Εθισμος σε Artane
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    23

    Εθισμος σε Artane

    Γεια σας.Δν ξερω αμα ειναι το καλυτερο μερος να απευθυνθω αλλα θελω να παρω μια γνωμη αμα γινετε.Κανω περιστασιακη χρηση (δλδι 1-2 φορες την βδομαδα)χρηση ενος αντιχολινεργικου φαρμακου που λεγεται Artane.Το χουν πλεον αποσυρει και το βρικω σενα φαρμακειο που του εχει μεινει στοκ.Το επαιρνα κ παλιοτερα αλλατο διεκοψα.Εχω ακουσει διαφορα λογια οτι καιει κυταρρα κ προκαλει μονιμες βλαβες αμα το παιρνεις σαν χρηση ναρκωτικου.Η ενδειξη του ειναι νοσος παρκινσον κ εξωπυραμυδικα συμπτωματα απο ισχυρα ψυχοφαρμακα.Επαιρνα κ αντικαταθλιπτικα αλλα τα σταματησα γτι μου δημιουργουσαν παρενεργειες μαζι με to Artane.θελω να μ πει καποος ποια ειναι η ασφαλη δοση(αν υπαρχει) και με τι συχνοτητα μπορω να το παιρνω ωστε να μν μ προκαλεσει μονιμη βλαβη στον οργανισμο.Εχω ρωτησει κ γιατρους αλλα ο καθενας τα δικα τ μ ελεγε χωρια οτι δν εχω ασφαλιση κ δν μπορω να επισκεπτομαι καποιον λογω οικονομικου.Να πω επισης πως το συγεκριμενο φαρμακο ειναι πολυ φτηνο κ δοση π παιρνω ειναι 1-2mg.Ευχαριστω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    122
    απο περιεργεια και μονο φιλε,,σε τι σε βοηθαει αυτο το φαρμακο?επηρεαζει τη διαθεση?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    23
    ναι ειναι ψυχοτροπο.σε μικρες δοσεις π παιρνω εγω το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση .οπως τα λεγαν και στην πιατσα η κοκα του φτωχου.σε μεγαλες δοσεις προκαλει συγχυση,αποπροσανατολισμο και ντελιριο χανεις τον μπουσουλα δλδι.χαχχα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    122
    καταλαβα,,δηλαδη λειτουργεις φυσιολογικα σε μικρες δοσεις,,, οι γιατροι δεν σου ειπαν ποσο να παιρνεις?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    23
    και λιγο πιο πανω απτο φυσιλογικο.οι πιο πολλοι γιατροι μ ειπαν να μν παιρνω καθολου γτι προκαλει εθισμο.αλλα μαρεσει κ ειδικα οταν πινω αλκοολ μου καθετε πολυ καλα.παρλα ενεργεια και εφορια.βλεπεις και τους αλλους να καπνιζουν χορτο και ζηλευεις ρε γαμωτο.με ποιανει ενας παροξισμοσ να παρω αρταν.το χορτο με χαλει αφανταστα.μεχρι κ τασεις αυτοκτονιας μ εχει φερει.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    αρνταν επινα πριν 11 χρονια και μου εφερναν απιστευτους κομπους στον λαιμο.θα σου προτινα να μην το επερνες καθολου γιατι οντως προκαλει εθισμο και ειναι ενα ισχυρο ψυχοτροπο.καλυτερα μονο ξυδια.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Εγώ παίρνω ακίνετον που ναι παρόμοιο γτ το χρειάζομαι όντως σ φέρνει ευφορία έχεις δίκιο αλλά σ μπερδεύει κ τη σκέψη κ λες όλο μαλακίες κ γίνεσαι σπάστίκοσ γτ τους άλλους που δεν έχουν πάρει εσυ νιώθεις καλά αλλά για ρώτα κ τους άλλους
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    23
    me akineton xekinisa wspou anakalypsa to artane p prokalei megalyterh euforia.ta ekopsa g 3 xronia alla twra xekinisa pali.auto p s berdeuei th skepsh einai spastiko merikoi lene oti s prokalei kousouria alla apthn allh niwtheis wraia me tra rhmadia.dn m exoun pei oi alloi tpta.

    epina k paliotwera k me xalage se taseis autoktonias.eseis ti lete ?na to kopsw maxairi dyskolo.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Ρε φίλε αμα εσένα σ αρέσει να φτιάχνεσαι κάτι θα βρεις να πάρεις από εκεί κ πέρα πρόσεχε μην τα καψεισ όλα κ μετά θα χεις πρόβλημα να ξέρεις από εκεί κ πέρα πρόσεχε τι κανείς γτ μετά κ καμένοσ θα είσαι κ θα τα κόψεις μαχαίρι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Τα συγκεκριμενα ειναι αντιχολινεργικα φαρμακα απ ο,τι ξερω κ ελεος ρε παιδια τα παιρνετε για να φτιαχτειτε κ να μαστουρωσετε? Αν ειναι δυνατον, κ με λιγο παραπανω κρασι το ιδιο πραγμα επιτυγχανεις, ξεκολληστε απο τα ναρκωτικα γτ δν φτανουν κ για ολους
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    23
    Ολες οι ουσιες σε χαζευουν και σε καινε.Το θεμα ειναι πια βλαπτει λιγοτερο και προκαλει μικροτερο εθισμο.Μου ειπαν τα κυταρρα που καις απο αυτα ξαναβγαινουν.Ισχυει αυτο η οχι?

  13. #13
    Παλαιότερα διάβασα κάπου πως μόνο τα εγκεφαλικά κύτταρα δεν αναπληρώνονται.
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    23
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση

Similar Threads

  1. ΕΘΙΣΜΟΣ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ
    By Lacrymosa in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 38
    Last Post: 17-12-2011, 21:36
  2. διαδικτυακός εθισμός
    By stefanospsych in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 2
    Last Post: 12-04-2011, 20:24
  3. Εθισμός ; ή ιδέα μου; ή υπερανάλυση;
    By Gothly in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 20-09-2010, 03:58
  4. Εθισμός ....στο ιντερνετ
    By nature in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 113
    Last Post: 19-09-2010, 01:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •