8ελω να αυτοκτονησωω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    7

    8ελω να αυτοκτονησωω

    γεια σας ονομαζομαι δημητρα κ ειμαι 22 ετων δεν ξερω αν το 8εμα μ κολλαει σε αυτη την ενοτητα αλλα τεσπα
    λοιπον πριν δυο χρονια ειχα παει να κανω κατι εξετασεις και τα αποτελεσματα εδειξαν οτι καποιες ορμονες αντρικες ειναι σε παραπανω επιπεδο απο το φυσιολογικο,δεν εδωσα σημασια
    προσφατα τα χαρτια των εξετασεων επεσαν πανω στα χερια μου κ τρομοκρατη8ηκα κλαιω κα8ε μερα
    τι σημαινει αυτο;οτι δν ειμαι φυσιολογικη;εγω ΓΥΝΑΙΚΑ αισ8ανομαι παντα αισ8ανομουν και ειμαι μια χαρα 8ηλυκη αλλα εχω φοβη8ει με αυτες τις εξετασεις τοσο πολυ εχω πλανταξει δεν αντεχω αλλο ακομα κ να αυτοκτονησω σκεπτομαι
    αχ πειτε μ κατι οτιδηποτε δν ειμαι καλα
    επισης εχω κ ιδεοληψιες θρησκευτικου περιεχομενου κοντα στα τρια χρονια
    κ ενω καταβα8ος ξερω πως δεν ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα σχεδον εχω πειστει πως ισχυουν

  2. #2
    Τι είδους ιδεοληψίες έχεις; Είχα και εγώ θρησκευτικού περιεχομένου, ίσως μπορώ να βοηθήσω.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    7
    οτι βριζω το 8εο κ δν πιστευω
    αλλα 8ελω να μ πειτε κ για το πρωτο π εγραψα τι σημαινει οτι δν ειμαι νορμαλ;;

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    7
    αχ πειτε κατι δεν μπορω αλλο

  5. #5
    Κλασική θρησκευτική ιδεοληψία. Θα σου περάσει, μην δίνεις σημασία.
    Όσο για αυτό που ρωτάς, δεν απάντησα γιατί το έχω χιλιοακούσει εδώ μέσα και σ' άλλα φόρουμ, είναι και αυτό σεξουαλική ιδεοληψία, τίποτα ιδιαίτερο. Κολλάει το μυαλό , αυτό είναι όλο. Η εξέταση δεν λέει κάτι, και άλλες γυναίκες, αν κάνουν ορμονολογική εξέταση , ίσως δουν τα ίδια αποτελέσματα. Είσαι ό, τι αισθάνεσαι, στο κάτω κάτω καλό είναι να έχεις και κάποια αντρικά χαρακτηριστικά, εγώ χαίρομαι όταν μου λένε ότι μοιάζω στον μπαμπά μου, και στην όψη και στον χαρακτήρα. Αν πάλι σε ελκύει το ίδιο φύλο, πού ζούμε , ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει τις επιλογές του στα πλαίσια που δεν ενοχλεί ή δεν βλάπτει κανέναν.Εγώ πιστεύω ότι είναι ιδεοληψία, γι' αυτό σε βασανίζει , αλλιώς δεν θα σε ένοιαζε καθόλου αν είσαι στρέιτ ή όχι.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    7
    αυτη την ιδεοληψια με τη 8ρησκεια την εχω τρια χρονια μακαρι να περασει πλεον εχω πειστει οτι οντως βριζω το 8εο κ οτι οντως δν πιστευω
    αυτο για τις ορμονες εννοω συμβαινει κ σε αλλες γυναικες να εχουν αυτο το προβλημα;και παρολα αυτα να αισ8ανονται γυναικες;η δεν ειναι κατι νορμαλ;οσο για τις προτιμησεις λογικα ειμαι στρειτ εχω ερωτευτει αντρα τρεις φορες

  7. #7
    Δεν είναι κακό να μην πιστεύεις , όταν το καταλάβεις , θα σταματήσεις και να βρίζεις το θεό, είσαι ελεύθερη να ασπαστείς οποιαδήποτε θρησκεία, ή απλά να μην πιστέψεις σε καμία.
    Για τις ορμόνες σού είπα και πριν, δεν βρίσκω τίποτε περίεργο, περισσότερα μπορείς να ρωτήσεις το γιατρό σου, εγώ εκφράζω τη δική μου άποψη, εμένα δεν θα με ενοχλούσε αν είχα περισσότερες αντρικές ορμόνες, μάλλον στους άντρες είναι πιο ενοχλητικό, αν έχουν περισσότερες θηλυκές ορμόνες.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    7
    δεν βριζω εγω το 9εο ποτε δν 9α εκανα κατι τετοιο ακομα κ αν δν πιστευα
    αλλα επαναλαμβανω απο μεσα μου καποιες φρασεις κατα του 9εου χωρις να μπορω να το ελεγξω
    στο 9εο πιστευω και ακομα και μια μερα πριν πα9ω αυτες τις ιδεοληψιες πιστευα δν γινεται απο τη μια μερα στην αλλη να χω παψει να πιστευω
    αλλα ειναι τοσο εντονες οι ιδεοληψιες αυτες που ειναι σα να εχω πειστει πλεον πως οντως δν πιστευω
    εχουν μεγαλη επιρροη πανω μ με εχουν επηρεασει παρα πολυ

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    146
    Οι φρασεις που λες πως επαναλαμβανεις χωρις να τις ελεγχεις δε σημαινει πως εχουν καποια σχεση με τον αληθινο σου χαρακτηρα και τις πεποιθησεις σου...Ενα απο τα συχνα συμπτωματα ψυχαναγκασμου ειναι η επαναληψη βιαιων φρασεων, ιδεων κτλ, ειτε αυτα ειναι κατα του Θεου, ειτε κατα ανθρωπων...Δεν χρειαζεται να τους δινεις καμια σημασια,και θα υποχωρησουν καποια στιγμη...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Αν πχ έχεις ανεβασμένη τεστοστερόνη έχεις πιο πολλές καυλεσ αλλά είσαι γυναίκα δεν αλλαζει αυτό τι έχεις ανεβασμένο;
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Το φύλο είναι το dna η σεξουαλικότητα είναι ένστικτο η ορμόνη άντε να σ δώσει χαρακτηριστικά πχ η τεστοστερόνη δίνει τρίχοφυια καυλεσ κλπ αυτα που έχεις ακούσει είναι για αθλητές που παίρνουν εξωγενώσ ορμόνες τις οποίες ο οργανισμός δε ξέρει πως να τις αντιμετωπίσει κ κάνει διαφορά αν τις σταματούσαν τις ορμόνες έγκαιρα οι αθλητές θα συνερχόταν σε μεγάλο βαθμό
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    7
    το περιεργο ειναι οτι οταν ειχα κανει εκεινες τις εξετασεις δν ειχα πολυδωσει σημασια τωρα που δν ειμαι καλα ψυχολογικα νιω9ω οτι ειμαι πιο επιρρεπης στο να επηρεαστω απο το οτιδηποτε
    elis τι εννοεις ακριβως εκει που λες τι εχεις ανεβασμενο;;
    παιδια παντως η ιψδ ειναι οτι χειροτερο πραγματικα δν αντεχεται απο μικρη πιστευα στο 9εο οχι γιατι επρεπε ουτε με πιεσε καποιος απο μονη μ και εχω κ λογους που πιστευω και στα καλα κα9ουμενα πα9αινω αυτες τις ιδεοληψιες κ αρχιζω να αμφιβαλλω για την πιστη μ
    οταν περναω εξω απο εκκλησιες οταν βλεπω καπου εικονες του 9εου,αγιων νιω9ω περιεργα,εχω τυψεις το χειροτερο κομματι αυτης της αρρωστιας ειναι οταν αμφιβαλλεις για τον ευατο σου οταν σκεφτεσαι οτι οι ιδεοληψιες σου εχουν βαση

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Ποια ορμόνη είναι ανεβασμένη;
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    7
    δν 8υμαμαι πως ονομαζεται

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Τσάμπα αυτοκτονία θα κάνεις μάθε πως λέγεται ψαξτο λίγο κ ελα να μας ρωτήσεις αλλιώς δεν είσαι καλά κ έχει γίνει το μυαλό σου πουρεσ δεν είναι τίποτα είναι το καψιμο που χεις φάει από την ιδεοληψία ασχολίσου με αυτό κ αστα τα αλλά γυναίκα είσαι εντάξει
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •