Επανασυνδεση? 'Η ψευδαισθηση?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    3

    Unhappy Επανασυνδεση? 'Η ψευδαισθηση?

    Καλησπερα. Ειμαι 20 χρονων και πριν απο 4 χρονια και 9 μηνες εκανα την πρςτη μου σχεση. Ηταν στην ιδια ηλικια με εμενα αλλα πολυ ανεπτιγμενος και ωριμος σε σχεση με τους συνομηλικους μας. Περασαμε μαζι 3 χρονια μετρωντας βεβαια 7 μικρους χωρισμους... Μεχρι που πριν απο 2 χρονια χωρισαμε οριστικα... 'Η μαλλον ετσι πιστευα... Εκεινος προφασιστηκε πως τον πιεζω κ με αφορμη την ενα θλιβερο δυστιχημα του καλυτερου του φιλου με απεφευγε. Επειτα απο 15 μερες ηταν με αλλη. Αρχικα αισθανθηκα προδωμενη, θυμωμενη και πληρως απογοητευμενη απο τον ιδιο μου τον εαυτο. Στη διαρκεια των 2 χρονων εκανα πολλα βηματα ωστε να ωριμασω να καταλαβω πια ειμαι και τι θελω και γενικα να τα βρω λιγο με τον εαυτο μου, ωστε να μπορεσω αργοτερα να κανω μια υγειη σχεση με καποιον. Ως τωρα δεν τα καταφερα! Εκανα πολλες σχεσεις γνωρισα αρκετους ανδρες διαφωρων ηλικιων αλλα δεν αφεθηκα ξανα. Ειχα παντα το πανω χερι και κανενας δεν μπορουσε να ικανοποιησει τα θελω μου και τις αναγκες μου. Ολα αυτα βεβαια οφειλοντε στο γεγονος πως τοσα χρονια δεν καταφερα στιγμη να βγαλω εκεινον απο το μυαλο μου και φυσικα απο την καρδια μου. Τον αυγουστο λοιπον που μας περασε εμαθα πως ειχε χωρισει και τον εκανα add σε ενα site κοινωνικης δικτυωσης. Με δεχτηκε αλλα δεν μιλησαμε ποτε. Ωσπου φτανουμε στα τελη σεπτεμβριου οπου εγω εχω ηδη μια σχεση και νομιζω πως ειμαι και ερωτευμενη και πως τον εχω ξεπερασει. Ενα βραδυ λοιπον τυχαινει να ειμαστε και οι 2 online. Μου μιλησε και μετα απο μια ωρα ειμασταν βολτα μαζι. Δεν το πιστευα πως τον εβλεπα ξανα! Στην αρχη το επαιζα ανετη και χαλαρη. Ηταν προφανες πως τον ειχα μπερδεψει και δεν μπορουσε να καταλαβει αν ειμαι ακομα ερωτευμενη μαζι του ή αν απλως ηθελα να τον δω. Εν τελη του ειπα τι νιωθω και επειτα περασαμε 10 υπεροχες μερες μαζι. Απ αυτα μ ειπε καταλαβα πως νιωθει πραγματα για μενα. Ολον αυτο τον καιρο δηλαδη δεν με ξεχασε... Δεν ειμαστε μαζι, δεν γινεται ετσι και αλλιως γιατι εγω σπουδαζω εκτος αθηνας. Και γι αυτο περασαμε μονο 10 μερες, γτ μετα εφυγα. Τρ μιλαμε στο τηλεφωνο αλλα τις τελευταιες 3 εβδομαδες αποφευγει ν μιλαμε πολυ. Μου ειχε πει αλλωστε πως θα το κανει ωστε λεει να προχωρισω τη ζωη μου και να μην με 3αναπληγωσει. Το θεμα ειναι πως υπαρχει δυνατοτητα να ερθει κ εκεινος εδω για σπουδες και να ειμαστε μαζι. Να ξεκινισουμε απο την αρχη μιας και δεν ειμαστε πια παιδια... Εκεινος ομως σκεφτεται πιο πρακτικα και δισταζει. Στο μεταξυ εγω μεχρι να τον ξαναδω καθομαι σε αναμενα καρβουνα γτ φοβαμαι μηπως γυρισει στην πρωην του ή βρει καποια αλλη.... Πειτε μου τη γνωμη σας, να το προσπαθησω εφοσων υπαρχει ερωτας στη μεση ή να προσπαθησω να ξεχασω για να μην πληγωθω και παλι αφου εκεινος δεν ειναι σιγουρος?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Και με τον μποιφρεντ που χεις τωρα τι θα γινει? K βασικα γτ χωρισατε? οχι μονο την τελευταια φορα αλλα κ τις προηγουμενες 7. Ποιο ειναι το προβλημα δηλαδη.
    Last edited by kerasi; 18-11-2012 at 08:32.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    226
    Ψευδαίσθηση.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    3
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Και με τον μποιφρεντ που χεις τωρα τι θα γινει? K βασικα γτ χωρισατε? οχι μονο την τελευταια φορα αλλα κ τις προηγουμενες 7. Ποιο ειναι το προβλημα δηλαδη.
    Δε νομιζω να μου πει ποτε τον πραγματικο λογο που χωρισαμε. Οσο για τις υπολοιπες 7 φορες φταιει η ανωριμοτητα και των δυο μας. Αυτο ειναι κυριως το προβλημα. Εγω παντα θελω και αυτος παντα εχει κατι πιο σημαντικο να κανει. Τωρα ας πουμε υποτειθεται πως ειναι μπερδεμενος.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    Αρχικά να ρωτήσω κ εγώ τι γίνεται με το παιδί που είστε μαζί τώρα...
    Εφόσον όμως λες πως είσαι ερωτευμένη με τον καινούργιο, νομίζω πως δεν υπάρχει λόγος να αναλώνεσαι ξανά σε εκείνη τη σχέση. Έχουν περάσει αρκετά χρόνια, έχετε αλλάξει μυαλά (γιατί έχετε μεγαλώσει και οι δυο), αλλά πλέον κοιτάμε μπροστά. Ειδικά τώρα που σπουδάζεις κ εκτός της πόλης σου, όπου θα είναι εμπόδιο το να βρίσκεστε.. Οπότε... Γνώμη μου είναι να το τερματίσεις σιγά σιγά κ να κοιτάξεις τη ζωή σου τώρα κ όχι να ψάχνεις απαντήσεις σε ερωτήματα παλιά...
    Every morning we are born again

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ασαφη τα λες ρε αντωνελα.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    27
    αν ηταν σιγουρος θα εκανε προσπαθειες, τεειωσε ολο αυτο προφανως και απλα οι 10 μερες ηταν να γινουν! Προχωρα στη ζωη σου και αν ειναι να ειστε μαζι θα ειστε χωρις προσπαθεια! Χωρια του οτι εισαι μικρη ακομη μωρε!

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    3
    Μαλλον εχετε δικιο... Σημερα μιλισα μαζι του και καταλαβα πως θελει να με αποφυγει... Με την καινουργια σχεση που εχω δεν ειμαι ερωτευμενη απλως ετσι νομιζα στην αρχη... Ειναι πολυ δυσκολο να πρωχωρισω αλλα δεν μου αφηνει κ πολλες επιλογες. Ερχοντε στιγμες που λεω καλυτερα να μην ερχοταν πισω... :(

Similar Threads

  1. sex = επανασυνδεση
    By mayla93 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 02-12-2011, 02:19
  2. Η ψευδαίσθηση του χαμένου παραδείσου
    By aeolus74 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 20-06-2010, 18:57
  3. Οπτική ψευδαίσθηση
    By Oneiroplasmenos in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 8
    Last Post: 19-04-2010, 02:17
  4. ΠΑΝΙΚΟΣ-ΑΓΟΑΦΟΒΙΑ= ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΗ
    By lacrimae in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 11-01-2010, 15:06
  5. επανασύνδεση μετά από απιστία και χωρισμό
    By final_fantasy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 30-08-2009, 15:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •