.....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7

Thread: .....

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    1

    .....

    Ειμαι 19 χρονων.Εδω και περιπου ενα χρονο ειμαι κλεισμενος στο σπιτι,δεν βγαινω πουθενα.Το μονο που κανω ειναι να διαβαζω,να πηγαινω σχολη και να παιζω μπαλα.Γενικα δεν μου αρεσει να βγαινω σε club και τετοια.Προτιμω χαλαρα πραγματα και κυριως πρωι για να μην μου χαλαει την επομενη μερα το ξενυχτι.Aυτη ηταν και η αιτια να "χασω" τους φιλους μου απο το σχολειο.Πλεον πηγαινω μονο για μπαλα μαζι τους.Κοπελα δεν εχω.Δεχομαι πιεσεις απο την οικογενεια μου αλλα και απο ατομα που ξερω για το γεγονος οτι δεν βγαινω.Με το παραμικρο που γινεται,αγχωνομαι.Δεν μπορω αλλο εχω κουραστει.Καθε φορα που βλεπω τους "πρωην" φιλους μου,αυτοματα ερχεται στο μυαλο μου η ολη φαση.Εχω αρχισει να μιλαω με παιδια απο τη σχολη αλλα κατι με κραταει παντα πισω.Μου λενε πχ να παμε για καφε και δεν ξερω μεσα μου αν θελω.Αυτα...ηθελα να τα πω καπου.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Καταρχάς ο καφές είναι δημιουργικός πάντα κάτι μαθαίνεις τι δεν σ αρέσει στον καφέ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    greece
    Posts
    203
    Kopela gt dn exeis ?ti ennoeis me thn frash "oti kati me krataei panta pisw"?

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    δε λες παλι καλα που υπαρχουν ακομα και σε παρακαλανε κι ολας ? τι να πουν αλλοι ανθρωποι που ειναι μονοι τους, θελουν να βγουν, αλλα δεν εχουν κανεναν ?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    129
    αυτό το έχω και γω...αλλά εμενα δεν μ αρεσει η πολη που φοιτώ(ειναι μεγαλη και προερχομαι από επαρχια) και εγώ ολη μερα ειμαι σπιτι-σχολη και υπολογιστη,μιλαω με παιδια της σχολης αλλα δεν κανω παρεα,δυσκολευομαι.για καφε παω σπανια....
    [I][COLOR="#800080"]δεν γυρεύω μήτε το σταμάτημα.....
    μήτε το γύρισμα προς τα πίσω....
    γυρεύω το νου, την ευαισθησία και το κουράγιο
    των ανθρώπων που προχωρούν μπροστά!!!!!![/COLOR][/I]

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    146
    Αφου μονος σου λες "δεν ξερω μεσα μου αν θελω", εκει πρεπει να δωσεις προτεραιοτητα.Δηλαδη στο να καταλαβεις ποια ατομα, ασχολιες κλπ θελεις πραγματικα στη ζωη σου.Αν δεν σου αρεσουν μερη τυπου κλαμπ, δεν νομιζω οτι εχει κανενα νοημα να πιεζεις τον ευατο σου να πηγαινει μονο και μονο επειδη σου το λενε οι γνωστοι κι η οικογενεια.Πολλες φορες χρειαζομαστε χρονο κι ηρεμια για να κατανοησουμε τις αληθινες αναγκες μας.Ετσι μειωνεται και το αγχος...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    520
    ισως να περνας τη μεταβατικη φαση απο την εφηβεια στην ενηλικο ζωη και απο την μαθητικη ζωη στην φοιτητικη γι' αυτο να εισαι μπερδεμενος σχετικα με το τι θελεις και τι δεν θελεις.
    προσωπικα στην μετεφηβεια, ειχα ζοριστει πολυ περισσοτερο απο την εφηβεια.
    σηνηθως σε αυτη την ηλικια ψαχνουμε να βρουμε την "ταυτοτητα" μας.
    "ΟΠΟΙΟΣ ΓΛΥΤΩΝΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΑΚΡΥ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΥΨΩΝΕΙ ΕΝΑ ΜΕΤΡΟ ΤΟ ΜΠΟΙ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •