Προβληματα με τις δουλειες.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766

    Προβληματα με τις δουλειες.

    Αντιμετωπίζω προβλήματα με όλες τις δουλειες δεν είμαι ικανό άτομο. Εδώ και 2 βδομάδες βρήκα μια δουλεια σαν νοσηλεύτρια και προέκυψαν πάλι προβλήματα... Γενικώς από την εμπειρία μου γιατί δουλεψα και αλλού δεν τα πάω καλά σε αυτόν τον τομέα...δεν με κρατάνε στις δουλειες δεν ξέρω γιατί σε μια δουλεια που φίλες μου στην κυριολεξία πετάνε και τα κάνουνε όλα εύκολα εμένα μου φαίνονται βουνό και δεν μπορώ να τα καταφέρω....Μήπως υστερώ σε σχέση με τους άλλους μήπως είμαι χαζή άχρηστη και ανίκανη;;;; τι μου συμβαίνει;;;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    122
    για τον ιδιο λογο φευγεις απο ολες τις δουλειες?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766
    Quote Originally Posted by jackrabit View Post
    για τον ιδιο λογο φευγεις απο ολες τις δουλειες?
    Δεν ξέρω τι εννοείς απλά είμαι ανίκανη και δεν μπορώ να στεριώσω σε καμμιά δουλεια....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    τι σε χαλαει ακριβως? η μαλλον, για ποιο λογο σου λενε πως σε ''στελνουνε?''

    μηπως την ωρα που πρεπει να κανεις την δουλεια σου εχεις το μυαλο σου αλλου, η πολυ απλα δεν σαρεσει αυτο που κανεις και δεν προσπαθεις επειδη το βαριεσαι? μου τυχαινει επειδη δεν μαρεσει η δουλεια μου, να πιανω τον εαυτο μ να λεει ''δεν θα κανω τπτ κ να πα να μαμηθει'' αλλα φυσικα πιεζομαι και το κανω επειδη εχω το ενστικτο πως δεν μπορω να κανω αλλιως για να επιβιωσω.

    μηπως λειπει αυτο το ειδος ενστικτου απο σενα?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766
    Quote Originally Posted by HorriBell View Post
    τι σε χαλαει ακριβως? η μαλλον, για ποιο λογο σου λενε πως σε ''στελνουνε?''

    μηπως την ωρα που πρεπει να κανεις την δουλεια σου εχεις το μυαλο σου αλλου, η πολυ απλα δεν σαρεσει αυτο που κανεις και δεν προσπαθεις επειδη το βαριεσαι? μου τυχαινει επειδη δεν μαρεσει η δουλεια μου, να πιανω τον εαυτο μ να λεει ''δεν θα κανω τπτ κ να πα να μαμηθει'' αλλα φυσικα πιεζομαι και το κανω επειδη εχω το ενστικτο πως δεν μπορω να κανω αλλιως για να επιβιωσω.

    μηπως λειπει αυτο το ειδος ενστικτου απο σενα?

    Ναι έτσι είναι!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    οδός φαντασία
    Posts
    1,199
    αμαν βρε ολγα να βγαζεις τον εαυτό σου για πέταμα..αξίζεις κ εσυ κατι όπως ολοι...πρεπει να δωσεις τον καλυτερο εαυτό σου κ οχι να εισαι μεμψιμοιρο ατομο...μαλλον σε βολευει να λες ενα ειμαι ανικανη κ νατο βαζεις στα ποδια..κ ξερεις ποσο σε στηριξα σε αλλα θεματα σου.αλλα φτανει βαλε ενα στοπ κ προσπαθησε να επιβιωσεις όπως ολοι..για κανεναν δεν ειναι ολα ευκολα στη ζωη..θελει κ υπομονη θελει κ θεληση θελει κ λίγο μπενακις βγενακις...
    Quote Originally Posted by olgaki1975 View Post
    Αντιμετωπίζω προβλήματα με όλες τις δουλειες δεν είμαι ικανό άτομο. Εδώ και 2 βδομάδες βρήκα μια δουλεια σαν νοσηλεύτρια και προέκυψαν πάλι προβλήματα... Γενικώς από την εμπειρία μου γιατί δουλεψα και αλλού δεν τα πάω καλά σε αυτόν τον τομέα...δεν με κρατάνε στις δουλειες δεν ξέρω γιατί σε μια δουλεια που φίλες μου στην κυριολεξία πετάνε και τα κάνουνε όλα εύκολα εμένα μου φαίνονται βουνό και δεν μπορώ να τα καταφέρω....Μήπως υστερώ σε σχέση με τους άλλους μήπως είμαι χαζή άχρηστη και ανίκανη;;;; τι μου συμβαίνει;;;;
    Η νίκη επί των παθών μας συνιστά την πρώτη κ ουσιαστικότερη νίκη -Βίκτωρ Ουγκώ

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by ΗΛΙΑΝΝΑ View Post
    αμαν βρε ολγα να βγαζεις τον εαυτό σου για πέταμα..αξίζεις κ εσυ κατι όπως ολοι...πρεπει να δωσεις τον καλυτερο εαυτό σου κ οχι να εισαι μεμψιμοιρο ατομο...μαλλον σε βολευει να λες ενα ειμαι ανικανη κ νατο βαζεις στα ποδια..κ ξερεις ποσο σε στηριξα σε αλλα θεματα σου.αλλα φτανει βαλε ενα στοπ κ προσπαθησε να επιβιωσεις όπως ολοι..για κανεναν δεν ειναι ολα ευκολα στη ζωη..θελει κ υπομονη θελει κ θεληση θελει κ λίγο μπενακις βγενακις...
    Συμφωνώ με την Ηλιάννα, Ολγάκι μου! Γιατί ρε καλό μου αυτοταμπελώνεσαι με τόσο ακυρωτικούς χαρακτηρισμούς; Αξίζεις καλύτερη αντιμετώπιση πρώτα όμως από σένα!
    Αν μειώνεις έτσι τον εαυτό σου, πώς είναι δυνατόν να επιβληθείς σε μια τόσο ανταγωνιστική κοινωνία, όπως είναι σήμερα ο κόσμος που μας περιβάλλει; Όρθωσε το
    ανάστημα και πες ότι " κι εγώ αξίζω το καλύτερο! " Αποδέξου αυτό που είσαι, χωρίς να συγκρίνεσαι με τους άλλους, χωρίς να βρίσκεις σε σένα τόσες πολλές αδυναμίες
    που δεν σ' αφήνουν τελικά να σταθείς να πόδια σου και να προχωρήσεις. Αυτά που άδικα νιώθεις για σένα, να ξέρεις ότι τα εκμπέμπεις κι έτσι έχεις και την ανάλογη αντιμετώπιση..
    Σταμάτα να σκέφτεσαι τόσο απαξιωτικά, γιατί δεν είναι και καθόλου ευχάριστο και για τους άλλους να έχουν κοντά τους ένα άτομο με τόσο χαμηλή αυτοεκτίμηση. :)
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766
    Εγώ πάντως μιλάω για γεγονότα εμένα με κάνανε παρατήρηση ότι θα με διώξουνε από την πρώτη μέρα και την φίλη μου την κρατήσανε 2 χρονια . Αυτό δεν σημαίνει ότι εγώ υστερώ και ότι η άλλη είναι ξύπνια; Άλλωστε ότι υστερώ μου είπε και μια συνάδελφος που είμασταν μαζί στην βάρδια.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    168
    Quote Originally Posted by olgaki1975 View Post
    Εγώ πάντως μιλάω για γεγονότα εμένα με κάνανε παρατήρηση ότι θα με διώξουνε από την πρώτη μέρα και την φίλη μου την κρατήσανε 2 χρονια . Αυτό δεν σημαίνει ότι εγώ υστερώ και ότι η άλλη είναι ξύπνια; Άλλωστε ότι υστερώ μου είπε και μια συνάδελφος που είμασταν μαζί στην βάρδια.
    Το έχω νιώσει κ εγώ αυτό..αλλά τι εννοείς ότι σου είπαν να φύγεις από την 1η μέρα? Τι συνέβη?αν θες πάντα

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766
    Quote Originally Posted by tasakiou View Post
    Το έχω νιώσει κ εγώ αυτό..αλλά τι εννοείς ότι σου είπαν να φύγεις από την 1η μέρα? Τι συνέβη?αν θες πάντα
    τάϊσα μια ασθενη (με σωληνάκι από το στομάχι) γαστροστομία από εκεί ξαπλωμένη και αυτό είναι λάθος πρέπει να είναι πάντα καθιστή γιατί θα της δημιουργηθεί πρόβλημα μπορεί να τον στείλω τον άρρωστο δλδ έτσι και αυτή η συνάδελφος το είπα σε όλους και έφτασε και στα αφτιά της προϊσταμένης - δεν θα μπορούσε να μου πει να μην το ξανακάνω; πχ - αυτή ενημέρωσε όλους....

    ύστερα έν ώρα εργασίας έπαιξα λίγο με τον υ/η ενος ασθενούς και δεν πρεπει να ασχολούμαστε με τα πράγματα των ασθενων όταν δεν είναι εκει..... όλα τα είπα αυτό το κορίτσι κα μου είπανε...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by olgaki1975 View Post
    Εγώ πάντως μιλάω για γεγονότα εμένα με κάνανε παρατήρηση ότι θα με διώξουνε από την πρώτη μέρα και την φίλη μου την κρατήσανε 2 χρονια . Αυτό δεν σημαίνει ότι εγώ υστερώ και ότι η άλλη είναι ξύπνια; Άλλωστε ότι υστερώ μου είπε και μια συνάδελφος που είμασταν μαζί στην βάρδια.
    Για μένα σημαίνει ότι εσύ είσαι απλά άπειρη κι η φίλη σου, μέσα απ' τα λάθη της αναμενόμενο ήταν, ότι έμαθε κάποια στιγμή.. Και το ότι η συνάδελφος, σου είπε πως υστερείς και πάλι δεν σημαίνει
    ότι δεν τόχεις και δεν κάνεις.. αλλά ότι σιγά-σιγά κι εσύ θα μάθεις. Και βέβαια θα μπορούσε η συγκεκριμένη να σου πει να μην το ξανακάνεις, αντί να σε δώσει στους άλλους.. Τελικά σταμάτησες;
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    168
    Quote Originally Posted by olgaki1975 View Post
    τάϊσα μια ασθενη (με σωληνάκι από το στομάχι) γαστροστομία από εκεί ξαπλωμένη και αυτό είναι λάθος πρέπει να είναι πάντα καθιστή γιατί θα της δημιουργηθεί πρόβλημα μπορεί να τον στείλω τον άρρωστο δλδ έτσι και αυτή η συνάδελφος το είπα σε όλους και έφτασε και στα αφτιά της προϊσταμένης - δεν θα μπορούσε να μου πει να μην το ξανακάνω; πχ - αυτή ενημέρωσε όλους....

    ύστερα έν ώρα εργασίας έπαιξα λίγο με τον υ/η ενος ασθενούς και δεν πρεπει να ασχολούμαστε με τα πράγματα των ασθενων όταν δεν είναι εκει..... όλα τα είπα αυτό το κορίτσι κα μου είπανε...
    Sorry βρε Olgaki αλλά μου φαίνεται ότι κτ προκαλείς κι εσύ..το ίδιο έχω κάνει κι εγώ! Θέλω να πω πως εντάξει με τη γαστροστομία γιατί μπορεί από το άγχος της 1ης μέρας να μην έχεις καθαρό μυαλό..αλλά να παίξεις με υ/η? Πάντως αυτήν την κοπελιά πρέπει να την προσέχεις..εμένα πρώτη μέρα στη δουλειά μου είχαν βάλει μια υστέρω που ήθελε να τα κάνω όλα όπως αυτή!Ρίξαμε έναν καβγά μετά από 2-3 φορές που με έπρηξε και από τότε μου βγήκε το όνομα..βλέπεις ήταν κολλητή με τους ανώτερους κ εγώ νέα! Απλά εγώ σκέφτομαι πως είμαστε από τα άτομα που μασάνε πιο εύκολα και είμαστε λείες για κουτσομπολιά..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,667
    το να παιζεισ με υ/η ασθενουσ δειχνει οτι δε νιωθεισ ουτε που βρισκεσαι ουτε τι κανεισ κι οταν δεν νιωθεισ λογικο ειναι να σ τη λενε επισησ μετα τα 2 σκηνικα πρεπει να καταλαβεσ οτι ολοι μιλανε μεταξυ τουσ ειτε κουτσομπολιστικα ειτε για καρφωμα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    αμα δεν πιστεψεις και λιγο στον εαυτο σου, θα κανεις ολο λαθη! επειδη εχεις στο μυαλο σου πως εχεις κανει ηδη πολλα και εκει ειναι που κανεις και στην συνεχεια! πχ ειναι φυσιολογικο, εμενα αν το αφεντικο μ μου φωναξει για ενα λαθος που εκανα και μπορει ταυτοχρονα να εχει και νευρα και να μου την λεει για ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ κανω ΟΛΗ μερα και για τις επομενες 3 μερες, μετα κανω λαθη μονο και μονο απο τον φοβο και το αγχος! δλδ σκεφτομαι εκεινη την ωρα τα λαθη που εκανα και κανω κ εκεινη τη στιγμη!

    1α πρεπει να πιστεψεις στον εαυτο σου πριν προχωρισεις να κανεις οτιδηποτε!ειναι κουραστικο το ξερω και μαλιστα ψυχοφθορο επειδη σε διωχνουν για ψιλου πηδημα λεγοντας πως περιμενει ουρα απο πισω να παρει την δουλεια!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766
    Λοιπόν παιδια ακούστε τι έγινε πάλι στην δουλεια και αυτή την φορά θα με απολύσουνε στα σίγουρα. Είπα σε έναν ασθενή θα με αφήσεις να μπω λίγο στο φβ σου και το άκουσε το καρφί και με έκανε βούκινο σε όλη την κλινική με αποτέλεσμα να φάω εγώ πάλι αναφορά να εξοργιστεί η προϊσταμένη να το μάθει και η διευθύνουσα. Η προϊσταμένη μου είπε χαρακτηριστικά ότι είμαι το άτομο που έχει δώσει τα περισσότερα δικαιώματα στην κλινική και εχει ακουστεί το όνομά μου για κακό περισσότερεο από τον καθένα . Την απόλυση νομίζω την έχω στο τσεπάκι μου από εδώ και στο εξής μόνο τις 47 μέρες θα δουλέψω και θα με απολύσουνε....κρίμα είπα και εγώ ότι άλλαξε η ζωή μου

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Προβλήματα
    By grigor in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 7
    Last Post: 16-01-2011, 01:48
  2. προβληματα
    By asteraki24 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 18-10-2010, 19:59
  3. εχω γινει το παιδι για ολες τις δουλειες
    By amelie74 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 26-11-2009, 20:12
  4. τα προβλήματά μου...
    By ferro in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 413
    Last Post: 10-10-2009, 19:32
  5. Είναι οι δουλειές του σπιτιού γυναικείες ??
    By Kleiw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 149
    Last Post: 17-11-2007, 19:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •