εμπηριες σας - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36
  1. #16
    Banned
    Join Date
    May 2011
    Posts
    619
    Quote Originally Posted by 29121989 View Post
    Συγνωμμη ρε παιδια νομιζω πως η σθζητηση εχει ξεφυγει λιγο, πραγματικα δεν ειθελα να φερω διχονιες και συγνωμη γιαυτο! Απλα εμενα μου ετυχε κατι πολυ σοββαρο που μου αλαξε την ζωη και πολυ απλα θα ειθελα να το συζητησω με καποιον γνωστη περι θεματος και να μου πει και δικες του εμπηριες για να καταλαβω τι ειναι ακριβως αυτο γιατι πραγματικα δεν ξερω. Λοιπον θα σας πω την ιστορια μου μπας και με καταλαβατε λιγο. Ειμαι φοιτητης και εχω ενα χρονο μπροστα μ ακομα και χρωσταω πολλα μαθηματα που μου φενονται βουνο, και επισεισ δεν εχω φιλους και πριν ενα 10 μηνο περιπου με επιασε κατι δεν κσερς πςσ να το περιγραπσω ακριβωσ θα το πω ομως σαν ''τρομος'' το οτι ειμαι τρελος, σχιζοφρενεις και γενικοτερα οτι εχω καποιο προβλημα με την ψυχικη μου υγειακαι δυστιχως αρχισα να διαβασω στο ιντερνετ περι αυτου του θεματος και πηρε τεραστιες διαστασεις λοιπον μια φορα πο ειμοθνα ανχομενος πολυ και τα σκφτομουνα ολα αυτα με καλσανε καπιοι γνωστη γα να πιουμε ενα τσιγαρο, λοιπον εκινει την μερα με επιασε κατι πολυ περιργο του οτι ολοι με συζητανε και με κοροιδευουνε μπροστα στα ματια μ χωρισ καποιεσ αποδικσεις απλα μου καρφοθηκε σαν ιδεα ισωσ να φταιει και του οτι σκεφτομουνα οτι δεν με θελουν για παρεα! Και απο τοτε αυτο που κανω σθνεχεια ειναι να σκεφτομαι οτι δεν πρεπει να κανω λαθος σε αυτα που λεω γτ θα με παρεξηγησουν και γενικοτερα να ειμαι απολυτα σωστος, και οταν ειμαι με καποια παιδια εξω συνεχεια προσπαθω να φερω στην μνημη μου λεπτομεριες αν εχω κανει κατι λαθος και πως μπορει να τουσ φανικε.
    Και κατι αλλο που με πιανει σχετικα με τοις αρωστιες ειναι το εξεις οι οταν μου ερχεται αυτο το ανχος οτι μπορει να εχω ψυχωση η κατι αλλο ανχονομαι υπερωολικα για να μην πω θολωνο και μπενω στο ιντερνετ και βλεπω οτι αυτο μπορει να ειναι απο το ανχος και χαλαρωνω για λιγο, αλλα μετα απο λιγο με ξαναποιανει παλι αυτο! δεν μπορω να σας το περιγραψω πληρως αυτο που νιωθω και τις σκεψεις μ παντως αν θελεται να ρωτησεται κατι θα χαρω να απαντησω! σας ευχαρηστω για τον χρονο σας!
    Πολύ ωραία, γτ έχεις ένα χρόνο να τελειώσεις τη σχολή σου, αφού κατά νόμον μένουν δύο χρόνια για την εκκαθάριση των "αιώνιων φοιτητών" από τις σχολές; ΜΗΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΣΥ TROLL και είσαι τόσο φοιτητής όσο και ημερομηνία (που λέει το ψευδ-ώνυμό σου);

    Τα συμπτώματα που περιγράφεις με βάση ό,τι λένε τα βιβλία των "ψυχίατρων" (DSM π.χ.) δεν έχουν καμία σχέση με σχιζοφρένεια, μήπως θέλεις και εσύ να μας πείσεις ότι είσαι "σχιζοφρενής" ή ότι "έτσι νομίζεις" και κατά βάση δεν υπάρχει τίποτα τέτοιο; Αυτά τα άγχη με τις παρέες μάλλον όλοι οι άνθρωποι τα έχουν, γτ πρέπει να είναι κάτι παθολογικό; Για να πεις και συ τη μπαρούφα σου; Και από που προκύπτει ότι είσαι "σχιζοφρενής/τρελός" και όχι αγχωτικός/πανικόβλητος/νευρωτικός ή ο,τιδήποτε τέτιο αντίστοιχο; Από το παραμύθι της Σταχτομπούτας; Γτ από αυτά που λες δεν προκύπτει.

    Και ρωτάω, αν νομίζεις ότι έχεις Ο,ΤΙΔΗΠΟΤΕ γτ δεν πας σε έναν "ψυχίατρο" και ρωτάς εμάς, τους ασθενείς, στο φόρουμ; Για να ψαρέψεις ψάρια σχετικά με τους φόβους από φιλίες και μην τρελαθούν που μπορεί να έχουν κατά βάση ΟΛΟΙ οι άνθρωποι ΟΠΟΤΕΔΗΠΟΤΕ και καλώς ή κακώς ΠΟΥΘΕΝΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΓΡΑΦΕΙ ως κάτι παθολογικό;

    Ευχαριστούμε για το δούλεμα, συνέχισε τη δουλειά σου εσύ.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    122
    το επαθες εκεινη τη στιγμη με τη φιλη σου πρωτη φορα?η σκεψη αυτη σου καρφωθηκε τοτε?

  3. #18
    Banned
    Join Date
    May 2011
    Posts
    619
    Quote Originally Posted by jackrabit View Post
    μα τοσοι εχουν μιλησει για βελτιωση και θεραπεια,,τους διαψευδεις? please give me a vote : http://borsteodor.com/forum.php?tp=fcc1981b9c607566 1233
    Μικρό καλό παλιό μου troll, γτ μας βάζεις sites με βλακείες, για να βεβαιωθούμε για αυτό που ξέρουμε ήδη, ότι είσαι troll; Ε ΠΟΤΕ!
    Πού είναι αυτοί που μιλάνε για θεραπεία, κάτι "Μιχάληδες" που "δεν τους μειώνουν οι γιατροί τα φάρμακα 3-4 χρόνια τώρα" και μας το τσαμπουνάνε εδώ μέσα ή κάτι "Δημήτρηδες" που σπάνε το χάπι του abilify (που δεν σπάει) και μας λένε τι ωραία που ήταν όταν το πέρνανε; Είναι κάποιος άλλος που μίλησε για ΘΕΡΑΠΕΙΑ εδώ ή έξω ή οπουδήποτε και δεν το έχω δει; Πού είναι;

    Όλοι ξέρουν ΙΑΣΗ ΠΟΤΕ και ΦΑΡΜΑΚΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ, "βελτίωση συνεχής" χωρίς βελτίωση ποτέ, και μια στασιμότητα στον βάλτο μέχρι τον πρόωρο θάνατο από τα σωματικά/ιατρικά προβλήματα που προκαλούν τα φάρμακα. Όλοι αυτό λένε και αυτό ξέρουν. Εσύ πού άκουσες αυτά που λες;

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    122
    πρωτα και κυρια στον εαυτο μου:p

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    122
    μετα σε τοσους γυρω μου φιλους και γνωστους και τελευταια εδω στο φορουμ:)

    εκτος αν ολα αυτα ειναι στη φαντασια μου και ζω σε μια πλανη,,
    για να τελειωνουμε το θεμα μας αυτο και να σεβαστουμε τους κανονες,,

    δικαιωμα σου να πιστευεις οτι θες οπως κι εγω ,,:cool:

  6. #21
    Banned
    Join Date
    May 2011
    Posts
    619
    Άκουσες τον εαυτό σου να σου λέει ότι βελτιώθηκες; Μόνο οι βαθιά και αχαλίνωτα τρελοί μπορούν να το κάνουν αυτό, οι άλλοι γύρω τους όμως λένε άλλα.
    Σοβαρή πηγή έχεις, εκτός από τις αυτο-αναφορικές;

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    122
    σου ειπα πριν για τις πηγες μου,,

  8. #23
    Banned
    Join Date
    May 2011
    Posts
    619
    Ναι, ο εαυτός σου και οι φίλοι και γνωστοί γύρω σου που σου λένε ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ από ό,τι λένε οι πραγματικοί "ψυχικά ασθενείς".
    Αξιόπιστες, σοβαρές και ορθές πηγές έχεις βλέπω ε; Νεότερο ουδέν;

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    122
    εννοεις οτι εσυ εχεις δει μονο πραγματικους ψυχικα ασθενεις ενω εγω οχι,,και οτι εγω εχω δει πλασιμπο ασθενεις ,,,,,,,ποιος εχει δικιο εγω η εσυ?ας μας απαντησει κι ενας τριτος,,,,

  10. #25
    Banned
    Join Date
    May 2011
    Posts
    619
    Placebo ασθενείς υπάρχουν; Που είναι τι; Φαίνονται ότι έχουν μια αρρώστια αλλά είναι μόνο στο μυαλό τους και αυτοί μόνοι τους αρρωσταίνουν; Κάτι άλλο; Τι; Εξήγησέ μας.
    Εγώ ΠΟΤΕ δεν είπα για placebo ασθενείς ούτε ξέρω τι ακριβώς εννοείς, και περιμένω να ακούσω από σένα (διαβάσω για την ακρίβεια), εσύ βλέπεις placebo ασθενείς που ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΠΟΤΕ και δεν ξέρει τι είναι; Σοβαρολογείς τώρα;

  11. #26
    Πραγματικα κανενα σχολιο? γιαυτο που σας περιεγραψα??

  12. #27
    Banned
    Join Date
    May 2011
    Posts
    619
    Έκανα εγώ ένα σχόλιο, κανείς δεν το είδε και δεν το σχολίασε. Να το ξανακάνω αποκλείεται.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    122
    αυτο λεω κι εγω οτι δεν υπαρχουν πλασιμπο ασθενεις αλλα τι εννοεις εσυ πραγματικα ψυχικα ασθενεις και τι μη πραγματικα,μηπως θεωρεις οτι υπαρχουν τα δυο ακρα μεταξυ υγειας και βαριας ψυχασθενειας και δεν υπαρχουν ελαφροτερες περιπτωσεις?

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    122
    επινες συστηματικα ?συνεχιζεις ακομα να πινεις?

    -κι εγω εχω σκεψεις οτι καποιοι γυρω μου με σχολιαζουν και με κοροιδευουν αλλα μπορω να το αποδειξω ομως,,εσυ μπορεις να το αποδειξεις με λογικα επιχειρηματα? η κατα βαθος μεσα σου ξερεις οτι δεν ισχυει και ενω το ξερεις να συνεχιζει αυτοματα να σε βασανιζει αυτη η παραλογη σκεψη,,?
    Last edited by jackrabit; 23-10-2012 at 16:02.

  15. #30
    Banned
    Join Date
    May 2011
    Posts
    619
    Να ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΕ ΠΑΡΑΚΑΛΟΘΟΥΝ και μάλιστα ΜΕ ΛΟΓΙΚΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ;
    ΕΧΕΤΕ ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΕΔΩ;;; Πότε είπα ότι με παρακολουθούν κλπ. και πού το άκουσες εσύ; Και θέλεις και να το αποδείξω κιόλας, τη φαντασίωση-ψευδαίσθησή σου, για να πεις ότι είμαι ΛΟΓΙΚΗ και όχι ΤΡΕΛΗ; ΤΙ ΠΙΝΕΤΕ όλοι εδώ;

    Πραγματικά ασθενείς εννοώ αυτούς που δεν είναι trolls σε αυτό το κανάλι, εσύ το πήγες αλλού. Δεν είπα κάτι για υγεία-βαριά ψυχασθένεια και ελαφρότερες περιπτώσεις, αυτά τα βλέπεις ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ. Να ανησυχήσω; Να ανησυχήσεις; Ή δε χρειάζεται καν;

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Εμπηρίες λιθίου
    By panosjohnson in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 20-06-2014, 21:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •