Βαρεθηκα διαγνωσεις και φαρμακα... :(
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Βολος
    Posts
    127

    Βαρεθηκα διαγνωσεις και φαρμακα... :(

    Γεια σας παιδια!!!
    Πραγματικα εχω βαρεθει με τα ψυχολογικα μ προβληματα και τις διαγνωσεις και να τρεχω σε γιατρους και φαρμακα και ξανα φαρμακα...

    Παω στον ενα λεει ψυχωση γιατι πριν 2 χρονια νομιζα με παρακολουθουσαν αλλα ηξερα μεσα μ οτι ηταν απο το ανχος γτ μολις πηρα πτυχιο μου περασε...

    Παω στον αλλο μου λεει καταθλιψη με ψυχωτικα στοιχεια,οκ εχει και αυτος ενα δικιο γτ συνεχεια εκλαιγα με την κατασταση μου που φοβομουν οτι με παρακολουθουνε γτ ηξερα οτι δεν ειναι φυσιολογικη δεν εβγαινα απ το σπιτι εχασα παρεες,εχασα κιλα, δεν κοιμομουν,ειχα νευρα...

    Παω τωρα στον τελευταιο λεει διπολικη...Και για πιο λογο???

    Επειδη εκτος απ ολα τα παραπανω που εχω εμφανισει εχω μια ταση προς το σεξ!Και τι εννοω??? οταν ανχωνομαι σκεφτομαι συνεχεια το σεξ και εχω εντονη ερωτικη επιθυμια...

    Δεν ξερω τα χω χαμενα ετσι μου ρχεται να κοψω ολα μ τα φαρμακα!!!Ειμαι 25 και παιρνω χαπια λες και ειμαι 80!!Ενα το πρωι για την διπολικη,ενα το μεσημερι για την καταθλιψη και ενα το βραδυ για την ψυχωση!!!Μα ρε παιδια ειμαστε σοβαροι???

    Εγω πιστευω τα παθαινω ολα απο το τρελο ανχος που εχω...

    Δεν περομενω να μ απαντησει κανεις...Απλα τα γραψα αυτα που γραψα ετσι για να τα πω καπου!!!

    Τελικα τα κοψα τα 2 τα χαπια για την καταθλιψη και την ψυχωση και λεω να κοψω και για την διπολικη...και για πιο λογο???γιατι βαρεθηκα...

    Και θελω να ρωτησω και κατι τελευταιο.Γινεται μονο απο μια επισκεψη να βγαλει συμπερασμα ο γιατρος τι εχεις???

    Δεν ξερω...

    Ελπιζω να ειστε ολοι καλα και να βρειτε το δρομο σας και μια μερα να γινετε καλα!!!και βαζω και τον εαυτο μου μεσα!!!να γινουμε καλα!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Καλημέρα,
    βέβαια είπες να μην γράψουμε, αλλά δε μπορώ ν' αποφύγω μια σύντομη άποψη!
    Καλά θα κάνεις λοιπόν να σταματήσεις τα χαπάκια, αλλά καλό θάταν επίσης, αν δεν μπορείς να κάνεις ψυχοθεραπεία, να μελετήσεις τα προβλήματα υγείας που αντιμετωπίζεις,
    ακόμα και με βιβλιοθεραπεία, για να δεις τις αιτίες τους και να τ' αντιμετωπίσεις στη ρίζα τους και να δραστηριοποιηθείς όσο γίνεται περισσότερο! Καλή συνέχεια σου εύχομαι!!
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Athens, Greece
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by athanasoudaki View Post
    Γεια σας παιδια!!!
    ?

    Επειδη εκτος απ ολα τα παραπανω που εχω εμφανισει εχω μια ταση προς το σεξ!Και τι εννοω??? οταν ανχωνομαι σκεφτομαι συνεχεια το σεξ και εχω εντονη ερωτικη επιθυμια...
    Επειδή λειτουργεί αγχολυτικά λόγω ουσιών που εκκρίνονται. Σίγουρα όμως δεν αποτελεί την λύση. Προσπάθησε να αντιμετωπίσεις το άγχος με μια αναθεώρηση των συνηθειών σου και με αλλαγή διατροφικών συνηθειών όπως και με φυσικά προιόντα έτσι ώστε να αποφύγεις τα φάρμακα αλλά και να βοηθήσεις το σώμα και το μυαλό σου στην προσπάθεια του αυτή.
    [URL="http://www.dreamweaver.gr"]web design[/URL] - [URL="http://www.dreamweaver.gr/προώθηση-ιστοσελίδων.php"]προώθηση ιστοσελίδων[/URL]

  4. #4
    τι εννοεις οτι σε παρακολουθουσαν?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Βολος
    Posts
    127
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    Καλημέρα,
    βέβαια είπες να μην γράψουμε, αλλά δε μπορώ ν' αποφύγω μια σύντομη άποψη!
    Καλά θα κάνεις λοιπόν να σταματήσεις τα χαπάκια, αλλά καλό θάταν επίσης, αν δεν μπορείς να κάνεις ψυχοθεραπεία, να μελετήσεις τα προβλήματα υγείας που αντιμετωπίζεις,
    ακόμα και με βιβλιοθεραπεία, για να δεις τις αιτίες τους και να τ' αντιμετωπίσεις στη ρίζα τους και να δραστηριοποιηθείς όσο γίνεται περισσότερο! Καλή συνέχεια σου εύχομαι!!
    καλημερα μπορεις να μου προτινεις κανενα καλο βιβλιο και κανενα καλο συγγραφεα να ψαξω???γιατι η μονη ενημερωση που εχω ειναι απο το ιντερνετ!!!να σαι καλα!!!επισης καλη συνεχεια

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Βολος
    Posts
    127
    Quote Originally Posted by athanasios-davalas View Post
    Επειδή λειτουργεί αγχολυτικά λόγω ουσιών που εκκρίνονται. Σίγουρα όμως δεν αποτελεί την λύση. Προσπάθησε να αντιμετωπίσεις το άγχος με μια αναθεώρηση των συνηθειών σου και με αλλαγή διατροφικών συνηθειών όπως και με φυσικά προιόντα έτσι ώστε να αποφύγεις τα φάρμακα αλλά και να βοηθήσεις το σώμα και το μυαλό σου στην προσπάθεια του αυτή.
    αληθεια μπορω να βοηθηθω με φυσικα προιοντα???που να απευθυνθω???σε ομοιοπαθητικο???

  7. #7
    Member
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    πειραιάς
    Posts
    85
    Καλημέρα, αν θέλεις μπορώ να σου προτείνω κάποια βιβλία που έχω διαβάσει. Είναι της Alice Miller, ''το σώμα δεν ψεύδεται ποτέ΄΄ και οι φυλακές της παιδικής μας ηλικίας''.Είναι ψυχαναλυτικά. Επιπλέον μπορείς να δεις και την ταινία ´´PEaceful warrior´´, ή να διαβάσεις το αντίστοιχο βιβλίο'' Ο δρόμος του ειρηνικού πολεμιστή'' είναι μυθιστόρημα ψυχολογικής φύσεως. Επίσης και του Jorge Bucay είναι καλά τα βιβλία.Ελπίζω να σε βοήθησα.
    Quote Originally Posted by athanasoudaki View Post
    καλημερα μπορεις να μου προτινεις κανενα καλο βιβλιο και κανενα καλο συγγραφεα να ψαξω???γιατι η μονη ενημερωση που εχω ειναι απο το ιντερνετ!!!να σαι καλα!!!επισης καλη συνεχεια

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Βολος
    Posts
    127
    σ ευχαριστω πολυ να σαι καλα

  9. #9
    Member
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    πειραιάς
    Posts
    85
    Παρακαλώ

Similar Threads

  1. Διαφορες διαγνωσεις γιατρων
    By deleted-by-request-1305 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 6
    Last Post: 10-12-2011, 23:21
  2. Γιατί δεν γίνονται διαγνώσεις;
    By whitecandle in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 36
    Last Post: 06-01-2011, 21:48
  3. ΒΑΡΕΘΗΚΑ.ΑΠΛΑ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΤΑ ΙΔΙΑ Κ ΤΑ ΙΔΙΑ
    By JenM in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 25-11-2010, 21:42
  4. Με βαρέθηκα
    By Antouan89 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 46
    Last Post: 25-04-2009, 16:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •