Caprilon
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10

Thread: Caprilon

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595

    Caprilon

    Ο ψυχιατρος μου μου αλλαξε το zyprexa με το γενοσημο caprilon.Το εχει παρει κανεις?Αν ναι ειδε καμια διαφορα?Εγω εχω μια εβδομαδα που το παιρνω και νιωθω καλυτερα.Δυο πραγμτα συμβαινουν ή δεν με πιανει οπως το zyprexa και ειναι σαν να μην παιρνω τιποτα οποτε ειμαι καλα ή ειναι καλυτερο απο το zyprexa.Δεν ξερω,ας μου απαντησει καποιος

  2. #2
    ελα ρε φιλε αφου ειναι μαρκας το γενοσημο(συμφωνα με οτι μου ειπε ο γιατρος μου) ειναι καλο.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    νοιώθεις καλύτερα ? ,,μην το ψάχνεις , μην ρωτας καθόλου, θα ...''αλοιώσεις το αποτέλεσμα '' :)


    υγ. Το πλήρωσες εξτρα ?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    Οχι path δεν πληρωσα τιποτα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    Ρε παιδια ενα περιεργο πραγμα,με το caorilon νιωθω πολυ πιο καλα απο οτι με το zyprexa.Να ειναι η ιδεα μου?Απλα νιωθω οτι το caprilon ειναι πιο ελαφρυ χαπι απο οτι το zyprexa.Μακαρι να συνεχισω ετσι.Καποιος αλλος που να το εχει δοκιμασει?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    μπραβο Μιχαλη ,αφου το λες ετσι ειναι!εψαξες να δεις την ισοδυναμια των 20 μγ ζυπρεξα με το γενοσημο?παλι 20 παιρνεις?ποια χωρα παραγει αυτο το γενοσημο που αντικαθιστα τη ολανζαπινη Μηπως εντελει τα γενοσημα ειναι λιγοτερο δυναμοποιημενα απο τα προτωτυπα?Για πες Μιχαλη που εντοπιζεις την καλυτερευση ,εχεις καλυτερη συγκεντρωση?κοιμασαι λιγοτερο/ΔΕΝ ΕΧΕΙς ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΟΡΕΞΗ/
    Η αγνοια δεν μπορει να πεισει τη γνωση,οσο κι αν επαναλαμβανει την αμαθεια της.

  7. #7
    h olanzapinh vw drastikh oysia einai h idia kai sto caprilon kai sto zyprexa.ο μιχαλης προφανως βλεπει διαφορα μαλλον καλυτερης ποιοτητας απο το γενοσημο.ειναι σπανιο αλλα αμα σκεφτεις τι διαφημιση ριχνουν στο ζυπρεχα και το βαζουν στο κοστος δεν ειναι απιθανο το απριλοτετοιο να ειναι καλυτερο ως αποδοτικο στα λεφτα του απο αποψη ποιοτητας στο φουλ αφου δεν διαφημιζεται

  8. #8
    υπαρχει και κατι αλλο μιχαλη μπορει αυτο να μην ειναι τοσο αποτελεσματικο με την ντοπαμινη(αλλα αρκετα) ωστε σε κανει να χαιρεσαι παραπανω

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    ειναι σημαντικο σε ποια χωρα παρασκευαζεται ,αν πχ γινεται στην ινδια ισως τα 2ομγ του caprilon να ειναι ισοδυναμο με τα 15μγ του ζυπρεξα κ γιαυτο νοιωθεις καλυτερα.
    Ομως νομιζω οτι αφου δεν πληρωσες τιποτα κ αφου εχουν βαλει ενα στανταρ τιμης στα γενοσημα ,το καπριλον ειναι το πιο φθηνο κ αρα παρασκευαζεται σε τριτες χωρες κ ισως ειναι πιο αδυναμα
    Η αγνοια δεν μπορει να πεισει τη γνωση,οσο κι αν επαναλαμβανει την αμαθεια της.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    To caprilon παρασκευαζετε ή στην Ελλαδα ή στην Γαλία απο την εταιρεια Lvipharm.Παιρνω 20mg καθε βραδυ.Katerinaki εχω και καλυτερη συγκεντρωση και ειμαι πιο ευδιαθετος αλλα και μου εχει μειωθει καπως η ορεξη για φαγητο.
    Δημητρη το σκεφτηκα κι εγω αυτο που λες περι ντοπαμινης, δηλαδη μηπως μειωνει λιγο την ντοπαμινη και ως γνωστον η ντοπαμινη ειναι η ορμονη της ευτυχιας κι ετσι γι αυτο να νιωθω πιο ευδιαθετος.Μπορει παλι ολα αυτα να ειναι η ιδεα μου,ξερω κι εγω...

Similar Threads

  1. αντιψυχωσικα (caprilon olanzapine) εχει παρει κανεις??
    By marinaxx in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 6
    Last Post: 17-01-2011, 23:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •