Σκεψεις...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1

    Σκεψεις...

    Σαββατοβραδο..και καθομαι εδω μονη πανω απο εναν υπολογιστη με ενα πακετο τσιγαρα για παρεα...καποιοι φιλοι-φιλες δεν θα βγουν..καποιοι ειναι με τη σχεση τους..δεν εχω σε ποιον να μιλησω..γιαυτο και γραφω εδω..γιατι ξερω πως πολλοι-πολλες σε διαφορα μερη αυτη τη στιγμη νιωθουν το ιδιο..μια υπεροχη βραδια..βροχη αστεριων,ψυχρα..ολα μου φαινονται τοσο ρομαντικα..θα θελα να ημουν μαζι του τωρα..να κανουμε μια ρομαντικη βολτα με τα ποδια..να κρυωνω και να με παρει αγκαλια να με ζεστανει..αλλα δεν ειναι εδω..και δεν θα ειναι..δεν ξερω καν αν με σκεφτεται..αν του λειπω..δεν κλαιω, απλα δακρυζω..ουτε να κλαψω δεν μπορω..απλα μου λειπει..πολυ..και ειναι απτις στιγμες που θα ηθελα ενα φιλι και μια αγκαλια του,τιποτα παραπανω..να ακουσω ενα 'ολα καλα θα πανε αγαπη μου..''...αλλα μαλλον ονειρευομαι..η πραγματικοτητα ειναι σκληρη πολλες φορες...εκανα λαθη και τα πληρωνω..οχι μεγαλα λαθη..λαθη που γινονται απο ερωτα και απτην αγαπη που εχεις στον αλλον..λαθη απο το συναισθημα αυτο που θες καποιον τοσο πολυ,δεν το χεις ξανανιωσει,χανεις τον ελεγχο και πληγωνεις και εσενα και εκεινον..δεν ξερω αν τα λαθη μ εφεραν εδω..η αν απλα η σχεση εκανε τον κυκλο της και τελειωσε..η απλα με βαρεθηκε..δεν μπορω να ξερω..ξερω ομως οτι ενιωσα τοσα πολλα..και καναμε τοσα ονειρα μαζι..και παντα λεγαμε πως η αγαπη νικαει τα παντα..και ακομα μου λεει ποσο μ αγαπαει..αλλα δεν ηθελε να κατσει να παλεψουμε για την αγαπη..κουραστηκε..κι ετσι απλα δεν με θελει στη ζωη του..κοιταζω το κρεβατακι μας οπως ελεγε..ποσες ωρες περασαμε εδω αγκαλια..ποσα λεγαμε..ποσο κλαψαμε,γελασαμε,ονειρευτη καμε...ποσα νιωθαμε...και τωρα τιποτα...δυο ξενοι...κενο..απογοητευση..δ� �ν αντεξε λεει..δεν μπορουσε αλλο..καλυτερα μονος..οταν θες πραγματικα καποιον δεν φευγεις..μενεις διπλα του..τοσα κοινα που μας εφεραν κοντα και τωρα απλα δεν υπαρχουν..τα ξεχναει..τοσες ομορφες στιγμες..τοσα σ αγαπω..ενας μεγαλος ερωτας που τελειωσε..μεχρι και την τελευταια μερα ερωτευμενοι..κοιταζομασταν στα ματια και συζητουσαμε τι θα κανουμε τα χριστουγεννα..και τωρα απλα δεν θα τον ξαναδω..δεν θα τον ξαναμυρισω..δεν θα κοιμηθουμε κολλημενοι ο ενας πανω στον αλλον σφιχτα..θα γραψω κι αλλα σε λιγο...απλα θελω να τα βγαλω απο μεσα μου..να τα γραψω..ξερω πως κι αλλοι νιωθετε ετσι....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Πλανήτης happy
    Posts
    93
    Αλικη... αν μιλατε ακομα (οπως καταλαβαινω απο τα γραφομενα σου), ειναι πολυ δυσκολο να μην κανεις τετοιες σκεψεις Σαββατο βραδυ...
    Αυτα πρεπει να κοβονται μαχαιρι κατα τη γνωμη μου... μονο ετσι το ξεπερνας και προχωρας μπροστα.
    Και παλι βεβαια χρειαζεται χρονος...

    Ισως περιμενες να ακουσεις κατι πιο τρυφερο, αλλα αυτο μου ηρθε σαν πρωτη σκεψη...
    Αν σε απογοητευω, με συγχωρεις...

  3. #3
    οχι δεν με απογοητευεις μην ανησυχεις!! εχεις απολυτο δικιο απλα ξερεις ειναι περιεργο..απτη μια λεμε να βρεθουμε να χωρισουμε και απο κοντα,να παρει καποια πραγματα του..απτην αλλη φοβαμαι πως αυτο θα με διαλυσει..οποτε χωρισαμε αλλα δεν εχει κλεισει τελειως ο κυκλος..οταν αυτο γινει και νιωσω οτι εγινε η επικοινωνια θα κοπει μαχαιρι γιατι μονο καλο δεν κανει..εκεινος επικοινωνησε μαζι μου αλλα χωρις καποιο λογο..του λειπω αλλα..αλλα...ειναι ψυχοφθορο ολο αυτο...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Πλανήτης happy
    Posts
    93
    Ετσι ακριβως οπως το εγραψες... ψυχοφθορο!
    Ησασταν καιρο μαζι?

    Ειναι πολυ προσφατο.
    Οπλισου με υπομονη γιατι αυτα θελουν τον χρονο τους...

  5. #5
    9 μηνες αλλα ζησαμε και καναμε οσα δεν ειχα κανει ποτε με κανεναν..ηταν ολα πολυ εντονα και απο τις 2 μεριες..εκεινος δεθηκε και ανοιχτηκε απτην αρχη..εγω πηρα το χρονο μου..και οταν πλεον αφεθηκα και θελησα να του δωσω πολλα εκεινος ειχε ηδη απογοητευτει και κλειστηκε στον εαυτο του..δεν ηθελε να μοιραζεται σκεψεις,χαρες,προβληματα μαζι μου γιατι ενιωθε πως δεν τον στηριζω και δεν τον αγαπαω..λαθος ταιμινγκ τι να πω...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    Βράδυ Σαββάτου κι εσύ ‘σαι κάπου
    άραγε πού να βρίσκεσαι για τι να λες
    περνάει ο χρόνος βαρύς και μόνος
    κι όλες τις σκέψεις μου για σένα δεν τις θες

    http://www.youtube.com/watch?v=J5kcG...eature=related

  7. #7
    αχχ τι τραγουδι ανεβασες κι εσυ τωρα!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Πλανήτης happy
    Posts
    93
    Quote Originally Posted by aliki23 View Post
    9 μηνες αλλα ζησαμε και καναμε οσα δεν ειχα κανει ποτε με κανεναν..ηταν ολα πολυ εντονα και απο τις 2 μεριες..εκεινος δεθηκε και ανοιχτηκε απτην αρχη..εγω πηρα το χρονο μου..και οταν πλεον αφεθηκα και θελησα να του δωσω πολλα εκεινος ειχε ηδη απογοητευτει και κλειστηκε στον εαυτο του..δεν ηθελε να μοιραζεται σκεψεις,χαρες,προβληματα μαζι μου γιατι ενιωθε πως δεν τον στηριζω και δεν τον αγαπαω..λαθος ταιμινγκ τι να πω...
    Κοιτα, αν σκεφτεις οτι εμενα μου πηρε γυρω στον εναμιση χρονο (και λιγο παραπανω) για να ξεπερασω σχεση 7 ετων που διακοπηκε απο τη μερια της, και ειμαι και αντρας...
    εσενα δε σε φοβαμαι καθολου. :)

    Θα το ξεπερασεις συντομα, θα δεις.
    Μονο κοψ'το μαχαιρι, ειναι το καλυτερο και για τους δυο σας.
    Εμενα ετσι μου το εκοψε και καλα εκανε γιατι μονο ετσι το πηρα αποφαση.
    Αλλιως, ακομα θα... φυτοζωουσα και θα σερνομουν σε σκεψεις και σε εικονες απο το παρελθον...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    κουραγιο... αν σταματησουμε να ελπιζουμε κ γι αυτα που ποθουμε, τοτε χαθηκαμε!
    ευχομαι όλα να βρουν το δρομο τους!

  10. #10
    ενταξει θα το ξεπερασω το ξερω..δεν ειναι η πρωτη φορα που χωριζω..ειναι απλα αυτη η απογοητευση..καποια στιγμη θα σταματησει να μ λειπει..θα σταματησω να σκεφτομαι εικονες και στιγμες...ο χρονος θα τα παρει μακρια δεν φοβαμαι..ειναι απλα αυτη η πικρα οταν ξερεις πως σε εναν ανθρωπο βλεπεις στο χαρακτηρα του,στην ηθικη του,ολα οσα ψαχνεις..κ ταιριαζετε..σαν ανθρωποι..και το βλεπει κι εκεινος..αγκαλιες,φιλια,σεξ ,βολτες..ολα θα τα ξαναβρω..το θεμα ειναι να βρεις εναν ανθρωπο που να αξιζει..να σ αρεσει το μεσα του..αυτο ειναι το πιο σπανιο..κι οταν το βρεις δεν θες να το αφησεις...γιαυτο και ποναω τοσο πολυ..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Πλανήτης happy
    Posts
    93
    Κι'εγω ετσι ενιωθα...
    Ειναι σα να εχεις βρει το αλλο σου μισο και ξαφνικα να το χανεις.
    Ειδικα η λεξη "κενό" που εγραψες στο πρωτο σου post, περιγραφει ακριβως αυτη τη κατασταση.

    Αλλα ακομη και αυτο ξεπερνιεται...

  12. #12
    ολα ξεπερνιουνται απλα ειναι αδικο..να χεις βρει αυτο που ψανχεις και να σου λεει και ο αλλος οτι το χει βρει..και ξαφνικα δεν του κανεις..και τα διαγραφει ολα..οκ εχω κανει λαθη..τον πιεσα,γκρινιαζα,ζηλευα..αντ ιδρουσα υπερβολικα πολλες φορες..στην προσπαθεια να τον κρατησω κοντα μου τον εδιωξα τελικα..ποτε δεν πιστεψα οτι τον εχω..ημουν ανασφαλης,φοβομουν συνεχεια οτι θα τον χασω..και τα καταφερα....ισως να εφυγε για να προστατεψει τον εαυτο του απο ολα αυτα..κουραστηκε..ενιωσε πως τον κραταω πισω..και αποφασισε να αφοσιωθει στην καριερα του που δεν θα τον απογοητευσει..ξερω πως δεν πρεπει να ριχνω το φταιξιμο πανω μου αλλα το κανω..μου χε δωσει μια τελευταια ευκαιρεια να του δειξω πως ηρεμησα,πως δεν θα τσακωνομαστε πια και τον απογοητευσα..γιατι τον εβλεπα να φευγει μακρια μου και πονουσα..και αντιδρουσα..και απλα δεν αντεξε προτιμησε τη μοναξια του απο μια τετοια σχεση..δεν τον αδικω..αλλα δεν τον δικαιολογω κιολας...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Πλανήτης happy
    Posts
    93
    Και γιατι πρεπει να το βλεπεις σαν... "με την συμπεριφορα μου τον εδιωξα" και οχι σαν "δεν του αρεσε αυτο που ειμαι πραγματικα"?

    Πιστευω πως αν πραγματικα νιωθεις πως εχεις απεναντι σου το αλλο σου μισο, δικαιολογεις πολλες συμπεριφορες και αυτες που δεν μπορεις να δικαιολογησεις (οπως τη ζηλεια ή την "πιεση"), τις συζητας και βρισκεις ακρη. Δεν το παρατας ετσι απλα το θεμα.

    Και για να επικοινωνησε ο ιδιος μαζι σου, χωρις λογο οπως εγραψες, μαλλον δεν ειναι σιγουρος αν αυτο που εχει κανει ηταν το σωστο...

    Παντως εγω δεν θα τον αφηνα να με "συρει" σε ψυχοφθορες καταστασεις...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    374
    γεια ... βιωσες μια ερωτικη απογοητευση ...... σε κατανοω :o
    μην εισαι τοσο σιγουρη οτι φταις εσυ !
    κ βρε πως να το κοψεις μαχαιρι ?????
    τοτε δε θα ταν ερωτας κ τιποτε δε θα σημαινε
    εγω λεω σιγα σιγα ... με τη βοηθεια του χρονου
    ωραιος ο ερωτας αλλα κ δυσκολος ε ?

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    17
    Καλημερα! Να'ξερες ποσο σε νιωθω ρε Αλικη! Ετσι περασα κι εγω το χθεσινο βραδυ οπως και πολλα προηγουμενα..ολα ξεπερνιουνται, αλλα ποναει πολυ αυτη η περιοδος..λαθη ο ενας, λαθη ο αλλος, γιατι να μη γυρναει πισω ο χρονος??Ειναι πολυ σκληρο να χανεις εναν ανθρωπο που αγαπας κι εχεις δεθει πολυ μαζι του!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Σκέψεις
    By Makis15n in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 09-03-2012, 21:27
  2. Σκεψεις
    By bandicoot in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 30-08-2010, 23:45
  3. Σκεψεις
    By weird in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 162
    Last Post: 20-06-2008, 02:49
  4. ΣΚΕΨΕΙΣ
    By La_ViTa in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 17-02-2008, 22:20
  5. Σκεψεις σκεψεις σκεψεις σκεψεις...
    By stefanos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 16-02-2008, 19:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •