οι άντρες θέλουν τις άσχημες - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 47 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 704
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    χαχα ρε παιδί μου μπορεί να μην χρειάζεσαι σχέση μ' άντρα εσύ! νάσαι δηλ. τόσο ολοκληρωμένη, που ταυτόχρονα, είσαι για σένα και άντρας και γυναίκα.. γιατί συμβαίνει.
    και ειλικρινά δεν κοροϊδεύω.. ψάχτο κι αυτό και σταμάτα να συγκρίνεσαι με τους άλλους που έχουν σχέση, γιατί έτσι τσάμπα βασανίζεσαι!
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    824
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    χαχα ρε παιδί μου μπορεί να μην χρειάζεσαι σχέση μ' άντρα εσύ! νάσαι δηλ. τόσο ολοκληρωμένη, που ταυτόχρονα, είσαι για σένα και άντρας και γυναίκα.. γιατί συμβαίνει.
    και ειλικρινά δεν κοροϊδεύω.. ψάχτο κι αυτό!
    τι είναι αυτό που έχω και δεν το ξέρω;
    (ορίστε σε ρωτάω και επεξεργάζομαι τα όσα λες...πες μου για να καταλάβω)
    και αν είμαι τόσο ολοκληρωμένη τότε γτ αισθάνομαι απαίσια και το νευρικό μου σύστημα είναι σπασμένο και πέφτω και σε κατάθλιψη;
    Και μην μου πεις πάλι ότι είναι τα κοινωνικά πρέπει γτ όπως έχω ήδη πει άπειρες φορές δεν με νοιάζει τι λέει ο κόσμος...ας είχα μία σχέση και ας το ήξερα μόνο εγώ και κανένας από τον περίγυρο μου :(

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by Εμμανουέλα1 View Post
    τι είναι αυτό που έχω και δεν το ξέρω;
    (ορίστε σε ρωτάω και επεξεργάζομαι τα όσα λες...πες μου για να καταλάβω)
    και αν είμαι τόσο ολοκληρωμένη τότε γτ αισθάνομαι απαίσια και το νευρικό μου σύστημα είναι σπασμένο και πέφτω και σε κατάθλιψη;
    Και μην μου πεις πάλι ότι είναι τα κοινωνικά πρέπει γτ όπως έχω ήδη πει άπειρες φορές δεν με νοιάζει τι λέει ο κόσμος...ας είχα μία σχέση και ας το ήξερα μόνο εγώ και κανένας από τον περίγυρο μου :(
    απαίσια.. και γενικά καταθλιπτικά αισθάνεσαι, γιατί συγκρίνεις είτε το παραδέχεσαι είτε όχι-πλέον εδώ μέσα τόχουμε καταλάβει,
    αφού τ' αρνητικά συναισθήματα πηγάζουν από εσωτερική πάλη κι ανασφάλειες-τον εαυτό σου με τις φίλες σου ή τους άλλους!
    Και μόνο που μου είπες αυτό το "μην μου πεις", δείχνεις ότι εκτός από άντρα δεν θες ν' ακούς και τις απόψεις των άλλων, γιατί
    είσαι και τόσο σίγουρη ότι τα ξέρεις όλα, που θες να προλάβεις τον άλλο, γιατί θα πει αυτά που δεν θες ν' ακούσεις ή ξέρεις ή
    απαξιώνεις ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο.. Μόνο που κανείς δεν τα ξέρει ποτέ όλα κι ο μέγας φιλόσοφος είπε.. συνέχεια μαθαίνω!
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    824
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    απαίσια.. και γενικά καταθλιπτικά αισθάνεσαι, γιατί συγκρίνεις είτε το παραδέχεσαι είτε όχι-πλέον εδώ μέσα τόχουμε καταλάβει,
    αφού τ' αρνητικά συναισθήματα πηγάζουν από εσωτερική πάλη κι ανασφάλειες-τον εαυτό σου με τις φίλες σου ή τους άλλους!
    Και μόνο που μου είπες αυτό το "μην μου πεις", δείχνεις ότι εκτός από άντρα δεν θες ν' ακούς και τις απόψεις των άλλων, γιατί
    είσαι και τόσο σίγουρη ότι τα ξέρεις όλα, που θες να προλάβεις τον άλλο, γιατί θα πει αυτά που δεν θες ν' ακούσεις ή ξέρεις ή
    απαξιώνεις ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο.. Μόνο που κανείς δεν τα ξέρει ποτέ όλα κι ο μέγας φιλόσοφος είπε.. συνέχεια μαθαίνω!
    απαίσια δεν αισθάνομαι επειδή συγκρίνομαι με τους άλλους αλλά απλά επειδή είμαι μόνη μου...και να πεθάνω δεν θα το πάρει κανένας χαμπάρι μπορείς να το διανοηθείς αυτό. Σίγουρα δεν τα ξέρω όλα αλλά ούτε και εσύ τα ξέρεις όλα...ούτε μπορείς να καταλάβεις πως αισθάνομαι.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by Εμμανουέλα1 View Post
    απαίσια δεν αισθάνομαι επειδή συγκρίνομαι με τους άλλους αλλά απλά επειδή είμαι μόνη μου...και να πεθάνω δεν θα το πάρει κανένας χαμπάρι μπορείς να το διανοηθείς αυτό. Σίγουρα δεν τα ξέρω όλα αλλά ούτε και εσύ τα ξέρεις όλα...ούτε μπορείς να καταλάβεις πως αισθάνομαι.
    το κακό με σένα είναι ότι δεν θες να είσαι ειλικρινής ούτε με τον εαυτό σου! κι αυτό κοίτα το.. και βγαίνει κι αυτό σαν συμπέρασμα, μαζί μ' όσα σου λέμε κι απ' όσα έχεις πει μέχρι σήμερα!
    ε ναι αν τάχες καλά με σένα, δεν θάνιωθες καθόλου έτσι, φταίει σούχω ξαναπεί ένας υπερβολικός εγωισμός, που δεν σ' αφήνει να δεις και να δεχτείς όσα σου λένε οι άλλοι..
    Και βάση εξέλιξης να το πάμε ο κάθε οργανισμός είναι κατασκευασμένος να επιβιώνει μόνος του και να ζευγαρώνει όταν έρθει η ώρα.. δεν μπορεί να γίνει αλλιώς.. τώρα για να μην έχει συμβεί
    με σένα, τότε ή δεν το αντέχεις, όπως και συμβαίνει, οπότε και δεν λειτουργείς στην καθημερινότητα και τότε χρειάζεσαι βοήθεια ή το δέχεσαι και προχωράς μέχρι να συμβεί.. Απλά είνα όλα!
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    824
    ε αφού ο κάθε οργανισμός είναι φτιαγμένος να επιβιώνει μόνος του τότε να χωρίσετε όλοι από τις σχέσεις σας και να μείνετε μόνοι.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by Εμμανουέλα1 View Post
    ε αφού ο κάθε οργανισμός είναι φτιαγμένος να επιβιώνει μόνος του τότε να χωρίσετε όλοι από τις σχέσεις σας και να μείνετε μόνοι.
    Ρε συ τώρα αυτή είναι η σωστή απάντηση, που χρειάζεται να δώσεις πάνω σ' όλα όσα σου είπα; Τί να πω; Αυτό ήταν το ζητούμενο να καταλάβεις;
    Αλλά ναι, τότε και συ, μέχρι να γίνει το θέλημά σου, να κάνεις κανονικά ψυχοθεραπεία για ν' αντέχεις αυτό που δεν μπορείς.., ενώ είναι φυσιολογικό.
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    824
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    Ρε συ τώρα αυτό είναι η σωστή απάντηση, που χρειάζεται να δώσεις πάνω σ' όλα όσα σου είπα; Τί να πω; Αυτό ήταν το ζητούμενο να καταλάβεις;
    Αλλά ναι, τότε και συ, μέχρι να γίνει το θέλημά σου, να κάνεις κανονικά ψυχοθεραπεία για ν' αντέχεις αυτό που δεν μπορείς, ενώ είναι φυσιολογικό.
    ε αφού είναι φυσιολογικότατο εγώ γτ είμαι χάλια; εγώ το είπα και κανείς δεν με πιστεύει...και να πεθάνω δεν θα το μάθει κανείς....πολύ ωραία ε;;;
    και να μείνετε όλοι όσοι με κρίνετε μόνοι σας....να πάτε να χωρίσετε αυτή τη στιγμή αφού αυτό είναι το φυσιολογικό και έτσι θα είστε καλύτερα.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Η διαπίστωση εν είδει δόγματος, το τι θέλουν οι άντρες, είναι αυθαίρετη. Το θέμα αν είχε ένα ερωτηματικό μέσα σε μια παρένθεση, θα μπορούσε να ανοίξει μια συζήτηση, όπου μέσα από την κατάθεση απόψεων θα μπορούσε ίσως να καταγραφεί μια δυναμική πάνω στην επιλεκτικότητα , αλλά φυσικά όχι διαπίστωση. Ακόμη και γκάλοπ σε δείγμα 1500 ατόμων καταγράφει τάσεις , δεν μπορεί να γίνει δόγμα. Οι άντρες αναζητούν με βάση προσωπικά κριτήρια αξιολόγησης την σύντροφο τους - ότι ακριβώς κάνουν κι οι γυναίκες. Δεν ισχύουν επομένως δόγματα αυτού του στιλ, οι άντρες θέλουν άσχημες, χοντρές, αδύνατες, με καμπύλες ή χωρίς, κοκκινομάλλες ή ξανθές, όπως φυσικά δεν μπορούν να ισχύουν τσουβαλιάσματα τύπου όλοι οι άνδρες είναι έτσι ή γιουβέτσι.
    Οι άνθρωποι - ανεξαρτήτως φύλου - έλκονται ή απωθούνται σύμφωνα με προσωπικά πρότυπα , χωρίς να παραγνωρίζονται κάποια ποιοτικά χαρακτηριστικά που διαφοροποιούνται στο φύλο και που έχουν να κάνουν με την εγκεφαλική δραστηριότητα και κατ ' επέκταση του πως αντιλαμβάνονται τα δύο φύλα το περιβάλλον και τον τρόπο που δέχονται τα ερεθίσματα απ' αυτό.
    Κατά γενική αποδοχή, οι άνθρωποι που διαθέτουν αντικειμενικά όμορφα χαρακτηριστικά, έχουν κάποιες επί πλέον πιθανότητες να γίνουν επιθυμητοί από το αντίθετο φύλο , όχι φυσικά μόνο σε επίπεδο απλής προσοχής. Αυτό είναι μια γενική διαπίστωση που δεν καθορίζει ωστόσο μια μελλοντική εξέλιξη για τις σχέσεις, αφού αυτές καθορίζονται από πολλούς άλλους παράγοντες ...
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    824
    το θέλημα μου δεν θα γίνει ποτέ......όλες οι κακάσχημες έχουν σχέση και δεν το λέω επειδή συγκρίνομαι μαζί τους αλλά επειδή ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται αυτό...
    Και εγώ θέλω να κάνω σχέση και δεν μπορώ θα πεθάνω μόνη μου

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    824
    Γεια σου sabb και σε ευχαριστώ για την απάντηση ήταν πολύ ωραία διατυπωμένη.
    Αλλά ένα δεν μπορώ να καταλάβω...αφού λες :''Οι άνθρωποι - ανεξαρτήτως φύλου - έλκονται ή απωθούνται σύμφωνα με προσωπικά πρότυπα '' πώς γίνεται εγώ να μην είμαι το προσωπικό πρότυπο κανενός;

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by Εμμανουέλα1 View Post
    ε αφού είναι φυσιολογικότατο εγώ γτ είμαι χάλια; εγώ το είπα και κανείς δεν με πιστεύει...και να πεθάνω δεν θα το μάθει κανείς....πολύ ωραία ε;;;
    και να μείνετε όλοι όσοι με κρίνετε μόνοι σας....να πάτε να χωρίσετε αυτή τη στιγμή αφού αυτό είναι το φυσιολογικό και έτσι θα είστε καλύτερα.
    χαχαχ ρε συ ό,τι νάναι απαντήσεις!! θες να σε υιοθετήσω; τί να πω μ' αυτά που λες; γέλασαμε πάλι! Ή μήπως δεν θάπρεπε αναρωτιέμαι; κάνε επειγόντως ψυχοθεραπεία!
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Είσαι , απλά δεν το ξέρεις ... Το δυστύχημα είναι πως κάποιοι άνθρωποι δεν το μαθαίνουν ποτέ, ελπίζω να μην συμβεί σε κανέναν κάτι τέτοιο...
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    824
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    χαχαχ ρε συ ό,τι νάναι απαντήσεις!! θες να σε υιοθετήσω; τί να πω μ' αυτά που λες; γέλασαμε πάλι! Ή μήπως δεν θάπρεπε αναρωτιέμαι; κάνε επειγόντως ψυχοθεραπεία!
    από ότι βλέπω εσύ είσαι αυτή που απαντάει χωρίς να επεξεργάζεται τα όσα λέω...
    δεν είδα κάτι το αστείο σε ότι έγραψα...ακριβώς αυτά που είπες εσύ είπα.

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    824
    Quote Originally Posted by sabb View Post
    Είσαι , απλά δεν το ξέρεις ... Το δυστύχημα είναι πως κάποιοι άνθρωποι δεν το μαθαίνουν ποτέ, ελπίζω να μην συμβεί σε κανέναν κάτι τέτοιο...
    δυστυχώς αν συνεχίσουν έτσι τα πράγματα μάλλον θα συμβεί και σε εμένα....ευχαριστώ για την απάντηση

Page 2 of 47 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. ασχημες σκεψεις με την αδερφη μου
    By chris athens in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 54
    Last Post: 22-01-2021, 02:10
  2. ΙΔΨ ΜΕΣΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΑΣΧΗΜΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ -PLEASE HELP!!
    By mariak19 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 21-10-2011, 07:32
  3. Το ..θέλουν oi γυναικες όσο και οι άντρες; Το θέλουν περισσότερο; για διαβαστε...
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 12-09-2011, 18:01
  4. ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ!!!
    By astrid in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 52
    Last Post: 04-09-2009, 17:44
  5. Αναλογικά άσχημες ψυχώσεις ενός ψηφιακού κόσμου
    By alavastros in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 6
    Last Post: 05-10-2004, 18:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •