φοβαμαι οτι εχω σκληρυνση κατα πλακας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    11

    φοβαμαι οτι εχω σκληρυνση κατα πλακας

    ολα ξεκινησαν πριν 2 χρονια περιπου.ειχα δυσπνοια.ξεκιναω τουσ γιατρους!!ολοι λενε αγχος.ψαχνω στο διαδικτυο και βλεπω οτι ο θυροειδης μπορει να δημιουργησει δυσπνοια.κανω υπερηχο και ναι τελικα εχω προβλημα με τον θυροειδη.HASHIMOTO, αυτοανοσο νοσημα που δημιουργει υποθυροειδισμο.ο οργανισμος δεν αναγωριζει τον θυροειδη και τον καταστρεφει.παω σε ενδοκρινολογο και ξεκιναω το χαπι.εξαλλη με ολουσ τους γιατρουσ που δεν καταλαβαιναν οτι κατι ειχα οντωσ και δεν ηταν αγχος.να μην τα πολυλογω 5 μηνεσ πριν αφαιρεσα τον θυροειδη γιατι υπηρχε περιπτωση κακοηθειασ.τελικα δεν ηταν.3 βδομαδεσ μετα την εγχειρηση αρχιζω να εχω κοπωση,μουδιασματα στα ακρα,τσιμπηματα απο βελονες στο σωμα,μυγακια στα ματια και μια περιεργη ζαλη.ο ενδοκρινολογοσ λεει οτι ειναι απο τον υποθυροειδισμο.μπαινω στο ιντερνετ και διαβαζω οτι τα συμπτωματα ειναι ιδια με την σκληρυνση.σοκ!!!πηγαινω σε οφθαλμιατρο ,σε παθολογο,σε 2 νευρολογους και μου λενε οτι δεν εχω τιποτα.πλεον ο θυροειδησ εχει ρυθμιστει οποτε δεν δικαιολοφουνται τα συμπτωματα.κλαιω με το παραμικρο,δεν εχω ορεξη για τιποτα,δε θελω να βγαινω εξω γιατι εχω μια περιεργη αισθηση του κοσμου(δεν ξερω πωσ να το περιγραψω).οι νευρολογοι λενε οτι δεν εχω τιποτα και οτι ειναι ψυχολογικο.δε μου ειπαν καν για μαγνητικη.ξερω οτι και μαγνητικη να κανω δε θα ηρεμησω γιατι εχω διαωασει οτι πολλοι ειχαν σκληρυνση με καθαρη μαγνητικη.εχω παθει σχεδον ολα τα συμπτωματα .ειμαι ανεργη,με καποια οικογενειακι προβληματα(προσφατο διαζυγιο γονιων με ασχημο τροπο)και τρομερη ανασφαλεια.μπορει ολα αυτα να ειναι οντωσ ψυχολογικα??οι γιατροι λενε οτι τα ειχα τα συμπτωματα λογω υποθυροειδισμου και πλεον εχουν σωματοποιηθει απο τισ φοβιεσ μου.μπορει να νιωθεισ καψιμο στα ακρα απο αγχοσ??

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    11
    σ ευχαριστω πολυ.εχω παει ηδη με 2 παθολογουσ,οφθαλμιατρο,ορθ οπεδικο,ενδοκρινολογο και 2 νευρολογους.κανενας δε μου βρηκε κατι.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Άντε κ έχεις τι νομίζεις ότι θα γίνει θα μπλέξεισ με φάρμακα που έχουν αρκετές παρενέργειες κ δεν είναι κ τόσο αποτελεσματικά επίσης μπορεί να πεθάνεις κ σε είκοσι χρόνια ωραία κ τι έγινε εγώ να σ πω κάθε μέρα εύχομαι να εχω σκλήρυνση κ να ζήσω αλλά δέκα χρόνια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Άντε κ έχεις τι νομίζεις ότι θα γίνει θα μπλέξεισ με φάρμακα που έχουν αρκετές παρενέργειες κ δεν είναι κ τόσο αποτελεσματικά επίσης μπορεί να πεθάνεις κ σε είκοσι χρόνια ωραία κ τι έγινε εγώ να σ πω κάθε μέρα εύχομαι να εχω σκλήρυνση κ να ζήσω αλλά δέκα χρόνια
    η σκληρυνση δεν ειναι θανατηφορος ασθενεια.οι ανθρωποι αυτοι παλευουουν καθημερινα για να εχουν μια κανονικη ζωη.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Το λες κ μόνη σου αν πάθεις κάτι θα παλεύεις καθημερινά τι σε εμποδίζει τώρα να παλέψεισ ασε τα φάρμακα δε βγαίνει άκρη παλεύετο εσυ κ τι σε νοιάζει αμα γίνει πολύ χάλια θα το βρούνε τι αγχώνεσαι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by Ξωτικό View Post
    συγνωμη εχουν δει πολλα τα ματια μου καθοτι σε ιατρικο συγγενολογι ας πουμε . απο τα μπολντ δεν μου φανηκε οτι ειναι σιγουρο οτι δεν εχεις κατι. Εφοσον εισαι απολυτως βεβαιη οτι δεν εχει κατι ιατρικο, τοτε γιατι αναρωτιεσαι ΜΗΠΩΣ ειναι ψυχολογικο; μονη σου εχεις τη βεβαιοτητα και αν θες και τη βουλα, αυτη θα την παρεις ΜΟΝΟ απο γιατρο. Εδω γραφουνε επαγγελματιες μασκαρεμενοι για να ψαρεψουν πελατακια με τεχνασματα, υπαρχουν ασχετοι που δουλευουν κοσμο, υπαρχουν αρρωστοι που υποφερουν , αρρωστοι που νομιζουν οτι ειναι καλα και δεν βλεπουν την τυφλα τους, αρρωστοι που το παλευουν, αρρωστοι που εχουν και αρρωστημενη ψυχη(αλλο το αρρωστη αλλο το αρρωστημενη).
    ΑΡΑ: αν εχεις τοση σιγουρια οτι δεν ειναι ιατρικο και συμφωνεις με τους γιατρους, τι το ψαχνεις εδω; εδω καλο μου ακρη δεν θα βγαλεις, ειναι αλλωστε η δικια σου ζωη, η δικια σου ψυχη. Ειναι φορουμ συμπαραστασης, οτι αλλο, ειναι λαθοςκαι ρισκο. Μην παιζεις με τη ζωη σου κ την ηρεμια σου. Πηγαινε σε ενα ψυχολογο η ψυχιατρο, βρειτε τι ειναι και μετα ειμαστε οοοοοοοοοοοολοι εδω να κουβεντιασουμε.
    Δεν σε ειρωνευομαι, δεν στα χωνω. προσπαθω να σε προστατευσω... :)
    Δεν εχω πλεον εμπιστοσυνη στουσ γιατρους.μαλλον αυτο ειναι το μεγαλυτεο προβλημα μου.επειδη οταν ειχα δυσποια ολοι ελεγαν απο το αγχος ενω εγω ειχα προβλημα με τον θυροειδη.ειχα παει σε ολεσ τισ ειδικοτητες και κανεισ τουσ δεν το βρηκε.το ανακαλυψα μονη μου και οταν εκανα θυροειδεκτομη οι γιατροι αναρωτιοταν πως ανεπνεα ετσι οπως ηταν ο θυροειδης μου.φοβαμαι οτι και τωρα κατι εχω και δεν το βρισκουν.εκανα το λαθος να ψαξω στο ιντερνετ για την σκληρυνση και ειδα οτι σε πολλους ελεγαν οτι αυτα που ειχαν ηταν αγχος.φαβαμαι μηπως συμβαινει το ιδιο.αυτη η σκεψη δε μ αφηνει να ζησω.δε θελω να κανω τιποτα.περιμενω να φυγουν αυτα που εχω για να συνεχισω τη ζωη μου.απο βδομαδα θα παω σε εναν ψυχιατρο ο οποιος δεν δινει φαρμακα(.η μαμα μου επαιρνε χρονια και με αυτον τα εκοψε).σ ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    ευχαριστω πολυ
    Last edited by katerinaki; 15-11-2012 at 00:16.
    Η αγνοια δεν μπορει να πεισει τη γνωση,οσο κι αν επαναλαμβανει την αμαθεια της.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1

    Μια από τα ίδια..

    Λοιπόν κι εγώ μία από τα ίδια..
    Κάθε μέρα με το άγχος της ΣΚΠ. Διαγνώσθηκα με αυχενικό από το νευρολόγο μου, έβαλα κολάρο, πήρα και κάτι βιταμίνες και τίποτα. Μουδιάσματα και ζάλη με τάση ιλίγγου. Ο νευρολόγος είπε ότι δεν υπάρχει λόγος να γίνει μαγνητική γιατί κλινικά είμαι οκ. Μου έδωσε μία αξονική για να δει γιατί έχω πονοκέφαλο και εκεί βρήκε τον αυχένα μόνο. Εγώ πιστεύω ότι αν δεν κάνω μαγνητικές δε θα ηρεμήσω. Από την άλλη σκέφτομαι μήπως το άγχος συνεχίσει γιατί έχει μετατραπεί σε φοβία, ακόμα και αν μου λένε οι γιατροί ότι είμαι καλά. Θα μου πείτε αφού τα συμπτώματά μου είναι αυτά του αυχενικού γιατί τρελαίνομαι. Ε γιατί διάβασα ότι πολλές φορές συγχέεται η διάγνωση της ΣΚΠ με το αυχενικό.
    Να σημειώσω ότι δεν είχα ποτέ θέματα με την υγεία μου τέτοια που να με κάνουν να ασχοληθώ με το θέμα. Εδώ και 2 μήνες έχω γίνει φανατικός σχετικών ιστοσελίδων και φόρουμς, τα οποία το μόνο που καταφέρνουν είναι να με αγχώνουν ακόμα περισσότερο.
    Τώρα εκκρεμούν οφθαλμίατρος και ΩΡΛ να δούμε γιατί έχω ίλιγγο.
    Αν και δε γλυτώνω κι άλλο νευρολόγο..
    Κοίτα ρε τί πάθαμε..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    ανταρκτικη τζαμαικα, κουβα , βραζιλια, κατω μαγουλινιτ
    Posts
    417
    mary84 καταρχας δεν καταλαβαινω γιατι σου κολλησε η σκλυρηνση κατα πλακας. Τα συμπτωματα που περιγραφεις στο πρωτο σου μηνυμα μπορεις να τα βρεις σε δεκαδες αρρωστιες στο νετ τοσες ωστε να ...τρελαθεις. Το σιγουρο ειναι οτι εχεις υποθυρεοειδισμο και θα πρεπει να τον εχεις ρυθμισμενο. Επειδη η μανα μου εχει υποθυρεοειδισμο θυμαμαι οτι οταν ενας μακακας γιατρος της εκοψε το χαπι ηταν τελειως κομμενη δεν ειχε ορεξη για τιποτα δεν μπορουσε καν 10 βηματα να κανει. Επειδη εχει και τα καταθλιπτικα της μας ειχε κουρασει και δεν πολυδιναμε σημασια. Οταν πριν 4 χρονια της εκανα γενικες αιματος και φανηκε το προβλημα στον θυρεοειδη ξαναξεκινησε το χαπι και καλυτερευσε αρκετα. Θελω να πω οτι το να ειναι ρυθμισμενος ο θυρεοειδης σου ειναι βασικο γιατι εχει σχεση με ορμονες και αν αυτες δεν ειναι στα σωστα επιπεδα υπαρχει θεμα κουρασης υποτονικοτητας κομμαρας δυσπνοιας κτλ. Τωρα νομιζω οτι ολα αυτα που σου συνεβηκαν σε εχουν επηρεασει και συναισθηματικα/ψυχολογικα. Η ουσια ειναι αν δεν υπαρχει κατι επιπλεον παθολογικο να το κοιταξεις το θεμα και απο ψυχολογικης αποψης γιατι το αγχος δουλευει υπογεια αργα υπουλα και δημιουργει χιλια δυο προβληματα . Ισως μια συζητηση με ψυχολογο να σε βοηθουσε να κατανοησεις ποσο πολυ σε εχει επηρεασει το αγχος που ζεις 2 χρονια τωρα. Δεν σου λεω να παρεις καποια θεραπεια απλα πηγαινε και συζητατο ισως βρεις μια βοηθεια.
    Δυο εκατομμυρια ευρω και θα μου περασουν ολα...

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by ti einai touto pali View Post
    mary84 καταρχας δεν καταλαβαινω γιατι σου κολλησε η σκλυρηνση κατα πλακας. Τα συμπτωματα που περιγραφεις στο πρωτο σου μηνυμα μπορεις να τα βρεις σε δεκαδες αρρωστιες στο νετ τοσες ωστε να ...τρελαθεις. Το σιγουρο ειναι οτι εχεις υποθυρεοειδισμο και θα πρεπει να τον εχεις ρυθμισμενο. Επειδη η μανα μου εχει υποθυρεοειδισμο θυμαμαι οτι οταν ενας μακακας γιατρος της εκοψε το χαπι ηταν τελειως κομμενη δεν ειχε ορεξη για τιποτα δεν μπορουσε καν 10 βηματα να κανει. Επειδη εχει και τα καταθλιπτικα της μας ειχε κουρασει και δεν πολυδιναμε σημασια. Οταν πριν 4 χρονια της εκανα γενικες αιματος και φανηκε το προβλημα στον θυρεοειδη ξαναξεκινησε το χαπι και καλυτερευσε αρκετα. Θελω να πω οτι το να ειναι ρυθμισμενος ο θυρεοειδης σου ειναι βασικο γιατι εχει σχεση με ορμονες και αν αυτες δεν ειναι στα σωστα επιπεδα υπαρχει θεμα κουρασης υποτονικοτητας κομμαρας δυσπνοιας κτλ. Τωρα νομιζω οτι ολα αυτα που σου συνεβηκαν σε εχουν επηρεασει και συναισθηματικα/ψυχολογικα. Η ουσια ειναι αν δεν υπαρχει κατι επιπλεον παθολογικο να το κοιταξεις το θεμα και απο ψυχολογικης αποψης γιατι το αγχος δουλευει υπογεια αργα υπουλα και δημιουργει χιλια δυο προβληματα . Ισως μια συζητηση με ψυχολογο να σε βοηθουσε να κατανοησεις ποσο πολυ σε εχει επηρεασει το αγχος που ζεις 2 χρονια τωρα. Δεν σου λεω να παρεις καποια θεραπεια απλα πηγαινε και συζητατο ισως βρεις μια βοηθεια.
    μου κολλησε η σκληρυνση γιατι με το που πατησα στο google μυρμηγκιασμα ακρων και κοπωση μου εβγαλε για την σκληρυνση.τα υπολοιπα συμπτωματα του υποθυροειδισμου εχουν φυγει και εχουν μενει μονο τα "νευρολογικα¨" συμπτωματα.ειναι σιγουρο οτι με εχοθν επηρεσει ψυχολογικα ολα αυτα.τον θυροειδη τον αφαιρεσα γιατι υπηρχε υποψια καρκινου.τελικα ευτυχωσ δεν ηταν.ειχα και ολο αυτο το αγχοσ πριν,μετα ειχα την κουρραση του υποθυροειδισμου το οποιο αν εχεισ εχεισ δει την μητερα σου μπορεισ να καταλαβεισ τι σημαινει.προσπαθω να το δω λογικα και να συνεχισω τη ζωη μου.σ ευχαριστω πολυ

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by Akis25 View Post
    Λοιπόν κι εγώ μία από τα ίδια..
    Κάθε μέρα με το άγχος της ΣΚΠ. Διαγνώσθηκα με αυχενικό από το νευρολόγο μου, έβαλα κολάρο, πήρα και κάτι βιταμίνες και τίποτα. Μουδιάσματα και ζάλη με τάση ιλίγγου. Ο νευρολόγος είπε ότι δεν υπάρχει λόγος να γίνει μαγνητική γιατί κλινικά είμαι οκ. Μου έδωσε μία αξονική για να δει γιατί έχω πονοκέφαλο και εκεί βρήκε τον αυχένα μόνο. Εγώ πιστεύω ότι αν δεν κάνω μαγνητικές δε θα ηρεμήσω. Από την άλλη σκέφτομαι μήπως το άγχος συνεχίσει γιατί έχει μετατραπεί σε φοβία, ακόμα και αν μου λένε οι γιατροί ότι είμαι καλά. Θα μου πείτε αφού τα συμπτώματά μου είναι αυτά του αυχενικού γιατί τρελαίνομαι. Ε γιατί διάβασα ότι πολλές φορές συγχέεται η διάγνωση της ΣΚΠ με το αυχενικό.
    Να σημειώσω ότι δεν είχα ποτέ θέματα με την υγεία μου τέτοια που να με κάνουν να ασχοληθώ με το θέμα. Εδώ και 2 μήνες έχω γίνει φανατικός σχετικών ιστοσελίδων και φόρουμς, τα οποία το μόνο που καταφέρνουν είναι να με αγχώνουν ακόμα περισσότερο.
    Τώρα εκκρεμούν οφθαλμίατρος και ΩΡΛ να δούμε γιατί έχω ίλιγγο.
    Αν και δε γλυτώνω κι άλλο νευρολόγο..
    Κοίτα ρε τί πάθαμε..
    και γω την ιδια βλακεια με σενα εκανα με το ιντερνετ και εχω εθιστει τοσο πολυ σ αυτο.ειναι τραγικο!αυριο εχω ραντεβου με ενα ορθοπεδικο να δουμε μηπωσ ειναι απο τον αυχενα.μακαρι να ειναι αυτο!!!!μην πασ και σε αλλο νευρολογο ,δε θα σου πει κατι διαφορετικο.και γω εχω διαβασει οτι σε πολλουσ που εχουν σκληρυνση οι γιατροι τουσ λενε αγχος,αυχενικο,καρπιαιοσ σωληνας.φρικη.καποιεσ φορεσ η μαγνητικη βγαινει καθαρη ενω υπαρχει η σκληρυνση και πολλα τετοια.προσπαθησε να το δεισ λογικα.το λεω σε σενα για να το ακουσω και εγω.γιατι δηλαδη να μην ειναι αυχενικο και να ειανι σκληρυνση??θα τρελαθουμε στο τελος

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Ρε συ μαίρη πες μου λίγο έτσι κ έχεις σκλήρυνση τι θα αλλάξει στη ζωή σου πες μ λίγο γτ το χω απορία
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    οδός φαντασία
    Posts
    1,199
    η ημιμάθεια ειναι χειρότερη της αμάθειας...ανοίγεις το νετ κ διαβάζεις 5 απο τα χιλιαδες κ σου κολλάει οτι αυτό εχω..κ μετα ενας τραγικος κ κουραστικος κύκλος τρεχεις απο γιατρο σε γιατρο γιατι ετσι σου καρφώθηκε...οσφρίζομαι αρρωστοφοβία ...δώσε τις αισθήσεις σου στα όμορφα..εγω πιστεύω οτι δεν εχεις κατι τέτοιο κ ας πεσουν απάνω μου να μου πουνε οτι πως σε αποτρέπω απο την ιατρικη ..οκ κάνε οτι εξεταση χρειαζετε κ ελα απλα να μας πεις οτι ..παιδια ηταν απλα ιδεα μου..δεν ξερω αν κανω μεγα λαθος γιατι ο φόβος φυλάει τα έρμα αλλα δεν ειναι κ ζωη οτι διαβάζουμε να πρεπει να πασχουμε κ απο αυτό ..κ κλεινω ξανα με τη φραση η ημιμάθεια ειναι χειρότερη της αμάθειας
    Η νίκη επί των παθών μας συνιστά την πρώτη κ ουσιαστικότερη νίκη -Βίκτωρ Ουγκώ

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Εγώ θα σ πω ότι έχεις ξέρεις τι θα πάθεις θα πάρεις φάρμακα θα είσαι καλύτερα μετά θα τα συνηθίσει ο οργανισμός θα φας στο κεφάλι ένα κάρο παρενέργειες κ δε θα γιατρευτείσ θα έχεις ένα γιατρό που θα του λες εχω αυτό εχω το άλλο κ δε θα μπορεί να σ κάνει τίποτα όσο περπατάς κ μιλάς όταν σταματήσεις να περπατάς θα φας γερο καρότο εγώ λέω να το αφήσεις να χειροτερέψει για να σε πιάνουν τα φάρμακα φέρσου έξυπνα :-)
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    ανταρκτικη τζαμαικα, κουβα , βραζιλια, κατω μαγουλινιτ
    Posts
    417
    Quote Originally Posted by mary84 View Post
    μου κολλησε η σκληρυνση γιατι με το που πατησα στο google μυρμηγκιασμα ακρων και κοπωση μου εβγαλε για την σκληρυνση.τα υπολοιπα συμπτωματα του υποθυροειδισμου εχουν φυγει και εχουν μενει μονο τα "νευρολογικα¨" συμπτωματα.ειναι σιγουρο οτι με εχοθν επηρεσει ψυχολογικα ολα αυτα.τον θυροειδη τον αφαιρεσα γιατι υπηρχε υποψια καρκινου.τελικα ευτυχωσ δεν ηταν.ειχα και ολο αυτο το αγχοσ πριν,μετα ειχα την κουρραση του υποθυροειδισμου το οποιο αν εχεισ εχεισ δει την μητερα σου μπορεισ να καταλαβεισ τι σημαινει.προσπαθω να το δω λογικα και να συνεχισω τη ζωη μου.σ ευχαριστω πολυ


    mary τον υποθυροειδισμο τον εχω ζησει κι εγω λογω ηλιθιων γιατρων. Πριν 3 χρονια εκανα εξετασεις και βρεθηκε η tsh μηδεν. Ο βλαξ ο γιατρος θεωρησε οτι εχω υπερθυρεοειδισμο και με πλακωσε στα χαπια. Επειδη ηταν παθολογος θεωρησα καλο να παω σε ενδοκρινολογο (αλλος μακακας κι αυτος) ο οποιος πραγματι αφου με "εξετασε " μου ειπε να συνεχισω την "θεραπεια". Ομως τα χαπια με πειραζαν μου προκαλουσαν κομμαρες δεν μπορουσα να περπατησω να παρω καλη ανασα κτλ. Παρα τα παραπονα μου ο "ενδοκρινολογος" επεμενε και πηρα τα χαπια για δυο μηνες με αποτελεσμα να ειμαι κομματια. Εκανα εξεταση και η tsh μου ειχε εκτιναχθει στο 7,5 με ανω οριο το 4,2. (υποθυρεοειδικος λογω φαρμακων). Ο βλαξ ο "ενδοκρινολογος" το θεωρησε καλο και μου μειωσε λιγο τα χαπια. Αλλα εγω πηγα σε εναν γιατραρα ενδοκρινολογο στην σαλλονικη (καλα να ειναι ο ανθρωπος) και αφου ειδε εξετασεις και αποτελεσματα μου εκοψε τα χαπια και συνηρθα. Οπως μου ειπε αν συνεχιζα τα χαπια η tsh μου θα πηγαινε 50 και θα πεθαινα. Μου εξηγησε οτι πολλες φορες η tsh μπορει να δειξει μηδεν αλλα να ειναι λογω εντονου στρες και τοτε ο σοβαρος γιατρος ζηταει απλα επανεξεταση μετα απο 2 μηνες μηπως ηταν τυχαιο. Η ουσια ειναι οτι για κανα τριμηνο τραβηξα τα παθη ενος υποθυρεοειδικου και καταλαβαινω ποσο δυσκολα ειναι. Κι εμενα αυτο που εζησα μου επηρεασε την ψυχολογια (ηθελα να παω να πνιξω τους βλακες τους "γιατρους" που με ταιζανε χαπια για τζαμπα.). Ετσι οπως καταλαιβαινω εχεις φοβηθει και κουραστει με ολα αυτα που σου συνεβηκαν , λογικο ειναι ειναι πολυ ασχημη εμπειρια και δυσκολη ομως θα πρεπει να βρεις τροπους να νικησεις το προβλημα αγχους που σου προκληθηκε. Και αν βλεπεις οτι δεν μπορεις μονη σου τοτε γνωμη μου πηγαινε σε ψυχολογο/ψυχοθεραπευτη σιγουρα θα σε βοηθησει.

    Οσο για το μυρμιγκιασμα στα δαχτυλα εχω το εχω στα δυο δαχτυλα του αριστερου χεριου και το παθαινω πιο πολυ οταν οδηγαω πολυ ωρα αλλα ξερω οτι ειναι απο αυχενοκηλες εχω κανει μαγνητικη
    Δυο εκατομμυρια ευρω και θα μου περασουν ολα...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΤΑ ΔΙΑΟΛΟΥ!!!
    By Παστελι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 30-08-2016, 11:40
  2. ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΦΑΡΜΑΚΩΝ
    By stefanos14587 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 04-11-2012, 21:09
  3. Η ζωή σε πόλεμο με την (κατα)θλιψη
    By Flumen in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 19
    Last Post: 21-05-2012, 06:06
  4. Κατάθλιψη και Σκλύρηνση κατα πλάκας
    By petrakis_87 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 01-08-2010, 18:33
  5. SEROXAT ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ
    By Wintertimes in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 08-06-2008, 20:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •