Ανασφάλεια στην σχέση - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 38
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Πως γνωριστηκατε? Μη μου πεις σε σαιτ...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Πως γνωριστηκατε? Μη μου πεις σε σαιτ...

    Mαγισσα εισαι????

    http://img267.imageshack.us/img267/9...6597423617.jpg
    [I]Love...[/I]

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Ε τώρα μάλλον ψάχνει για την επόμενη...

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    πάντως fairy, εάν ψάχνεις εδώ κάποιον να σου πει ότι "ναι, λόγω της μοναξιάς καλά κάνεις και τον ανέχεσαι αν και μαλάκας"...ε δεν παίζει να το ακούσεις αυτό που θες.
    Μιλάμε για έναν άνδρα 45άρη που κάνει σαιμπερ σεξ, που αποκαλεί τον εαυτό του λίγο ως πολύ κελεπούρι και καθότι πολύ σωστός και ηθικός κλπ κλπ, τη δική του ανωριμότητα τη ρίχνει σε αυτές..ότι δηλαδή αυτές είναι που αξίζουν να τους λένε προστυχόλογα και όχι αυτός μαλάκας που κάθεται και ασχολείται ενώ έχει σχέση.Το ότι περνάτε καλά πως προκύπτει;
    Μάλλον με το να στρουθοκαμηλίζεις εσύ έτσι;;
    Στα χώνω γιατί πραγματικά μου κάνει εντύπωση που κάθεσαι με τέτοιες συμπεριφορές...όχι ότι όλες λίγο πολύ δεν έχουμε ανεχτεί πράγματα και καταστάσεις αλλά εσύ με το πρόσχημα της μοναξιάς μεταχειρίζεσαι τον εαυτό σου λες και είναι εχθρός σου.
    Πρόσεξε μόνο μην ενταχθείς και συ στην κατηγορία των γυναικών "τα'θελε και τα πάθε".
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Προφανως, 1 χρονο την ψαχνει την επομενη, ακομη δεν την βρηκε να με στειλει εμενα απο κει που ηρθα?
    Ναι στρουθοκαμηλίζω και περναμε καλα η αληθεια ειναι ,αλλα τον βλεπω τον μ@@@@κα και νοιαζεται πολυ για μενα.
    Και επισης ειναι συνεχεια εκει..

    Εγω ποσταρα τον φοβο μου, μηπως προκειται να ενταχθω στην κατηγορία των γυναικών "τα'θελε και τα πάθε", μηπως βλεπετε εσεις κατι που εγω δεν βλεπω (εθελοτυφλω μαλλον)
    Και ολο αυτο με το cyber sex μαζι μου,απο ομολογια του ειναι διοτι ειναι υπερσεξουαλικος..γιατι με αλλες φυσικα και δεν το παραδεχεται οτι συμβαινει..

    Και ναι πειτε να ανεχθω τα συνεχη φλερτ του αλλα μαλλον θελετε να μου πειτε πως αυτα θα καταληξουν καπου αλλου και δεν θα μεινουν απλα φλερτ!!

    Σας ευχαριστω πολυ ομως ολους και προτιμω καποιος 'να μου τα χωσει' παρα να μου χαιδεψει τα αυτια..
    :)
    [I]Love...[/I]

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ενταξει εχετε σχεση ενα χρονο ηδη και αρα εχει επελθει ενα δεδομενο κατα κανονα και δεν ειναι τοσο απλο, ακομη κ μια καλη σχεση να ναι καθε στιγμη μια ουαου κατασταση. Δηλ το φλερτ που κανει μερικες φορες μεσω διαδικτυου ή με αλλο τροπο, μπορεις να το δεις σαν μια εκτονωση, αρκει να μενει εκει.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Ενταξει εχετε σχεση ενα χρονο ηδη και αρα εχει επελθει ενα δεδομενο κατα κανονα και δεν ειναι τοσο απλο, ακομη κ μια καλη σχεση να ναι καθε στιγμη μια ουαου κατασταση. Δηλ το φλερτ που κανει μερικες φορες μεσω διαδικτυου ή με αλλο τροπο, μπορεις να το δεις σαν μια εκτονωση, αρκει να μενει εκει.

    Ακριβως!!!
    Αυτο λεω. Το φλερτ αυτο αποτελει μια εκτονωση αλλα δεν ειμαι σιγουρη αν θα μενει εκει, οπως ειπες.
    [I]Love...[/I]

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    168
    Quote Originally Posted by willowfairy View Post
    Ναι, απλως εγω προσπαθω να καταλαβω αν οντως μπορει να εξελικτει η σχεση μαζι του πιο σοβαρη ή αν χανω τον καιρο μου...
    Οταν του ειπα οτι δεν τον βλεπω να ειναι σε θεση για επισημα πραγματα νευριασε και μετα στεναχωρηθηκε..
    anyway...
    Σου έχει προτείνει εκείνος επίσημη δεσμεύση??

  9. #24
    Απορώ γιατι ακόμα επιμένεις να ταλαιπωρείσαι. Για να καλύψεις όπως όπως το κενό της μοναξιας και το φοβο που εχεις μεσα σου ότι θα δυσκολευτεις να φτιαξεις αλλη σχεση?
    Ουσιαστικα ειναι κι αυτος ενας από τους πολλούς που λες οτι σου τυχαν. Μονο προβλήματα μας περιγραφεις μ αυτον και δε φαινεται να βελτιωνεται η κατασταση εκτος κι αν αποφασισες να τον αποδεχτεις όπως ειναι, που όμως δε θελει καν να σκεφτεται σοβαρο σκοπο μαζι σου.
    Το ποιοι μας την πέφτουν ή ποιους ελκύουμε εξαρταται σε σημαντικο βαθμο απο εμας τους ίδιους. Αρα ψαχνουμε σε εμας να δουμε τι παει στραβο, να το φτιαξουμε ώστε να χουμε να κανουμε με καλύτερες επιλογες. Ή ειμαστε πιο προσεκτικοι και λιγότερο επιπόλαιοι στις επιλογες μας.
    γιάννης

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Καλημέρα willowfairy… Λοιπόν, υπάρχουν τα καλά νέα και τα κακά νέα! Τα καλά νέα είναι ότι προφανώς του αρέσεις και για κάποιους λόγους του αρέσει και η σχέση μαζί σου. Τα κακά νέα είναι ότι η συνήθεια που έχει αφενός δεν κόβεται (εξάλλου είναι πλήρως εγκατεστημένη και τεκμηριωμένη μέσα του, δεν φαίνεται ο ίδιος να νιώθει άσχημα ή να υποφέρει από αυτό), αφετέρου τη δικαιολογεί όχι μόνο αποποιούμενος την ευθύνη, αλλά απαξιώνοντας κιόλας συνολικά αυτές με τις οποίες επικοινωνεί (τέτοιες είναι, αυτά τους χρειάζονται…). Επιπλέον, αν εσύ υποτιμάς τον εαυτό σου αποδεχόμενη την ελεγκτική του συμπεριφορά, προφανώς και θα συνεχίσει να την έχει και αυτή, αφού με βάση το σκεπτικό του σου δίνει ό,τι χρειάζεσαι. Το χρειάζεσαι όμως? Και κυρίως, το θέλεις?

    Επίσης, αν και συμφωνώ ότι τέτοιου τύπου συμπεριφορές είναι μέρος της ανθρώπινης φύσης, διαφωνώ ότι ‘έτσι είναι οι άντρες’ γενικώς. Βεβαίως κι υπάρχουν άντρες που δεν ασχολούνται νυχθημερόν με σάιτς γνωριμιών. Δεν νομίζω ότι τέτοια ενασχόληση κάνει κάποιον καλύτερο ή χειρότερο σαν άνθρωπο, αλλά οπωσδήποτε τον κάνει κατάλληλο ή ακατάλληλο για δικό σου σύντροφο.

    Οπότε το ερώτημα είναι: εσύ το δέχεσαι όλο αυτό? Αν το δέχεσαι πιστεύοντας ότι δεν έχει καταλήξει κάπου και είναι απλώς φλερτ ή διαδικτυακή εκτόνωση της υπερσεξουαλικότητας, πιστεύω πως χαϊδεύεις μόνη σου τα αυτιά σου. :)

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by tasakiou View Post
    Σου έχει προτείνει εκείνος επίσημη δεσμεύση??
    Οχι αλλα ανεφερε οτι δεν μπηκε στο σπιτι μου ως 'γκομενος' και δεν με γνωρισε στους γονεις του ετσι για πλακα, αλλα ειναι πολυ νωρις ακομη..
    [I]Love...[/I]

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    ioanni και mariana καταλαβαινω πληρως τι με συμβουλευετε και συμφωνω κ εγω μαζι σας, χαζη πολυ δεν ειμαι και εχω καποια εμπειρια των τυπων των ανθρωπων..
    Τουλαχιστον τότε ας με αφησει ησυχη ας δεχτει το να χωρισουμε ωστε να ασχολειται ανενοχλητος με οποιες και οσα site θελει
    Δεν μ αφηνει ομως!!!
    Και η μα@@@κια μου ειναι οτι 'εκτιμω' ως ευαλωτη τις προσπαθειες του για επανασυνδεση
    Σιγουρα, ναι, και τον σκυλο χορτατο ισως κ την πιτα ολοκληρη..

    Ειμαι σε καλο δρομο φανταζομαι σταματησα να χαιδευω τα αυτια μου οτι δεν θα καταληξουν αλλου τα φλερτ του ...
    Μα ειμαι τοσο πολυ ηλιθια : αφου το ειδα το μηνυμα του σε μια κοπελα 'το φιλακι που σου εδωσα χθες ανυπομονω να στο ξαναδωσω'
    (Μη βαρατε) !!!
    [I]Love...[/I]

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Κοφτου το ιντερνετ.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Quote Originally Posted by willowfairy View Post
    'το φιλακι που σου εδωσα χθες ανυπομονω να στο ξαναδωσω'
    (Μη βαρατε) !!!
    no comment :-(
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    168
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Απορώ γιατι ακόμα επιμένεις να ταλαιπωρείσαι. Για να καλύψεις όπως όπως το κενό της μοναξιας και το φοβο που εχεις μεσα σου ότι θα δυσκολευτεις να φτιαξεις αλλη σχεση?
    Ουσιαστικα ειναι κι αυτος ενας από τους πολλούς που λες οτι σου τυχαν. Μονο προβλήματα μας περιγραφεις μ αυτον και δε φαινεται να βελτιωνεται η κατασταση εκτος κι αν αποφασισες να τον αποδεχτεις όπως ειναι, που όμως δε θελει καν να σκεφτεται σοβαρο σκοπο μαζι σου.
    Το ποιοι μας την πέφτουν ή ποιους ελκύουμε εξαρταται σε σημαντικο βαθμο απο εμας τους ίδιους. Αρα ψαχνουμε σε εμας να δουμε τι παει στραβο, να το φτιαξουμε ώστε να χουμε να κανουμε με καλύτερες επιλογες. Ή ειμαστε πιο προσεκτικοι και λιγότερο επιπόλαιοι στις επιλογες μας.
    Συμφωνώ απολύτως απόλυτα!!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Ανασφάλεια στη σχέση
    By tingerbell in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 47
    Last Post: 02-02-2013, 14:35
  2. ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΗ ΣΧΕΣΗ - ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΙ?
    By liodaraki_23 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 24-12-2011, 02:08
  3. ανασφάλεια στη σχεση.
    By elpida24 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 16-11-2011, 21:16
  4. ανασφαλεια στη σχεση..κι εσεις;
    By νιφάδα in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 24-10-2011, 18:46
  5. Προκατάληψη στην σχέση..
    By Christina82 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 10-06-2011, 23:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •