ΘΑ ΤΟ ΡΙΞΩ ΣΤΗΝ ΚΟΚΑΙΝΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΤΟ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 48
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    αθηνα
    Posts
    300

    ΘΑ ΤΟ ΡΙΞΩ ΣΤΗΝ ΚΟΚΑΙΝΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΤΟ

    Διαβασα σε ενα αρθρο ποσο τελεια περνας οταν κανεις κοκαινη. Σου φευγουν ολες οι αναστολες (κι εγω εχω πολλες), ξεχνας ολα σου τα προβληματα (κι εγω εχω πολλα), διασκεδαζεις, γινεσαι κοινωνικος, μιλας, γελας, κανεις συνεχεια αχαλινωτο σεξ, περνας φοβερα. Γι' αυτο κ εγω θελω να δοκιμασω πολυ κοκαινη.
    Επισης διαβασα οτι ολοι οι ανδρες που εχουν καταθλιψη το ριχνουν στο ποτο, αρα γιατι οχι κ γω;
    Οχι θα καθομαι να κλαιγομαι...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    138
    Αυτα που γραφεις Στεφανε, για μενα ειναι λυσεις σκ@τα και με συγχωρεις για την εκφραση. Δεν οδηγουν πουθενα, απλα σου παρεχουν μια προσκαιρη ψευτικη ανακουφιση.
    Σταματα λοιπον αυτες τις σκεψεις... Φιλικα σου το λεω.
    \"καταδίκη μιας κατάστασης σημαίνει την ασυνείδητη επιθυμία της\"-Freud-

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    122
    συμφωνω κι εγω,,σε ανακουφιζουν,,νοιωθεις τελεια αλλα προσωρινα μονο για λιγες ωρες,,αν ηταν ετσι θα ηταν φαρμακο η κοκαινη και θα συνταγογραφουνταν κι ολας,,το ποτο δεν ειναι καθολου αθωο και ας ειναι νομιμο ,μη μας ξεγελα,,,

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    εγω ειμαι υπερ και των δυο, ειδικα το βραδυ δε με σταματα τπτ. αλλα προϋποθεση ειναι να υπαρχει η παρεα, μη νομιζεις οτι παιρνωντας κοκαϊνη ή με το να γινεις τυφλα θα μιλας σε αγνωστους και θα σου απαντανε θετικα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    122
    ο καθε ανθρωπος ψαχνει να βρει μια ανακουφιση,,ο κοσμος δεν θα παψει ποτε να παιρνει ναρκωτικα η ποτα,,δεν κατηγορω κανεναν ,απλα λεω οτι ειναι αδιεξοδο,,σου δημιουργουν περισοτερα προβληματα και ας μην το βλεπεις,,οτι φτιαχνεις με τα φαρμακα το χαλας με αυτα δυστυχως,,αυτη ειναι η αποψη μου,,,:cool:

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Πλανήτης happy
    Posts
    93
    Τα ναρκωτικα και το ποτο, δεν ειναι λυση, ειναι προβλημα κατα τη γνωμη μου.

    Στεφανε... προσπαθησε να βρεις ενα ταιρι. Ειναι η καλυτερη λυση, ακομα και ολα τα προβληματα του κοσμου να εχεις, ενα ταιρι μπορει να σε κανει να τα ξεχασεις...

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    μπα και ταιρι να βρει, αν η κοπελα ειναι ανεγκεφαλη χωρις ιχνος κατανοησης, θα του ειναι χρησιμη για καμια ****** μονο και τπτ παραπανω. αλκοολ και νυχτα φιλε 100% η ζωη στη πολη, δεν υπαρχει κατι αλλο παραπερα. ουτε αναστολες εχεις οπως ειπες, ουτε πονο νιωθεις, ουτε τπτ.

  8. #8
    Οι εύκολες λύσεις δεν οδηγούν πουθενά..
    Ποσό μάλλον αυτή η "λύση" που δεν είναι καν λύση!.
    Δεν έχει αποτέλεσμα.
    Είναι μαθηματικά βέβαιο ότι θα κάνεις τα πράγματα χειρότερα.
    Τι ηλικία έχεις?
    [URL="http://agxos.gr"]http://agxos.gr[/URL] - Τα πάντα για το άγχος και τη ψυχολογία.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    peiraias
    Posts
    259
    Αφου εχετε βρει τη λυση γιατι μπαινεται εδω ακομα?
    After the apocalypse they took your mind Abusing science deaf dumb and blind

  10. #10
    Εσυ θες να κανεις κοκα... ΑΛΛΑ πρεπει να σκεφτεις 3 βασικες προυποθεσεις που πρεπει να πληρεις: Α: Εχεις τα λεφτα? Ειναι ενα αρκετα ακριβο "χομπι". Β: Εχεις τις διασυνδεσεις απο "καλο" κοσμο? Δεν τη πουλανε οπως το χασις οπου να ναι και στον πρωτο τυχοντα. Γ: Μπορεις να το διατηρησεις στο "λιγο" και περιστασιακα για να σε φτιαχνει οποτε το εχεις πραγματικα αναγκη ή θα καταντησεις σε λιγο καιρο κυριολεκτικα πρεζονι και ισως νεκρος σε βαθος χρονου? Think about it.
    1. Πες πες πες στο τέλος κάτι θα μείνει
    2. Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    peiraias
    Posts
    259
    εγω δενπιστευω οτι θελει να κανει κοκα,απλα τον εχει παρει απο κατω,δεν τον κακολογο και εγω νομιζα οτι το αλκοολ βοηθα αλλα το στομαχι μου με σταματησε πριν διαλυθει το πραμα
    After the apocalypse they took your mind Abusing science deaf dumb and blind

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    ωραίο ακούγεται το σχέδιο σου.
    κι εσύ μου φαίνεσαι έξυπνος άνθρωπος και μορφωμένος.
    φαντάζομαι λοιπόν ότι θα έχεις ήδη κι ένα σχέδιο για να απαλλαγείς μετά απ τις ουσίες.
    γιατί δεν το μοιράζεσαι μαζί μας? τόσοι εθισμένοι που ταλαιπωρούνται παρακολουθούν το φόρουμ, ίσως βοηθηθούν...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    O ανθρωπος που εινα εθισμενος στις ουσιες η στο ποτο, ειναι το μονο ειδος ανθρωπου χωρις προσωπικοτητα. Γινεται ενα αδειο ρομποτ που υπαρχει απλα για να πινει η να την πινει.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Κάπου στην Αθήνα
    Posts
    527
    Οι ουσίες σε απομονώνουν από τον περίγυρό σου. Σου προκαλούν εξάρτηση κι εσύ με τη σειρά σου εισπράττεις απ' τους ανθρώπους τον οίκτο, την αποδοκιμασία και την αποστροφή.
    Αυτό είναι που θέλεις?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    125
    Καταλαβαινω την απογνωση σου αλλα η γνωμη μου ειναι μακρια και απο τα 2... Εχω δει φιλους μου που επιναν κοκα και ηταν πολυ χαλια μετα απο μερικες μονο μερες χρησης... Πρωτον δεν τους ειχε μεινει μια δευτερον ειναι φοβερα εθιστικη και επικινδυνη!! Προσοχη και μακρια πο τα ναρκωτικα
    [B]μπορει να ειμαι διχασμενη προσωπικοτητα αλλα τουλαχιστον εχουμε ο ενας τον αλλον[/B]

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ποτο+χαπια
    By kaity in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 14-02-2012, 14:08
  2. ΠΟΤΟ
    By glafkos in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 10
    Last Post: 09-08-2011, 23:14
  3. για ποτό κανείς?
    By carrot in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 34
    Last Post: 08-05-2011, 20:06
  4. κοκαϊνη σε σχέση με τη διπολική διαταραχή
    By Θεοφανία in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 17
    Last Post: 21-06-2008, 13:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •