Ειναι η τριτη strait
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934

    Ειναι η τριτη strait

    γεια σας ρε παιδια!
    θα ηθελα να αντιμετοπισετε το θεμα μου με σοβαροτητα..
    κατ'αρχην πρεπει να σας πω οτι μια ζωη μου την πεφτουν μαλακες..
    οταν λεω μαλακες και σορυ για την εκφραση..ενοω ατομα σε κοινη παρεα με τον αντρα μου κτλ.
    αν μητι αλλο πρεπει να σεβεσαι καποια πραγματα..anyway δεν θα σταθω εκει,καθως ξερω να βαζω τον καθε ενα στην θεση του με το γαντι και να τον κοβω τον βηχα..
    σαν ατομο ειμαι αυθορμητη αλλα προσεχω πολυ τα τυπικα σε ορισμενα θεματα κι ενα παραπανω απο την λιγουρια που εχω εισπραξει..
    ως εδω λες οκ αντρες τελος παντων,σημασια εχει τι κανω εγω..
    οταν ομως αρχιζουν να στην πεφτουν γυναικες δυσκολευει λιγο το θεμα..
    ενταξει μου την εχουν πεσει πολλες λεσβιες,ειδικα οταν δουλεψα ως χορευτρια.απλα ελεγα πως δεν και τελειωνε εκει..
    το θεμα ομως αρχιζει να δυσκολευει..οταν σου την ''πεφτουν''και strait και φιλες σου!ελεος!
    η μια κοπελα ηταν στην τριτη λυκειου..καναμε πααρα πολυ παρεα!την πηγαινα γαματα!που να φανταστω οταν σκαλωνε επανω μου και δεν ξεκολλουσε τα ματια της τι σκεφτονταν!εγω φανταζομουν πως ηταν θαυμασμος!
    καποια μερα εμμεσης πλην σαφως μου ειπε οτι μαζι μου θα το εκανε ανετα.
    εγω εκανα τον κινεζο ωσπου μου ειπε πως θα ηθελε πολυ να παω στο σπιτι της ενα βραδυ,
    να δουμε κανενα dvd και να κοιμηθω εκει(ως τωρα δεν ειναι τιποτα κακο)
    αλλα να βαλω μινι γιατι μου παει..και ειμαι σεξυ!
    φυσικα δεν πηγα..συνεχισα την φιλια ποιο επιφυλακτικα και η τελευταια προταση της ηταν παλι εμμεσης πλην σαφως,
    οτι θα της αρεσε να κανει τριο με το αγορι της και μια ωραια φιλη της για να του κανει εκπληξη,
    αλλα η φιλη της επρεπε να ειναι στα δικα μου δεδομενα..σαν κι εμενα εξωτερικα κτλ.
    ε!δεν περιμενα τιποτε αλλο αρχισα να ξεκοβω ωσπου εξαφανιστηκα κανονικα μετα την αποφοιτηση!
    αλλη μια πααρα πολυ καλη μου φιλη μου την ειχε πεσει ΣΤΕΓΝΑ ενα βραδυ που κοιμηθηκε στο σπιτι μου παλι κατα την περιοδο του λυκειου.οταν ειδε την αντιδραση μου,ειπε οτι εκανε πλακα..
    οποτε ξεκοβω και με αυτην..
    μου στοιχησε με αυτη πολυ..
    να σημειωσω πως και στις 2 περιπτωσεις δεχομουν συνεχως δωρακια!μασκαρες,μπλουζιτσ ες,κολονιες ρουζ κτλ-κτλ
    τωρα τα τελευταια 4 περιπου χρονια κανω παρεα με μια κοπελα που ειναι και γνωστη στον περιγυρω μου,να μην μπω σε λεπτομερειες..
    αρχισε πριν δυο χρονοια τα δωρακια κτλ..μετα τα σκαλωματα επανω μου που λεγαμε?που να φανταστω κι εγω ρε παιδια..και πολυυυ προσφατα η βομβα εσκασε..
    -ξερω πως εχεις ανοιχτο μυαλο και δεν παρεξηγιεσαι..να σου πω κατι??
    κατακοκκινη με τρεμαμενη φωνη εκεινη
    εγω:
    -αν δεν πηδ@@@@@@ς με τον αντρα μου θα ζησεις...
    με τα πολλα ειναι ερωτευμενη μαζι μου παρακαλω!ενω ειναι strait οπως και οι αλλες δυο περιπτωσεις οπου προανεφερα και αναγκαστηκε μεχρι να το πει και σε ψυχολογο!αν ειναι δυνατον!
    και της ειπε οτι αν δεν με φανταστει την στιγμη που κανει οτι κανει με το αγορι της,δεν μπορει να τελειωσει..
    εγω για αλλη μια φορα μαλακας εμεινα!
    δωστε ομως βαση γιατι αυτη η περιπτωση δεν ειναι σαν τις αλλες!
    εδω σε θελω..
    δεν μπορω να κοψω ετσι απλα γιατι
    της ειπε η ψυχολογος της πως αν ειμαι ανοιχτο μυαλο θα το αντιμετοπισω ψυχραιμα και οτι πρεπει να μου το πει γιατι μονο ετσι θα το ξεπερασει και γι'αυτο μου το ειπε..και οτι αν ειμαι πραγματικη φιλη θα δειξω κατανοηση και θα την βοηθησω..
    εγω ειμαι ατομο που δεν εκθετω και δεν ξεφτυλιζω και στις 2 περιπτωσεις εκοψα με δικαιολογιες ως προς τους γυρω,
    δεν ειπα ποτε σε κανεναν τον πραγματικο λογο και ισως να επρεπε για να αποφυγω και τα υπολοιπα..
    και αυτο ακριβως πιστευω πως τις εκανε να μου ανοιχτουν,η εχεμυθεια μου και η εμπιστοσυνη που αποπνεω..τι να πω?
    τωρα με αυτην την κοπελα δεν νιωθω πια ανετα..ερχομαι σε δυσκολη θεση πολυ..(κι εκεινη δεν ειναι οπως πριν)
    δεν μπορω να ξανα αλλαξω πχ μπλουζα μπροστα της και γενικα δεν ειμαι ανετα,ειμαι οπως θα ημουν με εναν ξενο αντρα ας πουμε..
    θελω να μου πειτε αν εχετε ερθει σε παρομοια θεση,πως να το χειριστω?ειναι σωστο να κοψω και να φανω παλι στους γυρω η τρελη που βαριεται τις φιλες της στα καλα καθουμενα?
    ευτυχως οι 2 παιδικες μου κολλητες δεν μου την επεσαν ακομα και εμμεσης πλην σαφως μου εχυν πει και αυτες οι δυο,πως αν ηταν αντρες δεν υπηρχε περιπτωση να μην ηταν καψουρες μαζι μου..αλλα οκ δεν πιστευω με τιποτα κατι γι αυτες..
    επισης εχω αρχισει να αναρωτιεμαι τι βλεπουν επανω μου που τις τραβαει και καλα να στην πεφτυν λεσβιες αλλα strait δεν ειναι λιγο βαρυ οεο?
    καθε φιλια μου στοιχησε,τωρα ειναι σωστο να φυγω?μηπως περναει απλα καποια φαση οπου πρεπει να βοηθησω?τι γνωμη εχετε?
    δωστε μου τα φωτα σας!
    και οι τρεις κοπελες ηταν ψυχουλες,εκαναν γαμω τις παρεες κτλ.νιωθω πολυ ασχημα πλεον
    εγω ειμαι 100% θυληκο!και το δηλωνω,ποτε δεν θα εκανα κατι με γυναικα..γιατι τις τραβαω ρε παιδια αυτες?
    Last edited by secretly; 23-10-2012 at 10:22.
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Λοιπόον, εγώ δεν βλέπω 3 στρέιτ κοπέλες που σου την έπεσαν. Στην πρώτη, βλέπω μία που ίσως να ήταν bi ίσως κι όχι (δεν το ξέρουμε, έχουν περάσει και τόσα χρόνια), αλλά αυτό που σου ζήτησε ήταν τρίο με το αγόρι της. Άλλο το τρίο, άλλο ο σεξουαλικός προσανατολισμός της. Στο δια ταύτα, καλά έκανες και ξέκοψες αφού εσύ δεν ήθελες κι αυτή ήταν επίμονη.

    Με τη δεύτερη, που σου την έπεσε όπως λες ‘στεγνά’, δεν ξέρω ακριβώς σε τι σκηνικό, αλλά συνήθως δεν κάνουμε ‘πλάκα’ με τέτοια θέματα. Αφού την έκοψες άμεσα, δεν ξέρουμε αν ήταν bi ή λεσβία ή αν την έπιασε ένα πάθος /πειραματισμός της στιγμής, ή ήταν μια τρελή πλακατζού τελικά :p Δεν είμαι σίγουρη αν καλώς την ξέκοψες, μια ξεκάθαρη εξήγηση και μια δεύτερη ευκαιρία δεν θα έβλαπτε. Αλλά τώρα πάει έχει γίνει.

    Πάμε λοιπόν στην τρίτη. Εδώ, δεν βλέπω καμία στρέιτ. Βλέπω μια γυναίκα που έχει πολλά θέματα (δεν είναι τη παρούσης να τα αναλύσουμε). Πάντως, όταν φαντασιώνεται εσένα για να μπορέσει να τελειώσει, και σου δηλώνει ερωτευμένη… αυτό καλή μου απέχει πάααρα πολύ από το ‘στρέιτ’. Αυτό με την ψυχολόγο είναι λίγο κουφό. Ο ψυχολόγος δεν μπορεί και δεν πρέπει να δώσει μια διαταγή. Καθοδηγεί, ενθαρρύνει και προτείνει εναλλακτικές ανάλογα με τις επιθυμίες, τις δυνατότητες του καθενός και με βάση την επιστημονική του γνώση. Καμία τέτοια γνώση δεν λέει ‘πες το γιατί μόνο έτσι θα το ξεπεράσεις’. Οι άνθρωποι όμως συχνά λένε ότι τους το είπε ο ψυχολόγος, για να προσθέσουν κύρος σε ό,τι κάνουν ή για να βρουν ένα άλλοθι να κάνουν αυτό που θέλουν. Μιας και ούτε εσύ, ούτε κι εμείς είμαστε μπροστά στη συνεδρία, θα σου πρότεινα να μην αναρωτιέσαι πως τι και γιατί και αν της τα είπε αυτά η ψυχολόγος. Επίσης: σαν φίλη, δεν θα την επικρίνεις βέβαια, αλλά ως προς την κατανόηση και τη βοήθεια… σου είπε τι εννοεί με την ‘κατανόηση’ και πώς περιμένει να την βοηθήσεις? Εσύ πάλι, πώς νομίζεις ότι θα μπορούσες να βοηθήσεις?

    Οπωσδήποτε, δεν μπορούμε να βοηθήσουμε κάποιον ακούγοντας για τον έρωτα του, τη στιγμή που εμείς δεν έχουμε αντίστοιχα συναισθήματα. Επίσης, πολύ δύσκολα θα μείνουμε φίλοι με κάποιον που έχει ανεκπλήρωτο έρωτα για εμάς. Τέλος, τα συναισθήματα φουντώνουν με τη συνεχή επαφή, δεν ξεπερνιούνται. Οπότε αν δεν έχετε ήδη συζητήσει για το τι περιμένει από εσένα, θα πρότεινα να της πεις περίπου

    "Σε ευχαριστώ που με εμπιστεύτηκες, καταλαβαίνω ότι θα ήταν πολύ δύσκολο για εσένα. Όμως εγώ δεν νιώθω έτσι και γενικά δεν με έλκουν καθόλου ερωτικά οι γυναίκες. Δεν θα ήθελα να σταματήσουμε να είμαστε φίλες και θα μου στοιχίσει πολύ αν σταματήσουμε να κάνουμε παρέα, όμως δεν νιώθω πια άνετα και δεν νομίζω ότι θα βοηθήσει κι εσένα. Θα ήθελα να μείνουμε μακριά για ένα διάστημα, γιατί πιστεύω ότι χρειάζεται να τα συζητήσεις όλα αυτά με τον εαυτό σου και με την ψυχολόγο, κι όχι με εμένα. Ίσως και με το αγόρι σου, αλλά αυτό είναι δική σου απόφαση. Εγώ μπορώ βέβαια να σε ακούσω σαν φίλη, για όσα σε απασχολούν, αλλά δεν θέλω να μου πεις πάλι τα αισθήματα που έχεις για μένα, γιατί για εμένα είναι πολύ ξεκάθαρο ότι δεν νιώθω το ίδιο. Πιστεύω ότι σε τέτοιες περιπτώσεις, είναι καλύτερο να κρατήσουμε μια απόσταση μέχρι να ηρεμήσουν και να κατασταλάξουν όσα σκέφτεσαι και νιώθεις. Εσύ τι νομίζεις, πώς το βλέπεις, τι θα ήθελες?"

    Τέλος, για αυτό που αναρωτιέσαι, γιατί τις ‘τραβάς’: Θα έλεγα να ξεχάσεις τα σκηνικά του λυκείου, γιατί δεν ‘τράβηξες’ κάτι, απλά συμβαίνουν πολύ συχνά και είναι γενικά μια ηλικία διερεύνησης. Κατά τ’ άλλα, μια γυναίκα με τα δικά σου χαρακτηριστικά όπως τα περιέγραψες, έλκει γενικώς, εξάλλου το λες και μόνη σου ότι στην πέφτουν και άντρες – υποθέτω πολλοί περισσότεροι από τις 3 φίλες σου. Ο αυθορμητισμός, η εμπιστοσύνη κι η εχεμύθεια βοηθά να σου ανοιχτούν οι άλλοι και ναι βοηθά και στην έκφραση συναισθημάτων και διλημμάτων. Κι αυτό όμως αφορά και στα δύο φύλα. Απλά με τις φίλες σου είχατε έρθει πιο κοντά ακριβώς λόγω της φιλίας σας κι έτσι κινητοποιήθηκαν διάφορες επιθυμίες και συναισθήματα.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Eισαι η τζολι ή καμια Μονικα Μπελουτσι?Απο το ζωικο βασιλειο στην πεφτουν?Θελω να πω οταν περνας διπλα απο ενα σκυλο παραταει το φρισκις αποσβολωμενο απο την παρουσια σου?Πεφτουν του γατου τα μουστακια αν τυχει και περασεις απο μπροστα του?Εξαιρετικα σοβαρο το θεμα νομιζω..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Κάπου στην Αθήνα
    Posts
    527
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Eισαι η τζολι ή καμια Μονικα Μπελουτσι?Απο το ζωικο βασιλειο στην πεφτουν?Θελω να πω οταν περνας διπλα απο ενα σκυλο παραταει το φρισκις αποσβολωμενο απο την παρουσια σου?Πεφτουν του γατου τα μουστακια αν τυχει και περασεις απο μπροστα του?Εξαιρετικα σοβαρο το θεμα νομιζω..
    Μνημόνιο, αν αμφισβητείς την πρόθεση της θεματοθέτριας να μοιραστεί μαζί μας ένα υπαρκτό πρόβλημά της ή να μας κάνει πλάκα, πες το καθαρά.
    Αν το πρόβλημα είναι υπαρκτό, η σοβαρότητά του δε μπαίνει στην κρίση των συμμετεχόντων. Από τη στιγμή που η ίδια το θεωρεί σοβαρό, το σωστό είναι να το αντιμετωπίσουμε όλοι έτσι.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Εμ συγνωμη αλλα το πως θα κρινω θεματα ή το πως θα απανταω δεν ειναι στην δικη σου κριση αλλα στην δικη μου.Ευχαριστω.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Κάπου στην Αθήνα
    Posts
    527
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Εμ συγνωμη αλλα το πως θα κρινω θεματα ή το πως θα απανταω δεν ειναι στην δικη σου κριση αλλα στην δικη μου.Ευχαριστω.
    Αυτό εννοείται. Σκέψου απλά πως όταν έχεις ένα πρόβλημα και αναζητάς γνώμες σε ένα φόρουμ, το θεωρείς σοβαρό. Θα ήθελες να σε αντιμετωπίσουν με χλευασμό?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    http://www.youtube.com/watch?v=uZ5s-vWvvQw

    :p

    Γενικο συμπερασμα, ρε καλα κανω εγω και δεν αλλαζω ρουχα ουτε μπροστα σε γυναικες!!!! :pppp

    Eνταξει σοβαρα τωρα!! Απο την εμπειρια μου και οτι εχω δει, αν εισαι πολυυυυ εμφανισιμη, πολυυυ αυθορμητη, και φαινεσαι ακομπλεξαριστος ανθρωπος και ανοιχτος, ειναι αναμενομενο οτι θα σου συμβαινουν τετοια σκηνικα και αλλα παρομοια.. :)

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by nick cave View Post
    Αυτό εννοείται. Σκέψου απλά πως όταν έχεις ένα πρόβλημα και αναζητάς γνώμες σε ένα φόρουμ, το θεωρείς σοβαρό. Θα ήθελες να σε αντιμετωπίσουν με χλευασμό?
    Να στο επαναλαβω οτι το πως θα απανταω ειναι στην δικη μου κριση και στην δικη μου χιουμοριστικη σφαιρα ή περιμενεις να παρεις το αυτοκολλητακι του καλου μαθητη που περναμε στο δημοτικο απο την διαχειριση?Θα πεις κατι στην θεματοθετρια ή θα συνεχισεις να μου την λες?Η εξυπναδα περισσευει :)

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Κάπου στην Αθήνα
    Posts
    527
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Η εξυπναδα περισσευει :)
    Το βλέπω...:)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    secretly εγώ συμφωνώ με την Μαρίνα...
    σίγουρα της είπε ο ψυχολόγος αυτά που αναφέρεις ή μήπως τα έβγαλε από το μυαλό της για να μην της φύγεις;
    Διότι μου κάνει εντύπωση να λέει ψυχολόγος (σοβαρός) ότι εσύ ή εγώ ή ο οποιοσδήποτε μπορούμε να βοηθήσουμε επί της ουσίας μια γυναίκα που αν και βρίσκεται σε σχέση με άντρα, σκέφτεται άλλη γυναίκα προκειμένου να τελειώσει.
    Προσωπικά, θεωρώ ότι στις φαντασιώσεις όλα επιτρέπονται αλλά για να φτάσει στο σημείο να στο πει προφανώς φεύγει από τα στενά όρια της φαντασίωσης και θέλει να περάσει και στην πράξη...
    Εγώ αν ήμουν στη θέση σου θα αντιδρούσα όπως θα αντιδρούσα και με έναν άντρα..δηλαδή θα ξέκοβα, όσο δυσάρεστο κι αν ήταν :-)
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Κάπου στην Αθήνα
    Posts
    527
    Ο χαρακτηρισμός στρέιτ, μπάι, λεσβία, δεν αλλάζει τίποτα. Οταν δυό άνθρωποι ζητάνε διαφορετικά πράγματα ο ένας από τον άλλο, είναι δύσκολο για τη σχέση -οποιασδήποτε μορφής- να σηκώσει το βάρος. Στην παρούσα φάση, η επιθυμία της φίλης σου αγγίζει τα όρια της εμμονής. Δώσε της λίγο χρόνο, αλλά αν εξακολουθεί η επιθυμία της για σένα να μπαίνει ανάμεσά σας, απομακρύνσου.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    marina
    σ'ευχαριστω παρα πολυ για τον χρονο που αφιερωσες!
    πραγματικα με βοηθησες πολυ στο πως να το χειριστω δηλαδη τι ακριβως να της πω..ετσι θα αποκλεισω και το ενδεχομενο να μου ξαναμιλησει ποτε γι' αυτο
    αν και εχω ξενερωσει-πεσει απ΄τα συννεφα και απορω με το θρασος.
    λετε να ειναι ψεμματα αυτο με την ψυχολογο?
    η αλλη κοπελα με χαιδεψε στο προσωπο και μου ειπε εισαι πανεμορφη και ειμαι σιγουρη οτι θα με φιλουσε αν δεν της ελεγα:
    -ε!!ξεκολλα!
    αν δεν θεωρειται πεσιμο τι να πω?
    εγω απορω πως και με τι θρασος μου ειπε ολα αυτα η τελευταια..στην αρχη νομιζα πως μου κανει πλακα ενα πραγμα
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    Quote Originally Posted by void View Post
    secretly εγώ συμφωνώ με την Μαρίνα...
    σίγουρα της είπε ο ψυχολόγος αυτά που αναφέρεις ή μήπως τα έβγαλε από το μυαλό της για να μην της φύγεις;
    Διότι μου κάνει εντύπωση να λέει ψυχολόγος (σοβαρός) ότι εσύ ή εγώ ή ο οποιοσδήποτε μπορούμε να βοηθήσουμε επί της ουσίας μια γυναίκα που αν και βρίσκεται σε σχέση με άντρα, σκέφτεται άλλη γυναίκα προκειμένου να τελειώσει.
    Προσωπικά, θεωρώ ότι στις φαντασιώσεις όλα επιτρέπονται αλλά για να φτάσει στο σημείο να στο πει προφανώς φεύγει από τα στενά όρια της φαντασίωσης και θέλει να περάσει και στην πράξη...
    Εγώ αν ήμουν στη θέση σου θα αντιδρούσα όπως θα αντιδρούσα και με έναν άντρα..δηλαδή θα ξέκοβα, όσο δυσάρεστο κι αν ήταν :-)
    void
    μηπως να αλλαξω καρτα,να μην ανοιγω πορτες κτλ?το σκεφτομαι σοβαρα!
    σε αυτο με την πραξη μαλλον εχεις δικιο..μπορει και να με τεσταριζε για να δει αντιδρασεις
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    Quote Originally Posted by nick cave View Post
    Ο χαρακτηρισμός στρέιτ, μπάι, λεσβία, δεν αλλάζει τίποτα. Οταν δυό άνθρωποι ζητάνε διαφορετικά πράγματα ο ένας από τον άλλο, είναι δύσκολο για τη σχέση -οποιασδήποτε μορφής- να σηκώσει το βάρος. Στην παρούσα φάση, η επιθυμία της φίλης σου αγγίζει τα όρια της εμμονής. Δώσε της λίγο χρόνο, αλλά αν εξακολουθεί η επιθυμία της για σένα να μπαίνει ανάμεσά σας, απομακρύνσου.
    ετσι ειναι!αν και δεν μπορω να ειμαι οπως πριν,δεν θελω να την ξαναδω
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Γειά σου secretly,
    πόσο κολακευτικό για σένα αλήθεια είναι, νάσαι το ίδιο επιθυμητή και στις γυναίκες με την άνεση, που μπορείς να είσαι στους άντρες! Είναι προσόν!
    Μια αυτοπεποίθηση κι αυτοεκτίμηση ανεβασμένη, είναι ότι το καλύτερο για να διατηρείσαι σε πολύ καλή φυσική κατάσταση. Δηλ. εγώ θα σου πρότεινα,
    να δεις τα θετικά, γι' αυτό που σου συμβαίνει κι από κει και πέρα, πιστεύω, ότι ένα αξιόλογο άτομο προκειμένου ο όποιος άλλος, να μη χαλάσει την σχέση
    της φιλίας, θα προτιμήσει να παραμερίσει τα συναισθήματά του, που τελικά δεν έχουν κι ανταπόκριση. Το θέμα βέβαια είναι, ότι αν υποφέρει.. επειδή
    θα διατηρείται η επαφή κι ίσως δεν μπορεί να το διαχειριστεί, όπως ήδη ειπώθηκε.. καλύτερα μήπως θάταν ν' απομακρυνθείτε για το δικό της το καλό.. :)
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. αλυτα ψυχολογικα θεματα(παιδια ειναι μεγαλο διαβαστε το σας παρακαλω ειναι αναγκη)
    By the_definition_of_fear in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 30-03-2013, 01:07
  2. τριτη λυκειου
    By d_o in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 45
    Last Post: 08-02-2011, 21:03
  3. ΜΗΝ ΤΟ ΧΑΣΕΤΕ! ΤΡΙΤΗ 09/03
    By ioli in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 10-03-2010, 21:31
  4. ΜΑΘΗΤΗΣ ΤΡΙΤΗ ΛΥΚΕΙΟΥ. ΑΠΟΡΙΑ
    By Gio_5555 in forum Σχολές Ψυχολογίας
    Replies: 4
    Last Post: 07-02-2007, 02:40
  5. Ποίημα για Τρίτη Ηλικία
    By nipenthi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 02-04-2006, 15:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •