ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΦΑΡΜΑΚΩΝ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    αθηνα
    Posts
    300

    ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΦΑΡΜΑΚΩΝ

    Δε γουσταρω να συνεχισω να παιρνω φαρμακα. Ειμαι κατα. Τουλαχιστον για περιπτωση σαν τη δικη μου πιστευω δεν ειναι απαραιτητα. Δεν ειπα οτι θα τα σταματησω τωρα. Θα τα παιρνω για λιγο καιρο ακομα και μετα τελος. Σιγα μη χαπακωνομαι μια ζωη. Ενα καλο ψυχολογο θελω, να διαβασω ενα καλο βιβλιο ψυχολογιας, να εχω καλη παρεα και να κανω πραγματα δημιουργικα και που μου αρεσουν. Αυτα χρειαζομαι. Επισης, το οτι παιρνω χαπια αυτο απο μονο του με κανει να νιωθω ασχημα και μειονεκτικα. Αφηστε που πρεπει να το κρυβεις σχεδον απο ολους. Βαρεθηκα απλα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Γειά σου Στέφανε,
    σου εύχομαι να τα καταφέρεις γρήγορα και ν' απαλλαγείς από τα φάρμακα! Κι ελπίζω να έχεις πειστεί, πως με τα χάπια, που πλέον γίνονται απαγορευτικά και λόγω κόστους και κυρίως στη υγεία,
    με τα γενόσημα, δεν θεραπεύονται τελικά τα αίτια των ψυχολογικών προβλημάτων, αλλά όπως πολύ σωστά λες, μόνο με προσωπική δράση και ανθρώπους γύρω σου που να σ' αγαπούν!
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    22
    kalispera stefane!!gia poio logo pairneis farmaka??ti diagnwsi sou kanane??rwtaw gt k egw meta apo mia episkepsi se psuxiatro pou m diegnwse elafrias morfis katathlipsi k kriseis agorafovias k panikou,xekinisa antikatathliptika alla gia 3 meres!!toso antexa!!meta ta stamatisa gt eixa asximes parenergeies k den ithela kiolas na pairnw.etsi kanw mono therapeia me ti giatro k idi niwthw kalutera!!eimai kata twn farmakwn se tetoiou eidous periptwseis,ektos an pragmati i asthenia pou exeis apitei lipsi farmakwn!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    αθηνα
    Posts
    300
    ειχα κ γω ελαφρας μορφης καταθλιψη. μετα ομως εγινα χειροτερα. πολυ κακη διαθεση κ αρνητικες σκεψεις.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    129
    καλυτερα να αποφευγουμε τα ψυχοφαρμακα όπου δεν χρηζει απαραιτητα να τα πέρνουμε!το καλυτερο είναι η ψυχοθεραπειες, το διαβασμα βιβλίων, οι φίλοι και η οικογενεια!έχουν φοβερες παρενέργειες....
    [I][COLOR="#800080"]δεν γυρεύω μήτε το σταμάτημα.....
    μήτε το γύρισμα προς τα πίσω....
    γυρεύω το νου, την ευαισθησία και το κουράγιο
    των ανθρώπων που προχωρούν μπροστά!!!!!![/COLOR][/I]

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    22
    θα σημφωνησω με την πιστη,το καλυτερο ειναι να κανεις την ψυχοθεραπεια με καποιο γιατρο που θεωρεις πωσ σου ταιριαζει κ σε καταλαβαινει (εγω δοκιμασα 3 κ κατεληξα στη μια) κ το βασικοτερο ολων ειναι και η προσωπικη προσπαθεια,οση θεραπεια κ αν κανεις αν ο ιδιος δεν θελησεις να βγεις απο αυτο κανεις δε θα το κανει για σενα!!πρεπει να πιεσουμε τον ευατο μας για καποια πραγματα γιατι στην τελικη τα περισσοτερα εμεις τα δημιουργουμε!!εγω σε σχεση με το καλοκαιρι οπου περασα την χειορτερη περιοδο της ζωης μου κ πραγματικα ειχα απελπιστει σε σημειο να αναρωτιεμαι γιατι ζω η τι σκατα εκανα και αξιζω ολο αυτο που περναω(εκλαιαγα συνεχεια,τα εβλεπα ολα μαυρα,δεν χαιρομουνα με τιποτα,εκανα ασχημες σκεψεις,ηθελα να παραιτηθω απο τη δουλεια μου,μου βγηκε ψυχοσωματικο με το στομαχι μ κ δεν ετρωγα με αποτελεσμ να φτασω 45 κιλα,δεν ειχα διαθση για τιποτα,κλειστηκα σπιτι μου,απεφευγα τουσ φιλουσ μου λεγοντας συνεχεια ψεματα,ξυπναγα κ κοιμομουνα με κλαματα) τωρα μπορω να πω οτι ειμαι πολυ καλυτερα χωρις βοηθεια φαρμακων!!απλα πηγαινω στη γιατρο μια φορα τη βδομαδα κ κανω κ δουλεια μονι μου!!δεν αφηνω τον εαυτο μου γιατι θα με αφησει κ αυτος!!

Similar Threads

  1. ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ ΦΑΡΜΑΚΩΝ
    By cec2086 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 02-03-2012, 15:57
  2. περι φαρμακων
    By Venus in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 19-10-2011, 02:23
  3. συνδιασμος φαρμακων
    By O Frikoubikos in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 12
    Last Post: 01-10-2011, 18:55
  4. κοψημο φαρμακων
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 89
    Last Post: 22-09-2009, 11:25
  5. περί φαρμάκων
    By coma in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 44
    Last Post: 13-06-2009, 20:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •