ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ(ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ) - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 40 of 40
  1. #31
    Γιωτα δεν πιστευω να με βοηθησουν και πολυ οι φυσιοθεραπειες γιατι δεν το προβλημα μου δεν οφειλεται σε αυχενικο η τπτ τετοιο. Το ξερω οτι δεν εχω υπομονη αλλα το εχω αυτο το πραγμα σχεδον συνεχεια εδω και 14 μηνες και εχω κουραστει απιστευτα...Ολοι μου λεγανε(και εγω απο αυτο επαιρνα κουραγιο) οτι αυτο το καλοκαιρι θα ηταν το καλυτερο και το πιο ξεγνοιστο της ζωης μου, αλλα αποδεικνυεται το χειροτερο. Ειδικα το τελευταιο 15νθημερο δεν εχω ορεξη να βγαινω εξω με την παρεα μου, δεν παω μπανια(παρολο μου μενω σε νησι) και γενικοτερα \"φοβαμαι\" να βγω απο το σπιτι μηπως και χειροτερεψω......

  2. #32
    Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    72
    X-ray και εμένα το πρόβλημα μου δεν ήταν αυχενικό. Αλλά όταν είμαστε σφιγμένοι εσωτερικά σφίγγονται οι μύες μας και πρώτα απ\' όλα αυτοί του αυχένα και προκαλούν ζάλη πολλές φορές. Στο κάτω κάτω δοκίμασέ το θα είναι και μία ευκαιρία να βγεις από το σπίτι. Επίσης τα μπάνια θα σε βοηθήσουν πολύ, το κολύμπιείναι ότι πρέπει. Και πιστευω μέσα ατη θάλασσα δεν θα νιώθεις ζαλάδα, αν κρίνω από εμένα. Εγώ πέρσι φορούσα μάσκα και αναπνευστληρα και χανόμουν με τις ώρες μέσα σατη θάλασσα. Ο φόβος δεν είναι καλός σύμβουλος. Βγες γιανα αποδείξεις στον εαυτό σουότι τίποτα χειρότερο δεν π΄ροκειται να σου συμβεί. Ξέρεις τοχειρότερο δεν παραφιλάειπ΄ποτε θα βγεις εσύ έξω για να έρθει ......Σε νιώθω απόλυτα ένιωσα ακριβώς όπως εσύ απλά το αντιμετώπισα διαφορετικά. Δεν ξέρω αν έχεις μιλήσει στους φίλους σου για το πρόβλημα σου. Μίλα έστω σε έναν και βγες \'εξω με αυτόν, να τον έχεις σαντο μπαστούνι σου και θα δεις ότι σε λίγο καιρό δεν θα τον χρειάζεσαι. Θα ήθελα επίσηςνα μου πεις πως εννοείς τις ζαλάδες, πως ακριβώς νιώθεις.....

  3. #33
    Γιωτα με εχεις καταλαβει απολυτα ετσι ακριβως νιωθω! Ναι το εχω πει σε ενα δυο φιλους μου(οχι βεβαια ολη την αληθεια δηλ οτι ειναι τοσο συχνα τα συμπτωματα και για τους φοβους νου), απλα οτι που και που εχω ζαλαδες αγχωδους προελευσεος. Δεν ξερω γιατι δεν τους λεω ολη την αληθεια. Μαλλον επειδη δε μαρεσει να βλεπω τους αλλους καλα και να διασκεδαζουν και εγω να ειμαι οπως ειμαι και να τους χαλαω τη χαρα.

    Τα συμπτωματα που εγω ονομαζω ζαλαδες αν και δεν ειναι ακριβως ζαλαδες ειναι ενα αισθημα οτι το κεφαλι απο μεσα γυριζει γυρω-γυρω, νιωθω να πηγαινω πανω-κατω λες και ειμαι σε καραβι, τα ματια μου βλεπουν θολα και αλλα ειναι και αλλα καθε φορα σχεδον τα συμπτωματα ειναι διαφορετικα.

  4. #34
    Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    72
    x -ray αποδέξου τον εαυτόσ ου όπως είναι αυτή την περίοδο και πιστεψε ότι είναι μια περίοδος. Δεν υπάρχει καμμία πιθανότητα να είσαι έτσι για πολύ ακόμη. Ξέρω ότι αυτή η ζαλάδα δημιουργεί μεγάλη ανασφάλεια. Αλλά δέιξε την εσωτερική σου δύναμη και μην την φοβάσαι. Είναι δική σου αλλά δεν είσια μόνο μια ζαλάδα. Αν έχεις την διάθεση για κάτι κάντο αγνωώντας την ζαλάδα. Ενα ςψυχολόγος με τον οποίο μιλούσα στο net και του έλεγα για τις ζαλ΄δες μου που είναι ίδιας φύσης με τις δικές σου μου λέιει και εγώ έχω ζαλάδες και ιλλίγγους πολλές φορές. Να φανταστείς ότι σοτ net μοπυ έστελνε ηχητικά μηνύματα γιατί ζαλιζόταν όταν έγραφε. και αυτός ο άνθρωπος δουλεύει, ε΄χει παιδιά ζει τη ζωή του όπως έκανα και εγώ. Αυτά ως παράδειγμα προς μίμηση. Τα λέμε μικρέ καλέ μου φίλε.

  5. #35
    Αυτο ακριβως ειναι το προβλημα μου. Οτι και οι γιατροι και οι γονεις μου εδω και 1 χρονο μου λενε κουραγιο σε λιγο καιρο θα σου περασει, ομως περασαν 14 μηνες κ τπτ. Γιαυτο το λογο εχω επιβαλλει στον ευατο μου να πιστεψει οτι δε θα μου περασουν ποτε οι ζαλαδες και θα μαι παντα ετσι.

    Γιωτα εσυ εχεις τις ζαλαδες συνεχεια ή πανε και ερχονται?

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    354
    Originally posted by x-ray
    Γιαυτο το λογο εχω επιβαλλει στον ευατο μου να πιστεψει οτι δε θα μου περασουν ποτε οι ζαλαδες και θα μαι παντα ετσι.
    Δες το πιο αισιόδοξα σκεπτόμενος κάθε φορά που σου συμβαίνει: \"Ακόμα και αν αυτή στιγμή ζαλίζομαι είμαι σίγουρος ότι θα βρώ τον τρόπο να το ξεπεράσω\"

    Και έχεις κάνει το συμαντηκότερο βήμα!

  7. #37
    Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    72
    είχα συνέχεια αλλά τώρα είμαι πολύ καλά. Μην απογοητευεσαι. Δεν το περνάς μόνο εσύ και δεν θα έινι για πάντα, αυτό το για πάντα είναι βλακείς....

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    121
    xray πυ είσαι στείλε κανένα μηνυματάκι , να μαθάινουμε τα νέα σου

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    121
    x ray γράψε μας τα νέ ασου ακόμη και αν δεν είναι ικανοποιητικά. Μοιράσου μαζί μας τιςσκέψεις τις αγωνίες σου. Σε περιμένουμε

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    121
    να σου πω ότι χθες είχα και εγώ μία κρίση ζάλης. Εντονη, καιρό είχα να νιώσω έτσι , αλλά μ,ε λίγο μασάζ πέρασε και είμαι αρκετά καλύτερα σήμερα.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •