φοβος και εμμονη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    2

    φοβος και εμμονη

    Καλησπερα σας ειμαι καινουργια στο φορουμ και θα ηθελα να ακουσω τις αποψεις σας πανω στο προβλημα μου.Αν και αρκετα μικρη στην ηλικια ειμαι παντρεμενη και εχω 2 παιδακια 2 και 3 χρονων,εδω και δυο χρονια μενουμε σε ενα ισογειο διαμερισμα,απο πανω μενουν οι γονεις του αντρα μου,και πιο πανω η γιαγια του.Το σπιτι ειναι δικο τους και μας συντηρουν εκεινοι.Αυτα τα 2 χρονια οι σχεσεις με τους γονεις του αλλα και με τον αντρα μου εχουν περασει απο σαραντα κυματα.Το καλοκαιρι αρχησαν να φτιαχνουν τα πραγματα με τον αντρα μου βρηκε δουλεια,τα πηγαιναμε καλα κτλ πιστευα οτι και οι δικοι του ειχαν ηρεμησει .
    Πριν ενα μηνα περιπου εγινε ενα τεραστιο ξεσπασμα σε σημειο που οι φωνες τους ακουγονταν σε ολη την γειτονια!Αφορμη ημουν εγω,με κατηγορουσε η πεθερα οτι κακοποιω τον μεγαλο μου γιο και οτι το παιδι ειναι δικο της γιατι αυτη το μεγαλωνε τοσο καιρο,οτι ζηλευω την αδερφη του κι θελω το κακο της.Αυτη ειχε λυσσαξει να φωναζει οτι εγω φταιω που δεν βγαινει εξω και δεν εχει αντρα γιατι αντι λεει να βγαζει αυτην εξω ο αντρας μου εβγαζε εμενα,οτι με θελει μονο για να κανουμε σεξ και οτι ετσι τον τυλιξα γιατι ειμαι μεγαλη π.....και κατι τετοια παλαβα.Επεσα απο τα συννεφα,ενταξει ηξερα οτι αυτα που λεγαν οτι με εχουν σαν παιδι τους ηταν ψεματα αλλα νομιζα οτι με συμπαθουσαν ετσι φαινοτανε απο την μητερα του.Αυτη η ιστορια με τις φωνες κρατησε 4 μερες μωλις εφευγε ο αντρας μου ξεκινουσε ο εξαψαλμος και μπροστα μου τπτ ολα καλα,μονο κατι σποντες πετουσε η πεθερα μου.Ολη αυτη η κατασταση επηρεαζε τον μεγαλο μου γιο που περναει πολλες ωρες μαζι τους.Το παιδι ηταν μες τα νευρα, πετουσε πραγματα και δεν ετρωγε ελεγε συνεχεια οτι ποναει εκλαιγε κτλ,οι δικοι του προσπαθουσαν να κανουν τον αντρα μου να πιστεψει οτι φταιω εγω γιατι λεει τον χτυπαω.Τελοσπαντων δεν τους περασε.
    Σταματησαν οι φωνες και φασαριες αλλα για να ειμαι σιγουρη οτι δεν πειραζουν το παιδι ανεβαινα συχνα, επανω κρυφακουγα πισω απο τις πορτες και την αυλη κτλ.Λοιπον να μην τα πολυλογω τους ακουσα που ελεγαν να με σκοτωσουν και να φανει σαν ατυχημα συγκεκριμενα να με πεταξουν απο την σκαλα η να μου πεταξουν κατι στο κεφαλι οταν θα εβγαινα στην αυλη,πανικοβληθηκα πηρα τον πατερα μου τηλεφωνο και του τα ειπα,αυτοι πρεπει να με ακουσαν και αρχησαν παλι τις φωνες.Απο τοτε φωναζουν συνεχεια οτι θα με σκοτωσουν μου καναν την ζωη κολαση κατεβαινουν το βραδυ οταν λειπει ο αντρας μου και προσπαθουν να μπουν στο σπιτι,οταν βγαινω ο πεθερος μου με ακολουθει με το αυτοκινητο,ξερουν τι κανω μεσα στο σπιτι καθε στιγμη σε σημειο που πιστευω οτι μου βαλαν καμερες.Τον τελευταιο μηνα πηγαινω και ερχομαι απο κει στους γονεις μου.Στον αντρα μου εχω πει λιγα πραγματα και αυτα δεν τα πιστευει.Τωρα ειμαι παλι στους γονεις μου αλλα πρεπει να γυρισω πισω συντομα.Για να ξεκαθαρησω κατι ειμαι ψυχικα υγιης δεν εχω ακουσει ποτε φωνες ουτε ειχα ποτε παραισθησεις φοβαμαι ομως οτι στο τελος θα με τρελανουν .Οταν βρισκομαι εκει μαζι τους με κυριευει ο φοβος οτι κατι κακο θα μου συμβει και εχω παθει εμμονη με το θεμα οπως εχουν παθει και εκεινοι μαζι μου.Απο την μια σκεφτομαι οτι ολα αυτα ειναι βλακειες και να τους γραψω οπως εκανα παλια,απο την αλλη δεν ξερω ισως να ειναι οντως τοσο τρελοι ωστε να με σκοτωσουν?Και πως εγω θα το ξεπερασω και θα γυρισω πισω?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    3 πραγματα δεν κανουν σ ενα σπιτι, 3 πετεινοι, 3 κουνελοι και πεθερα με νυφη...
    Ο αγαπητικος σου τι λεει για ολα αυτα???
    Για να αποφυγεις τυχον αποπειρα πανε στους γονεις σου κ κρατα αποδειξεις. Αν κ εχει πολυ ψωμι το θεμα σου....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Κοιτα αν δεν μας κανεις πλακα , εισαι σε λαθος μερος.
    κανονικα πρεπει να πας στην αστυνομια.
    Η σχεση με τον αντρα σου πως ειναι?
    Υπαρχουν γειτονες που μπορουν να επιβεβαιωσουν τους τσακωμους και τις φωνες?

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    2
    kerasi και betelgeuse δεν εχω αποδειξεις για να παω στην αστυνομια δυστηχως,το μονο που με κανει να νιωθω καλυτερα ειναι οτι ξερουν οτι εχω πει σε ολους τους δικους μου τι συμβαινει,θα ειναι οι κυριοι υποπτοι αν μου συμβει κατι,δεν νομιζω να το ρισκαρουν.Τωρα απο την αλλη δεν ξερω τι σκατα εχουν στο μυαλο τους.Με τον αντρα μου καλα τα πηγαιναμε αλλα τωρα νομιζει οτι θελω να τον χωρισω και του πουλουσα παραμυθι οτι τον αγαπαω,αυτα του λενε,τον εχει βαλει στο βρακι της η πεθερα μου οτι και να λεω εγω αυτη τα ανατρεπει.Γειτονες ναι υπαρχουν αλλα ειναι συγγενοις τους δεν νομιζω κιολας να μπλεχτουν.Εντωμεταξυ κανενας απο τους δικους μου δεν πιστευει οτι θα το πανε μεχρι τον φονο εγω δεν ειμαι και τοσο σιγουρη.Η μανα μου με συμβουλευει να γυρισω πισω και λεει μην φοβασαι σε προστατευει η παναγια!!
    Κανενας δεν με καταλαβαινει

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Καλο μαλακοπιτουρα διαλεξες για αντρα...καλα ρε ρινα, τι φοβηθηκες, οτι σε πηρανε τα χρονια κ πηγες κ εκανες 2 κουτσουβελα και να μενεις στο τρελοκομειο? Τεσπα τωρα εχεις αλλα θεματα ανοικτα, αλλα πιστευω να γινεις σοφοτερη μεσα απ ολο αυτο. Τεσπα κατσε να το δω το θεμα παλι γτ τα χεις κανει μανταρα. Αν εισαι ξυπνια ομως, πρεπει να παιξεις το τελευταιο χαρτι...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Πρωτον χωρισε αμεσα.
    Δευτερον αν περιμενεις προστασια απο την Παναγια ..... σωθηκες!

Similar Threads

  1. ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ,ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ,ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΟΥ...
    By POP in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 19-10-2021, 20:15
  2. Εμμονή
    By Εμμανουέλα1 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 27
    Last Post: 21-10-2012, 23:13
  3. Φόβος του ύπνου/Φόβος της καρδιάς/Έλεγχος αναπνοής
    By verde in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 22-02-2012, 01:12
  4. Εμμονή
    By Nefel in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 14-02-2011, 01:28
  5. εμμονη
    By αλίκη! in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 17-11-2010, 16:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •