22 χρονών και μόνη - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    11
    τον γνώρισα φέτος και είμασταν στην ίδια παρέα
    και κάναμε αρκετή παρέα, μιλούσαμε και στο τηλέφωνο... πάντα φιλικά από την πλευρά μου... εκεί τον είχα καταχωρήσει μεσα στο μυαλό μου εξαρχής, στους φίλους. ώσπου πριν από λίγο καιρό μου είπε ότι του αρέσω..
    τώρα γιατί δεν προχώρησε.. δεν μπορώ να το προσδιορίσω, ίσως επειδή δεν το σκέφτηκα από την αρχή, δεν μου αρέσει ιδιαίτερα εμφανισιακά, δεν μου εδίνει ασφάλεια και σιγουρία ότι μπορώ να στηριχτώ πάνω του.. γενικά δεν μου έκανε το "κλικ"..

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Με το φλερτ που ειχες καποτε στο παρελθον και διαψευστηκες τι συνεβη? Στο ρωταω γιατι μαλλον σου αρεσε εκεινο το παιδι.

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    11
    το τί συναίβει είναι μεγάλο θέμα..μπορώ να μιλάω γράψω ολόκληρες σελίδες!
    Αλλά δεν θέλω πρώτον για μένα, και δεύτερον θα κουράσω χωρίς λόγο.

    Περιληπτικά, μπορεί να είχα μεγαλοποιήσει τα πράγματα στο μυαλό μου γιατί γνωριστήκαμε στο λύκειο, ήμασταν φίλοι, μιλούσαμε πάρα πολύ συχνά με άκουγε, και με στήριξε πολύ στις Πανελλήνιες (ήταν 1 χρόνο μεγαλύτερος) έβλεπα ότι όλο αυτό δεν είναι φιλικό αλλά δεν μ έλεγε κάτι ώσπου 1 χρόνο μετά αποφάσισα ότι πρέπει να ξεκαθαρίσω αυτό που έχουμε για να δω πως θα το χειριστώ.. είτε για να είμαστε όντως φίλοι είτε για να γίνει κατι περισσότερο.. ωστόσο η συμπεριφόρα του είτε παράλογη όταν του είπα ότι θέλω να μιλήσουμε αλλά από κοντά!
    Δεν με άφησε .. και μου απαντούσει κάτι περι φιλίας από μηνύματα.. τελοσπάντων εγώ νευρίασα που δεν μου έδινε την ευκαιρία να τα ξεκαθαρίσουμε από κοντά.. τσακωθήκαμε και δεν ξαναμιλήσαμε.. μέχρι να πω ότι ξεπερνάω την κατάσταση πέρασα δύσκολα.. άρχισα να μιλάω και με ένα άλλο παιδί (αυτός ήταν ο 2ος ενδιαφέρον τύπος που συνάντησα μέχρι τώρα) και πάνω εδώ θυμάται ότι υπάρχω, ενα χρόνο μετα! με το 2ο παιδί ενώ υπήρξε μια πολύ κατάσταση για 5 μήνες περίπου δεν που δεν προχώρησε επειδή είχε βγει από πολύχρονη σχέση.. και πάνω εκεί λέω ναι στον προηγούμενο.. όμως τπτ δεν ήταν όπως πριν.. εγώ ήμουν ίσως λίγο αλλού περίμενα να κάνει κινήσεις να βλέπω ότι ενδιαφέρεται, ώστε να καταλάβω πώς με θυμήθηκε 1 χρόνο μετά..και χωρίσαμε χωρίς να καταλάβω πώς και γιατί..πάλι με παράξενο τρόπο έγινε όλο αυτό..

    για αυτό και σε προηγούμενο μου μήνυμα λέω ότι μπορεί να μην μπορώ να διαχειριστώ όταν ο άλλος έρθει να μου πει ότι του αρέσω

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Καλα δεν εγινε κατι περιεργο ή πρωτοτυπο με τα 2 παιδια που αναφερεις. Απ οτι καταλαβα δε το προχωρουσαν ο καθενας για αλλους λογους. Παντως σε ρωτησα γτ θελω να πω οτι υπαρχουν και παραδειγματα παιδιων που σ αρεσαν, δεν ειναι οτι κανενας μεχρι σημερα δε σου χει αρεσει ποτε. Με τον πρωτο νομιζω πολυ σωστα θελησες να ξεκαθαρησεις γτ θα αισθανοσουν κ καποιο στρες φανταζομαι. Αν το χε προχωρησει ο ιδιος βεβαια δε θα χρειαζοταν να κανεις κατι.

    Για την τελευταια προταση κ συμφωνω κ διαφωνω γτ αν καποιος που δε σ αρεσει και ειδικα προωρα σου φανερωσει τα αισθηματα του λογικο ειναι να μη νιωθεις ενδιαφερον. Αν ερθει ομως ο Αναδιωτης και σου πει οτι του αρεσεις πιστευω θα τον ακολουθησεις κ μια χαρα θα τα διαχειριστεις!....

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    κατσε ρε ισαβελα εισαι 22 κ μονο 4 στην εχουν πεσει δε γινεται αυτο κατι κανεισ λαθοσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    17
    Εμένα με χαλάει που θες σχέση και μιλάς για εμφάνιση αρκετά, κοίταξε το αυτό.....
    Όσο για κάτι άλλα σχόλια που είδα θα σου πω καλά κάνεις μην ρίχνεις τα στάνταρ σου με ποια όμως έννοια.
    Με την έννοια ότι ψάχνω κάτι σταθερό και βαθύ απο εκεί και πέρα μην βάζεις χ στην διαφορετικότητα (αν το κάνεις) είσαι 22 χρονών πρέπει να ανακαλύψεις πολλούς κόσμους για να συνθέσεις τον δικό σου. Μπορεί κάποιοι να μην είναι λάθος απλά να μην τους καταλαβαίνεις.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Quote Originally Posted by Πετρος007 View Post
    Εμένα με χαλάει που θες σχέση και μιλάς για εμφάνιση αρκετά, κοίταξε το αυτό.....
    Όσο για κάτι άλλα σχόλια που είδα θα σου πω καλά κάνεις μην ρίχνεις τα στάνταρ σου με ποια όμως έννοια.
    Με την έννοια ότι ψάχνω κάτι σταθερό και βαθύ απο εκεί και πέρα μην βάζεις χ στην διαφορετικότητα (αν το κάνεις) είσαι 22 χρονών πρέπει να ανακαλύψεις πολλούς κόσμους για να συνθέσεις τον δικό σου. Μπορεί κάποιοι να μην είναι λάθος απλά να μην τους καταλαβαίνεις.
    λαικ!!!!!!!!!!!!!!!!
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    11
    Δεν λέω να είναι Ο Θεός ο άλλος αλλά, δεν πρέπει να υπάρχει και μια α εμφάνιση; Δεν πρέπει να σου αρέσει η εικόνα πρώτα ώστε να ξεκινήσεις κάτι; Και το τί μπορεί να αρέσει σε κάποιον είναι τελείως υποκειμενικό.. κατί που εμένα μπορεί να μου αρέσει, σε κάποιον άλλο μπορεί να φαίνεται αδιάφορο. Δεν μπορώ να ξεκινήσω να μιλάω με κάποιον χωρίς να μου λέει εμενα κάτι..είτε αυτό λέγεται εμφάνιση είτε προσωπικότητα..

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Quote Originally Posted by isavela View Post
    Δεν μπορώ να ξεκινήσω να μιλάω με κάποιον χωρίς να μου λέει εμενα κάτι..είτε αυτό λέγεται εμφάνιση είτε προσωπικότητα..
    αυτο ειναι το λαθοσ σου κουκλιτσα κ εκλαμβανεται ωσ σνομπισμοσ απο τουσ αλλουσ να ξερεισ αυτη ειναι η αποψη μου
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    11
    ναι ενδεχομένως να έχεις και δίκαιο τώρα τελευταία, ακούω πολύ συχνά οτι το βγάζω αυτό..
    παρ' ολ αυτά δεν ξέρω τι να κάνω και πως θα το αλλάξω αυτό.. νιώθω φοβερά αμήχανα να ξεκινήσω κάτι στο άσχετο απλά και μόνο για να δω στην πορεία πως θα πάει

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    κουκλιτσα δεν ειναι πυρινικη φυσικη μιλασ σε ολουσ κανονικα κ σε οσουσ σου αρεσουν αμα θεσ μιλασ καλυτερα μπορει σε αυτουσ που σου αρεσουν να μην το διχνεισ για διαφορουσ λογουσ αλλα το να μιλασ σε ολουσ κανονικα ειναι βασικο κ πρεπει να το ξεκινησεισ απο τωρα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. 23 χρονων και μου συμπεριφερονται σαν 5- συγκατοικηση μετα απο σπουδες
    By bubou in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 29-08-2012, 23:30
  2. Η μονη που ειμαι μονη???
    By Dream collector in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 04-03-2012, 22:51
  3. Ένα πρόβλημα 12 χρόνων...
    By kalina in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 49
    Last Post: 25-08-2011, 23:33
  4. 35 χρονών παρθένος...
    By samgia12 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 16-03-2011, 15:28
  5. Ο εφιάλτης των παιδικών μου χρόνων...
    By Darkness in forum Κακοποίηση
    Replies: 109
    Last Post: 11-03-2009, 01:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •