ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩ ΑΛΛΟ :(
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    αθηνα
    Posts
    300

    ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩ ΑΛΛΟ :(

    Αν μπορουσα θα ηθελα να κλαψω. Οχι, δεν πεθανε κανεις. Πρεπει να πεθανει καποιος για να κλαψεις; Θελω να ξεσπασω. Ποναω πολυ. Υποφερω. Δεν εχω ξανανιωσει, νομιζω, ποτε τοσο μονος.
    Δεν εχω νιωσει ποτε πριν τοσο εντονη ερωτικη μοναξια. Οταν ειχα ιψδ δεν την ενιωθα γιατι η ιψδ τα κουκουλωνε ολα αυτα. Οταν επαψα να εχω ιψδ, ενιωσα πρωτη φορα ερωτικη μοναξια και μαλιστα εντονα.
    Ζηλευω πολυ τους αλλους...οσους εχουν σχεση, οσους ειναι πιο ωραιοι απο μενα, με περισσοτερη αυτοπεποιθηση, γενικα ζηλευω ο,τι εχουν οι αλλοι και δεν εχω εγω...
    Ποτε πριν δεν ειχα τετοια ελλειψη αυτοεκτιμησης...
    Και θα μου πειτε δεν εχεις φιλους; Εχω αλλα οι φιλοι μου δε μπορουν να ειναι συνεχεια μαζι μου. Εξαλλου στην Αθηνα μενω. Ειναι κατι φιλοι που δε μενουν πια Ελλαδα...
    Ειμαι πολυ χαλια και κανεις δε μπορει να το καταλαβει. Κανεις δεν κανει τιποτα να με βοηθησει...
    Μοναχα συμβουλες και "ξεκολλα" και "μη σε παιρνει απο κατω" και "βγες μια βολτα" Να βγω βολτα; Μονος; Να παω που; Ολο λογια και συμβουλες...
    Βαρεθηκα...
    Αφηστε που καποιος που δεν εχει καταθλιψη δυσκολα θα με καταλαβει...παιζει κιολας να με απορριψει επειδη εχω καταθλιψη και παω σε γιατρο και παιρνω αγωγη...μονο καποιος που εχει καταθλιψη και αλλα ψυχολογικα παιζει να με καταλαβει...αλλα δεν ξερω που ειναι αυτα τα ατομα. Δεν τα βρισκω πουθενα. Ουτε καν εδω. Πουθενα. Ειναι λες και ολοι τα εχουν βρει με τον εαυτο τους, κανουν τη ζωη τους και εγω ειμαι σαν χαμενος.
    Μπορει να ειναι και η κακη η μερα, αλλα τον τελευταιο καιρο πολυ συχνα εχω αυτη τη διαθεση...
    Δεν την παλευω αλλο ρε παιδια. Αληθεια σας λεω.

  2. #2
    υπομονη ο Σαμαρας εκλεισε μεγαλο ντεαλ με HP και θα αλλαξουν ολα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    αθηνα
    Posts
    300
    δεν ειναι αστειο.

  4. #4
    Υπάρχει κάτι που σου αρέσει να κάνεις;
    πχ. εμένα μου αρέσει να βλέπω ταινίες, και παρ'ότι είμαι χάλια τον υπόλοιπο καιρό, όταν βλέπω ταινία ξεχνιέμαι (και χαίρομαι μπορώ να σου πω)..

    Δε μπορώ να καταλάβω όμως γιατί νιώθεις ακόμα χάλια αφου λες πας σε ψυχολόγο και παίρνεις και φάρμακα.
    Δε βοηθάνε τα φάρμακα; Μήπως πρέπει να τα αλλάξεις;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Μπουρου μπουρου μπουρου τακα τακα τακα. Το πολυ το τακα τακα ξερεις Στεφανε τι κανει!!
    Ρε Στεφανε σοβαρα τωρα δν βαρεθηκες να αναλυεις τα ιδια κ τα ιδια? Εμεις βαρεθηκαμε να σε διαβαζουμε, εσυ δν βαρεθηκες να γραφεις?? Οσο σκαλιζεις τα σκατα τοσο βρωμανε! Φιλε μ ασε το ιντερνετ κατα μηκος κ κατα πλατος (εστω κ προσωρινα) βγες εξω να ζησεις τη ζωη σου να ανοιξει το μυαλο σου να παρεις καθαρο αερα να συναναστρεφεις με κοσμο! Φιλους δεν εχεις? Παρ τους τηλ να κανονισετε για ποτακι η εστω να πατε μια βολτα να τα πειτε! Για τη σχολη σου διαβαζεις η τα χεις φορτωσει στον κοκορα? Ανοιγε που κ που κανα βιβλιο δν ειναι κακο! Κοπελα εχεις? Βγες εξω να γνωριστεις με κοσμο, καθεσαι οοοολη μερα στο ιντερνετ κ ψαχνεις για τα προβληματα σου κ γραφεις κατεβατα μπλογκς, ασ τα μπλογκς κ βγες, εξω ειναι η αληθινη ζωη!!! Αμαν πια ρε συ!!! Μην τρωγεσαι με τα ρουχα σου!! Ελεος!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    103
    Στέφανε εγώ σε καταλαβαίνω. Αλλά θέλει προσπάθεια. Ξέρω πόσο δύσκολο σου είναι. Ξέρω πόσο πονάει...
    Σκέψου εγώ πριν μια βδομάδα ακριβώς τα πήρα άσχημα και σηκώθηκα και πήρα το αμάξι μου και οδήγησα 2 ώρες σε δρόμους πήχτρα από κίνηση. Κατέληξα στην Κηφισιά να περπατάω για καμιά ώρα ανάμεσα σε ζευγαράκια, σε teens,και χάζευα την ζωή. Ναι ήταν Παρασκευή βράδυ και είχα σιχαθεί με την πάρτη μου. Όλοι 'βγαιναν έξω και εγώ μόνη μέσα στο σπίτι... Βγήκα έξω λοιπόν μόνη μου,είχα να το κάνω χρόνια να σηκωθώ να πάω κάπου μακρυά μόνη βόλτα. Στο δρόμο κλωτσουσα τα ξερά φύλλα για να δώ πως έχω αντίδραση με το περιβάλλον γύρω μου. Ήμουν σε σοκ. Δεν είναι και λίγο να πάσχεις από αγχώδη διαταραχή με πανικούς με αγοραφοβία και κατάθλιψη και να σηκώνεσαι να πηγαίνεις μία ώρα μακρυά από το σπίτι σου. Δράση θέλει. Και να αγαπήσουμε τους εαυτούς μας. Χτύπα μία φορά την γροθιά στο τραπέζι και κάνε αυτό που πραγματικα θες. Όσο και αν πονάει. Καντο για εσένα για κανέναν άλλο.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    ρε παιδια απορω που καθεστε ορισμενοι κ απαντατε σοβαρα... (κι εγω μεσα δυστυχως...)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    3
    Γεια Στέφανε,
    καθώς διάβαζα το μήνυμά σου δε σου κρύβω πως δάκρυσα, γιατί έχω περάσει κι εγώ μία παρόμοια φάση απόλυτης μοναξιάς και πολλών άλλων προβλημάτων και ξέρω πόσο δύσκολο είναι.Ο γιατρός σου δε σε βοηθάει ? Εμένα η ψυχολόγος που επισκεπτόμουν με βοήθησε αρκετά στο να πάρω κάποιες αποφάσεις , αλλά κάποια πράγματα που μου είχε πει τότε και τα οποία τότε δεν ήξερα πως θα μπορούσαν να με βοηθήσουν τα συνειδητοποιώ τώρα και το επόμενο βήμα είναι να τα εφαρμόσω στην πράξη ! Και όσο γι'αυτό που λες , πως κανείς δεν κάνει τίποτα για να σε βοηθήσει , πιστεύω πως κάποιες φορές πρέπει να σώσουμε μόνοι μας τους εαυτούς μας ! Εγώ πάντως προσπαθώ να βάλω στη ζωή μου πράγματα που με κάνουν χαρούμενη ! Αλλά ακόμα είμαι στην αρχή. Προς το παρόν νοιώθω κενή και δε μπορώ να βρω τι φταίει. Κι έχω σκεφτεί κι εγώ ότι οι μόνοι άνθρωποι που θα μπορούσαν να με καταλάβουν είναι αυτοί που έχουν βρεθεί σε μία παρόμοια κατάσταση !! Πάντως εμένα όλοι μου λένε να ξεκινήσω δραστηριότητες για γνωρίσω νέους ανθρώπους !

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    αθηνα
    Posts
    300
    τι να σου κανουν τα φαρμακα απο μονα τους; οταν δεν εχεις ερωτικο συντροφο, παρεα, και διαφορα αλλα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    αθηνα
    Posts
    300
    lacrymosa αυτο με την αληθινη ζωη που ειναι εκει εξω και τα σχετικα ΕΧΩ ΣΙΧΑΘΕΙ ΝΑ ΤΑ ΑΚΟΥΩ. σε παρακαλω μην το ξαναπεις. το λες σαν να ειναι το εξω ο παραδεισος. με ρωτησες εμενα αν μ αρεσει εξω; με ρωτησες αν γουσταρω κλαμπ κ μπαρ φαση; ξερεις ποσες φορες εχω παει κ δεν διασκεδαζω εκει; και τι θα πει εξω; που; φυσικα και βγαινω εξω. αλλα οχι παντα για διασκεδαση. εχω κ υποχρεωσεις κ δουλειες. το εξω δεν ειναι ιδανικο. το θεμα ειναι να περνας καλα ειτε μεσα ειτε εξω. αμαν πια με αυτο το εξω που το εχετε κανει ΚΑΡΑΜΕΛΑ. ΕΛΕΟΣ ΑΠΛΑ!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    αθηνα
    Posts
    300
    Επισης lacrymosa σταματα να μου την μπαινεις. ενταξει; αν εσυ εχεις λυσει ολα σου τα θεματα τοτε δεν εισαι σε θεση να καταλαβεις. μαλλον δεν εχεις περασει την ιδια φαση.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    129
    στεφανε σε καταλαβαινω απόλυτα γιατί και γω μόνη μου είμαι...ειναι φρικτή η μοναξια,να μην έχεις κάποιον να σε καταλαβαινει να βγαινεις για καφέ να ξεχνίεσαι.....εισαι φοιτητης στην αθήνα?δεν μένεις με τους γονείς σου?
    [I][COLOR="#800080"]δεν γυρεύω μήτε το σταμάτημα.....
    μήτε το γύρισμα προς τα πίσω....
    γυρεύω το νου, την ευαισθησία και το κουράγιο
    των ανθρώπων που προχωρούν μπροστά!!!!!![/COLOR][/I]

  13. #13
    stefane, ναι, το ξέρω, και μένα μου το λένε συνέχεια για το έξω.
    Υποτίθεται θα αλλάξεις παραστάσεις, και σιγά σιγά μπορεί να σου αρέσει κιόλας.
    Μπορεί δηλαδή όλοι αυτοί οι εξωτερικοί παράγοντες, να σου αλλάξουν σιγά σιγά το μέσα..
    Και δε χρειάζεται να πας σε μπαρ/κλαμπ. Πήγαινε για καφέ, φαγητό, ή έναν περίπατο..

    Βέβαια, ό,τι και να μας λένε, αν δεν το πάρουμε εμείς απόφαση οι ίδιοι, δε γίνεται τίποτα..
    Και γω τα ίδια κάνω.
    Έχω κλειστεί σπίτι μου, και έχω απομακρύνει τους πάντες από δίπλα μου..

    Αλήθεια, αφού εδώ οι περισσότεροι μόνοι τους είναι (δε βάζω τον εαυτό μου μέσα γιατί αυτή την περίοδο το επέλεξα), γιατί δεν κανονίζετε συναντήσεις του φόρουμ;
    Όπως γίνεται σε άλλα φόρουμς που βλέπω..
    Είχα πάει και γω 3-4 φορές σε κάτι τέτοιες συναντήσεις..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by stefanos14587 View Post
    Επισης lacrymosa σταματα να μου την μπαινεις. ενταξει; αν εσυ εχεις λυσει ολα σου τα θεματα τοτε δεν εισαι σε θεση να καταλαβεις. μαλλον δεν εχεις περασει την ιδια φαση.
    Το αμα εχω περασει την ιδια κ χειροτερη φαση Στεφανε ασε να το ξερει η ψυχουλα μ καλυτερα, οκ? Αμα διαβασεις 2-3 θεματα μ (οχι ολα) θα δεις τι εχω περασει κ τι δεν εχω περασει κ θα καταλαβεις ΟΜΩΣ η διαφορα μας Στεφανε εγκειται στο οτι ΠΟΤΕ δν τα παρατησα κ εστω κ αργα παντα επεστρεφα να σωσω οσα μπορουσα κ προλαβαινα να σωσω ΠΟΤΕ δν εβαλα το προβλημα μου ως αλλοθι για να μν κανω τπτ κ το ειχα απ οταν πηγαινα σχολειο ξερεις ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ καταφερα πολλα κ ειμαι περηφανη για μενα κ σκοπευω να καταφερω ακομα περισσοτερα... να σου πω μονο ενα απ τα πολλα περυσι εφυγα απο το σπιτι κ παρατησα τη σχολη ΟΜΩΣ τωρα ειμαι παλι πισω
    Μπορει ο τροπος μ να ειναι σκληρος αλλα ειναι αφυπνιστικος Στεφανε κ οταν κ εσενα θα σ περασει αυτη η μαυρη φαση (διοτι τπτ δν ειναι αιωνιο) θα καταλαβεις ποσο δικιο ειχα κ με τι σκοπο τα ελεγα... Ευχομαι να "ξυπνησεις" συντομα κ να μν χασεις κ αλλο πολυτιμο χρονο απ τη ζωη σου.. Γιατι η ζωη ειναι μικρη κ πρεπει να την ρουφαμε ειναι το μονο π εχουμε να κανουμε...
    Να θυμασαι τρωγοντας ερχεται η ορεξη Στεφανε.. Μεταφορικα... Αμα δν βγεις εξω δεν θα σ ρθει η διαθεση.. Οσο κ να σου φαινεται δυσκολο κ το καταλαβαινω γτ εχω βρεθει πολλες φορες κ εγω εκει πρεπει να ζοριστεις.. Στη ζωη φιλε μ θελει προσπαθεια κ ζορισμα ακομα κ να χεσεις π λεει ο λογος αμα δν ζοριστεις δν θα βγουνε.. (οπως λεει ενας φιλος μ)
    ΔΕΝ σου λεω να πας σε κλαμπς κ μπαρς αμα δν σ αρεσουν ΟΧΙ!! Οτιδηποτε κανε αρκει να βγεις απο το σπιτι!! Ποια ειναι τα ενδιαφεορντα σου?? Κανε κατι outdoor activity αρκει μν μενεις μεσα !!
    Τα λεω αυτα κ καθομαι κ σ γραφω κ σ απανταω επειδη ως εξωτερικος "κριτης" μπορω να διακρινω πιο ψυχραιμα κ αντικειμενικα κ ρεαλιστικα τη θεση κ φαση π βρισκεσαι.. Κ προσπαθω να σε αφυπνισω γτ ειναι κριμα να φευγει η ζωη μεσα απ τα χερια σου.. Αμα δν ηθελα να σε βοηθησω Στεφανε απλα θα αδιαφορουσα.. Θα ανοιγα θα διαβαζα το θεμα σ θα εριχνα 2-3 γελακια κ κλικ στο επομενο... Για να καθομαι να σ πανταω κ να σου γραφω ολα αυτα σημαινει οτι δν το κανω απο υποχρεωση... Παρ ολα αυτα αν εσυ το επιθυμεις μπορω να μν ξαναπαντησω σε κανενα θεμα σ.. Στη δικη μ ζωη δν θα αλλαξει τπτ.. It 's up to you....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Similar Threads

  1. Παλεύω ήδη 12 χρόνια!!!
    By mar_mo in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 13-04-2011, 14:00
  2. ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-2011, 18:59
  3. Δεν την παλευω σημερα:)
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 58
    Last Post: 09-04-2010, 00:12
  4. το παλευω.. νομιζω
    By mstrouf in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 45
    Last Post: 30-06-2009, 16:42
  5. Ακόμα παλεύω
    By akoma in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 26-08-2005, 09:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •