Η καταδίκη του να είσαι ψυχασθενής - Page 16
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 16 of 17 FirstFirst ... 614151617 LastLast
Results 226 to 240 of 246
  1. #226
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Ματς μουτς,μωρό μου γλυκό μου....
    Φτάνει η ώρα που λες για ψυχίατρο και τα συναφή...
    *Κοίτα πολύ θα ήθελα να σε βοηθήσω αλλά να μωρέ έχω και εγώ τα προβλήματά μου........
    *Όταν κάνεις κάτι που δεν είναι κοινωνικά αποδεκτό(δηλαδή σχετίζεσαι με άτομα που πάνε σε ψυχίατρο) δεν πρόκειται να βγει σε καλό....
    Ευχαριστώ ρε αδέρφια υγιή που μπορεί να είστε και διαταραγμένα αλλά δεν σας έπιασε η βούλα του ψυχίατρου γιατί δεν είχατε τα κότσια να τον επισκεφτείτε.....Δεν θα πάρω τέτοια αγάπη και έρωτα......Γαμηθείτε με υγιείς αντικατοπτρισμούς σας διαιωνίζοντας έτσι το είδος.........Ψυχικά ασθενείς+\"Υγιείς\"= HATE FOR EVER....

    Χαρίστε μια ακόμα πετριά στον λαιμό μας.....Σας ευχαριστούμε γιατί ελπίσαμε σε εσάς για να μπορέσουμε να αντεπεξέρθουμε αλλά μας αποδείξατε ότι εκεί στον βούρκο μας είμαστε πιο άνθρωποι και υγιείς από εσάς....
    Ο επόμενος παρακαλώ με ρατσισμό και κόμπλεξ.....

  2. #227

    καλά τα λέτε

    Παιδιά κατανοώ το πρόβλημα,και συμφωνω με όσα λετε..
    Εγώ όμως απο την μερία του θύματος-ως θύμα εκμετάλευσης και κοροιδίας-απο κάποιον ψυχικά ασθενή ασθενη θα τονίσω ότι:ΜΗΝ ΚΡΥΒΕΤΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ..ΟΠΟΙΟΣ ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΕΙ ΘΑ ΤΟ ΔΕΧΤΕΙ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΠΕΙΤΕ ΕΣΕΙΣ.
    Εγω χωρισα,αν το ατομο το ομολγούσε ότι παιρνει χάπια,και δεν με εκανε κουρέλι ψυχικά βγάζοντας με φαντασιόπληκτη..θα εμενα μαζί του..
    Όποιος παίρνει στα σοβαρά τα λόγια τετιων ανθρωπων,με ψυχική ασθένεια,καταστρέφεται...εγ ω εχασα δουλια,υγεία,τα νευρα μου επαθαν..παραλίγο και θα παιρνα και εγω χαπια..ευτυχως..αλλαξα πορεια πλευσης

  3. #228
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Και σιγα μην το λεμε...ας το καταλαβουν μονοι τους αν μπορουν να μας ξεχωρισουν.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #229
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Originally posted by Kassi
    Ματς μουτς,μωρό μου γλυκό μου....
    Φτάνει η ώρα που λες για ψυχίατρο και τα συναφή...
    *Κοίτα πολύ θα ήθελα να σε βοηθήσω αλλά να μωρέ έχω και εγώ τα προβλήματά μου........
    *Όταν κάνεις κάτι που δεν είναι κοινωνικά αποδεκτό(δηλαδή σχετίζεσαι με άτομα που πάνε σε ψυχίατρο) δεν πρόκειται να βγει σε καλό....
    Ευχαριστώ ρε αδέρφια υγιή που μπορεί να είστε και διαταραγμένα αλλά δεν σας έπιασε η βούλα του ψυχίατρου γιατί δεν είχατε τα κότσια να τον επισκεφτείτε.....Δεν θα πάρω τέτοια αγάπη και έρωτα......Γαμηθείτε με υγιείς αντικατοπτρισμούς σας διαιωνίζοντας έτσι το είδος.........Ψυχικά ασθενείς+\"Υγιείς\"= HATE FOR EVER....

    Χαρίστε μια ακόμα πετριά στον λαιμό μας.....Σας ευχαριστούμε γιατί ελπίσαμε σε εσάς για να μπορέσουμε να αντεπεξέρθουμε αλλά μας αποδείξατε ότι εκεί στον βούρκο μας είμαστε πιο άνθρωποι και υγιείς από εσάς....
    Ο επόμενος παρακαλώ με ρατσισμό και κόμπλεξ.....
    Kassi,
    Εδώ (αν θυμάμαι καλά) ο ίδιος ο δόκτοράς σου σου έλεγε πως \"δεν θα σου κάνει καλό\" μία σχέση με κάποιον (που ο ίδιος θεωρούσε) μη ψυχικά υγιή....... Τι να ψάχνεις τώρα.....

    Αλλά αν θές την δική μου γνώμη όταν κάποιος φτάνει στο σημείο να λέει\" ξέρεις μωρό μου σε αγαπάω ΑΛΛΑ έχω και εγώ τα δικά μου απότε bye\" έψαχνε για κάτι πολύ συγκεκριμένο και αυτό δεν είχε τιποτα να κάνει με το να ΔΩΣΕΙ αλλά μόνο με το να ΠΑΡΕΙ.
    Η δε κατηγορία αυτών που κινούνται σε αυτά τα επίπεδα συναισθηματισμού δεν έχει να κάνει με τον αυτοχαρακτηρισμό τους ......... μη τους τσουβαλιάζεις όλους...... δεν έχει να κάνει ούτε με αυτό που λές προς το τέλος (την ανθρωπιά)..... μάλλον έχει να κάνει με την ατομική τους αδυναμία, την δική τους συναισθηματική μικρότητα
    been good, been bad. WILL GO ON

  5. #230
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Originally posted by keep_walking
    Και σιγα μην το λεμε...ας το καταλαβουν μονοι τους αν μπορουν να μας ξεχωρισουν.
    Keep στην αρχή ναι έχεις απόλυτο δίκιο, δεν θα κρεμάσει κανένας κουδούνι στον ευατό του αλλά μετά?
    Όταν η σχέση προχωράει??
    been good, been bad. WILL GO ON

  6. #231
    Originally posted by justme
    Originally posted by keep_walking
    Και σιγα μην το λεμε...ας το καταλαβουν μονοι τους αν μπορουν να μας ξεχωρισουν.
    Keep στην αρχή ναι έχεις απόλυτο δίκιο, δεν θα κρεμάσει κανένας κουδούνι στον ευατό του αλλά μετά?
    Όταν η σχέση προχωράει??
    Μπράβο,πες τα..αλλο να βγαίνεις 2 βδομάδες άλλο σχεδόν 1 χρόνο..
    Έγω έχασα πολλά και πιστεύω ότι αυτος περισσότερα,γιατί αν μου τοέλεγε δεν θα τον χωριζα...θα το αντιμετωπίζαμε μαζί.
    Όταν ξερω ότι ο φίλος μου έχει ένα πρόβλημα ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟΥ ΦΕΡΘΩ...
    όταν παει να με βγάλει τρελή και μου καταστρέφει τη ζωή ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ..ΑΘΙΚΙ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ.

  7. #232
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εγω προσωπικα μετα απο μερικους μηνες σχεση το ειπα στην κοπελλια μου...δεν αλλαξε τιποτα.
    Στην επομενη σχεση γιατι αυτη δεν παει και πολυ καλα μαλλον θα το ξαναπω μετα απο ενα διαστημα.
    Αλλα και να μην το ελεγα δεν νομιζω να υπηρχε προβλημα...μιας και ουσιαστικα δεν εχω προβλημα οσο παιρνω τα φαρμακα μου...δεν ξερω τι γινεται χωρις αυτα.
    Το θεμα ειναι οτι δεν θελεις να φρικαρεις τον αλλον αν δεν υπαρχει προβλημα.
    Βεβαια σε περιπτωση που ηταν πολυ σοβαρο και συζητουσαμε για τεκνοποιηση θα το ελεγα οπωσδηποτε...γιατι φοβαμαι την κληρονομικοτητα...αν και μαλλον φοβαμαι περισοτερο τις ευθυνες παρα αυτην....που στην τελικη μπορει και να μην παιζει καθολου...ολοι οι αλλοι οικογενειακως απο οτι ξερω ειναι νορμαλ...κατι που μειωνει πολυ τις πιθανοτητες κληρονομικοτητας.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #233
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    όταν παει να με βγάλει τρελή και μου καταστρέφει τη ζωή ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ..ΑΘΙΚΙ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ
    Αν δεν σου φεροταν καλα τοτε ειναι καθικι.
    Αν τον λες καθικι επειδη σου εκρυψε οτι παιρνει φαρμακα δεν συμφωνω.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #234
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by deppy
    Παιδιά κατανοώ το πρόβλημα,και συμφωνω με όσα λετε..
    Εγώ όμως απο την μερία του θύματος-ως θύμα εκμετάλευσης και κοροιδίας-απο κάποιον ψυχικά ασθενή ασθενη θα τονίσω ότι:ΜΗΝ ΚΡΥΒΕΤΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ..ΟΠΟΙΟΣ ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΕΙ ΘΑ ΤΟ ΔΕΧΤΕΙ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΠΕΙΤΕ ΕΣΕΙΣ.
    Εγω χωρισα,αν το ατομο το ομολγούσε ότι παιρνει χάπια,και δεν με εκανε κουρέλι ψυχικά βγάζοντας με φαντασιόπληκτη..θα εμενα μαζί του..
    Όποιος παίρνει στα σοβαρά τα λόγια τετιων ανθρωπων,με ψυχική ασθένεια,καταστρέφεται...εγ ω εχασα δουλια,υγεία,τα νευρα μου επαθαν..παραλίγο και θα παιρνα και εγω χαπια..ευτυχως..αλλαξα πορεια πλευσης

    Ντέπυ συγνώμη αλλά σιγά μην βγάλω φόρα παρτίδα την διαταραχή μου ή μάλλον την ταμπέλα της..Το έκανα παλιά από βλακεία..Πάει πια.........Καλά έκανες και έφυγες όταν ο άλλος σου έκανε την ζωή κόλαση και δεν περνούσες καλά...Αυτός ναι είναι λόγος για να φύγεις...και όχι ότι πάει σε ψυχίατρο......Και εγώ που είμαι ψυχικά ασθενής δεν θα δεχόμουν να με κακομεταχειρίζονται για πολύ.........Εμένα με πειράζει η προκατάληψη και προτού καλά δουν τι είσαι αρμέγουν την ταμπέλα λες και έχεις όλα τα στοιχεία της ή λες και είσαι η σήριαλ κίλερ...Πας να δείξεις νεύρα που θα το έκανε κάθε φυσιολογικός άνθρωπος σε έκρηξη θυμού και για αυτούς αποδεικνύεις ότι καλά έκαναν και σε φοβόντουσαν ή ότι έχεις ανεξέλεγκτη συμπεριφορά..Και σου λέω είδα άτομα με εκρήξεις συχνής οργής και παθολογία δεν είχαν..........Τι να σου πει ρε Ντέπυ;;;Λυπήσου με..Πάω σε ψυχίατρο..ή να καθίσει να αναλύσει σε κάποιον που τον γνωρίζει πρόσφατα το οικογενειακό του ιστορικό;;Eσύ θα το έκανες αυτό;;;;

  10. #235
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by justme
    Originally posted by Kassi
    Ματς μουτς,μωρό μου γλυκό μου....
    Φτάνει η ώρα που λες για ψυχίατρο και τα συναφή...
    *Κοίτα πολύ θα ήθελα να σε βοηθήσω αλλά να μωρέ έχω και εγώ τα προβλήματά μου........
    *Όταν κάνεις κάτι που δεν είναι κοινωνικά αποδεκτό(δηλαδή σχετίζεσαι με άτομα που πάνε σε ψυχίατρο) δεν πρόκειται να βγει σε καλό....
    Ευχαριστώ ρε αδέρφια υγιή που μπορεί να είστε και διαταραγμένα αλλά δεν σας έπιασε η βούλα του ψυχίατρου γιατί δεν είχατε τα κότσια να τον επισκεφτείτε.....Δεν θα πάρω τέτοια αγάπη και έρωτα......Γαμηθείτε με υγιείς αντικατοπτρισμούς σας διαιωνίζοντας έτσι το είδος.........Ψυχικά ασθενείς+\"Υγιείς\"= HATE FOR EVER....

    Χαρίστε μια ακόμα πετριά στον λαιμό μας.....Σας ευχαριστούμε γιατί ελπίσαμε σε εσάς για να μπορέσουμε να αντεπεξέρθουμε αλλά μας αποδείξατε ότι εκεί στον βούρκο μας είμαστε πιο άνθρωποι και υγιείς από εσάς....
    Ο επόμενος παρακαλώ με ρατσισμό και κόμπλεξ.....
    Kassi,
    Εδώ (αν θυμάμαι καλά) ο ίδιος ο δόκτοράς σου σου έλεγε πως \"δεν θα σου κάνει καλό\" μία σχέση με κάποιον (που ο ίδιος θεωρούσε) μη ψυχικά υγιή....... Τι να ψάχνεις τώρα.....

    Αλλά αν θές την δική μου γνώμη όταν κάποιος φτάνει στο σημείο να λέει\" ξέρεις μωρό μου σε αγαπάω ΑΛΛΑ έχω και εγώ τα δικά μου απότε bye\" έψαχνε για κάτι πολύ συγκεκριμένο και αυτό δεν είχε τιποτα να κάνει με το να ΔΩΣΕΙ αλλά μόνο με το να ΠΑΡΕΙ.
    Η δε κατηγορία αυτών που κινούνται σε αυτά τα επίπεδα συναισθηματισμού δεν έχει να κάνει με τον αυτοχαρακτηρισμό τους ......... μη τους τσουβαλιάζεις όλους...... δεν έχει να κάνει ούτε με αυτό που λές προς το τέλος (την ανθρωπιά)..... μάλλον έχει να κάνει με την ατομική τους αδυναμία, την δική τους συναισθηματική μικρότητα
    Πολύ καλό σε βρίσκω..Ω,ναι ο ντόκτορας μου έλεγε να μην κάνω σχέση αποκλειστικά με άτομα με κάποια παθολογία...αλλά και ο παλιός να κοιτάω τα δικά μου...Σε αυτό δίκιο είχε..Να λύσω πρώτα τα δικά μου και μετά των άλλων......Αλλά άλλο αυτό και άλλο το θα ξεχωρίζω τους ανθώπους σε υγιείς και ασθενείς.....και θα επιλέγω..Ρε κυκλοφορούν άτομα με παθολογία που δεν το ξέρουν και έxω συναντήσει και καταθλιπτικούς και νάρκισσους και άλλα...Αλλά αυτοί είναι οκ γιατί δεν πήγαν ποτέ σε ψυχίατρο;;;;Άσε..Ας ξυπνήσουν λίγο μερικοί και μερικές..Και όσο για αυτό που έγραψα του περί κοινωνικά μη αποδεκτού..Τι καραμπινάτη απόρριψη ήταν αυτή;Δεν είναι κοινωνικά αποδεκτό να συναναστρέφεσαι ψυχικά ασθενείς και δεν θα βγει σε καλό......

  11. #236
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by keep_walking
    Και σιγα μην το λεμε...ας το καταλαβουν μονοι τους αν μπορουν να μας ξεχωρισουν.
    Ρε σου λέω δεν ξεχωρίζω από άλλους λέμε....Δεν καταλαβαίνουν...Σάμπως έχουν γνώση;;;;Εγώ βλέπω περισσότερα για αυτούς στα πρώτα ραντεβού απ\' ότι αυτοί για εμένα αλλά δεν γύρισα να τους πω \"Είστε καταθλιπτικοί\" και μακριά να πούμε γιατί κάνω θεραπεία και θέλω να ξεφύγω από κατάθλιψη και εσυ με ρίχνεις σε αυτή..........

  12. #237
    Originally posted by Kassi
    Originally posted by deppy
    Παιδιά κατανοώ το πρόβλημα,και συμφωνω με όσα λετε..
    Εγώ όμως απο την μερία του θύματος-ως θύμα εκμετάλευσης και κοροιδίας-απο κάποιον ψυχικά ασθενή ασθενη θα τονίσω ότι:ΜΗΝ ΚΡΥΒΕΤΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ..ΟΠΟΙΟΣ ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΕΙ ΘΑ ΤΟ ΔΕΧΤΕΙ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΠΕΙΤΕ ΕΣΕΙΣ.
    Εγω χωρισα,αν το ατομο το ομολγούσε ότι παιρνει χάπια,και δεν με εκανε κουρέλι ψυχικά βγάζοντας με φαντασιόπληκτη..θα εμενα μαζί του..
    Όποιος παίρνει στα σοβαρά τα λόγια τετιων ανθρωπων,με ψυχική ασθένεια,καταστρέφεται...εγ ω εχασα δουλια,υγεία,τα νευρα μου επαθαν..παραλίγο και θα παιρνα και εγω χαπια..ευτυχως..αλλαξα πορεια πλευσης

    Ντέπυ συγνώμη αλλά σιγά μην βγάλω φόρα παρτίδα την διαταραχή μου ή μάλλον την ταμπέλα της..Το έκανα παλιά από βλακεία..Πάει πια.........Καλά έκανες και έφυγες όταν ο άλλος σου έκανε την ζωή κόλαση και δεν περνούσες καλά...Αυτός ναι είναι λόγος για να φύγεις...και όχι ότι πάει σε ψυχίατρο......Και εγώ που είμαι ψυχικά ασθενής δεν θα δεχόμουν να με κακομεταχειρίζονται για πολύ.........Εμένα με πειράζει η προκατάληψη και προτού καλά δουν τι είσαι αρμέγουν την ταμπέλα λες και έχεις όλα τα στοιχεία της ή λες και είσαι η σήριαλ κίλερ...Πας να δείξεις νεύρα που θα το έκανε κάθε φυσιολογικός άνθρωπος σε έκρηξη θυμού και για αυτούς αποδεικνύεις ότι καλά έκαναν και σε φοβόντουσαν ή ότι έχεις ανεξέλεγκτη συμπεριφορά..Και σου λέω είδα άτομα με εκρήξεις συχνής οργής και παθολογία δεν είχαν..........Τι να σου πει ρε Ντέπυ;;;Λυπήσου με..Πάω σε ψυχίατρο..ή να καθίσει να αναλύσει σε κάποιον που τον γνωρίζει πρόσφατα το οικογενειακό του ιστορικό;;Eσύ θα το έκανες αυτό;;;;
    Ναι,να το πει!!!όταν τα χουμε για σχεδον 1 χρόνο,και μιλαμε για μελλον,να το πει!!βασικα,επειδη ειχε το προβλημα,με εκβίαζε με σταθερη δουλια που πρεπει να βρω,ντε και καλα,ερωτικα δεν ειχε επιθυμια και με κατηγορουσε εμενα!!ειχε συνεχεια μεταπτωσεις και με κατηγορουσε,νευρα..αλλα ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ,ΑΚΙ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΜΑΓΑΠΑΕΙ,δεν εβρισκα αιτια για ολα αυτα...ελεος..
    Εγώ ,αν ειχα ενα προβλημα,θα το ελεγα,ετσι θα εχτιζα σε βασεις ειλικρίνειας μια σχεση..
    όχι να με πεθανει απτο αγχος του ποτε θα μπω σε δημόσιο,επειδη ηθελε να ξοδευει το μισθο του σε φαρμακα..
    και να τον ζω εγω..
    τωρα ειμαι αλλου,περναω καλα.

  13. #238
    Και επισης το θέμα με το κόστος φαρμάκων:εγω πριν ψαξω απο μονη μου,
    ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΙΔΕΑ..τι πολλα λεφτα κοστίζουν τετια φαρμακα..
    και φανταστειτε,ουτε ξερω ακριβως ποσα και ποια παιρνει,ουτε ποια παιρνουν οι δικοι του-που σιγουρα εχουν προβλημα αποτι διαπιστωσα κατοπιν εορτης..
    μου κρυβε το σοι του,τα φαρμακα,την αρρωστια του,και το μονο που ηξερε ηταν να κοροιδευει..
    και η μανα του-με ψυχοπαθολογια και η ιδια καραμπαμ εκανε-του ελεγε και μπροστα μου ακομα!!!να βρει μαι δημοσιο υπαλληλο,για το καλο του.
    .ουρουνια ολοι,σ..τιρ,εφτυσα αιμα..
    τετιοι τυποι,αξιζουν οσα τραβανε,γιατι βγαζουν κακια,στους αλλους,τους κοροιδευουν,και ειναι τελικα συμφεροντολογοι..αφου θελουν καποια να τους πληρωνει τα φαρμακα..
    οι καλες κοπελες που την πατανε,θαναι παντα θυματα

  14. #239
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Να τους πληρωνει τα φαρμακα?
    Γιατι δεν εχει ασφαλεια?
    ΙΚΑ ή κατι?
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  15. #240
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    E Καλά έκανες και έφυγες..Αυτό δεν ήταν σχέση αλλά συναλλαγή σε είδος.....

Page 16 of 17 FirstFirst ... 614151617 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •