πανικος και αντιμετωπιση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1

    πανικος και αντιμετωπιση

    πιστευετε οτι μια κριση πανικου μπορει να γινει ελεγξιμη απο το ιδιο το ατομο? αν ναι ποια κριτηρια πρεπει να υπαρχουν

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    milos
    Posts
    241
    κοιτα μπορει αλλα μονο αφου εχει ηδη παθει αρκετες φορες και μπορει να αναγνωρισει τα σημαδια.εγω σηνυθως βγαινω στην αυλη ακουω τραγουδια και αποσπωμαι καπου αλλου αλλα οτι και να κανεις αμα θελει ο πανικος να σε κανει να χοροπηδας θα το κανει.καλα θα κανεις να πας και σε καποιον γιατρο

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    10
    ΤΙ ΕΙΝΑΙ Κ ΑΥΤΗ Η ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ..ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    147
    Η κρίση πανικου ειναι μια απο τις διαταραχες του ανχους.
    Καποιες άλλες ειναι η ιδεοληψια και η αγοραφοβια. Όλα ξεκινανε απο το αγχος. Προσωπικα επειδη εχω περασει πολλά με ολα αυτα δεν θα συνηστουσα να το προσπαθησεις μονος σου γιατι θέλει πολυ προσοχη.
    Χτες μου ειπε η ψυχολογος οτι αν είχα ασχοληθει οταν το είχα πάθει πρώτη φορα στα 23 και το ειχα ξεπερασει με βοηθεια και οχι μονη μου με το να το αγνοω απλα ισώς να μην είχε ξανάρθει.
    και τώρα δεν ήρθε μόνο του ήρθε με όλες τις άλλες διαταραχές. Φορτωμενο με όλα τα καλά..
    Παιδιά μην τα παίρνετε ελαφρια όλα αυτα.
    Θέλουν φροντίδα αυτα όπως ενά δοντι που πονάει..

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    10
    Δυστυχώς εχω κ εγω την ατυχια να γνωριζω απο πρωτο χερι τι ειναι οι κρισεις πανικου,μιας κ με ταλαιπωρουν τα τελευταια 7 χρονια...θα ηταν απλως πολυ ελπιδοφορο αν μαθαινα οτι καποιος το ξεπερασε κ με ποιον τροπο.
    Καθως περναει ο καιρος κ το προβλημα επιμενει το μονο που μενει τελικα ειναι η απογοητευση..

  6. #6
    Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    31
    Υποφέρω και γω απο τα ίδια, σε γιατρό όσες φορές και αν πήγα έκανα του κεφαλιού μου και τραβιέμαι ακόμη. Σίγουρο είναι ότι εφόσον λέγεται ότι ξεπερνιέται θα ξεπερνιέται. Εδώ μέσα δεν πιστεύω να βρεις κάποιον να στο πει διότι αν το ξεπαράσει κάποιος συνήθως τι κάνει? Μπράβο το βρήκες...πηγάινει έξω και χαίρεται την ζωή του μάλλον διπλά και τριπλά απο ότι πριν την ζούσε. Δεν κάθεται να ασχοληθεί και πάλι με τον \"διάολο\".
    Άρα τι πρέπει να κάνουμε? Να βρούμε ενα καλό ιατρούλη να ακολοθήσουμε οτι μας πει και να ελπίζουμε στο καλύτερο.(Αν και έπρεπε να το κάνω πολύ πιο πριν, αυτό θα κάνω.- δεν μου έμεινε και τίποτε άλλο)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    πιστευετε οτι μια κριση πανικου μπορει να γινει ελεγξιμη απο το ιδιο το ατομο? αν ναι ποια κριτηρια πρεπει να υπαρχουν
    Φανταζομαι εξαρταται απο το ατομο,απο τα αιτια που προκαλουν την διαταραχη και απο την ενταση της διαταραχης.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •