Ανασφάλεια στην σχέση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315

    Unhappy Ανασφάλεια στην σχέση

    Αγαπητη παρεα..
    Εχω μια σχεση εδω και 1 χρονο με καποιον ο οποιος με αγαπαει και μου το εχει αποδειξει,το ιδιο και εγω.
    Περναμε παρα πολυ ομορφα μαζι οτι και να κανουμε.
    Και φυσικα δεν δεχεται με τιποτα να χωρισουμε στους καυγαδες και τις προστριβες μας ενω εγω του το εχω ζητησει πανω στα νευρα μου.

    Ομως..Ξερω και εδω δει, οτι φλερταρει συχνα με αλλες σε διαφορα site γνωριμιων ή και site για sex.
    Kαι ναι ok, ετσι ειναι οι ανδρες, και ειναι απο την φυση τους κτλ..κτλ..
    Αλλα..τα πολλα τα φλερτ πιστευεται οτι καποια στιγμη θα οδηγησουν σε σχεση?
    Εγω αυτο σκεφτομαι και η ψυχολογικη μου κατασταση εχει πεσει στα...τάρταρα διοτι ειμαι ενα ατομο πολυ ταλαιπωρημενο στο θεμα των σχεσεων και τωρα νιωθω πως και παλι θα πληγωθω..

    Σας ευχαριστω πολυ..:(
    [I]Love...[/I]

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Για ποια θεματα μαλωνετε καποιες φορες? Για πες παραδειγμα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Π.χ διοτι θελει να του στελνω απειρα sms με θεμα το sex (καταλαβαινεις τι εννοω) ολη μερα, διοτι καποιοι μου εκαναν like σε post μου στο fb,διοτι αφου ειδα μηνυματα του που φλερταρε και αφου βρηκα πως ειναι μελος σε sex site εχω γινει καχυποπτη και μουρμουρα και με το παραμικρο γκρινιαζω,διοτι δεν τον ενημερωσα οτι θα παω για καφε με την φιλη μου,διοτι δεν του ειπα αν ημουν σεμνα ντυμενη, διοτι μου αρεσει η Yoga αρα ειμαι...βουδιστρια (χαχα), διοτι οταν ανεφερα θεμα για πιθανη επισημοποιηση της σχεσης ειπε οτι δεν ειναι σιγουρος ακομη για την αγαπη μου και ειναι πολυ νωρις...τετοια πραγματα
    [I]Love...[/I]

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Οταν λες οτι εχεις ταλαιπωρηθει στο παρελθον απο στον τομεα σχεσεις τι εννοεις?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Καλημερα kerasi μου σ' ευχαριστω που μου απαντας..

    Εννοω οτι παντα παρουσιαζοταν 'στον δρομο μου' ατομα ακαταλληλα για μενα.
    Ακαταλληλα απο θεμα χαρακτηρα,οικογενειακης καταστασης, στοχων, επιθυμιων κτλ..με αποτελεσμα η σχεση να χαλαει γρηγορα και λογω της ευαισθησιας του χαρακτηρα μου, μου επαιρνε πολυ καιρο για να ξεπερασω τους χωρισμους μου ετσι το 'εφερα βαρεως'
    Και τωρα θα με ρωτησεις ισως 'αφου ηταν ακαταλληλοι' γιατι προχωρουσες σε σχεση?
    Γιατι η μοναξια καμμια φορα ειναι αφορητη, τη στιγμη που κανεις αλλος δεν 'ταιριαζε' με εμενα..
    [I]Love...[/I]

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    168
    'Ωστε αυτοί είναι οι λόγοι που μαλώνετε ε?
    Είναι αρκετά υπερβολικός νομίζω...αλήθεια πόσο ετών είναι? Μένετε μαζί και έχεις δει τις ιντερνετικές του δραστηριότητες?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by tasakiou View Post
    'Ωστε αυτοί είναι οι λόγοι που μαλώνετε ε?
    Είναι αρκετά υπερβολικός νομίζω...αλήθεια πόσο ετών είναι? Μένετε μαζί και έχεις δει τις ιντερνετικές του δραστηριότητες?

    Ναι κατα κυριο λογο αυτοι ειναι οι λογοι, αλλα περισσοτερο το οτι δεν του εχω και ιδιαιτερη εμπιστοσυνη μετα απο αυτα τα ιντερνετικα μηνυματα του που ειδα.
    με αποτελεσμα να γκρινιαζω συχνα.
    Τωρα, οπως και ο δικος σου σε απαντηση της γκρινιας μου εχει την εξης 'καραμελα' : Οτι δημιουργω θεμα εκει που δεν υπαρχει, τον παρεξηγω,ειμαι φαντασιοπληκτη,και οτι αυτος ειναι καθαρος και τιμιος απεναντι μου αλλα τα σεναρια που φτιαχνω με το μυαλο μου δεν με αφηνουν να το δω,οτι ειναι Ανδρας τετοιος που δεν εχω ξαναγνωρισει κανεναν σαν αυτον!!
    Οχι δεν μενουμε μαζι αλλα ερχεται σπιτι μου και περναμε ωρες μαζι ή και κοιμαται.
    Απλως ειχε μπει στα προφιλ του απο το pc μου και αποθηκεύτικε ο κωδικος του (εχοντας εγω ενα προγραμμα).
    Ειναι 45 ετων
    Επισης αυτο με το κινητο, συχνα οταν ειμαστε μαζι ειτε το εχει στο αθορυβο ειτε κλειστο.(φυσικα ειχα δει και το κινητο) αλλα μονο μια τυπικη 'καλημερα' σε ενα γυναικειο ονομα
    Last edited by willowfairy; 11-11-2012 at 11:52.
    [I]Love...[/I]

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    45 χρονών, μπαίνει και φλερτάρει σε sites γνωριμιών και σε sex sites ενώ έχει σχέση και μάλιστα μόλις ενός χρόνου και έχει και τόσες παράλογες απαιτήσεις από σένα! Ε, είναι πράγματι άντρας τέτοιος που δεν γνωρίζεις εύκολα!
    Πάντως, δεν τον λες και κελεπούρι.
    Νομίζω ότι κι εσύ πας γυρεύοντας. Πολλές μαλακίες ανέχεσαι.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Ναι marian_m μου, ανεχεσαι πολλες μαλακιες οταν εχεις πολυ καιρο να κανεις μια σχεση, εισαι πολυ μονη, νεοφερτη σε καποια πολη, και νιωθεις ερωτευμενη, δυστυχως!
    [I]Love...[/I]

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    9
    Σίγουρα υπάρχουν πράγματα που μας ελκύουν σε έναν άντρα και ότι είναι μεγάλο το τίμημα της μοναξιάς. Επίσης τα προστυχόλογα σε μία σχέση που και που χρειάζονται. Όχι πάντα βέβαια γιατί θα καταντήσει βαρετό. Πάντως καλύτερα μόνη παρά σε μία σχέση που σε γεμίζει με άγχος και ανασφάλεια. Βρες τα με τον ευατό σου, φτιάξε την αυτοπεποίθησή σου, σκέψου τι είναι αυτό που θέλεις σε μία σχέση, σκέψου γιατί κάνεις κακές επιλογές. Όλοι μας έχουμε χωρίσει και το έχουμε ξεπεράσει με διάφορους τρόπους. Μπορείς αν θες να διαβάσεις τα βιβλία : Μπορεί το τέλος μιας σχέσης να φέρει μια νέα αρχή; Της ψυχολόγου Κικής Φιλιππίδου και το βιβλίο της Κάθυ Κέλλυ, αύριο θα είναι όλα καλύτερα.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    168
    Quote Originally Posted by willowfairy View Post
    Ναι κατα κυριο λογο αυτοι ειναι οι λογοι, αλλα περισσοτερο το οτι δεν του εχω και ιδιαιτερη εμπιστοσυνη μετα απο αυτα τα ιντερνετικα μηνυματα του που ειδα.
    με αποτελεσμα να γκρινιαζω συχνα.
    Τωρα, οπως και ο δικος σου σε απαντηση της γκρινιας μου εχει την εξης 'καραμελα' : Οτι δημιουργω θεμα εκει που δεν υπαρχει, τον παρεξηγω,ειμαι φαντασιοπληκτη,και οτι αυτος ειναι καθαρος και τιμιος απεναντι μου αλλα τα σεναρια που φτιαχνω με το μυαλο μου δεν με αφηνουν να το δω,οτι ειναι Ανδρας τετοιος που δεν εχω ξαναγνωρισει κανεναν σαν αυτον!!
    Οχι δεν μενουμε μαζι αλλα ερχεται σπιτι μου και περναμε ωρες μαζι ή και κοιμαται.
    Απλως ειχε μπει στα προφιλ του απο το pc μου και αποθηκεύτικε ο κωδικος του (εχοντας εγω ενα προγραμμα).
    Ειναι 45 ετων
    Επισης αυτο με το κινητο, συχνα οταν ειμαστε μαζι ειτε το εχει στο αθορυβο ειτε κλειστο.(φυσικα ειχα δει και το κινητο) αλλα μονο μια τυπικη 'καλημερα' σε ενα γυναικειο ονομα
    Προφανώς δν του έχεις πει ότι έχεις δει κάποια πράγματα με τα μάτακια σου για μην το χάσεις έτσι? Αν υπάρχουν τόσο καραμπαμ πράγματα την κάνεις..εκτός αν κ για σένα ο τύπος είναι απλά μια σχέση προσωρινή που σε βοηθάει να είσαι οκ κ δν το σκέφτεσαι για σοβαρά! Είχα μια φίλη που πριν κάποια χρόνια ήταν με έναν 40αρη (αυτή 30 τότε) που μέχρι κ στριγκ είχε βρει σπίτι του! Είχαν χωρίσει μια δύο φορές αλλά τώρα είναι παντρεμένοι γιατί η κοπέλα έμεινε έγκυος..έχω χάσει τα ίχνη της αλλά νομίζω πως τέτοιοι τύποι δν αλλάζουν ποτέ..οι δούλοι(για να μην πω και το συνθετικό μπροστά) των γυναικών και της επιβεβαίωσης!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by tasakiou View Post
    Προφανώς δν του έχεις πει ότι έχεις δει κάποια πράγματα με τα μάτακια σου για μην το χάσεις έτσι? Αν υπάρχουν τόσο καραμπαμ πράγματα την κάνεις..εκτός αν κ για σένα ο τύπος είναι απλά μια σχέση προσωρινή που σε βοηθάει να είσαι οκ κ δν το σκέφτεσαι για σοβαρά! Είχα μια φίλη που πριν κάποια χρόνια ήταν με έναν 40αρη (αυτή 30 τότε) που μέχρι κ στριγκ είχε βρει σπίτι του! Είχαν χωρίσει μια δύο φορές αλλά τώρα είναι παντρεμένοι γιατί η κοπέλα έμεινε έγκυος..έχω χάσει τα ίχνη της αλλά νομίζω πως τέτοιοι τύποι δν αλλάζουν ποτέ..οι δούλοι(για να μην πω και το συνθετικό μπροστά) των γυναικών και της επιβεβαίωσης!

    Οχι, του ειπα οτι τα εχω δει με τα ματακια μου αλλα ειπε οτι τα εγραφε για...πλακα και οτι τετοιες που ειναι αυτες αυτα τους χρειαζονται..
    Η αληθεια ειναι οτι μετα απο αυτα εφυγα,αλλα εκανε παρα πολλες προσπαθειες για να με γυρισει πισω οπως καθε φορα ,και κατηγορηματικα αρνειται τον χωρισμο λεγοντας πως με εχει δει σαν κατι παραπανω απο μια απλη σχεση.
    Επισης εχει κανει πολλα πραγματα για μενα τα οποια εχω εκτιμησει.
    Παρ ' ολα αυτα ποτέ δεν βγαινει μονος του(απο επιλογη δικη του) κι αν δεν βρεθουμε μαζι μιλαμε στο τλφ εως πολυ αργα την νυχτα.
    Δηλαδη θελω να πω πως :αλλα βλεπω στην θεωρια (π.χ τα φλερτ του εκει μεσα) και αλλα στην πραξη (το πως μου φερεται δηλ)
    Φυσικα και δεν αλλαζουν αυτοι...ειμαι πολυ μπρεδεμενη και λυπημενη φυσικα..
    anyway..
    [I]Love...[/I]

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by afendra View Post
    Σίγουρα υπάρχουν πράγματα που μας ελκύουν σε έναν άντρα και ότι είναι μεγάλο το τίμημα της μοναξιάς. Επίσης τα προστυχόλογα σε μία σχέση που και που χρειάζονται. Όχι πάντα βέβαια γιατί θα καταντήσει βαρετό. Πάντως καλύτερα μόνη παρά σε μία σχέση που σε γεμίζει με άγχος και ανασφάλεια. Βρες τα με τον ευατό σου, φτιάξε την αυτοπεποίθησή σου, σκέψου τι είναι αυτό που θέλεις σε μία σχέση, σκέψου γιατί κάνεις κακές επιλογές. Όλοι μας έχουμε χωρίσει και το έχουμε ξεπεράσει με διάφορους τρόπους. Μπορείς αν θες να διαβάσεις τα βιβλία : Μπορεί το τέλος μιας σχέσης να φέρει μια νέα αρχή; Της ψυχολόγου Κικής Φιλιππίδου και το βιβλίο της Κάθυ Κέλλυ, αύριο θα είναι όλα καλύτερα.
    ''Πάντως καλύτερα μόνη παρά σε μία σχέση που σε γεμίζει με άγχος και ανασφάλεια'' συμφωνω μαζι σου και αυτο το ρητο με συνοδευε παντα στην ζωη μου..απλως κουραστηκα και βαρεθηκα να χωριζω και αντε ξανα απο την αρχη ,και αντε διαβαζε αρθρα και βιβλια, και αντε ξαναμεινε μονη και βλεπε dvd
    Βαρεθηκα δηλ να ξεπερνω τους χωρισμους..
    Νιωθω πως ΔΕΝ κανω εγω τις κακες επιλογες..αλλα μου παρουσιαζονται ακαταλληλοι ανθρωποι χωρις να το επιδιωκω ή να τους ελκυω εγω.
    Π.χ αυτος ο νεος ανθρωπος που απλα θα μου συστηθει θα ειναι παντρεμενος, σε σχεση, προσφατα χωρισμενος με παιδια, ανωριμος κτλ...κτλ...Εννοειται φυσικα πως δεν το προχωρω και ετσι μενω ...μονη.
    [I]Love...[/I]

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    45 χρονών, μπαίνει και φλερτάρει σε sites γνωριμιών και σε sex sites ενώ έχει σχέση και μάλιστα μόλις ενός χρόνου και έχει και τόσες παράλογες απαιτήσεις από σένα! Ε, είναι πράγματι άντρας τέτοιος που δεν γνωρίζεις εύκολα!
    Πάντως, δεν τον λες και κελεπούρι.
    Νομίζω ότι κι εσύ πας γυρεύοντας. Πολλές μαλακίες ανέχεσαι.
    Quote Originally Posted by willowfairy View Post
    Ναι marian_m μου, ανεχεσαι πολλες μαλακιες οταν εχεις πολυ καιρο να κανεις μια σχεση, εισαι πολυ μονη, νεοφερτη σε καποια πολη, και νιωθεις ερωτευμενη, δυστυχως!
    θα συμφωνησω με την Μαριαν.
    αν ο λογος ειναι αυτο που λες στην απαντηση, διεκδικησε τουλαχιστον και την δικη σου ελευθερια και κρατα τον για την παρεα.
    δεν μπορει αυτος να ψαρευει γυναικες σε σαιτ γνωριμιων κι εσενα να σου κανει σκηνικα για τα σχολια στο φμ.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Ναι, απλως εγω προσπαθω να καταλαβω αν οντως μπορει να εξελικτει η σχεση μαζι του πιο σοβαρη ή αν χανω τον καιρο μου...
    Οταν του ειπα οτι δεν τον βλεπω να ειναι σε θεση για επισημα πραγματα νευριασε και μετα στεναχωρηθηκε..
    anyway...
    [I]Love...[/I]

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Ανασφάλεια στη σχέση
    By tingerbell in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 47
    Last Post: 02-02-2013, 15:35
  2. ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΗ ΣΧΕΣΗ - ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΙ?
    By liodaraki_23 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 24-12-2011, 03:08
  3. ανασφάλεια στη σχεση.
    By elpida24 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 16-11-2011, 22:16
  4. ανασφαλεια στη σχεση..κι εσεις;
    By νιφάδα in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 24-10-2011, 19:46
  5. Προκατάληψη στην σχέση..
    By Christina82 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 11-06-2011, 00:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •