επιστροφή???
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369

    επιστροφή???

    καλησπέρα...όλοι ξέρετε για τον τόσο επώδυνο χωρισμό μου κ πόσο πολύ μου στοίχισε....την τελευταία φορά που τα είχαμε πει από κοντά μου είπε να μην κάνω τίποτα για να τον φέρω πίσω κ αυτό έκανα....δεν τον ξανά ενόχλησα, δεν του ξανά έστειλα μήνυμα, κ γενικά δεν ξανά έκανα καμία κίνηση....μετά από μια εβδομάδα έφυγα κ από την αθήνα....αυτό το ταξίδι μου έκανε πάρα πολύ καλό....βρήκα εμένα, έβαλα στόχους, γύρισα στην αθήνα με όνειρα για το μέλλον κ κυρίως πιστεύοντας ότι έχω αφήσει πίσω μου αυτόν τον άνθρωπο αν κ ήξερα ότι τον αγαπάω ακόμα....πριν φύγω μέσω μιας φίλης μου γνώρισα ένα παιδί που μου κίνησε το ενδιαφέρον κ έτσι είπα εφόσον υπήρχε κ από τη μεριά του ενδιαφέρον κ μιλούσαμε κ κάθε μέρα από τη μέρα που έφυγα, όταν γύριζα θα του έδινα μια ευκαιρία...κ έτσι κ έγινε....τελικά δεν έβγαλε κάπου όλο αυτό τουλάχιστον έτσι νόμιζα αφού μετά από την συνάντηση μας δεν ξανά έδωσε σημεία ζωής....είμαι στην αθήνα 3 μέρες....ξαφνικά εχτές το βράδυ εκεί που ετοιμαζόμουν για να πάω για καφέ με την κολλητή μου χτύπησε το τηλέφωνο κ ήταν το παρελθόν μου...με πήρε άκουσον άκουσον να μου πει ότι τα ξέρει όλα...όταν τον ρώτησα πια όλα, γύρισε κ μου είπε ότι όσο ήμασταν μαζί κ εκείνος ήταν στα καράβια έκανα cyber sex με κάποιον κ έβγαινα με όποιον φορούσε παντελόνια κ μένω μ@λ@κ@ς.....αυτά βέβαια δεν τα έβγαλε από το μυαλό του...του τα είχε πει μια πρώην φίλη μου φίδι βέβαια γιατί δεν είναι η πρώτη φορά που του λέει κάτι αρνητικό για μένα...μόλις κατάλαβα ότι το πίστεψε έγινε μπαρούτι....κ του το έκλεισα....μετά καθώς σκεφτόμουν πως θα του αποδείξω πως δεν το έχω κάνει, γιατί δεν το έχω κάνει, τον πήρα τηλέφωνο για να τα πούμε από κοντά κ δέχτηκε κ συναντηθήκαμε....ήμουν τόσο νευριασμένη, τόσο έξαλλη που το μόνο που ήθελα ήταν να του δώσω τα δώρα του πίσω κ να τον φτύσω...πήγα εκεί κ ξεκινήσαμε να πετάμε σπόντες ο ένας στον άλλο....τον ρώτησα αφού δεν τον είχα ενοχλήσει όπως μου ζήτησε γιατί με πήρε τηλέφωνο???γιατί με γυρνάει πίσω???κ εκείνος μου είπε ότι το έκανε για να ακούσει από μένα ότι δεν το έχω κάνει γιατί δεν ήθελε να το πιστέψει...τελικά με πίστεψε...ώσπου με μια δική μου λάθος κίνηση καταλήξαμε να λέμε ο ένας στον άλλο πόσο πολύ αγαπιόμαστε κ όταν τον ρώτησα γιατί αφού όπως λέει μ αγαπάει κ με θέλει κ αφού τον αγαπάω κ εγώ κ τον θέλω γιατί δεν είμαστε μαζί...????κ η απάντησή του???έλα ντε κ εγώ αυτό αναρωτιέμαι....τα δώρα δεν τα πήρε πίσω κ μετά από μισή ώρα που συνεχίσαμε να λέμε πόσο αγαπιόμαστε φιλιθήκαμε κ πήγε ο καθένας σπίτι του....το πρόβλημα σήμερα είναι το εξής....ήταν η αρχή της επιστροφής του???τι γίνεται από εδώ κ πέρα????τι κάνουμε τώρα???όσο για το παιδί που προανέφερα μετά από μια μέρα που είχε να δώσει σημεία ζωής μου έστειλε εχτές για να με ρωτήσει πότε μπορώ να τα πούμε...αυτός το μόνο σίγουρο πλέον είναι ότι θέλει να πη....ξει...γιατί μου το κάνει αυτό???γιατί εκεί που είπα τέλος ξανά γύρισε...????γιατί μετά από τόσα που μου έχει κάνει δεν μπορώ να τον μισήσω κ τον αγαπάω ακόμα???γιατί?????????????????????συγ νώμη για το μεγάλο κείμενο.....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,603
    χαχααααα!!!
    οτι ναναι ρε μινα πια, αυτος ο τυπος απ το παρελθον σου!
    αν και το φιδι θεωρουσε οτι θα σε βλαψει, πιθανως και να τον ζαχαρωνε, τελικα τον εκανε να σε ψαχνει :)
    χρονια επιστημονικων πειραματων, απεδειξαν οτι τις σκευωριες τις λουζονται αυτοι που τις σκαρφιζονται. χαχαχααχ :)
    αν θες μια συμβουλη για φιδια, τωρα που τα γνωρισες κι εσυ απο κοντα, τα φιδια τα σκοτωνουμε κοβωντας το κεφαλι.μην μπεις σε διαπραγματευσεις με φιδια και μην ζητησεις τον λογο για την συκοφαντια, ΠΟΤΕ! ΓΚΑΠ! και στο χαντακι. ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟ!!!!

    για τον τυπακο, εχω να σου πω, οτι τρελαθηκε που φανταστηκε οτι του την εκανες, ενω σου εκανε τον ανδρα τον πολλα βαρυ.
    τον θες??????? κρατα τον και βαλε τους ορους σου.
    δεν τον θες? διωξτον οπως σου ηρθε.(εγω θα τον γαμουσα και μετα θα τον εδιωχνα, παντως)
    δικο σου ειναι το παιχνιδι

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Καλησπέρα Μίνα :-)
    Εγωϊσμό μου έβγαλε ο πρώην φίλος σου.
    Μπορεί να σου είπε να μην τον ξαναενοχλήσεις, αλλά δε σημαίνει ότι το εννοούσε απόλυτα. Μάλλον ήθελε να σε δει να σέρνεσαι στα πατώματα...αλλοι και τρισαλλοί.
    Συνήθως, αυτές οι περιπτώσεις ένα πισωγύρισμα το έχουν...συμφωνώ με την ρέμ, εγώ θα τον έδιωχνα.
    Ξεπέρασες το χειρότερο στάδιο που ήταν η αρχή του χωρισμού, αυτό σημαίνει ότι έχεις τη δύναμη να πας παρακάτω...μόνο εάν ερχόταν να ζητήσει συγγνώμη, θα υπήρχε λόγος να το ξανασκεφτείς.
    Τώρα, στο ερώτημα του γιατί παρά τα όσα σου έκανε εξακολουθείς να τον αγαπάς...δεν ξέρεις τη φράση "όσο με πληγώνεις τόσο με πορώνεις"?
    πρόσεξε μόνο, γιατί ο μαζοχισμός έχει και όρια..τέτοιες καταστάσεις σε αδειάζουν πριν καν προλάβεις να αντιδράσεις.
    Για μένα, δες πρώτα πως θα αντιδράσει και μετά εάν δεις ότι προσπαθεί για να τα ξαναβρείτε, βάλε τους όρους σου...αν και πιστεύω ότι απλώς ήθελε να πάρει την επιβεβαίωση ότι τον θες ακόμα.
    Τα κάνει ο ανώριμος κόσμος αυτά συνήθως.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    μηνα καρδια αγκιναρα εχεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    ..βρε μινα μου!!
    Έχεις αλλάνθαστο ένστικτο στους ανθρώπους όπως και γω :ΡΡΡΡ
    Για τη φίλη μη στεναχωριέσαι, και μόνο που ασχολείται μαζί σου και σε θάβει σημαίνει ότι δεν έχει καταπιεί την απόρριψη, (με λίγο ξύδι και πολλή αδιαφορία όλα περνούν).
    Πάμε στο αγόρι.
    Είσαι σίγουρη πως γύρισε επειδή του έλλειψες και θέλει να κάνετε προσπάθεια, ή ενεργοποιηθηκε ο ηλίθος εγωισμός του και απλά θέλει για άλλη μια φορά επιβεβαίωση?
    Γνώμη μου είναι να μη παραδοθείς ανευ όρων και να το σκεφτείς πολύ καλά πριν κάνεις βήμα μαζί του.
    Θυμάμαι για πόσο διάστημα ταλαιπωρήθηκες με το χωρισμό και πρέπει να ρωτήσεις τον εαυτό σου αν αξίζει σε σένα και σε μας να περάσουμε έτσι και το χειμώνα...:)

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Μίνα, από τα προηγούμενα θέματα σου και τώρα από αυτό που γράφεις, υποθέτω κι εγώ πως ο πρώην φίλος σου φέρεται απλά εγωιστικά και ζητά επιβεβαίωση ότι είσαι ακόμα του χεριού του. Όσο για το ότι τα… ‘ξέρει όλα’, ο τρόπος που στο είπε, καθώς και η ευκολία με την οποία ισχυρίζεται ότι τα πίστεψε, δεν τον τιμά καθόλου. Ένας άνθρωπος που τιμά τη νοημοσύνη και τη σχέση του, δεν πηγαινοέρχεται σαν φτερό στον άνεμο, επειδή τάχα μου επηρεάστηκε από λόγια του αέρα. Όσο ανόητο είναι να είμαστε προσκολλημένοι σε κάποιον από ανάγκη και να αγνοούμε τα προφανή και τα αποδεδειγμένα, άλλο τόσο ανόητη και ανώριμη είναι και η δική του συμπεριφορά.

    Ε και μετά από όλα αυτά… κάνετε αγάπες και λουλούδια γιατί τάχα μου ήθελε να το ακούσει από εσένα. Ωραία το άκουσε… και τι έγινε λοιπόν? Αν και δεν μου αρέσει να κάνω προβλέψεις, η τόση αστάθεια του παρελθόντος, σε συνδυασμό με τη μικρή σας ηλικία (ίσως και τη δουλειά του), δεν είναι καλό σημάδι βρε Μίνα μου. Κάτσε κι αναρωτήσου αν πραγματικά αξίζει τον κόπο ακόμα ένα πισωγύρισμα. Για μένα όχι. Σκέψου και πρόσεξε πάρα πολύ.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    163
    Μίνα μου σαν να βλέπω έμενα στο προβλημά σου!!και γω με ναυτικό τα είχα κ περνούσα 3 χειρότερα !δεν ξέρω βέβαια αν είναι το επάγγελμα αλλά γενικά τέτοιες καταστάσεις θέλουν γερά νευρα!απλά δεν μπορώ να καταλάβω γτ εμείς εδω πρεπει όλα να τα δεχόμαστε όλα και από την άλλη πλευρά να μην υπάρχει καθόλου κατανόηση!θα συμφωνήσω με όσους είπαν ότι ο φίλος σου λειτουργεί καθαρά εγωιστικά!!δυστυχώς τώρα δεν θα μπορεί να το δει αλλά μόνο μετά απο πολλά στραπάτσα!!τώρα σε σένα πέφτει το μπαλάκι είσαι διατεθειμένη να δέχεσαι όλα τα χουνέρια που θα σου κάνει;εκτός αν είσαι φέρεσαι σαν τοίχος και δεν σε νοιάζει απο μια ώρα κ μετά που δεν νομιζω αλλιώς δεν θα έγραφες εδώ ή θα παραμείνεις μαζί του και θα τα δέχεσαι πάλι όλα με αποτέλεσμα όμως εσύ να μην υπάρχεις να μην έχεις ζωή και να ικανοποιείς όλα τα καπρίτσια του;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369
    ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας....αυτή τη στιγμή είμαι πάρα πολύ μπερδεμένη....πριν εμφανιστεί είχα κάνει κάποια σημαντικά βήματα μέχρι που για μια ακόμα φορά εμφανίστηκε για να με αναστατώσει κ για να με μπερδέψει πάλι...εχτές μπορώ να πω πως ένιωθα ανακούφιση γιατί αυτό το σ αγαπάω που μου είπε το είδα κ στα μάτια του...θα μου πείτε τώρα θέατρο....το ξέρω όπως ξέρω καλά τι θα γίνει για μια ακόμα φορά....του έχω ξανά δώσει ευκαιρία στο παρελθόν κ τα είδα τα αποτελέσματα...το συζήτησα με τους δικούς μου κ μου είπαν ότι απλά ήθελε να με δει κ ότι αν μου το έλεγε καθαρά δεν θα δεχόμουν οπότε χρησιμοποίησε αυτό που του είπε η δήθεν φίλη μου (με την οποία δεν μιλάω από τότε που χώρισα μαζί του, αλλά τώρα κάνει κολλητή παρέα μαζί του)για να με εκνευρίσει κ να ζητήσω εγώ η ίδια να τον δω...όσο για το φίδι κ όλα αυτά που είπε, μου είπαν ότι πιθανόν της είπε ότι θέλει να γυρίσει σε εμένα κ αυτή για να τον σταματήσει του είπε ότι του είπε....πραγματικά όλη αυτή η κατάσταση με έχει κουράσει πάρα πολύ....με έχει μπερδέψει πάρα πολύ...η καρδιά μου λέει ναι αλλά το μυαλό μου όχι....κ μάλιστα πολύ μεγάλο όχι...ξέρω πρέπει να βρω τη δύναμη να πω όχι όταν θα μου ζητήσει να γυρίσει (αν το κάνει)....δεν μπορώ όμως να καταλάβω γιατί με πήρε γιατί με αναστάτωσε για μια ακόμη φορά γιατί γιατί γιατί???????????γιατί για ακόμη μια φορά ενώ υπάρχει αυτή η άλλη συνεχίζει κ ασχολείται μαζί μου γιατί???????????????

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    163
    μπορεί όντως να σε αγαπάει όπως λέει αλλά με του δικούς του όρους!που δεν είναι και οι σωστότεροι!δυστυχώς σε θέλει εγωιστικά και όταν τσινιξες εσύ του κακοφάνηκε γτ σε είχε συνηθίσει αλλιώς!για αυτό σε θέλει πάλι πίσω για να σου δώσει ένα ακομα χτύπημα γτ δεν μπορεί να χωνέψει ότι έφυγες και θέλεις ακόμα να φύγεις!μπορεί να μην το κάνει συνειδητά άλλωστε 'ετσι λειτουργεί ο εγωισμός πολλές φορές!πριν πάρεις όμως αποφάσεις δώσε λίγο χρόνο τώρα είσαι εν βρασμώ!!

    είδα ότι κ σε σένα σε κυνήγησε;χαχα στην δική μ περίπτωση είπε μόλις με είδε αυτη θα γίνει δική μου!!μα όλοι ιδιοι!!;)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369
    ωχ κ για μένα το ίδιο ακριβώς είπε....όταν με είδε τυχαία μετά από 1,5 χρόνο που είχε να με δει....κ καταλήξαμε να του δώσω τα πάντα τα τελευταία 2.5 χρόνια....αυτό κάνω...δίνω χρόνο σε εμένα γιατί σε εκείνον έδωσα πάρα πολύ....

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    163
    έτσι μπράβο κουκλίτσα μου!!να είσαι δυνατή!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    ξωτικο;;; τι να το κανεισ το πανω χερι χωρισ γκομενο;
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Κάπου στην Αθήνα
    Posts
    527
    Μίνα, όταν αποφασίζουμε να γυρίσουμε σελίδα στη ζωή μας το κάνουμε για κάποιους λόγους και μετά από σοβαρή σκέψη. Για σένα αυτό το κεφάλαιο έκλεισε. Εσύ το έκλεισες. Οι λόγοι για τους οποίους έφυγες ισχύουν ακόμα. Τίποτα δεν άλλαξε. Απλά τώρα ήρθε ο εγωισμός του και η νοσταλγία σου να θολώσει τα νερά. Μη την ακούς.

    Τα πισωγυρίσματα τα πληρώνουμε ακριβά. Αφησέ τον έκεί που ανήκει, παρέα με τη "φίλη" σου: στο παρελθόν...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    salonica
    Posts
    1,049
    Quote Originally Posted by nick cave View Post
    Μίνα, όταν αποφασίζουμε να γυρίσουμε σελίδα στη ζωή μας το κάνουμε για κάποιους λόγους και μετά από σοβαρή σκέψη. Για σένα αυτό το κεφάλαιο έκλεισε. Εσύ το έκλεισες. Οι λόγοι για τους οποίους έφυγες ισχύουν ακόμα. Τίποτα δεν άλλαξε. Απλά τώρα ήρθε ο εγωισμός του και η νοσταλγία σου να θολώσει τα νερά. Μη την ακούς.

    Τα πισωγυρίσματα τα πληρώνουμε ακριβά. Αφησέ τον έκεί που ανήκει, παρέα με τη "φίλη" σου: στο παρελθόν...
    Το "χούι" είναι βαθύτερο. Δέν έχει να κάνει τόσο με την δυναμική των λάθος πραγμάτων που μας έλκουν, όσο με την στάση μας απέναντί τους. Εμείς τους δίνουμε παραπάνω αξία, εμείς νιώθουμε πως φθίνουν με τον χρόνο οι Αντιστάσεις μας, γιατί με τον καιρό ξεχνάμε όσα μας κόστισαν. Γιά να μήν ξαναλαθέψουμε, υπάρχει η ανάγκη κάποιος ή κάτι να μας θυμίζει τα δεινά και τον πόνο που μας προκάλεσαν
    διαρκής αναθεώρηση ________________________________________ Β α σ ί λ η ς

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Κάπου στην Αθήνα
    Posts
    527
    Quote Originally Posted by carry View Post
    Το "χούι" είναι βαθύτερο. Δέν έχει να κάνει τόσο με την δυναμική των λάθος πραγμάτων που μας έλκουν, όσο με την στάση μας απέναντί τους. Εμείς τους δίνουμε παραπάνω αξία, εμείς νιώθουμε πως φθίνουν με τον χρόνο οι Αντιστάσεις μας, γιατί με τον καιρό ξεχνάμε όσα μας κόστισαν. Γιά να μήν ξαναλαθέψουμε, υπάρχει η ανάγκη κάποιος ή κάτι να μας θυμίζει τα δεινά και τον πόνο που μας προκάλεσαν
    Συμφωνώ, Κάρυ. Εχουμε την τάση να ανακαλούμε στη μνήμη μας μόνο τις καλές στιγμές από μιά δυσάρεστη κατάσταση του παρελθόντος και να απωθούμε ή να υποβαθμίζουμε τις άσχημες. Ανθρώπινο είναι. Η Μίνα πρέπει να ξανασκεφτεί σοβαρά γιατί δεν είναι πιά με αυτό τον άνθρωπο και να αναλογιστεί τι την περιμένει αν τον ξαναβάλει στη ζωή της.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ
    By garyfalia in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 22-08-2012, 18:23
  2. επιστροφή στα παλιά!
    By deppy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 28-05-2012, 12:57
  3. επιστροφή στο παρελθόν?
    By julias in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 186
    Last Post: 19-09-2011, 19:52
  4. Η επιστροφή
    By Emptyness in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 05-10-2008, 07:04
  5. ΕΠΙΣΤΡΟΦΉ
    By ico in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 21-07-2008, 20:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •