Ο αντρας μου βλέπει πορνό, η κατασταση εχει ξεφύγει!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 61
  1. #1

    Ο αντρας μου βλέπει πορνό, η κατασταση εχει ξεφύγει!

    Γειάς σας!Χαίρομαι που γράφω εδω γιατι έχω ανάγκη κάπου να εκφράσω όλο αυτό το βάρος που έχω και δεν φεύγει απο πάνω μου!
    Είμαι 29 ετών παντρεμένη έχω 2 παιδάκια.Παντρεύτηκα σε πολυ μικρή ηλικία(19) μετα απο εναν τρελό έρωτα με τον άντρα μου που είναι αρκετά μεγαλύτερος κατα 13 έτη!Περιττό να αναφέρω οτι παντρεύτηκα έγκυος στο πρώτο μας παιδάκι και είμασταν πολυ μα πολυ ευτυχισμένοι.Κάπου όμως εκει αρχίζει το πράγμα να θολώνει!Ολη την εγκυμοσύνη, η οποία ηταν πολυ καλή και χωρίς προβλήματα δεν με πλησίασε ποτε μα ποτε(ερωτικά εννοώ)
    Φανταζόμουν οτι θα είχε επηρεαστεί απο την εγκυμοσύνη οπότε και δεν με φόβισε κάτι!Γεννάω,χάνω όλα τα κιλά,με το παιδί μας εκείνος να έχει άριστη σχέση να είναι ο πιο καλός μπαμπάς του κόσμου και με μένα ο καλύτερος σύζυγος!Με βοήθησε πολυ να τελειώσω το πανεπιστήμιο(ηθικά εννοώ),με βοήθησε με το σπίτι με το παιδί με τα πάντα!Να σημειώσω εδώ όμως οτι η δουλειά του ηταν πολυ απαιτητική με τρελά ωράρια.Συνεπώς η σεξουαλική ζωή απούσα απαντελώς(1-2 φορές το μήνα και αν)Το θεωρούσα λογικό αν και με στεναχωρούσε πολυ!Το συζήτησα μαζί του μου έλεγε οτι απλά είναι καθημερινότητα κτλ!Πάμε διακοπές χωρίς το παιδί τίποτα πάλι!
    Έπειτα μπαίνει η ζωή μας στη φάση νο 2.Γίνεται απο υπάλληλος ελεύθερος επαγγελματίας.Κι εκεί στο διάστημα δηλαδή μεχρι να ανοίξει το κατάστημα γύρω στους 7 μήνες παθαίνει κατι σαν κατάθλιψη να το πώ?
    Η καθημερινή του ενασχόληση για τις ετοιμασίες του μαγαζιού και το γεγονός οτι δουλεύει και λίγες ωρες σαν υπάλληλος τον κάνουν να είναι προσκολλημένος μόνο εκει.Το βράδυ να καθομαι μόνη και μόνη και μόνη...να τον δικαιολογώ να τον στηρίζω όσο μπορώ πάντα είχα ελπίδα οτι θα καλυτερέψουν τα πράγματα.Πίστευα οτι η οικονομική μας κατάσταση ήταν η αιτία που ηταν έτσι κι οτι όλα θα αλλαζαν!Μην τα πολυλογώ,ανοίγει το κατάστημα δούλευε στην αρχή εκεί περίπου 10 ώρες τη μέρα!Εγω συνεχίζω να εχω τη σχολη,το παιδί και ταυτόχρονα εργάζομαι μαζί του στο μαγαζί!Κάθε μέρα περπατούσα πρώτα 10 χιλιόμετρα για να του κάνω διαφήμηση μοιράζοντας έντυπα,έπειτα έπιανα δουλειά εκεί και μετα σπίτι με τη μικρή.Ούτε λόγος για γκρίνια και σεξ ,εννοείται οτι το θεωρούσα άδικο αλλα και το αποδεχόμουν γιατι έβλεπα εναν κοινό στόχο πίσω απο όλα αυτα!Δηλαδή μιλάμε για επαφές 1 στο τόσο...καθε 2 μήνες η και λιιιγο πιο συχνα δεν ξέρω ακριβως δεν θυμαμαι πολυ καλα πανε και τοσα χρόνια!
    Το μαγαζί μας να πηγαίνει απο το καλό στο καλύτερο βγαλαμε πολλά χρήματα με πολυ κόπο βέβαια κι ηρθε κι ο καιρός να κανουμε και δευτερο παιδάκι!Προσπαθούσαμε να φανταστείτε για το παιδί μόνο τις μέρες που θεωρούνται οι γόνιμες, μετα μια στο τοσο πάλι!Μένω έγκυος και γεννάω!Χάνω πάλι όλα τα κιλά ,κι αρχίζει κάτι να καλυτερεύει...Είμαστε καλά οι επαφές απο 1 το μήνα γίνανε 2 το μήνα(πρόοδος)Με τα παιδιά μας έχει εξαιρετική σχέση,ειναι ο καλύτερος πατέρας στον κόσμο!Σε μένα ο καλύτερος σύζυγος....Ώσπου έρχεται η φάση 3!Παίρνουμε τη μεγάαλη απόφαση να χτίσουμε ενα σπίτι(τώρα είναι στα τούβλα),δίνουμε ολα μας τα χρήματα και δανειζόμαστε κιόλας,η δουλειά μας πηγαίνει πολυ καλα δεδομένης της κρίσης.Εγω εργάζομαι ακόμα στο κατάστημα ,όλο αυτο το διάστημα όμως η κατάσταση 'έχει ξεφύγει τελείως.¨Έχει πολυ άγχος με το σπίτι με τη δουλειά,την κρίση,τα πάντα το σέξ πάλι σπανίζει(1 φορά το μήνα).Εγώ καταλαβαίνω πλεον οτι κατι δεν πάει καλά και έρχεται η μαγική μέρα που ανακαλύπτω το ιστορικό του στο ίντερνετ....Οχι μόνο δεν του εχει φύγει η διάθεση για σεξ αλλα τουλάχιστον 3 φορές τη βδομάδα θα δει!Του λεω μια μέρα, ετσι στο πολυ χαλαρό αν βλέπει, κι οτι κι εγω θέλω να δω και μου λεει ναι εννοείται οτι βλέπω κι οτι ολοι οι αντρες το κανουν αυτο κι οτι ειναι φυσιολογικο κλπ το παίζω πολυ απελευθερωμένη και δείχνω ενδιαφέρον τύπου άντε ρε συ για βάλε να δούμε πως το κανουν κτλ Δεν του λεω οτι έχω δει το ιστορικό του κι οτι το παρακολουθώ στενα πλέον!
    ΚΑι ανακαλύπτω οτι:Φεύγω εγώ για δουλειά ο κύριος εκεί,πάω με τις φίλες μου βόλτα αυτός εκεί,πάω τα παιδιά βόλτα εκεί,είμαστε μαζί στο σπίτι πίνουμε ποτό αυτός να είναι όλο αγχωμένος και τι θα γίνει μωρό μου με το σπίτι,τί θα γίνει με την κρίση, πώς θα πάει η δουλειά όλο το βράδυ εγώ να τον παρηγορώ,να στεναχωριέμαι,και μόλις πάω για ύπνο μετα απο τόση κούραση,αυτος τί αλλο?Εννοείται πορνό!!!!!!!!!!!!
    Έχω κουραστεί τόσο ψυχικά,νιώθω τόσο χάλια σαν γυναίκα,έχω δοκιμάσει πολλά, να του την πέσω εγώ και να τρώω πόρτα,να ντύνομαι κάπως πιο σέξι. να να διάφορα,αλλα τίποτα!
    Τον βλέπω με τα παιδιά και τη σχέση που έχουν και νιώθω οτι θα καταστρέψω τον κόσμο τους αν χωρίσω.Εγω όμως είμαι δυστυχισμένη είμαι τόσο νέα για να έχω μια τέτοια ζωή...και φυσικά σε όλα τα αλλα επίπεδα είναι ολα πολυ καλα μεταξύ μας.Ομως ξέρω οτι αν ζήσω μαζί του θα ζήσω έτσι για μια ζωή και δεν το θέλω δεν το αντέχω!Και τι θα πω στους γονείς μου?Αυτοί βλέπουν έναν άντρα αγωνιστή που τρέχει κάθε μέρα για τη δουλειά και την οικογένεια να μην μας λείψει τίποτα?Δεν ξέρω αν τα ερωτήματα αυτά έχουν νόημα πραγματικά είμαι σε απόγνωση...Να του μιλήσω να του πώ τί?Οτι κάνω την κατίνα και παρακολουθώ το ιστορικό σου?Είναι τόσο δύσκολο γιατι αυτα τα θέματα θίγουν πολυ προσωπικά δεδομένα οπως η παρακολούθηση τέτοιων ταινιών και αυνανισμού προφανώς.Βοήθεια πνίγομαι αλήθεια.....ΝΑ πω εδώ οτι τυχαία μπήκα στο ιστορικό εψαχνα μια σελίδα στο άσχετο.....Είμαι κι εγώ όμως λάθος πάνω σ αυτό πραγματικά το γνωρίζω όμως αν εχεις τέτοια προβλήματα δεν σε ενδιαφέρει αν θα κάνεις έφοδο στα προσωπικά δεδομένα αλλα τι σκ&τα συμβαίνει τόσα χρόνια....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    374
    γεια . διαβασα με προσοχη το μην σου . εγω ποτε δεν εψαξα προσωπικα δεδομενα του ατομου με το οποιο ειχα σχεση .ομως ο αντρας σου σου εδωσε μεγαλη αφορμη
    αλλο να τον υποψιαζεσαι για ψυλλου πηδημα κ αλλο ........ .λυπαμαι πολυ .κ μια αλλη γυναικα εδω μεσα εχει παρομοιο προβλημα δες το θεμα με τιτλο ο ανδρας μου δε με θελει

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Κάπου στην Αθήνα
    Posts
    527
    Εϊναι δεδομένο πως με τον καιρό, τη ρουτίνα και την έλευση των παιδιών μειώνεται το ερωτικό ενδιαφέρον του άντρα για τη μόνιμη σύντροφό του. Το ίδιο συμβαίνει -σε μικρότερο βαθμό- και σε πολλές γυναίκες. Η λίμπιντο όμως και των δύο παραμένει ενεργή, οπότε γεννάται το ερώτημα πώς χειρίζονται αυτή την κατάσταση. Η πιό εύκολη διέξοδος είναι η παράλληλη σχέση ή/και -όσον αφορά στους άντρες- τα πορνό. Η λύση βέβαια είναι να βρει το ζευγάρι από κοινού τρόπους να ανανεώνει το ερωτικό του ενδιαφέρον: Δραστηριότητες που τους φέρνουν πιό κοντά, εμπλουτισμός του ερωτικού μενού κ.λ.π.

    Στην περίπτωση του άντρα σου φαίνεται πως μπορεί να υπάρχει και κάτι ακόμα. Ισως έχει κάποιες κρυφές ερωτικές προτιμήσεις ή φαντασιώσεις που δεν τολμά να σου ομολογήσει, ή ντρέπεται γενικά να τις παραδεχτεί. Σε ένα τέτοιο ενδεχόμενο χρειάζεται να επιστρατεύσεις όλη σου την υπομονή και τη διπλωματία. Προσπάθησε να του μιλήσεις, χωρίς υποννοούμενα και κατηγορίες. Προσπάθησε επίσης, την ώρα του ερωτικού παιχνιδιού να τον ρωτήσεις αν θα ήθελε να δοκιμάσετε κάτι καινούργιο. Συνήθως επάνω στην ερωτική έξαρση οι αναστολές μειώνονται και ίσως σου αποκαλύψει τις προτιμήσεις του.

    Αν παρ' όλα αυτά δεν υπάρξει αποτέλεσμα, πρότεινέ του να επισκεφτείτε κάποιο σύμβουλο γάμου. Μπορείτε να κανονίσετε αρχικά χωριστές και αργότερα από κοινού συναντήσεις μαζί του...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Πορνό όλοι οι άντρες βλέπουν, το να αυνανιστείς με πορνό είναι μέρος της ζωής ενός άντρα, ποτέ μια νοικοκυρά και μαμά δεν θα μπορέσει να πάρει το ρόλο μιας πρόστυχης πορνοστάρ που κάνει όλα τα βίτσια. Είναι ένας τρόπος να ξεσπάς. Θυμήσου πως οι ορμές μας είναι δεκαπλάσιες απο εσάς και ο άντρας ΔΕΝ είναι μονογαμικός απο τη φύση του, οπότε το να φαντασιωθεί οτι κάνει σέξ με τη γυναίκα του site απτο να βρεί καμιά γκόμενα είναι καλύτερο. Όλα τα ζευγάρια μετά απο ένα χρονικό διάστημα βάζουν σε δεύτερη, τρίτη ή και τελευταία μοίρα το σέξ, προέχουν άλλα. Το οτι βλέπει πορνό παράβλεψε το εντελώς, ναι σημαίνει οτι έχει χάσει το ενδιαφέρον του ώς προς ένα ποσοστό και οτι έχει βαρεθέι το σέξ με την ίδια γυναίκα εδώ και χρόνια αλλα αυτό ισχύει για όλους, άλλοι αναζητούν μια καβάντζα γκόμενα και άλλοι την βρίσκουν με πορνό. Πρέπει να χωνέψετε οτι το να ξενοπηδήξει ένας άντρας ή να δεί πορνό δεν σημαίνει οτι δεν σας θέλει άλλο ή οτι θέλει να διαλύσει την οικογένεια του, είναι η φύση μας τέτοια!!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    salonica
    Posts
    1,049
    Quote Originally Posted by thessalonikia29 View Post
    ...
    και έρχεται η μαγική μέρα που ανακαλύπτω το ιστορικό του στο ίντερνετ....Οχι μόνο δεν του εχει φύγει η διάθεση για σεξ αλλα τουλάχιστον 3 φορές τη βδομάδα θα δει!Του λεω μια μέρα, ετσι στο πολυ χαλαρό αν βλέπει, κι οτι κι εγω θέλω να δω και μου λεει ναι εννοείται οτι βλέπω κι οτι ολοι οι αντρες το κανουν αυτο κι οτι ειναι φυσιολογικο κλπ το παίζω πολυ απελευθερωμένη και δείχνω ενδιαφέρον τύπου άντε ρε συ για βάλε να δούμε πως το κανουν κτλ Δεν του λεω οτι έχω δει το ιστορικό του κι οτι το παρακολουθώ στενα πλέον!
    ΚΑι ανακαλύπτω οτι:Φεύγω εγώ για δουλειά ο κύριος εκεί,πάω με τις φίλες μου βόλτα αυτός εκεί,πάω τα παιδιά βόλτα εκεί,είμαστε μαζί στο σπίτι πίνουμε ποτό αυτός να είναι όλο αγχωμένος και τι θα γίνει μωρό μου με το σπίτι,τί θα γίνει με την κρίση, πώς θα πάει η δουλειά όλο το βράδυ εγώ να τον παρηγορώ,να στεναχωριέμαι,και μόλις πάω για ύπνο μετα απο τόση κούραση,αυτος τί αλλο?Εννοείται πορνό!!!!!!!!!!!!
    ...

    ...
    Και τι θα πω στους γονείς μου?Αυτοί βλέπουν έναν άντρα αγωνιστή που τρέχει κάθε μέρα για τη δουλειά και την οικογένεια να μην μας λείψει τίποτα?....
    Τα προσωπικά δεδομένα του να συνεχίσεις να τα παρακολουθείς διακριτικά μέχρι να βελτιωθεί η κατάσταση. Τουλάχιστον, είναι παρήγορο που αντί γιά τις τσόντες δέν προτίμισε real thing τρόπους. Ίσως να προλαβαίνεις να τον βοηθίσεις να "στρίψει" προς εσένα. Έχε τον από κοντά, κάνε την άμαθη και προσέγγιζέ τον δήθεν πως ενδιαφέρεσαι γιά το πώς είναι να την "βρίσκεις" με ερωτικά θεάματα, ενώ άρχιζε να μπαίνεις στο τρυπάκι του αναλαμβάνοντας ερωτικές πρωτοβουλίες (μέχρι εκεί που το αντέχεις φυσικά, γιάτί είναι υποβιβαστικό γιά'σένα να κοιτάει πέρα από'σένα). Δώς του τα περιθόρια να αρχίσει να σου ανοίγεται. Έχεις δίκιο που νιώθεις να απελπίζεσαι αλλά δείξε δύναμη, ίσως να μπορείς να σώσεις την σχέση σου.

    Και κάτι ακόμη: Οι γονείς σου μπορούν να καταλάβουν πως το σημαντικότερο είναι να είναι ευτυχισμένο το παιδί τους ανεξαρτήτως έκβασης
    διαρκής αναθεώρηση ________________________________________ Β α σ ί λ η ς

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Για μένα πέστου να δείτε μαζί καμιά ταινία πορνό ενώ είστε σε φάση να κάνετε σέξ ,και θα τον εξιτάρεις, και θα τον ανάψεις! Πολλά ζευγάρια το κάνουν!
    Επίσης κάθε μήνα μπορείς να δίνεις 10-15ευρώ για να πάρεις κάνα εσώρουχο, κάνα δίχτυ, κάτι βρε παιδί μου

  7. #7
    πολλοί άντρες βλέπουν αλλά και γυναίκες believe me...

    μία φορά καλή ώρα, σαν και εσένα, είχα ανακαλύψει οτι ακόμα και ο διευθυντής μου (υπόδειγμα συζύγου κατά τα άλλα) τα έβλεπε αυτά στο γραφείο κιόλας - δεν ήθελα να ξέρω....:cool: το έλεος...

    χιλιοειπωμένη κατάσταση - βασικά έχει να κάνει με τα χρόνια συζυγικής ζωής όπου η λίμπιντο ψάχνει άλλα μονοπάτια για να ξεσπάει...κανείς δεν φταίει...απλώς χρειάζεται να στρέφεται και προς εσένα και όχι να τον απορροφά σε τέτοιο βαθμό που να είσαι στις απώλειες - γιατί από ένα σημείο και μετά αυτό λειτουργεί κατά σου. Εφόσον όμως δεν σε ικανοποιεί αλλά την βρίσκει μόνος του, χρειάζεται να κάνεις πράγματα για να τον βγάλεις από το τριπάκι. Νοίκιασε κάτι να δείτε μαζί, και κάνε και καμία υπέρβαση, που λεν τα παιδιά, αν πάλι δεν μαζευτεί, χρειάζεται να το δείτε... όχι με θέμα το πορνό φυσικά αλλά την έλλειψη σεξουαλικού ενδιαφέροντος από μεριάς του.


    Πρέπει να χωνέψετε οτι το να ξενοπηδήξει ένας άντρας ή να δεί πορνό δεν σημαίνει οτι δεν σας θέλει άλλο ή οτι θέλει να διαλύσει την οικογένεια του, είναι η φύση μας τέτοια!!!
    ναι αυτό είναι το πρόβλημα, την έλλειψη ενδιαφέροντος ζητάει ο άντρας να την βάλουμε στα αμελητέα- αυτό δεν γίνεται - χωνέψτο και εσείς...

    η γυναίκα από τη φύση της είναι ματαιόδοξη, αυτό σημαίνει πως αν ανακαλύψει την ερωτική αδιαφορία του συντρόφου της - δηλαδή πως δεν αισθάνεται πια ποθητή και αντικείμενο του πόθου, θα πάει εκεί που θα την κάνουν να αισθάνεται...

    και είναι ματαιόδοξη ακριβώς για να συνεχίζει τον κύκλο της ζωής, πως αλλιώς; ακόμα και αν δεν μένει έγκυος το σεξουαλικό ένστικτο, η ανάγκη για να γονιμοποιηθεί υφίσταται, δεν θα μείνει με κάποιον που δεν της το προσφέρει αυτό...θα πάει πιο κάτω για να συνεχίσει τον αναπαραγωγικό της κύκλο αυτή είναι η φύση της...

    και ενώ για έναν άντρα μπορεί η γυναίκα του να είναι μέτρια νοικοκυρά για τον γείτονα να είναι super φαντασίωση. Για αυτό καλό είναι να αφήνουμε το πορνό και να πιάνουμε το real thing, αν είναι ο καθένας να ζει στην κοσμάρα του και ο άλλος δίπλα να το χωνεύει πάσο... αλλά δεν μπορώ δύο μέτρα και δύο σταθμά να ακούω...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Εγώ βλέπω ότι το πρόβλημα υπάρχει από παλιά, άρα δεν πρόκειται μόνο για την αναμενόμενη ρουτίνα.
    Πολλές φορές, απλά, δύο άνθρωποι δεν ταιριάζουν σεξουαλικά. Και όταν περάσει το πρώτο πάθος, το σεξ γίνεται βαρετό. Δεν φταίει απαραίτητα κάποιος από τους δύο.
    Κάποιος που είχε αρκετές εμπειρίες, καταλαβαίνει τι εννοώ. Δεν λειτουργούμε με όλους το ίδιο στο σεξ.
    Συμφωνώ με kami. Αν πρόκειται να παρακαλάω για σεξ, προτιμώ να το βρω αλλού. Υπάρχουν πολλοί πρόθυμοι.
    (Αλλά, πάρτε το χαμπάρι, ο γάμος σκοτώνει τον έρωτα. Το σεξ να μην πω τι το κάνει).
    Και η βαρεμάρα είναι και στη φύση του άντρα και στη φύση της γυναίκας, για να μην ακούω μαλακίες.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    αν ανακαλυπτες τα πορνο , αλλα ειχατε μια απιθανη σεξουαλικη ζωη, με την συχνοτητα και την ποιοτητα που θελεις, θα σε ενοιαζαν τα πορνο?
    πιστευω πως οχι.
    το πορνο δεν ειναι το προβλημα σου, το σεξ που ποθανε ειναι το προβλημα. αν το σεξ ηταν οκ, θα βλεπατε και μαζι πορνο και θα το κανατε και πραξη.
    οποτε αν κατι εχεις να του πεις (πραγμα για το οποιο δεν ειμαι καθολου σιγουρη, γιατι δεν πιστευω οτι η σεξουαλικη επιθυμια επανερχεται με συζητησεις), ειναι οτι εχεις γινει πλεον δυστυχισμενη στον γαμο σας και οχι οτι βρηκες το ιστορικο με το πορνο..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Κάπου στην Αθήνα
    Posts
    527
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Εγώ βλέπω ότι το πρόβλημα υπάρχει από παλιά, άρα δεν πρόκειται μόνο για την αναμενόμενη ρουτίνα.
    Πολλές φορές, απλά, δύο άνθρωποι δεν ταιριάζουν σεξουαλικά. Και όταν περάσει το πρώτο πάθος, το σεξ γίνεται βαρετό. Δεν φταίει απαραίτητα κάποιος από τους δύο.
    Κάποιος που είχε αρκετές εμπειρίες, καταλαβαίνει τι εννοώ. Δεν λειτουργούμε με όλους το ίδιο στο σεξ.
    Συμφωνώ με kami. Αν πρόκειται να παρακαλάω για σεξ, προτιμώ να το βρω αλλού. Υπάρχουν πολλοί πρόθυμοι.
    (Αλλά, πάρτε το χαμπάρι, ο γάμος σκοτώνει τον έρωτα. Το σεξ να μην πω τι το κάνει).
    Και η βαρεμάρα είναι και στη φύση του άντρα και στη φύση της γυναίκας, για να μην ακούω μαλακίες.
    Αυτό είναι δεδομένο, Μάριαν. Το σεξ όμως είναι κυρίως εγκεφαλικό. Η ερωτική διέγερση δε γίνεται αντανακλαστικά, αλλά με εντολές από τον εγκέφαλο. Αυτό σημαίνει πως δυό άνθρωποι που έχουν βαρεθεί ο ένας τον άλλο, έχουν βαρεθεί στην ουσία την εικόνα του άλλου που επαναλαμβάνεται συνεχώς μπροστά τους. Αν αυτή η εικόνα αλλάξει, επηρεάζεται το φαντασιακό κομμάτι του εγκεφάλου. Κάθε ερωτική σχέση έχει κάποια περιθώρια ανανέωσης. Αν δεχτούμε τη βαρεμάρα μοιρολατρικά, καλύτερα να το κλείσουμε το μαγαζί και να πάμε γι άλλα...:)

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    καλημερα κουκλα!
    αν και δεν βρισκω κακο το να βλεπει πορνο και συμφωνω πως ολοι οι αντρες το κανουν..το θεμα ειναι ομως οτι αρκειται εκει?ακομη κι αν φιαχνεται με αυτον τον τροπο,μετα που ξεχαρμανιαζει?ειναι απολυτως σιγουρο πως δεν υπαρχει στην ζωη του κατι αλλο?
    επισης δεν χρειαζεται να του πεις πως ειδες το ιστορικο του,εχεις ηδη ενα σβαρο θεμα να θειξεις ως προς συζητηση..μπορεις να του πεις για παραδειγμα πως το γεγονος οτι εισαι μητερα,αυτο δεν μπορει απο μονο του να σε κανει λιγοτερο γυναικα,ουτε εχεις λιγοτερες αναγκες απο αυτες που ειχες οταν γνωριστηκατε..
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    125
    Συμφωνω απολυτως με την Marian_m Η κοπελα εχει προσπαθησει να κανει τα παντα, η ρουτινα ειναι φυσικο να ερθει με τον καιρο αλλα οχι απο την αρχη. Και εσωρουχα εχει αγορασει και τον εχει προκαλεσει. Ειχα και γω παρομοια εμπειρια στο παρελθον με μια μεγαλη σχεση που ειχα και συζουσαμε, αυτος δεν εβλεπε πορνο η δεν ξερω αν εβλεπε αλλα για σεξ με μενα ουτε λογος... μια στο τοσο και ημουν 22 και ενιωθα μηδενικο γιατι με απεριπτε..Βεβαια δεν ημουν παντρεμενη ουτε παιδια ειχα αλλα μια απορρηψη δευτερη απορηψη τριτη και η κακια του η τυχη... Τα εφτιαξα με αλλον.Οι γονεις μου μου πηγαν πολυ κοντρα γιατι αφησα αυτο το τοσο καλο παιδι(τον τοσο καλο μαλ... ελεγα εγω ) ημασταν 7 χρονια μαζι και προσπαθησα αρκετα, αλλα ΟΥΣΤ!Ασχετως αμα επεσα σε χειροτερο και τον παντρευτικα κι ολας για οσους εχουν διβασει τα ποστ μου αλλα δεν αδιαφορει. Ριχνει πολυ την ψυχολογια η αδιαφορια σε αυτο το επιπεδο.
    Επειδη ομως εσυ εισαι παντρεμενη με παιδια πρεπει να προσπαθησεις ακομη. Ο αντρας σου ζηλευει? Εχεις δοκιμασει να τον προκαλεσεις ετσι?Να δειξεις εσυ αδιαφορια για αυτο το θεμα? Βεβαια θα μου πεις αυτος θα καταλαβει οτι δεν θελεις σεξ μαζι του μετα απο κανενα 6μηνο με το ρυθμο που το κανετε(ετσι ελεγα και γω για τον πρωην) γι αυτο το λεω.Ευχομαι να βρεθει μια λυση και να διορθωθει αυτο το κομματι της ζωης σου γιατι απ οτι καταλαβαινω πρεπει να εισαι νεα κοπελα
    [B]μπορει να ειμαι διχασμενη προσωπικοτητα αλλα τουλαχιστον εχουμε ο ενας τον αλλον[/B]

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    ξαναριξε μια ματια στι ιστορικο..οχι ομως για τα πορνο...δες το φεις του αν εχει,επαφες μηνυματα κτλ.κτλ..
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    784
    θα συμφωνήσω με την marian. Εδώ δεν έχουμε να κάνουμε τόσο με την καθημερινότητα που μετά από χρόνια κουράζει το ζευγάρι και μπορεί να το απομακρύνει ερωτικά. Η ερωτική ζωή της θεματοθέτριας πέρασε πολυ γρήγορα σ' αλλο στάδιο, που σημαίνει ότι η έλξη από την αρχή δεν ήταν δυνατή, υπήρχε θέμα...Σαφέστατα δεν είναι πρόβλημα κορίτσι μου ότι ο άντρας σου βλέπει πορνο, απλά αυτό αποδυκνειει ότι έχει ερωτική διάθεση. Το γιατί δεν την εκδηλώνει απέναντι σου είναι που πρέπει να ψάξεις. Γιατί για μένα δεν δικαιολογεί αυτήν την ερωτική απομάκρυνση, αποχή θα έλεγα, ουτε η κούραση της καθημερινότητας ουτε τα προβλήματα και τα παιδιά. Κάτι άλλο είναι, που καλεισαι να βρεις μαζί του, αν σε ενδιαφέρει ο γάμος σου.
    Θα διαφωνήσω με τον κωνσταντίνο που λεει ότι ποτε μια μαμά και νοικοκυρά δεν μπορεί να πάρει την θεση μιας πορνοσταρ που κάνει όλα τα βίτσια του άντρα της. Μα δεν είναι ανάγκη να παίξει αυτό τον ρόλο..Η γυναίκα δεν είναι μονοδιάστατη. Επειδή είναι το ένα , δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να είναι και το άλλο. Και όχι για να του κάνει τα χατήρια. Αλλά γιατί θέλει να μοιραστεί με τον άντρα της μια όμορφη και έντονη ερωτική ζωή. Θέλει να τον ικανοποιήσει και να ικανοποιηθεί ώστε κανένας από τους δυο τους να μην νιώθει λίγος και στερημένος.
    Θα πρότεινα σε πρώτη φάση να δεις το περιεχόμενο των πορνο αυτών, τι έχουν να σου πουν. Και το εννοώ. Μπορεί μέσα απ' αυτά να βγάλεις συμπεράσματα για το τι τον έλκει , κάτι που δυστυχώς δεν ανακάλυψες εσύ τόσα χρόνια. Αν πιστεύεις ότι μπορείς να ανταποκριθεις , πλησιασε τον. Και σαφέστατα μιλησε του αλλά χωρις γκρίνιες και κατηγόριες.
    Αυτο δεν είναι παραβίαση, το να δεις όμως φεις και μυνήματα είναι. Προσωπικά δεν θα το πρότεινα, απλά αν δεν κατάφερνα με τίποτα να τον πλησιάσω, θα τον ρωτούσα ευθέως αν παίζει κάτι άλλο στη ζωή του.
    Να μετατρέψεις το "ετσι συνέβη" σε "ετσι το θέλησα" αυτό και μόνο ονομάζω λύτρωση ΝΙΤΣΕ

  15. #15
    ..τελικά συμφωνούμε όλοι με τη μαριαν...:ΡΡΡΡ
    Μετά από τόοοοσα χρόνια σεξουαλικού προβλήματος, το θέμα σου δεν έπρεπε να είναι το πορνο αλλα η έλλειψη σεξουαλικής ζωής μες στο γάμο.
    Αυτό πρέπει να δεις και να αποφασίσεις αν μπορείς να αντέξεις αυτό τον τρόπο ζωής, ή να πάρεις δραστικές αποφάσεις.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Έχω ξεφύγει τελείως
    By σανυ in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 15
    Last Post: 08-03-2012, 21:46
  2. η κατάσταση έχει αρχίσει να ξεφεύγει...
    By marygreece in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 14-11-2011, 12:41
  3. Μηπως εχουμε ξεφυγει??
    By kyknos25 in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 9
    Last Post: 20-09-2011, 14:46
  4. Άσχημη κατάσταση σε ένα παιδί που τα έχει όλα
    By avatar87 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 22
    Last Post: 21-04-2010, 04:24
  5. Για τις ταινίες πορνό
    By lavrenti111 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 03-10-2009, 22:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •