ξεπερνιουνται τα θεματα που εχουμε; (φοβιες,καταθληψεις,ψυχωσε
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 48
  1. #1

    ξεπερνιουνται τα θεματα που εχουμε; (φοβιες,καταθληψεις,ψυχωσε

    θα ηθελα τις αποψεις ολων μεσα απο τις προσωπικες τους εμπειριες περισσοτερο αυτων που εχουν ομως προσπαθησει κ μονοι τους κ με την βοηθεια ειδικου να ξεπερασουν αυτο τον αρνητικο τροπο σκεψης που μας ταλαιπωρει, και δημιουργει ολες αυτες τις φοβιες,καταθληψεις,ψυχωσει ς κτλ. αν οχι τελειως, τουλαχιστων να εχουν καταφερει να εχουν εναν ποιο λειτουργικο τροπο που να τους κανει να μπορουν να ανταπεξελθουν στην επιβιωση τους μεσα απο την εξασφαλισει των χρηματων αλλα και των διαφορων αλλον κακων καταστασεων που ερχονται στην ζωη του καθενος.δεν λεω την δικη μου αποψη γιατι πιστευω πως αν κ εχω προσπαθησει και μονος μου και με την βοηθεια ειδικου ισως να μην προσπαθησα αρκετα και δεν ξεπερασα το θεμα που με ταλαιπωρει.η αληθεια ειναι οτι ειναι πολυ δυσκολο.ευχαριστω πολυ οσους απαντησουν!!!

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    11
    ΓΕΙΑ ΣΟΥ DIMITRIS333. ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ,ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΓΩ ΟΙ ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ Η Η ΓΕΝΙΚΕΥΜΕΝΗ ΑΓΧΩΔΗΣ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ, ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΜΑΣ.ΟΣΟΙ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ.ΑΠΛΑ ΘΕΛΕΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΠΙΕΣΗ.ΘΕΛΕΙ ΜΙΑ ΗΡΕΜΗ ΖΩΗ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ,ΟΣΟ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΕΝΤΑΣΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΣΟ ΚΑΛΗΤΕΡΑ.ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ 11 ΧΡΟΝΩΝΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΔΙΠΛΑ ΜΑΣ ΝΑ ΜΑΣ ΑΓΑΠΑΝΕ,ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ,ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗ,ΜΕ ΣΤΙΡΙΖΕΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΠΟΛΥ.ΣΑΝ ΨΥΟΛΟΓΟ ΤΟΝ ΕΧΩ.ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΥΡΟΔΟΤΗΤΕ Η ΚΡΙΣΗ ΚΑΙ Ο ΦΟΒΟΣ ΜΟΥ.ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΓΩ ΑΡΓΩ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΝΕΥΡΩΣΗ ΟΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΩΡΗΤΕ Η ΠΟΙΟ ΑΠΛΗ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ ΚΟΛΑΣΗ.ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΠΟΤΕ ΕΝΑΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΜΙΑ ΦΗΜΗΣΜΕΝΗΣ ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗΣ ΚΛΙΝΙΚΗΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΝ ΔΕΝ ΑΝΕΛΑΒΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΘΕΩΡΗΣΕ ΠΟΛΥ ΑΠΛΗ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΔΕΙ ΚΑΙ ΕΙΘΧΕ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΣΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΙΑΤΡΙΚΗ!!!!! ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΥΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ,ΝΑ ΚΑΤΑΚΤΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΤΟΥ ΕΒΕΡΕΣΤ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΜΑΣ ΚΑΘΗΛΩΝΕΙ.ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΜΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ.ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΨΥΧΩΣΕΙΣ,ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΝΕΥΡΩΣΗ.ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ.ΜΑ ΤΟΣΟ.ΕΣΥ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩ ΕΧΕΙΣ?ΑΝ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙΣ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    170
    Οι φοβίες και καταθίψεις είναι νευρώσεις, δεν είναι ψυχώσεις.

    Για τις νευρώσεις λοιπόν θα σου πω ότι κατά την ταπεινή και εντελώς προσωπική μου άποψη, η συντριπτική πλειοψηφία καταφέρνει, αν όχι να ξεπεράσει απολύτως το πρόβλημα, να μπορεί αξιοπρεπέστατα να εξασφαλίζει τα προς το ζειν και να λειτουργεί κανονικότατα στην καθημερινότητα (δουλειά, οικογένεια, φίλοι κλπ).

    Για τις ψυχώσεις ειλικρινά δεν έχω ιδέα ούτε τι είναι, ούτε πως αντιμετωπίζονται ούτε τίποτα αλλά εκεί φαντάζομαι ότι η γκάμα των πασχόντων είναι πολύ μεγάλη οπότε μπορεί να μην έχει νόημα μια "στατιστική" απάντηση.

  4. #4
    εγω παιδια οπως ειπα δεν μπορω να πω αν φευγει εντελως η νευρωση που εχουμε γιατι εγω προσωπικα οπως ειπα ισως να μην εχω προσπαθησει αρκετα και επισης εχω ποιες στιγμες που ειναι σχεδον σαν μα μην εχω τιποτα για μεγαλο χρονικο διαστημα, αλλα γινεται αυτο το πισωγυρισμα που σε απογοητευει και λες οχι ρε γαμωτο παλι τα ιδια.οποτε ισως με τεραστεια προσπαθεια και με την στηριξη καποιου ειδικου να φευγει η συνεφεια που δεν μας αφηνει να δουμε τον γαλαζιο ουρανο που υπαρχει απο πανω της.klio εγω εχω κοινωνικη φοβια πολυ ανγχος ακομα και οταν ειμαι μονος μου,ισως και ιδεοψυχαναγκαστικη διαταραχη.πολλες φορες συνηπαρχουν πολλες ανγχωδεις διαταραχες μαζι.θα το ξεκαθαρισω ακριβως τι εχω τωρα που θα ξεκινισω την ψυχοθεραπεια.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    11
    ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ.ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ Ο ΤΟΛΜΟΝ ΝΙΚΑ!!!!! ΧΑ ΧΑ ΧΑ.ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ,
    ΠΕΡΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ?

  6. #6
    μακαρι να βοηθησει οσο περισσοτερο γινεται αν και θα κανω για ενα διαστημα οχι πολυ μεγαλο κατα την γνωμη μου γυρω στους 5 με 6 μηνες , αν τα καταφερω να μεινω στην θεια μου που θα με φιλοξενησει τοσο καιρο.ειμαι απο επαρχια κ θα ανεβω αθηνα μονο κ μονο για την θεραπεια.δεν εχω ουτε φιλους ουτε γνωστους εκει οποτε καταλαβενεις γιατι λεω οτι αν τα καραφερω. ξεκινισα τα φαρμακα παλι μετα απο 3χρονια που τα ειχα σταματησει τελειως.το σκεφτομουνα 4 μηνες περιπου για να τα παρω και δοκιμασα πολυβιταμινες, ωμεγα3 λιπαρα οξεα, το φυτικο αντικαταθλιπτικο st john wort, αλλα τιποτα δεν βοηθησε κ ετσι υπεκυψα στα φαρμακα.το effexor περνω τωρα εδω και εναν μηνα 150 ml την ημερα.αλλα δεν ειδα και μεγαλη βοηθεια.ισως να μειωθηκε λιγο το ανγχος.ειμαι κατα των φαρμακων με ολα αυτα που ρχω διαβασει στο ιντερνετ αλλα δεν ειχα αλλη επιλογη.ευχαριστω πολυ για την ευχη!! :-)

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    11
    ΚΑΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΑΝ ΟΛΑ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ.ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ.ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΚΕΙ ΠΟΥ ΖΟΥΣΑ ΜΕΧΡΙ ΠΕΡΙΣΙ.1 ΧΡΟΝΟ ΕΧΩ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΕΙ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ.ΔΗΛΑΔΗ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΧΡΟΝΟ.ΔΕΝ ΒΡΙΚΕΣ ΚΑΠΟΙΟ ΓΙΑΤΡΟ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ? ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΒΡΗΚΑ ΟΦΕΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΖΑΝΑΞ
    ΚΑΙ ΤΟ ΣΙΠΡΑΛΕΧ ΣΑΝ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΑΓΩΓΗΣ.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Βολος
    Posts
    127
    δημητρη καλησπερα εγω που λες εχω καταθλiψη και πολυ ανχοσ και μαλιστα απο το πολυ ανχος ενα φεγγαρι νομιζα οτι με παρακολουθουσανε γτ ανχωνομουν με τη σχολη τελικα πηρα το πτυχιο και μου φυγανε αυτες η σκεψεις χωρις αγωγη αλλα εμεινε η καταθλιψη τωρα παιρνω αγωγη για την καταθλιψη και εχω διπλα και τον συντροφο μου που με βοηθαει ψυχολογικα!!!και μεσα απο αυτη την ιστορια καταλαβα αμα βρεις τι σε φταιει και στο δημιουργει ολο αυτο με σωστη δουλεια μπορεις να το ξεπερασεις με βοηθεια η χωρις,βεβαια αναφερομαι στο δικο μου προβλημα ισως το δικο σου ειναι πιο σοβαρο και θελει πιο πολυ προσπαθεια...

  9. #9
    Σ
    Quote Originally Posted by klio View Post
    ΚΑΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΑΝ ΟΛΑ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ.ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ.ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΚΕΙ ΠΟΥ ΖΟΥΣΑ ΜΕΧΡΙ ΠΕΡΙΣΙ.1 ΧΡΟΝΟ ΕΧΩ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΕΙ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ.ΔΗΛΑΔΗ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΧΡΟΝΟ.ΔΕΝ ΒΡΙΚΕΣ ΚΑΠΟΙΟ ΓΙΑΤΡΟ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ? ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΒΡΗΚΑ ΟΦΕΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΖΑΝΑΞ
    ΚΑΙ ΤΟ ΣΙΠΡΑΛΕΧ ΣΑΝ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΑΓΩΓΗΣ.
    μακαρι klio να πανε ολα καλα.ευχαριστω.δεν ειχα βρει γιατρο απο εδω που ειμαι γιατι τοτε που με ειχε πιασει η μεγαλη καταθλιψη εμενα αθηνα και βρηκα εκει εναν.εκανα ψυχοθεραπεια για ενα μεγαλο διαστημα που με βοηθησε αλλα επηδει δεν σκεφτομουν τοτε οπως θα επρεπε για να λυσω τα θεματα που ειχα εκανα πραγματα τα οποια εκαναν το προβλημα πολυ μεγαλυτερο και ετσι αναγκαστηκαν οι γονοις μου να με σταματησουν απο την ψυχοθεραπεια κ να με παρουν απο την αθηνα.και καλυτερα που εγινε ετσι γιατι μπορει να ηταν πολυ χειροτερα τα πραγματα τωρα.αυτο που με στεναχωρει ειναι οτι αν σκεφτομουν οπως σκεφτομαι τωρα ισως να ειχα κερδισει περισσοτερα πραγματα απο την ψυχοθεραπεια τοτε κ τωρα να ημουν μια χαρα.μια χαρα εννοω θα ηξερα να διαχειριζομαι καλυτερα τις αρνητικες ιδεες συνεπως θα τα καταφερνα μονος μου.ετσι πιστευω τουλαχιστον.klio αν σε βοηθουν τα φαρμακα οχι μονο να ηρεμεις κ να μην σκεφτεσαι αρνητικα αλλα σε βοηθουν στο να εισαι κ ποιο λειτουργικη κ να μπορεις να επιβιωνεις μονη σου τοτε εισαι σε πολυ καλο δρομο. :-) η αποψη μου ειναι αυτη βεβαια.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    170
    dimitris333 βιάζεσαι!!
    Παίρνεις το effexor μόλις 1 μήνα όπως λες. Τα αντικαταθλιπτικά αυτού του τύπου θέλουν τουλάχιστον 2 βδομάδες για να αρχίσουν να δρουν και περίπου 2 μήνες για να δει κάποιος τα πλήρη τους αποτελέσματα. Δώσε στα φάρμακα τον χρόνο που χρειάζονται. Ο γιατρός σου θα αποφασίσει να αλλάξει ή όχι την αγωγή όταν κρίνει αυτός. Επίσης θα ήθελα να σου επισημάνω ότι η λήψη του φαρμάκου δεν σημαίνει ότι θα ξυπνήσεις κάποιο πρωί απαλλαγμένος από όλα σου τα προβλήματα. Τα προβλήματα θα είναι εκεί αλλά σε πολύ μικρότερο βαθμό, τόσο μικρό που θα απαιτεί από μέρους σου μια μικρή μόλις προσπάθεια για να κάνεις αυτό που θέλεις (πχ να πας σε ένα party).

  11. #11
    Member
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    πειραιάς
    Posts
    85
    θα συμφωνήσω xart.dimitris 333 τα αντικαταθλιπτικά θέλουν 3 μήνες για να δράσουν. αν και δεν έχω πάρει, μου το έχει πει ένας νευρολόγος, ψυχίατρος και 2 ψυχολόγοι. βλέπεις πριν αποφασίσω να πάρω φάρμακα,έπρεπε να επισκευτώ όλη την ιατρική ομάδα, αφου δεν πείθομαι με τίποτα. τελικά κατέληξα στο να το παλέψω μέχρι τα Χριστούγεννα μόνη,χωρίς φάρμακα, και αν δεν δω βελτίωση, θα τα πάρω κι εγώ. αν μπορείς να κάνεις και παράλληλα ψυχοθεραπεία, θα είναι το ιδανικό.πάντως μην ανησυχείς, δώσε χρόνο στα φάρμακα να δράσουν και στον οργανισμό σου να τα δεχτεί.
    Quote Originally Posted by xart View Post
    dimitris333 βιάζεσαι!!
    Παίρνεις το effexor μόλις 1 μήνα όπως λες. Τα αντικαταθλιπτικά αυτού του τύπου θέλουν τουλάχιστον 2 βδομάδες για να αρχίσουν να δρουν και περίπου 2 μήνες για να δει κάποιος τα πλήρη τους αποτελέσματα. Δώσε στα φάρμακα τον χρόνο που χρειάζονται. Ο γιατρός σου θα αποφασίσει να αλλάξει ή όχι την αγωγή όταν κρίνει αυτός. Επίσης θα ήθελα να σου επισημάνω ότι η λήψη του φαρμάκου δεν σημαίνει ότι θα ξυπνήσεις κάποιο πρωί απαλλαγμένος από όλα σου τα προβλήματα. Τα προβλήματα θα είναι εκεί αλλά σε πολύ μικρότερο βαθμό, τόσο μικρό που θα απαιτεί από μέρους σου μια μικρή μόλις προσπάθεια για να κάνεις αυτό που θέλεις (πχ να πας σε ένα party).

  12. #12
    athanasoudaki ευχαριστω που απαντησες.3 χρονια τωρα ημουν καλα χωρις φαρμακα κ χωρις αυτη την διαθεση που με γυρισε παλι πισω.και αντι να εξελιχτω προς ακομα καλυτερα με γυρισε πισω παλι.οχι ετσι οπως ημουν παλια με βαρια καταθληψη αλλα πολλες ασχημες σκεψεις κ συμπτωματα.που σημενει δεν εχει καταπολεμηθει η ριζα του προβληματος.το παλευω 4 μηνες τωρα μονος μου και με την υποστηριξη της κοπελας μου αλλα τιποτα.

  13. #13
    xart και katpir ευχαριστω για τις απαντησεις.το ξερω παιδια οτι τα φαρμακα θελουν χρονο για να δρασουν.επισης θα ξεκινισω ψυχοθεραπεια σε λιγες μερες αλλα εχω σπογοητευτει κ νομιζω οτι δεν θα ξεπερασω ποτε το προβλημα.αν και δεν με ενδιαφερει τοσο αυτο αλλα με ενδιαφερει να μην επιρεαζει την λειτουργικοτητα μου και την καθημερινη μου ζωη σε μεγαλο βαθμο.πολλα ζηταω;

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    11
    ΟΛΟΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΖΗΤΑΜΕ ΠΑΙΔΙΑ,ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΝΤΑΠΕΞΕΛΘΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ!!!!!!!1 ΑΛΛΑ [ΠΟΥΝΤΟ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!!!!!!!! ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΡΧΕΤΕ ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΕΡΑΣΤΗΚΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΠΟΥΣ,ΠΑΝΤΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΑ.ΔΙΑΒΑΣΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΜΕΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ.ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΝΕΟΙ ΚΑΙ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΟΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 18. ΜΑΣΤΙΓΑ ΕΓΙΝΕ ΠΟΙΑ,ΠΑΛΙΑ ΗΤΑΝ ΤΑ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ,ΜΕΤΑ Η ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΡΟΤΩΝ ΠΥΛΩΝ ΟΙ ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ......ΚΡΙΜΑ....ΠΩΣ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΓΑΜ....

  15. #15
    Member
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    πειραιάς
    Posts
    85
    dimitris333,μην απογοητεύεσαι. θέλει προσπάθεια. κι εγώ από 4χρονη ψυχοθεραπεία προέρχομαι. και σε όλο αυτό το διάστημα είχα τις μεταπτώσεις που έχεις κι εσύ. κατέληξα στο ότι δεν συνεργαζόμουν καλά με τον ψυχολόγο και βασικά είχα χάσει την εμπιστοσύνη μου απέναντι του.οπότε τον άλλαξα και εκανα ένα νέο ξεκίνημα. μην απογοητεύεσαι, όλα καλά θα πάνε. θετική σκέψη θέλει, βέβαια στην περίπτωση μας είναι λίγο δύσκολο ,αλλά όσο μπορούμε.Φαινεσαι δεκτικός και ανοικτός οπότε πιστεύω δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.http://www.youtube.com/watch?v=vj99eqHfZb0
    Quote Originally Posted by dimitris333 View Post
    xart και katpir ευχαριστω για τις απαντησεις.το ξερω παιδια οτι τα φαρμακα θελουν χρονο για να δρασουν.επισης θα ξεκινισω ψυχοθεραπεια σε λιγες μερες αλλα εχω σπογοητευτει κ νομιζω οτι δεν θα ξεπερασω ποτε το προβλημα.αν και δεν με ενδιαφερει τοσο αυτο αλλα με ενδιαφερει να μην επιρεαζει την λειτουργικοτητα μου και την καθημερινη μου ζωη σε μεγαλο βαθμο.πολλα ζηταω;

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πώς ξεπερνιούνται οι φοβίες;;
    By Νάντια in forum Άλλες Ειδικές Φοβίες
    Replies: 24
    Last Post: 11-01-2015, 23:28
  2. Μηπως εχουμε ξεφυγει??
    By kyknos25 in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 9
    Last Post: 20-09-2011, 13:46
  3. ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ... :)
    By dora-agxos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 22-12-2010, 22:26
  4. Έχουμε σύλλογο οεο?
    By zelatini in forum Σχολές Ψυχολογίας
    Replies: 8
    Last Post: 07-11-2007, 23:23
  5. Ποσο το εχουμε αποδεχτει?
    By Kat14 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 16-10-2006, 22:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •