Θα βγαλει καπου ???
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1

    Θα βγαλει καπου ???

    οπως εχω αναφαρει και παρακατω χωρισαμε..εκεινος δουλευει ολη μερα..εγω τον πιεζα γιατι μου ελειπε..πιεστηκε ζοριστηκε δεν αντεχε αλλο..βρεθηκαμε τα συζητησαμε τα βαλαμε κατω..και ειδαμε οτι οντως δεν γινεται να μαστε μαζι..εκεινος δεν θα εχει χρονο..εγω θα παραπονιεμαι και θα νιωθω ασχημα..και θα πιεζεται κλπ και μονο τσακωμους θα εχουμε παλι..παρ ολα αυτα με θελει τον θελω αγαπιομαστε και δεν μπορουμε να βγαλουμε ο ενας τον αλλον απτη ζωη του..ειπαμε να τ αφησουμε να κυλησουν ολα χαλαρα..χωρις την ταμπελα σχεση..χωρις πρεπει..να μιλαμε οταν πραγματικα το θελουμε..να βλεπομαστε οποτε ειναι αυτο εφικτο..να μην πιεζουμε καμια κατασταση..φυσικα διευκρινισαμε πως δεν ειναι κατι σαν ''ελευθερη σχεση'' οπου ο καθενας κανει ο,τι θελει με αλλον-αλλη..απλα ειναι μια χαλαρη σχεση μεταξυ μας για να ηρεμησουμε και οι 2...πιστευετε θα μπορουσε να φερει καποιο αποτελεσμα? η απτη στιγμη που η σχεση χαλασε δεν γυριζει πισω? τον ειχα πιεσει πολυ,του κανα σκηνες και εχει φρικαρει με ολα αυτα..θελω να τον αφησω να ηρεμησει και απλα να περναμε ομορφα..απλα δεν ξερω που θα μας οδηγησει αυτο..ειμαι πολυ μπερδεμενη..το σιγουρο ειναι πως δεν θελουμε να χασουμε ο ενας τον αλλον..θελω γνωμες η καποια παρομοια εμπειρια..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τι δουλεια ειναι αυτη αλικη? Και εσυ με τι ασχολεισαι την ημερα?

  3. #3
    δουλευει σε εταιρεια δικτυακου μαρκετινγκ χωρις στανταρ ωραριο..απτο πρωι εως το βραδυ με καποιες ωρεσ κενο το μεσημερι ...εγω πηγαινω σχολη..δουλευω 4ωρο καποιες μερεσ σε μια καφετερια,γυμναστηριο,γενι κα εχω αρκετο χρονο και για καφε βγαινω με φιλους κλπ..εχει σημασια η με ρωτας ενημερωτικα?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Για ποιο λογο χωρισατε?

  5. #5
    το ανεφερα πιο πανω..ειχα γινει πιεστικη και γκρινιαρα τον τελευταιιο μηνα (ναι πολυ,το παραδεχομαι)γιατι δεν τον εβλεπα οσο ηθελα..εκεινος πιεζοταν απο παντου..τα μαζευε τα μαζευε και πανω σ ενα καυγα εκανε την εκρηξη...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Αρα ηταν ολα τελεια και το προβλημα ειναι τα ωραρια?

  7. #7
    λογω ωραριων αρχισα εγω τα παραπονα και οοολα αυτα,...εκεινος δεν ελεγε ποτε κατι και προσπαθουσε πολυ για να μην ειμαι παραπονεμενη...δεν μιλαγε δεν μιλαγε και καποια στιγμη εφτασε ο κομπος στο χτενι..ειδε οτι με ολα αυτα δεν ειχε αποδοσει στη δουλεια του..ενιωσε πως τον κρατησα πισω..πως δεν εκτιμησα αυτα που εκανε..ενιωσε πληγωμενος..(δικα του λογια αυτα)..και ετσι επεσε με τα μουτρα στη δουλεια..το προσπαθουσαμε να μαστε καλα αλλα δεν βλεπομασταν συχνα και δεν μιλουσαμε οπως παλια κι ετσι εγινα παλι καυγαδες..και ενιωσε πιεση και δεν θελει σχεση...καπως ετσι...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Εφοσον ο χρονος που θα αφιερωνε σε σενα ειναι λιγος θεωρω οτι σωστα το εθιξες το θεμα. Τι να κανες δηλ? Να το φυλαγες μεσα σου?
    Γενικα πιστευω οτι οταν καποιος λεει δε μπορω λογο δουλειας ειναι δικαιολογιες. Μια φορα ομως που εκανα σχεση με μια κοπελα που εργαζοταν σε αεροπορικη εταιρια ενω εγω εργαζομουν μονιμα πρωι, ειδα οτι δεν ειναι παντα δικαιολογια. Σε ρωτησα λοιπον τι δουλεια ειναι αυτη για να το δεις μαθηματικα τι βγαζει σαν διαθεσιμο χρονο. Αυτος τι θα κανει? Και αλλη να βρει δε θα μπορει να τη βλεπει τακτικα. Εσυ γτ αυτοκατηγορεισαι? Ισως να υπερεβαλλες στον τροπο αλλα σε βρισκω σωστη. Αμα δε σου φτανει ο χρονος που βλεπεις τον αλλο τι να κανεις? Να μη το πεις? Να λουφαξεις? Ειναι αλλωστε και αποδειξη οτι τον θες. Δεν εχω διαβασει αλλα θεματα σου, ισως εκει να κρυβοντε και αλλα σημεια. Θα σου προτεινα να εισαι ξεκαθαρη οπως εισαι ως τωρα. Και τον βλεπω αδυναμο να διαχειριστει το στρες και το χρονο οποτε σου αποδιδει και την πτωση του στη δουλεια.
    Συμπερασμα...του λες φιλε, κανε κατι με τον ελευθερο χρονο που θα εχεις διαφορετικα τερμα. Εκτος αν σε καλυπτει το πιο μικρο διαστημα οποτε πας με τα νεα δεδομενα. Αλλωστε πρεπει να το δει κ αυτος αλλιως δε θα μπορεσει να ξανακανει σχεση.

  9. #9
    εχεις απολυτο δικιο σε ολα..θα παω με τα νεα δεδομενα γιατι οσο λογικο κι αν ειναι το οτι ενοχληθηκα το θεμα ειναι πως ενιωσε εκεινος μεσα του..το μονο που με απασχολει ειναι ενα..αν ειμαστε ετσι χαλαρα και ηρεμησει και δει πως εχουν αλλαξει καποια πραγματα και πως δειχνω κατανοηση θα ειμαστε παλι μαζι? η μηπως θα βολευτει στα νεα δεδομενα οπου δεν καταπιεζεται ειναι χαλαρος και οποτε μπορουμε περναμε ωραια και τελος?? συνεχως λεει πως τον εχω πληγωσει με πολλες συμπεριφορες μου και τον εκανα να μισησει τις σχεσεις...δεν ξερω..γινεται μεσα σε 3 εβδομαδες χωρισμου να βλεπεις την αλλη απλα σαν μια ''γκομενα'' ενω μεχρι τοτε ηταν η κοπελα σου? απτη στιγμη που εχετε μοιραστει τοσα και την αγαπας? λεει πως με ολα αυτα εχει αλλαξει..αλλα νομιζω πως ειναι ακομα επηρεασμενος και πιεσμενος...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ενα μικρο ερωτημα, ειναι αυτος που τον απατησες? Και θα σε πω τι προτεινω πρακτικα να κανεις.

  11. #11
    αα οχι οχι καμια σχεση!! τον συγκεκριμενο οχι απλα δεν θα τον απατουσα ποτε αλλα δεν γυριζα καν το κεφαλι να κοιταξω αλλον!! ημουν και ειμαι πολυ ερωτευμενη! περιμενω να μ πεις!! και σ ευχαριστω πολυ!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Οκ. Η προταση μου ειναι να συμφωνησεις με τον μαρκετιστα, ασχετα με το τι νιωθεις μεσα σου και χωρις να φαινεται οτι το κανεις επιτηδευμενα. Σε οτι λεει δηλ συμφωνα, πες το βλεπω κι εγω ετσι μπλα μπλα μπλα, κασετα δηλαδη. Απο παρατηρηση εχω συμπερανει οτι ο αντρας φευγει απο μια σχεση για 2 βασικους λογους, απ τους οποιους απορρεουν ολα τα υπολοιπα αιτια. Το ενα ειναι το δεδομενο. Επομενως δε τον καλεις και συνεχιζεις την ομορφη ζωη σου κανοντας χαρουμενα πραγματα και τον αφηνεις να επικοινωνει αυτος. Πες κι ενα αμ σορυ για την πιεση και αυτα που ειπες, μη σταθεις πολυ ομως, προσπερνα το. Καποιες φορες ομως που θα σε καλεσει να βρεθειτε προβαλε καποιες αιτιες εστω και ανυπαρκτες, κατι με τη σχολη οτι διαβαζεις ή κατι αλλο σοβαρο ομως. Μαθηματικα αν το δουμε το θεμα απο πλευρας κατανομης χρονου, αν δε βγαινει θα ναι σαν σχεση απο αποσταση. Μπορω να σου αποδειξω οτι δεν τραβαει το θεμα. Ξαναδιαβαζοντας τα πιο πανω βλεπω καποιες αντιφασεις. Α ναι και μη το ξεχασω, σταματα το αυτομαστιγωμα γτ εχεις ξενερωσει εμενα που σε διαβαζω, ποσο μαλλον τον μαρκετιστα. Λες πιο πανω οτι σου προσαπτει πως δεν εκτιμησες τις προσπαθειες που εκανε να στε μαζι. Στην αρχη λες ομως οτι δε γινεται λογω δουλειας. Τι εκανε δηλ? Μηπως υπαρχει μια φορμουλα? Και κατι αλλο....μηπως παραλληλα να ψαχνει για μια πιο νορμαλ εργασια? Ναι οκ κριση κλπ αλλα εστω κ με λιγοτερα λεφτα, προκειμενου να εχει εσενα κ να μη παει στο τρελαδικο. Παντως στην εταιρια τον κοβω να κανει το σχεδιασμο και οχι το μαρκετινγκ. Αντε γραψε τη συνεχεια οταν ειναι κ χαλαρα. Σαν οικονομολογος θα σου πω οτι τα 2 θεμελιωδη στοιχεια της αξιας ειναι η χρησιμοτητα και η σπανιοτητα. Εφαρμοσε τα.

  13. #13
    Η φυση και οι συνθηκες της δουλειας του του επιβάλλει να εργάζεται τετοια ωραρια και συνεπώς να ναι μακριά σου, δεν επέλεξε ο ίδιος να εργαζεται με αυτο τον τροπο. Ο φιλος σου καταλαβε πως νοιωθεις και ψάχνει μέσα του να βρει τον τροπο, παρα τις δυσκολίες που ξέρει ότι προκαλεί στη σχεση σας η δουλεια του, να ειναι εντάξει απεναντι σου. Με βαση τα μηνυματα σου απορρίπτω το ενδεχομενο η δουλεια να ειναι δικαιολογια.
    Σκέψου ότι στις μερες μας η ανεργεια εχει ανεβει στα υψη αναμεσα στους νεους και εκτος αυτου θα βρεις πολύ λίγους νεους να κανουν δουλεια που τους αρεσει και μαλιστα καριέρα. Και επισης σπάνιο δυο ανθρωποι να συνδεονται σε τετοιο βαθμο όσο εσυ με το φιλο σου, κι αυτο το βγαζεις εδω πολύ αυθορμητα και διάχυτα. Αυτα τα δυο σημαντικα συν που εχεις στη ζωη σου μην τα υποτιμας.
    γιάννης

  14. #14
    Quote Originally Posted by Ξωτικό View Post
    εστω οτι δεν ειναι δικαιολογιες...λεμε τωρα.. εστω οτι η χαλαρη και καλα σχεση που προτεινει, εκεινον τον ικανοποιει (μακαρι να μην σε συνανταει για σεξ μονο...αλλα να βρισκει χρονο και για πολλα αλλα, αλλα θα το κανει αφου δεν ειναι δικαιολογια κ σε αγαπαει πολυ). ΕΣΕΝΑ; μην αρχισεις κατι με την σκεψη οτι θα το φτασεις εκει που θελεις. Αρχισε κατι αν αυτο το κατι ΕΣΕΝΑ σε γεμιζει. Εμενα ας πουμε, με τιποτα. Οσο υπομονη κ να εκανα μετα απο λιγο θα υπεφερα.

    ΜΑΚΑΡΙ να κανω λαθος, πραγματικα μακαρι..
    συμφωνω σε ολα οσα λες..ναι προφανως και δεν αλλαζουν τα συναισθηματα μου...ομως πλεον δεν τρελαινομαι ολη μερα επειδη δεν εχει φανει,δεν σκεφτομαι ααμα του ελειπα θα εβρισκε 5 λεπτα να μ στειλε και τετοιες σκεψεις..προφανως και θελω να τον βλεπω και θελω να τον ακουω..αλλα και κανονικα μαζι που ημασταν τον τελευταιο μηνα αυτα ηταν περιορισμενα λογω χρονου..τουλαχιστον σκεφτομαι πως οταν μιλαμε ειναι επειδη οντως θελουμε πολυ να μιλησουμε..οσο για τη συναντηση..μια φορα ηταν και μια φορα παρεμεινε..φυσικα αν τα συγκρινω με τη σχεση που ειχα τους υπολοιπους μηνες καμια σχεση! αλλα εφοσον ηρθαν ετσι τα πραγματα...αν δω οτι πραγματικα δεν αντεχω θα το κοψω δεν θα κατσω να υποφερω..απλα ξερω πως ειναι ρισκο γιατι εαν εκεινος επαναπαυτει σε ολο αυτο δεν θα αλλαξουν αργοτερα τα πραγματα..δηλαδη ηδη μου λεει εισαι πολυ διαφορετικη τωρα και μ αρεσει που δεν γκρινιαζεις και γελας συνεχεια κλπ..οποτε ειναι ικανοποιημενος και ηρεμος πλεον..και θεωρει πως αν μπουμε σε σχεση σχεση παλι θ αλλαξω..θα δειξει ξωτικο μου..και για να ειμαι ειλικρινης μου περναει απτο μυαλο που και που οτι θα το φτασω εκει που θελω αλλα αυτο δεν το ξερει κανεις..θα φτασει εκει μονο εαν το θελει και ο ιδιος και με ξαναεμπιστευτει..κανεις δεν ξερει..στο μεταξυ μπορει καποιος απτους 2 να ξενερωσει η οτιδηποτε..ειναι ρισκο η ολη κατασταση και το γνωριζω..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Οταν λες αν θα σε ξαναεμπιστευτει τι εννοεις αλικη?

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Πρεπει καπου να τα πω.
    By jimmaster in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 04-07-2019, 18:53
  2. καπου να μιλήσω ....
    By pantzos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 22-03-2013, 10:51
  3. κάπου να πω τον πόνο μου!!!
    By Cathy in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 20-10-2012, 02:27
  4. ΚΑΠΟΥ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...
    By matina24 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 17
    Last Post: 14-06-2011, 13:01
  5. Κάπου έχω χαθεί........
    By manner in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 47
    Last Post: 07-01-2011, 11:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •