμε λιγο καλυτερα .... Αλλες φορες πετυχαινει και αλλες απλα γινεται χειροτερα.
    Θα διαφωνησω μαζι σου μονο στο σημειο που λες οτι ο εαυτος μας ειναι ο χειροτερος εχθρος ... Γνωμη μου ειναι οτι οι σκεψεις ειναι ο χειροτερος εχθρος μας , αυτες οι ρουφιανες οι σκεψεις .... Πανικοβαλλουν τον εσωτερικο σου κοσμο και σου δημιουργουν μια θυελλα ανακατοσουρας .
    Και εμενα σημερα ξεκινησε ωραια η μερα μου αλλα για ακομα μια φορα μου την χεσανε , καθε φορα που πας να κανεις ενα βημα μπροστα παντα θα βρισκεται ενα τυχαρπαστο ΟΝ που θα σε φερνει στην προηγουμενη η και ακομα πιο πισω κατασταση απο την οποια βρισκοσουν .
    Γεια σου! Μολις πριν λιγο γυρισα απο τη βολτα που εκανα.. Πηγα κατα το λιμανι (Θερμαικο) κ ενιωθα περιεργα... Ειμαι χειροτερα απο πριν.. δεν επρεπε να βγω... Να ρωτησω κ μια χαζομαρα, ποιες ομαδες επαιζαν? Ειχαν παντου γιγαντοθονες σε ολα τα καφε κ σε καποια φαση ενω περπατουσα στο μαυρο μ το χαλι ακουω ενα "Γκοοολ" .Μπαρτσελονα-Ρεαλ επαιζαν σαν να ακουσα? Τεσπα ειμαι τελειως στον κοσμο μ κ ολο μαλακιες λεω το ξερω..
    Οι σκεψεις μας ομως, οι οποιες οδηγουν στις πραξεις δεν συνθετουν τον εαυτο μας? Δηλαδη το τριπτυχο συναισθηματα- σκεψεις- πραξεις? Αυτο δεν ειμαστε? Αρα ειναι μερος του εγω μας?..
    Ειναι 2 βδομαδες περιπου π ειμαι ετσι... κ πιστευω οτι θα αλλαξει.. προς το χειροτερο...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Γεια σου! Μολις πριν λιγο γυρισα απο τη βολτα που εκανα.. Πηγα κατα το λιμανι (Θερμαικο) κ ενιωθα περιεργα... Ειμαι χειροτερα απο πριν.. δεν επρεπε να βγω... Να ρωτησω κ μια χαζομαρα, ποιες ομαδες επαιζαν? Ειχαν παντου γιγαντοθονες σε ολα τα καφε κ σε καποια φαση ενω περπατουσα στο μαυρο μ το χαλι ακουω ενα "Γκοοολ" .Μπαρτσελονα-Ρεαλ επαιζαν σαν να ακουσα? Τεσπα ειμαι τελειως στον κοσμο μ κ ολο μαλακιες λεω το ξερω..
    Οι σκεψεις μας ομως, οι οποιες οδηγουν στις πραξεις δεν συνθετουν τον εαυτο μας? Δηλαδη το τριπτυχο συναισθηματα- σκεψεις- πραξεις? Αυτο δεν ειμαστε? Αρα ειναι μερος του εγω μας?..
    Ειναι 2 βδομαδες περιπου π ειμαι ετσι... κ πιστευω οτι θα αλλαξει.. προς το χειροτερο...
    Nαι αλλα οσο το αφηνεις να σε καταβαλλει και οσο το σκεφτεσαι αλλο τοσο αυτο μενει μεσα σου .... Και εμενα εχει τωρα ενα τριημερο που αρχησαν να κλαταρουν παλι τα νευρα μου και αμα το αφησω ελευθερο θα με κατακλησει ενα συννεφο οργης ....

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. καπου να μιλήσω ....
    By pantzos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 22-03-2013, 11:51
  2. ειμαι καλα αλλα δε θελω να ειμαι καλα γιατι βαριεμαι
    By favvel in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 17-09-2012, 14:12
  3. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!!!ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ!!!
    By elenkouf in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 03-11-2011, 23:29
  4. δεν ειμαι καθολου καλα
    By kyknos25 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 18-07-2011, 11:53
  5. Θελω καπου να μιλησω
    By reggaeM in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 08-07-2010, 03:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •