Ντροπή στη διαχείριση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    824

    Ντροπή στη διαχείριση

    Με έχουν βρίσει χίλιες φορές και η διαχείριση δεν κάνει τίποτα απολύτως.
    Ε άμα είναι έτσι να μην αναγράφεται πάνω πάνω :''Παρακαλούμε σεβαστείτε τους όρους χρήσης: Συζητήστε με ευγένεια και σεβασμό'' εφόσον ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΟΙ ΧΡΗΣΗΣ.
    Η τελευταία προσβολή που άκουσα ήταν να γίνω *******....ντροπή σας που δεν κάνετε τίποτα και επιτρέπεται στον καθένα να με βρίζει.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    824
    Ακόμα γράφει το εξής: ''Κάθε μέλος που δεν ακολουθεί τους παραπάνω όρους χρήσης, θα αποκλείεται από το φόρουμ.''
    Δήθεν υπάρχουν όροι χρήσης...

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    824
    ακόμα και αυτό με τα πεζοδρόμια να μην ήταν βρισιά...που δεν έχω ιδέα τι είναι. Και πάλι επανειλημμένα στο παρελθόν με έχουν βρίσει κατάμουτρα και η διαχείριση δεν έκανε τπτ.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    128
    Quote Originally Posted by Εμμανουέλα1 View Post
    ακόμα και αυτό με τα πεζοδρόμια να μην ήταν βρισιά...που δεν έχω ιδέα τι είναι. Και πάλι επανειλημμένα στο παρελθόν με έχουν βρίσει κατάμουτρα και η διαχείριση δεν έκανε τπτ.
    νομιζω πως γραφεις συνεχεια διαφορα σχολια απλα για να ασχοληθουν μαζι σου και δεν μιλαω για την διαχειρηση αλλα κ αλλα μελη να ασχοληθουν μαζι σου μηπως τελικα σε ιντριγκαρει να σε βριζουν γιατι χωρις παρεξηγηση προκαλεις κ στα λενε ...στα θεματα που εχεις ανεβασει ειδα οτι μερικα μελη προσπαθησαν να σου απαντησουν αλλα εσυ καποιες απαντησεις τις ερμηνευες λανθασμενα και τις εκλαμβανες ως προσβολες προς εσενα ...τωρα τι να σου πω καλη συνεχεια

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by agnwstos View Post
    νομιζω πως γραφεις συνεχεια διαφορα σχολια απλα για να ασχοληθουν μαζι σου και δεν μιλαω για την διαχειρηση αλλα κ αλλα μελη να ασχοληθουν μαζι σου μηπως τελικα σε ιντριγκαρει να σε βριζουν γιατι χωρις παρεξηγηση προκαλεις κ στα λενε ...στα θεματα που εχεις ανεβασει ειδα οτι μερικα μελη προσπαθησαν να σου απαντησουν αλλα εσυ καποιες απαντησεις τις ερμηνευες λανθασμενα και τις εκλαμβανες ως προσβολες προς εσενα ...τωρα τι να σου πω καλη συνεχεια
    Συμφωνω με τον φιλο/φιλη. Εχεις τη μυγα συνεχως κ μυγιαζεσαι. Δλδ οτι λενε κατι με σκοπο να σε προσβαλλουν, οτι εχουν καποια σκοπιμοτητα, θαρρεις κ δεν εχουν τι αλλο να κανουν. Μην εισαι τοσο καχυποπτη με τις προθεσεις των αλλων. Εγω στο θεμα σου που κλειδωθηκε οσο αντεξα κ διαβασα ειδα οτι τα παιδια προσπαθησαν να σε βοηθησουν κ σου δωσαν κατα την αποψη μ πολυ σωστες συμβουλες. Αλλα εσυ μαλλον ηθελες να σου που αυτα που ηθελες να ακουσεις. Τοτε αναρωτιεμαι τι ανοιξες το θεμα κ τι συμμετεχεις εδω. Υποτιθεται σπουδαζεις κιολας, ε λοιπον στη σχολη σου δεν εχει τυχει να ακουσεις κ αρνητικα σχολια? Μια μικρογραφια της κοινωνιας ειναι κ ενα οποιοδηποτε φορουμ, μια ομαδα. Υπαρχει ποικιλια χαρακτηρων κ προσωπικοτητων, δεν ταιριαζουν ολοι με ολους. Επιλεγεις εσυ τι σου κανει κ ο,τι δεν σου κανει η δεν συμφωνεις απλα το αγνοεις. Στη σχολη σου κανεις με ολους παρεα? Δεν νομιζω.. Προσαπθησε να εισαι πιο θετικα διακειμενη απεναντι στους αλλους.. Κ δεν ειναι κακο σε κατι που τελικα ειχες αδικο να πεις "ναι δικιο εχεις, δεν το σκεφτηκα ετσι.." η "μπορει κ να χει βαση αυτο που λες".. δεν θα θιχτει ετσι η υπερηφανεια σου.. το ζητημα ειναι να εχουμε επιγνωση των αδυναμιων μας, αποδοχη του εαυτου μας, αλλα κ θεληση για αλλαγη/εξελιξη.. ειδικα το τελευταιο.. σκεψου τα αυτα που σου ειπα αν θες, κρατα ο,τι θες, κ ο,τι δεν σου κανει προσπερνα το..
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    824
    όταν με βρίζουν δεν νομίζω πως φταίω εγώ σε κάτι. όποιος δεν θέλει να με βρίσει απλά δεν τον κάνει δεν τον πίεσα εγώ.
    Σε καμία περίπτωση το να βρίζεις κάποιον δεν επιτρέπεται. Ετσι όπως δεν το κάνω στους άλλους δεν θέλω και να μου το κάνουν. Πάντα είμαι πολύ προσεκτική και ευγενική οπότε δεν προκαλώ κανέναν. Και όπως είπα το φόρουμ έχει κανόνες υποτίθεται που τα μέλη οφείλουν να υπακούν.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Μπορει να προκαλεις με "εμμεσο" τροπο, δλδ χωρις αμεση προσβολη (πχ βρισιμο, μπινελικωμα) αλλα με εμμεσο τροπο που δεν εμπεριεχει υβρεολογιο (δλδ ειρωνιες, επιθετικο υφος, σνομπ υφος κτλ) γι αυτο κ η αντιδραση.. αλλωστε η αντιδραση προυποθετει δραση.. ετσι δεν ειναι? εγω θα σε συμβουλευα να χαλαρωσεις κ γενικα take it easy! Μην καθεσαι κ στενοχωριεσαι για ασημαντα πραγματα, κ οπως σ ειπα γενικα κ εδω κ στη ζωη σ να εισαι θετικα διακειμενη στους αλλους! για τον εαυτο σ καντο για κανεναν αλλον! δεν αξιζει να χαλας την ψυχικη σ ηρεμια! Κ οταν συνεχως παραπονιεσαι "με βριζουν κ με βριζουν" ακομα κ να ισχυει, εντελει χανεις το δικιο σου! Οποτε τι κανουμε? headphones on and ignore the world!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    824
    το δίκιο μου δεν χάνετε με τπτ...υπάρχουν ποστ δεν τα βγάζω από το μυαλό μου και δεν ειρωνεύτηκα ούτε είχα υφάκι ποτέ για να προκαλέσω κάποιον. Εκείνοι δεν είχαν τι να κάνουν και είπαν να τραβήξουν την προσοχή όχι εγώ.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Εμμανουελα μου εγω τωρα θα κλεισω το pc, θα παω να κανω μια βολτιτσα εδω στη γειτονια, μετα θα διαβασω λιγακι κ αμα εχω ορεξη το βραδυ μπορει να χτυπησω κ κανα κλαμπακι με τις φιλες μ! Τι θα λεγες να κανεις το ιδιο κ εσυ? Εγω παντως θα σου λεγα join!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    824
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Εμμανουελα μου εγω τωρα θα κλεισω το pc, θα παω να κανω μια βολτιτσα εδω στη γειτονια, μετα θα διαβασω λιγακι κ αμα εχω ορεξη το βραδυ μπορει να χτυπησω κ κανα κλαμπακι με τις φιλες μ! Τι θα λεγες να κανεις το ιδιο κ εσυ? Εγω παντως θα σου λεγα join!!
    ναι βέβαια αυτό θα κάνω...θα πάρω τους δρόμους μόνη μου σαν την τρελή και θα πηγαινω σε μέρη όπως τα κλαμπ που δεν μου αρέσουν και περνάω απαίσια επειδή εσύ αυτό θεωρείς διασκέδαση...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Εμμανουέλα1 View Post
    ναι βέβαια αυτό θα κάνω...θα πάρω τους δρόμους μόνη μου σαν την τρελή και θα πηγαινω σε μέρη όπως τα κλαμπ που δεν μου αρέσουν και περνάω απαίσια επειδή εσύ αυτό θεωρείς διασκέδαση...
    Να λοιπον αυτο που λεγαμε παραπανω! Αναγνωριζεις τη συμπεριφορα σου? Οποιος διαβασει τη συζητηση μας εδω, τα συμπερασματα του θα τα βγαλει.. Προσπαθησα να σε βοηθησω, να σε κινητοποιησω, μεχρι κ ο τροπος κ το υφος της γραφης ηταν χαρουμενος κ σκεφτηκα κατι καλο για σενα! κριμα γιατι τζαμπα κοπος.. εγω το σταματαω εδω, ας ασχοληθουν αλλοι αμα αντεξουν..
    Εγω παντως τη διασκεδαση μ θα την κανω! οπως κ οι περισσοτεροι! κ εχω 1002 προβληματα, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα μιζεριαζω κ θα κλαιω ολη μερα! Η ζωη ειναι αγωνας ειτε μας αρεσει ειτε οχι! Ολοι προσπαθησαν κ πετυχαν κατι, απο το πιο ασημαντο ως το πιο σπουδαιο! Σε κανεναν δεν χαριστηκε τιποτα!
    Καλη συνεχεια σε ο,τι κανεις..... δεν μπορω να βοηθησω αλλο λυπαμαι..
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    824
    δεν στο είπα ειρωνικά να που εσύ παρεξηγήθηκες χωρίς λόγο τλκ....και εγώ μια ζωή παλεύω και δεν ζητάω τπτ το περίπλοκο μια απλή σχέση όπως έχει όλος ο κόσμος ζητάω.
    Τάμα πρέπει να πάω να κάνω για αυτό;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Εμμανουέλα1 View Post
    δεν στο είπα ειρωνικά να που εσύ παρεξηγήθηκες χωρίς λόγο τλκ....και εγώ μια ζωή παλεύω και δεν ζητάω τπτ το περίπλοκο μια απλή σχέση όπως έχει όλος ο κόσμος ζητάω.
    Τάμα πρέπει να πάω να κάνω για αυτό;
    Οσο το κυνηγας, τοσο σε αποφευγει! Ειναι παρατηρημενο κ αμα το αντιληφθει ο αντρας απομακρυνεται γιατι νιωθει πιεστικα! Οποτε χαλαρωσε, βγαινε με την παρεα σου, προσπαθησε να εχεις καλες σχεσεις με τους αλλους, να εισαι θετικα διακειμενη οπως ειπαμε κ για ποτε θα ρθει ουτε θα το καταλαβεις!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    824
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Οσο το κυνηγας, τοσο σε αποφευγει! Ειναι παρατηρημενο κ αμα το αντιληφθει ο αντρας απομακρυνεται γιατι νιωθει πιεστικα! Οποτε χαλαρωσε, βγαινε με την παρεα σου, προσπαθησε να εχεις καλες σχεσεις με τους αλλους, να εισαι θετικα διακειμενη οπως ειπαμε κ για ποτε θα ρθει ουτε θα το καταλαβεις!
    μια ζωή έτσι ήμουν και ποτέ δεν ήρθε όμως

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Εμμανουέλα1 View Post
    μια ζωή έτσι ήμουν και ποτέ δεν ήρθε όμως
    Χεσε το παρεθλον, κοιτα το παρον κ οσο μπορεις το μελλον! Εχε πιστη κ ελπιδα στον εαυτο σου κ κανε προσπαθειες μην τα παρατας! Πρεπει τωρα να κλεισω! Ελπιζω να τα ξαναπουμε κ να εισαι πιο ευδιαθετη! Φιλια!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Νιώθω ντροπή
    By Swan in forum Κακοποίηση
    Replies: 46
    Last Post: 08-10-2012, 10:23
  2. και μετα ερχεται η ντροπη...
    By νιφάδα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 28-01-2012, 00:46
  3. ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ ΡΕ ΑΛΗΤΕΣ!!!
    By LOOLOONEES in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 41
    Last Post: 08-04-2011, 20:21
  4. Τύψη και ντροπή
    By RainAndWind in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 17
    Last Post: 09-01-2011, 12:57
  5. φαρμακο για την ντροπη ?
    By Helena in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 04-07-2008, 18:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •