ΔΕΠΥ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6

Thread: ΔΕΠΥ

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    37

    ΔΕΠΥ

    Γειά σας!!! ήθελα να ρωτήσω σχετικά με το ΔΕΠΥ (Διαταραχή Ελλειμματικής Προσοχής και Υπερκινητικότητας), έχω όλα τα συμπτώματα και όταν ήμουν μικρή μου το είχαν διαγνώσει αλλά ποτέ δεν έκανα κάποια εξειδικευμένη εξέταση ή θεραπεία, και θα ήθελα να ρωτήσω άμα υπάρχουν εξειδικευμένες εξετάσεις που το αποδεικνύουν και ποια είναι η θεραπεία γιατί δεν ξέρω πως να αντιμετωπίσω "τα συμπτώματα" είναι προβλήματα συμπεριφοράς που θέλω να διορθώσω και δεν μπορώ...(περισσότερο οι άλλοι μου τα επισημένουν εγώ είμαι εντάξυ με τον εαυτό μου απλά τα ελλάτωματα μου φοβάμαι μην γίνουν εμπόδιο σε όλες τις φάσεις τη ζωής μου.περισσότερο όταν θα πάω να δουλέψω/ ωστόσο έχω αρκετές αμφιβολίες όσον αφορά τις ψυχικές νόσους, τα ψυχοφάρμακα και τα "προβλήματα συμπεριφοράς" προτείνω αυτό το ντοκυμαντέρ
    http://www.youtube.com/watch?v=Cg1x1P9-VmQ αλλά θέλω να ακούσω τις προτάσεις και τις απόψεις σας.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εσυ τι προβληματα παρουσιαζεις κατα τη γνωμη σου που σε εμποδιζουν στην ενηλικη ζωη σου?
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Το προβληματα συμπεριφορας ειναι καπως πολυ γενικο , λιγο-πολυ ολοι εχουν:)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Τρολ οκ...φανηκε οτι δεν ειχες κατι να πεις.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    37
    έχω όλα αυτά...http://www.youtube.com/watch?v=W6TWSUcTOzo δυσκολεύομαι να συγκεντρωθώ, είμαι παρορμητική, υπερκινητική και πολλά άλλα χαρακτηριστικά που αναφέρονται στο ΔΕΠΥ, δεν μπορώ να περιγράψω την κατάσταση μου βασικά....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Κάπου στην Αθήνα
    Posts
    527
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Τρολ οκ...φανηκε οτι δεν ειχες κατι να πεις.
    ...και καλά διαβασμένο τρολ. Το πόσταρε σε όλα τα φόρα, για να δημιουργήσει σύγχιση στους μοντς...:)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •