Η καταδίκη του να είσαι ψυχασθενής - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 17 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 61 to 75 of 246
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    380
    Πάντως άμα έχεις κάνεις δόκιμος στο στρατό μαθαίνεις σε 5 λεπτά να ξεντυθείς, να κάνεις μπάνιο, να ντυθείς να συνεχίσεις να τρέχεις και να είσαι το ίδιο ιδρωμένος όπως πριν να κάνεις μπάνιο......

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Δεν έχω κάνει αλλά αυτή η \"προχειρότητα\" και η τάση μου να αντεπεξέλθω σε αυτή είναι που με καθιστά ιδεοψυχαναγκαστική....Αργώ,� �ελετουργώ..Ειλικρινά όταν με πιέζουν δεν μπορώ..Φρικάρω...Δηλ.έχω πάντα μια μάνα να φωνάζει \"Κατέβα,αργήσαμε\"....Βέβαι α αυτό το έκανα και πριν βγω γνησίως ψυχαναγκαστική..(γνησίως αύξουσα)....
    Θέλω σίγουρα τον χρόνο μου,τον χώρο μου και ένα καθαρό κρεβάτι..(χαχα)!Οι γρήγορες δουλειές,του ποδιού,δεν είναι το ατού μου....
    Θα κάνω την παραχώρηση να πλυθώ σε 5 λεπτά χωρις να βάλω κρέμες χωρίς τίποτα μόνο μία φορά....Όχι καθημερινά.....Θα φρίκαρα στο στρατό....το συμπέρασμα!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Πάμε άλλη πιθανή απάντηση από ψυχίατρο στους ψαγμένους ψυχοπειραγμένους...

  3. #63
    Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    99
    Δεν υπάρχει ορολογία \"ψυχασθενής\" στην ψυχολογία. Η ορολογία είναι Ψυχικά Ασθενής. Το ψυχασθενής μειώνει όσους πάσχουν από ψυχική νόσο.

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    380
    Ε.Ψ.Ψ. υπάρχει όμως....... έχει χρόνο ζωής 23 λεπτά και 45, 46, 47 sec

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Χαχα..Ρε είναι τέλεια οργάνωση..Θα βγάλω και όρους..χαχα...Το κρατάω πράγματι το Ε.Ψ.Ψ


    Εμένα με μειώνει η ίδια η ψυχική ασθένεια..χαχα

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    *Χάνεσαι στο να βρεις ποιος ψυχίατρος είναι καλύτερος.....
    *Δεν μπορείς να πεις τον πόνο σου στις φίλες/φίλους για να μην σηκωθεί το φρύδι διαγώνια και μπεις στην διαδικασία να σκέφτεσαι τώρα είναι τα ιδεοληπτικά και η καχυποψία μου ή με κουτσομπολεύουν όντως;;;
    *Μαμά σήμερα μου συνταγογράφησαν αυτό το χάπι..Ξύπνα με στις τόσο γιατί μπορεί τώρα που είναι αρχή να κάνω καμιά κρίση ή μη φύγεις απ\'το σπίτι,έχε με απόκοντα....Το πιεσόμετροοοοοοοοοοοοοοοο οοο!!!!!
    *Τα χάπια τα αλλάζεις σαν τα πουκάμισα..Σήμερα αυτό,αύριο το άλλο......Πλουτίζουν το ψυχιατρικό σου βιογραφικό και λες τώρα θα πάω να κλείσω δουλειά με προϋπηρεσία....


    -------------Ε.Ψ.Ψ εκ των μη άνευ...Τα ακούς Εξ?_----------------

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Στο μεταξύ μιας και έχεις πάρει το κολάι από ψυχιάτρους εκτελείς και χρέη συμβουλευτικής σε πονεμένες φίλες...Αντί να σου λύνουν αυτές το πρόβλημα τους λύνεις τα δικά τους.....Από την θεωρία στην πράξη ένα πράγμα.....


    -------Ε.Ψ.Ψ------------

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    Originally posted by Eagle
    Δεν υπάρχει ορολογία \"ψυχασθενής\" στην ψυχολογία. Η ορολογία είναι Ψυχικά Ασθενής. Το ψυχασθενής μειώνει όσους πάσχουν από ψυχική νόσο.

    λυπαμαι που θα το πω αλλα η ορολογια ειναι ισως το τελευταιο πραγμα που νοιαζει κανεναν οταν εχει την καταδικη του να εισαι ψυχασθενης
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Εχεχε..Έγραψες..Με εκφράζει απόλυτα το σκεπτικό σου..Όταν το έχεις τι σε νοιάζει πως θα στο πουν..Τρελή,ψυχασθενής,ψυχο παθής,για τα σίδερα.......Δεν κρύβεται....Ναι τώρα η κράση ή μη θα κάνει την διαφορά..Αν είναι Ψυχικά Ασθενής ή ψυχασθενής.....Όσοι πάνε σε ψυχίατρο τι φοβούνται μην τους πει ο γιατρός;;Αφού το έχουν πάρει το κρύο ντουζ....Έρχεσαι σε εμένα ,με πληρώνεις,παίρνεις χάπια αλλά ψυχασθενής δεν είσαι;;Απ\'την άλλη το να το χρησιμοποιήσεις σαν βρισιά για να προσβάλλεις τον άλλο είναι άλλο καπέλο και εκεί λειτουργούμε διαφορετικά....

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    Originally posted by kassi_21
    Εχεχε..Έγραψες..Με εκφράζει απόλυτα το σκεπτικό σου..Όταν το έχεις τι σε νοιάζει πως θα στο πουν..Τρελή,ψυχασθενής,ψυχο παθής,για τα σίδερα.......Δεν κρύβεται....Ναι τώρα η κράση ή μη θα κάνει την διαφορά..Αν είναι Ψυχικά Ασθενής ή ψυχασθενής.....Όσοι πάνε σε ψυχίατρο τι φοβούνται μην τους πει ο γιατρός;;Αφού το έχουν πάρει το κρύο ντουζ....Έρχεσαι σε εμένα ,με πληρώνεις,παίρνεις χάπια αλλά ψυχασθενής δεν είσαι;;Απ\'την άλλη το να το χρησιμοποιήσεις σαν βρισιά για να προσβάλλεις τον άλλο είναι άλλο καπέλο και εκεί λειτουργούμε διαφορετικά....

    απλα αποτελουμε βρισια αλλα ετσι ειναι η ζωη!
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    380
    Καμία μα καμία λέξη δεν είναι βρισιά.
    Υβριστές είναι όσοι τις χρησιμοποιούν διαστρεβλώνοντάς κάποιες από αυτές τις λέξεις για να προσβάλλουν τον/την άλλον/η

    Και απο την άλλη η συνήθεια ώς γνωστό είναι δεύτερη φύση. Πολλή δύσκολα αλλάζει. Η άσχημη συνήθεια όμως του να χρησιμοποιούμε μπορεί και καθημερινά κάποιες λέξεις δεν αποτελεί σε καμία περίπτωση ύβρη προς τον άλλον. Είναι μία άσχημη συνήθεια. Τίποτε περισσότερο, τίποτε λιγότερο.

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by interappted
    Originally posted by Eagle
    Δεν υπάρχει ορολογία \"ψυχασθενής\" στην ψυχολογία. Η ορολογία είναι Ψυχικά Ασθενής. Το ψυχασθενής μειώνει όσους πάσχουν από ψυχική νόσο.

    λυπαμαι που θα το πω αλλα η ορολογια ειναι ισως το τελευταιο πραγμα που νοιαζει κανεναν οταν εχει την καταδικη του να εισαι ψυχασθενης
    κι όμως! πόσες φορές εδώ σ αυτο το φορουμ πολλοι δεν ψάχνουν να οριστουν μέσα απο την οποια ορολογία?

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    η ταμπελα ειναι σημαντικη να προσανατολιστει κανεις
    απο τι πασχει ?κτλ
    τελικα καταλαβα οτι συγκατοικοι ειμαστε ολοι στην τρελλα καθενας στη δικια του κι ολοι μαζι
    ο καθενας στην ταμπελα του που δεν ειναι ιδια με του αλλου..μια ταμπελα που μπορει κ να αλλαξει στροφη..ο καθενας εχει την δικη του μοναδικη ταμπελα με την δικη του μοναδικη εξελιξη με μοναδικο κοινο την καταδικη των ψυχολογικων
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Σοφό Ιωάννα.....Σοφία ναι μας ενδιαφέρει να προσδιοριστούμε...Να καταλάβουμε γιατί αλλά από εκεί και πέρα αυτό που μας καίει είναι ότι είμαστε ψυχασθενείς...Οι ταμπέλες,η ορολογία αλλά και ο τρόπος μερικές φορές περιττεύει μπροστά στο δράμα που μόνο εν μέρει μπορεί να ορίσει η κάθε ταμπέλα.....

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    συμφωνώ οτι οι ταμπελες κ η κάθε ορολογία αδυνατουν πολλές φορές να ορισουν το δράμα που μπορει να ζει ο ασθενης....ΟΜΩΣ, δεν σημαινει οτι ο καθε ασθενης κ μονο αυτος που ζει με τα δεσμα μιας ασθενειας ζει ενα δραμα...προσωπικά γνωριζω πολλους ανθρωπους που υποφέρουν χωρίς την \"κατάρα\" καποιας ασθενειας. Και άλλους που με την κατάρα αυτή αναγκάστηκαν να επαναπροσδιοριστουν κ να ζήσουν αξιοζήλευτα. Εχω ακουσει ανθρωπους να λένε \"εκει καταντησα, να πηγαινω στον ψυχιατρο\". Για μενα αυτή η θεώρηση ειναι εντελώς λάθος...

Page 5 of 17 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •