Παρανοειδής ψύχωση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    26

    Παρανοειδής ψύχωση

    Λοιπόν γειας σας μετα από καιρό. Το πάσχα λόγω μίας δικής μου έκρησης ανεξέλεγκτου θυμού ,πήγα στον ΄ψυχίατρο που με έβλεπε στον τόπο καταγωγής μου και μου είπε γιατι μου δίνουν αυτά τα χάπια .Μού είπε ότι πάσχω από παρανοειδή ψύχωση , η οπία δεν είναι και απο τις πιο βαριές περιπτώσεις που έχει δει και πωσ μεγάλη προσπάθεια ξεπερνιέται.Αυτά...
    Επίσης θα παρακαλούσα όποιος έχει πληροφορίες για τη συγκεκριμένη πάθηση , να με βοηθήσει , ώστε να καταλάβω καλύτερα τι μου συμβαίνει και να το ανιμετωπίσω.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Cyprus
    Posts
    148
    www.wrongdiagnosis.com/medical/paranoid_psychosis.htm

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    εεεεε,χμμμμμμμ.Δεν είναι πολύ βαριά;;;;;;;Είναι διαφορετική η παρανοειδής ψύχωση από την παρανοειδή σχιζοφρένεια;;

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    10
    ΚΟΙΤΑΞΕ ΝΑ ΔΕΙΣ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΦΑΡΜΑΚΑ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΤΑ ΛΕΕΙ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΗΓΟΡΗΣΕΙ.ΕΓΩ ΠΕΡΑΣΑ ΨΥΧΙΚΟ ΣΟΚ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΝΑΜΙΣΗ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΕΝΝΕΑ ΜΗΝΕΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ABILIFY ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ.ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΘΑ ΤΑ ΚΟΨΟΥΜΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ. ΕΚΑΝΑ ΔΟΚΙΜΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΑ ΑΛΛΟ ΕΠΕΙΔΗ ΠΗΡΑ 20 ΚΙΛΑ ΣΕ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ. ΠΗΓΑ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΘΩ ΤΟ ΙΔΙΟ.ΤΩΡΑ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΔΟΚΙΜΕΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΥ ΛΕΩ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ ΜΙΑ ΖΩΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΜΟΥ ΤΑ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΝ ΤΑ ΚΟΨΟΥΜΕ Η ΟΧΙ.ΑΠΛΑ ΜΕ ΡΩΤΑΕΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΑΝ ΠΙΑΣΩ ΔΟΥΛΕΙΑ ( ΓΙΑΤΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΝΕΡΓΕΙΑ )ΘΑ ΤΑ ΚΟΨΟΥΜΕ.ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΑΙ ΕΞΥΠΗΡΕΤΩ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΑΥΤΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΤΑ ΛΕΝΕ ΕΤΣΙ.ΤΩΡΑ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΥΧΝΑ ΜΕ ΕΚΝΕΥΡΙΖΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΑΝΟΙΧΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΟΤΙ ΤΟΝ ΡΩΤΑΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΒΙΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΦΟΣΟΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΝΑ ΕΞΑΡΤΩΜΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΠΑΙΡΝΩ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΥΠΟΘΕΣΗ ΕΚΕΙ.ΒΕΒΑΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Ο ΦΟΒΟΣ ΜΗΝ ΤΟ ΞΑΝΑΠΑΘΩ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΠΕΡΝΑΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟ ΨΑΧΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΟ ΘΑ ΦΟΒΑΣΑΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by SYLVIANT10
    ΚΟΙΤΑΞΕ ΝΑ ΔΕΙΣ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΦΑΡΜΑΚΑ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΤΑ ΛΕΕΙ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΗΓΟΡΗΣΕΙ.
    Διάβασα αυτό και μόνο και κόντεψα να σκάσω απ\'τα γέλια.Αν η παρανοειδής ψύχωση είναι ίδια με την παρανοειδή σχιζοφρένεια δε θα έλεγα ότι είναι και πολύ ελαφριά ασθένεια αν σκεφτείς ότι ο Σεϊχίδης που άκουγε Τσαϊκόφσκι και έσφαζε σα χασάπης τους συγγενείς την είχε.Το μόνο παρηγορητικό είναι ότι εκείνος δεν το ήξερε εσύ το ξέρεις....

  6. #6
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    lucifair100,
    τόσο στο e-psychology όσο και σε δεκάδες άλλα ελληνικά ή ξενόγλωσσα σάιτς θα βρεις πληροφορίες για τις ψυχώσεις. Διάβασε τα σχετικά άρθρα που υπάρχουν, ρίξε μια καλή ματιά και στο φόρουμ. Θα βρεις αρκετές πληροφορίες. Εάν παραμείνει κάποια απορία σου μετά τη μελέτη, εδώ είμαστε.

    Είναι πολύ θετικό αυτό που σου είπε ο γιατρός που σε παρακολουθεί: ότι δηλαδή δεν ήταν ψύχωση βαριάς μορφής.
    Έχε υπ\' όψιν ότι στις ψυχώσεις περίπου
    30% θεραπεύεται χωρίς καν αγωγή
    30% θεραπεύεται με αγωγή
    30% μπαίνει σε χρονιότητα που θέλει αγωγή για πολλά χρόνια.

    (τα νούμερα που παραθέτω δεν είναι απόλυτα ακριβή αλλά είναι περίπου αυτά)
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    Originally posted by lucifair100
    Μού είπε ότι πάσχω από παρανοειδή ψύχωση , η οπία δεν είναι και απο τις πιο βαριές περιπτώσεις που έχει δει και πωσ μεγάλη προσπάθεια ξεπερνιέται.Αυτά...
    δεν υπάρχει κάτι που να μη ξεπερνιέται. έχε το στον νου σου αυτό.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    και επειδή σταθήκατε όλοι στη σοβαρότητα, περισσότερη σημασία νομίζω έχει πόσο σοβαρά το ζει η ίδια και όχι πόσο σοβαρό της λένε πως είναι.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    10
    Η ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ. ΜΗΝ ΤΟ ΨΑΧΝΕΙΣ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΕ ΔΙΑΛΥΣΕΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΕ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΓΙΑ ΨΥΧΙΚΟ ΣΟΚ ΤΩΡΑ ΠΛΕΟΝ ΟΤΑΝ ΤΟ ΡΩΤΑΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ Η ΛΕΞΗ ΔΕΝ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΤΙ ΝΙΩΘΕΙΣΚΑΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙΣ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ.ΣΟΥ ΕΥΧΜΟΜΑΙ ΜΟΝΑΧΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΕΧΕΙΣ ( ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΑ ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΕ ΤΟ GEODON ΕΝΙΩΘΑ ΣΑΝ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ ΟΛΟ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΕΤΡΕΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΕΠΑΝΑΦΕΡΕΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΝΑΧ ΜΕΤΑ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ZYPREXA ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΑΧΥΝΑ 20 ΚΙΛΑ ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΤΑ ΒΡΑΔΥΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΝΙΩΘΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΙ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΟ ΑΣΧΕΤΑ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΓΙΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΕΠΑΙΡΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΝΕΣΗ RISPEDAL ΤΩΡΑ ME TO ABILIFY EIMAI ΟΠΩΣ ΗΜΟΥΝ ΠΡΙΝ ΠΑΘΩ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΕΝΤΕΛΩΣ ΕΝΕΡΓΗΤΙΚΗ ΚΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ.ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΤΟ ΔΩΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΥΤΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΝΟΥΣΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΓΟΛΓΟΘΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΙΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΔΕΧΕΤΑΙ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΣΟΥ.ΑΚΟΥΣΕ ΤΟΝ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΚΑΛΑ ΜΗΝ ΚΟΛΛΑΣ ΣΕ ΛΕΞΕΙΣ.ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    16

    ψυχώσεις

    Γειά σας παιδιά. Τώρα ανακάλυψα αυτό το site και χαίρομαι που υπάρχει. Πριν τέσσερα χρόνια είχα και εγώ ενα επεισόδιο ψυχωσικής διαταραχής με αιτία μία ερωτική περιπέτεια και απογοήτευση, το διάστημα που έκανα το διδακτορικό μου. Από ότι φαίνεται το ξεπέρασα. Έκτοτε συνεχίζω θεραπεία συντήρησης, πήγα στρατό με Ι4 και μπήκα με δύσκολο γραπτό διαγωνισμό στο δημόσιο. Αυτό που με απασχολεί πλεόν εκτός από τη φοβία με τις γυναίκες να μην το ξαναπάθω είναι αν θα δεχτεί να με παντρευτεί κάποια οταν προκύψει ; Αυτό μου μειώνει πολύ την αυτοπεποίθηση και εκτοτέ δεν ξαναέκανα σχέση. Θα ήθελα την γνώμη σας. Επίσης, δεν μπόρεσα να καταλάβω το θέμα του αλκοόλ με την ταυτόχρονη λήψη φαρμάκων. Είναι η αλληλεπίδραση ή αυξάνει την πιθανότητα υποτροπής και πόσο είναι το μέτρο κατανάλωσης αλκοόλ.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Καλωσορισες sam.
    Οσον αφορα το αλκοολ το ιδανικο ειναι να μην πινεις καθολου με τη ταυτοχρονη χρηση τετοιου ειδους φαρμακων.Τωρα το ποσο μπορεις να πιεις...αν εννοεις σε ποσοτητα δεν μπορει να στο απαντησει καποιος γιατι ο καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα...πιες καμμια μπυρα κατα την αποψη μου αντε δυο αλλα μην το παρακανεις.
    Εγω τουλαχιστον αυτο κανω...πινω μεχρι 3 ποτα βασικα το μεγιστο.Οχι οτι αν πιω παραπανω εχω εκρηξη της ψυχωσης απλως \"πεφτει\" ο οργανισμος μου και χρειαζομαι ενα κρεββατι να ξαπλωσω προσωπικα.
    Εσυ μπορει να το \"διαχειριζεσαι\" το ολο θεμα εντελως διαφορετικα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    10
    ΣΑΜ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΧΕΣΗ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΟ ΕΤΑΙΡΟΝ ΣΟΥ ΗΜΙΣΥ ΕΞΑΛΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΤΙ ΠΡΟΗΛΘΕ ΕΚΑΤΟ ΤΟΙΣ ΕΚΑΤΟ Η ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕΣ.ΕΓΩ ΕΧΩ ΣΧΕΣΗ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΧΩ ΠΕΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΠΑΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟΥ ΕΞΗΓΗΣΩ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΑΦΗΣΕΙ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΠΑΙΡΝΩ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΕΡΑΣΑ ΜΙΑ ΑΣΧΗΜΗ ΦΑΣΗ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙ ΠΕΡΑΣΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΓΝΩΡΙΣΕ ΟΠΩΣ ΗΜΟΥΝ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΔΗΛΑΔΗ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟΥ ΕΞΗΓΗΣΩ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΑΝΗΣΥΧΗΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΕΙΝΕΙ ΕΚΕΙ.ΚΑΝΕ ΣΧΕΣΗ ΕΙΣΑΙ ΟΠΩΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΙ ΠΕΡΑΣΕΣ ΟΛΗ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΘΟΥΜΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    8
    καλως ηρθες φιλε, προσωπικα ξεπερασα το ψυχωσικο επεισοδιο εδω κ κανα χρονο και τωρα ειμαι σε σχεση εδω κ 3 μηνες. εγω προτιμησα να ειμαι ειληκρινης απο τη πρωτη μερα( την ηξερα τη κοπελα ομως απλα ειχα να τη δω χρονια), ειπα το περιστατικο μου οντας τελειως μεθυσμενος.
    η κοπελα το εκτιμησε αυτο και ετσι ανοιχτηκε κ μου αποκαλυψε κ τα δικα της προβληματα. δε λεω πως αυτος ειναι ο καλυτερος τροπος καποιες θα φοβηθουν αλλα τουλαχιστον το βγαζεις απο μεσα σου κ το συζητας κ ταυτοχρονα θα ξερει κ η κοπελα πως να φερθει σε περιπτωση υποτροπης.αυτα,αντε καλη τυχη

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •