Σχεση και ψυχωση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1

    Σχεση και ψυχωση

    Θα λεγατε στον/ην συντροφο σας οτι πασχετε απο ψυχωση?αμα τυχον το μαθαινε το ταιρι σας κατα ενα σεβαστο ποσοστο θα εφευγε απο την σχεση.αυτη ειναι η γνωμη μου

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Θεωρητικα το σωστο ειναι να το πεις. Στην πραξη γιατι να βασανιζει ο συντροφος σου το κεφαλι του με πραγματα που δεν μπορει να καταλαβει. Ουτε εχω καμια ορεξη να μιλαω για την ασθενεια και να εξηγω ουτε τιποτα. Εαν εκανα σχεση τωρα μαλλον δεν θα το ελεγα.

    Δεν βλεπω και το λογο να αναλυσω οτι πρεπει να παιρνω ενα χαπι στο υπολοιπο της ζωης μου. Για μενα δεν ειναι σημαντικο , για τους αλλους ομως ειναι.....ΩΩΩΩ ΨΥΧΩΣΗ και μαλακιες. Υπαρχουν 100αδες αλλες ασθενειες πολυ πιο σοβαρες. Οχι οτι δεν ειναι σοβαρη , αλλα ειναι σοβαρη για μενα και το πως με εμποδισε να κανω καποια πραγματα και να εξελιχθω μιας και χτυπαει στην νιοτη , αλλα δεν ειναι σημαντικο για την συντροφο. Ειμαι αυτος που δειχνω αν θελει μενει μαζι μου εαν δεν θελει δεν μενει.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Ποτε δεν ξερεις.
    Δεν εχω ψυχωση , ιδεοψυχαναγκαστικη διαταραχη εχω και δεν το εκρυψα απο τον συντροφο μου και ενω και εγω περιμενα οτι μπορει να φυγει το αντιθετο , βρηκα μεγαλη υποστηριξη και με εχει βοηθησει σε μεγαλο βαθμο να το διαχειριστω.
    Πιστευω πως θα πρεπει να το πεις , και αν φυγει ας παει στο καλο... Αν μεινει και νοιαστει και ενημερωθει για την ασθενεια και σε βοηθησει , και θα εχεις κερδισει εναν συντροφο που αξιζει και δεν θα ζεις με τον φοβο μην το μαθει....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    129
    σε καταλαβαίνω απόλυτα!πρεπει να το πεις γιατί αμα το ανακαλύψει μετα μόνος του θα ναι χειρότερα.αμα σαγαπαει θα μεινει διπλα σου και θα σε στηριξει αν του το πεις και φυγει ισως δεν σαγαπησε ποτε!όταν αγαπας καποιον δεν τον αφηνεις για τιποτα και για κανενα λογο..
    [I][COLOR="#800080"]δεν γυρεύω μήτε το σταμάτημα.....
    μήτε το γύρισμα προς τα πίσω....
    γυρεύω το νου, την ευαισθησία και το κουράγιο
    των ανθρώπων που προχωρούν μπροστά!!!!!![/COLOR][/I]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    122
    στην αρχη δεν θα το ελεγα,,γιατι το θεωρω κατι πολυ προσωπικο και μονο φοβο θα εφερνε στην κοπελα μου ,,θα ηταν και καπως προκατειλημενη με αυτα αλλα με τον καιρο σιγα σιγα θα προσπαθουσα να της ανοιξω το μυαλο να καταλαβει καποια πραγματα,,,

  6. #6
    ανδρας ειμαι μην μπερδευεστε με το ψευδωνυμο μου

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    372
    οπως κ να χει αυτα πρεπει να λεγονται σχετικα γρηγορα..φαντασου δλδ να κρυβεσαι ενω παιρνεις τα χαπια σου για μηνες..θεατρο ολοκληρο ειναι...το θεμα ειναι πως δεν υπαρχει κ πολλη κατανοηση σε αυτο το θεμα απο τις γυναικες..πραγματικα ζηλευω αυτους που εχουνε ενα συντροφο που τους στηριζει κ τους αγαπα χωρις να τους κρινει....εγω δεν σταθηκα τοσο τυχερος..ελπιζω ακομα τι αλλο μου μενει? ..τελευταια δεν παιθαινει η ελπιδα οπως λενε?:o

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    γιατι πρεπει να λεγονται σχετικα γρήγορα ? κολλητικο ειναι ?
    Προχώρα στη σχέση οπως κ στη ζωη ,στη δουλεια ,στις φιλίες , σε όλα ,
    και οταν θαρθει καποια στιγμη που εχεις εμπιστοσύνη οτι το να το μαθει θα σου σταθει περισσοτερο το λες .
    Αλλιως δεν λές τίποτα ,το αφήνεις ,, κιαν το ανακαλύψει κ οταν ...Ας ΠΡΑΞΕΙ ΟΠΩς ΝΟΜΙΖΕΙ .

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    372
    Quote Originally Posted by path View Post
    γιατι πρεπει να λεγονται σχετικα γρήγορα ? κολλητικο ειναι ?
    Προχώρα στη σχέση οπως κ στη ζωη ,στη δουλεια ,στις φιλίες , σε όλα ,
    και οταν θαρθει καποια στιγμη που εχεις εμπιστοσύνη οτι το να το μαθει θα σου σταθει περισσοτερο το λες .
    Αλλιως δεν λές τίποτα ,το αφήνεις ,, κιαν το ανακαλύψει κ οταν ...Ας ΠΡΑΞΕΙ ΟΠΩς ΝΟΜΙΖΕΙ .
    δεν ειπα πως ειναι κολλητικο απλα αν το κρατας μυστικο για καιρο ο αλλος μπορει να σκαλωσει κ να σου πει..."τοσο καιρο δλδ θεατρο επαιζες κ εκανες το περδικι" δεν ειναι να τα κρυβεις για καιρο αυτα σκεψου να σε δει η κοπελα σου να τρως το αντιψυχωσικο κ να λες μουσια τυπου οτι ειναι αντιοξινο για την καουρα....αν αργησεις πολυ να το πεις λογικα στο διαστημα αυτο θα ζεις ενα ψεμα... οποτε δεν ειναι κ οτι καλυτερο.....

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    δε νομιζω οτι μπορεις να κρυψεις το οτιδηποτε, ειδικα οταν μιλαμε για σχεση που 24ωρες το 24ωρο ειστε μαζι.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Πλανήτης happy
    Posts
    93
    Για να οδηγηθει ομως μια σχεση σε 24ωρη συμβιωση, θα πρεπει να εχει περασει ενα διαστημα γνωριμιας και να υπαρχει και η σχετικη οικιοτητα. Οποτε σε αυτη την περιπτωση, μπορεις να το πεις. Παντως, δεν ξεκινας μια σχεση λεγοντας απο την αρχη οτι υπαρχει ψυχωση, αυτη ειναι η γνωμη μου...

    Αν φυγει, τι να κανουμε, μεσα στη ζωη ειναι και αυτα. Θα ερθει ο επομενος / η επομενη. Αν φυγει και εκεινος / εκεινη, θα ερθει ο επομενος / η επομενη. Ο σωστος ανθρωπος παντως, θα μεινει.

    Και νομιζω οτι πρεπει να μας ενδιαφερουν μονον οι σωστοι ανθρωποι, ετσι δεν ειναι? :)

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by angelos View Post
    Για να οδηγηθει ομως μια σχεση σε 24ωρη συμβιωση, θα πρεπει να εχει περασει ενα διαστημα γνωριμιας και να υπαρχει και η σχετικη οικιοτητα. Οποτε σε αυτη την περιπτωση, μπορεις να το πεις.

    Αν φυγει, τι να κανουμε, μεσα στη ζωη ειναι και αυτα. Θα ερθει ο επομενος / η επομενη. Αν φυγει και εκεινος / εκεινη, θα ερθει ο επομενος / η επομενη. Ο σωστος ανθρωπος παντως, θα μεινει.

    Και νομιζω οτι πρεπει να μας ενδιαφερουν μονον οι σωστοι ανθρωποι, ετσι δεν ειναι? :)
    το παθαινα συχνα αυτο οταν ημουν μικροτερος κι εκανα σχεσεις. οι πιο πολλες δεν με αντεχαν για παραπανω απο ενα μηνα. οχι οτι προσποιομουν κατι που δεν ειμαι, απλα παραγνωριζομασταν και καπου χαλουσε το πραμα. και δεν θεωρω οτι υπαρχουν σωστοι και λαθος ανθρωποι, περισσοτερο θεμα του να ταιριαξεις ειναι, και να σε αντεχουν.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    Quote Originally Posted by angelos View Post
    Για να οδηγηθει ομως μια σχεση σε 24ωρη συμβιωση, θα πρεπει να εχει περασει ενα διαστημα γνωριμιας και να υπαρχει και η σχετικη οικιοτητα. Οποτε σε αυτη την περιπτωση, μπορεις να το πεις. Παντως, δεν ξεκινας μια σχεση λεγοντας απο την αρχη οτι υπαρχει ψυχωση, αυτη ειναι η γνωμη μου...

    Αν φυγει, τι να κανουμε, μεσα στη ζωη ειναι και αυτα. Θα ερθει ο επομενος / η επομενη. Αν φυγει και εκεινος / εκεινη, θα ερθει ο επομενος / η επομενη. Ο σωστος ανθρωπος παντως, θα μεινει.

    Και νομιζω οτι πρεπει να μας ενδιαφερουν μονον οι σωστοι ανθρωποι, ετσι δεν ειναι? :)
    <<<

    oxi Δεν είναι ετσι . Δέν υπάρχουν ''σωστοί ανθρωποι'' , υπάρχει το στίγμα ,είναι αδικο ,πανίσχυρο κ ισοπεδώνει την κρίση των ανθρώπων...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Εγώ ξέρω ότι η γυναίκα σε θέλει δυνατό κ αμα της πεις ότι έχεις κάτι πάει το πουλάκι πέταξε κ ας μου πουν οι γυναίκες του φόρουμ αν είναι έτσι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Εγώ ξέρω ότι η γυναίκα σε θέλει δυνατό κ αμα της πεις ότι έχεις κάτι πάει το πουλάκι πέταξε κ ας μου πουν οι γυναίκες του φόρουμ αν είναι έτσι
    κι εξυπνο θα προσθετα, για να μπορεις να τη καταλαβεις, αλλιως δε ξεκιναει καν η σχεση. τελικα πιο πολλες απαιτησεις εχουν αυτες απο μας, παρα εμεις απ'αυτες, τουλαχιστον στο ελλαδισταν σιγουρα.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. gay σχέση ενώ είσαι σε straight σχέση
    By in_flames in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 23-12-2011, 22:23
  2. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 19:34
  3. Πρόβλημα σε σχέση ή προβληματική σχέση;;;
    By gay_m_boy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 12-06-2011, 19:49
  4. Ψύχωση
    By marspy in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 27-01-2011, 21:05
  5. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 17:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •