νομιζω θα αυτοκτονισω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    6

    νομιζω θα αυτοκτονισω

    εχασα τον ανθρωπο που αγαπουσα 7 ολοκληρα χρονια. Με παράτησε χωρίς να μου δώσει καμία εξήγηση. Πριν λίγες μέρες οι εξετάσεις έδειξαν πως εχω καρκίνο. Δε ξανά πηγα σε κανένα γιατρό... Με απολυσαν και από τη δουλειά. Με έχει πιάσει πανικός... Θέλω να πεθάνω. Δε τα αντέχω όλα μαζί. Για πιο να παλεψω. ? Νομίζω άρχισα και χάνω τα λογικα μου. Σκέφτομαι την αυτοκτονία. Εχω εξαντληθεί από το κλάμα. Βοηθήστε με κάποιος αν μπορείτε... Δεν αντέχω όλο αυτόν τον πόνο μέσα μου.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    δηλαδη ηταν ολα τελεια κ ενα πρωι εξαφανιστηκε? τι ακριβως εγινε? 7 ετη ειναι πολλα, πως δεν παντρευτηκατε?

  3. #3
    Πόσο ετών είσαι;;; Κοντά σου δεν έχεις ανθρώπους;;; Γονείς, αδέρφια, φίλους;;;

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    6
    δεν ηταν καλα γιατι αυτος δεν το ηθελε. δε παντρευτηκαμε γιατι αυτος χρωστα πολλα λεφτα και ταχα ηθελε να ξοφλήσει τα χρεει του και μετα. αυτο ελεγε τουλαχιστον...

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    6
    κυριε γιωργο ειμαι 34 χρονων. εκτος απο τα παιδια μου (που ειναι απο τον πρώτο μου γάμο δεν έχω κανεναν αλλο.... που να με στηρίζει και να ξέρει το τι περνάω.τελικα το να εχει καποιος καρκινο κανει τους αλλους να το βάζουν στα πόδια? γιατι εγω αλλιώς θα αντιμετώπιζα τέτοια κατάσταση...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τι εννοεις δεν ηταν καλα?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    128
    alithia ? αυτος που ηταν μαζι σου γνωριζε οτι διαγνωστηκες με καρκινο?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Μόνο ο καρκίνος κ η επιβίωση πρέπει να σε τα αλλά είναι λεπτομέρειες αν το βάλεις κάτω σε νίκησε αν είναι να σε νικήσει πάνω στη μάχη πότε λουφαγμένη κ κλαμενη
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Ελπίζω να εισαι τρολ...
    1. Πες πες πες στο τέλος κάτι θα μείνει
    2. Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    6
    γιατί ερωτηματικό στο αληθεια κύριε αγνωστε? φυσικα και το γνωριζε. ήταν ο πρώτος που το ειπα...

  11. #11
    Quote Originally Posted by alithia View Post
    Δε τα αντέχω όλα μαζί. Για πιο να παλεψω. ?
    Επομένως πρέπει να σφύξεις τα δόντια και να παλέψεις για τα παιδιά σου. Τι θα απογίνουν αυτά;;;
    Περνάς πολύ δύσκολα, έχεις βαρύ σταυρό, βαρύ φορτίο, όμως πρέπει να σταθείς στα πόδια σου
    και να παλέψεις για τα παιδιά σου. Υπάρχει άλλος δρόμος;;;

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by Γιώργος Πολίδης View Post
    Επομένως πρέπει να σφύξεις τα δόντια και να παλέψεις για τα παιδιά σου. Τι θα απογίνουν αυτά;;;
    Περνάς πολύ δύσκολα, έχεις βαρύ σταυρό, βαρύ φορτίο, όμως πρέπει να σταθείς στα πόδια σου
    και να παλέψεις για τα παιδιά σου. Υπάρχει άλλος δρόμος;;;
    Το δρομο αυτο δε μπορω να τον περασω... Δεν εχω τη δυναμη... Εχω περασει πολλα στη ζωη μου και νομιζα οτι αυτα ηταν. Τωρα ηρθαν τα χειροτερα... Πονω και μαζι μου πονανε και τα παιδια μου... Το μονο που θελω ειναι να κοιμηθω και να μην ξαναξυπνησω... Η να ξυπνησω και ολα να ηταν ενας εφιαλτης... Δε μπορω να εξηγήσω με λόγια το πόσο πολύ ποναωωωωωωωωωωωωωωωωωωω μέσα μου.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    οδός φαντασία
    Posts
    1,199
    Quote Originally Posted by alithia View Post
    εχασα τον ανθρωπο που αγαπουσα 7 ολοκληρα χρονια. Με παράτησε χωρίς να μου δώσει καμία εξήγηση. Πριν λίγες μέρες οι εξετάσεις έδειξαν πως εχω καρκίνο. Δε ξανά πηγα σε κανένα γιατρό... Με απολυσαν και από τη δουλειά. Με έχει πιάσει πανικός... Θέλω να πεθάνω. Δε τα αντέχω όλα μαζί. Για πιο να παλεψω. ? Νομίζω άρχισα και χάνω τα λογικα μου. Σκέφτομαι την αυτοκτονία. Εχω εξαντληθεί από το κλάμα. Βοηθήστε με κάποιος αν μπορείτε... Δεν αντέχω όλο αυτόν τον πόνο μέσα μου.
    αλήθεια γεια σου..πρεπει να δεις τα πραγματα λίγο διαφορετικα κ χωρίς πανικό..θα σε ρωτήσω κατι..πες μου σε όλη τη ζωή σου δεν εχεις δει καρκινοπαθείς να ξεπερνουν την ασθενεια τους?εγω ναι κ μαλιστα νεο παιδι το οποιο αργοτερα εκανε κ οικογένεια..οποτε γιατί εσυ να μην είσαι ενας ανθρωπος που θα νικήσει τον καρκίνο..ομως θελει το αντίθετο απο αυτό που σκέφτεσαι (αυτοκτονία)θελει θεληση για ζωή...δεν ειναι παρηγορια στον αρρωστο είναι η πραγματικότητα.....το μυαλό μας φερνει τις ασθενειες κ το μυαλό μας τις θεραπεύει..κ αν ο ανθρωπος σου εφυγε λόγου της κααστασης σου να εισαι χαρούμενη γιατι ξεκαθαριζει το τοπιο οτι δεν τα ειχες με ανθρωπο....φροντισε οι σκέψεις σου να ξεχιλείσουν απο ΖΩΗ κ ειμαι σίγουρη ότι θα βρεις κ ενα ταίρι που θα σου δώσει την φροντιδα κτρυφερότητα που σου αξίζουν κ τότε θα ειναι σαν να ξαναγεννήθηκες .....σου εύχομαι να επανέλθει η αγαπη σου για τη ζωη κ με τη σειρα της να σου δώσει ευτυχία..
    Η νίκη επί των παθών μας συνιστά την πρώτη κ ουσιαστικότερη νίκη -Βίκτωρ Ουγκώ

  14. #14
    Συμφωνώ με ΗΛΙΑΝΝΑ...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    295
    Οποιαδηποτε συμβουλη και να σου δωσουμε εισαι σε μια κατασταση που χρειαζεσαι βοηθεια απο εναν ειδικο. Πηγαινε σε εναν ψυχιατρο, η καταθλιψη ειναι πολυ ζορικη και δυσκολα ξεπερνιεται απλα με την θεληση.. Οταν ξαναβρεις τον εαυτο σου τοτε θα μπορεις να σκεφτεις πιο αντικειμενικα και να παρεις τις σωστες αποφασεις.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. νομίζω ότι εχω πάρκινσον
    By elis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 29
    Last Post: 30-04-2011, 13:31
  2. Νομίζω οτι έχω κατάθλιψη.
    By gfa in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 58
    Last Post: 17-04-2011, 21:33
  3. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΞΑΝΑΓΥΡΝΑΕΙ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 13
    Last Post: 08-12-2010, 12:05
  4. νομιζω οτι εχω καταθλιψη
    By LIGHTST0RM in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 02-12-2010, 21:40
  5. νομιζω...
    By maraki26 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 07-08-2008, 17:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •