δεκα χρονια ηρεμιστκα τι να κανω ??????
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1

    δεκα χρονια ηρεμιστκα τι να κανω ??????

    καλησπερα πριν 10 χρονια περιπου(θελω 3 μηνεσ) κλινω 10 χρονια που περνω σχεδον καθε μερα ηρεμιστικα ολα αρχησαν οταν πηγα σε ενα γιατρο γιατι ειχα εντονο ανχοσ και μερικεσ κρισεισ πανικου μου συνεστησε να παρω Seroxat(σταδιακα μεχρι 20mg & xanax 1-2mg τη μερα)μετα απο 9 μηνεσ σταματησα το xanax και επερνα μονο 10mg seroxat .οταν πηγα να κοψω το seroxat με ξαναπιασανε ολα αυτα και ξαναπηρα xanax μονο και οτι συμπτωμα ειχα μου εφεβγε να μην ποληλογω μεσα σε αυτα τα χρονια πηγα σε αρκετοyσ γιατρουσ δοκιμασα σχεδον ολα τα ssri kai ssnri με αποτελεσματα καθολου θετικα η τελευταια γιατρος που με παρακολουθουσε για 1 χρονο σηκωσε τα χερια ψηλα γιατι δεν ειχα καμια αντιδραση με τα αντικαταθλιπτικα αλλα μονο με τα ιρεμιστικα ετσι και εγω περνω καθημερινα 1 mg clonazepam και ειμαι λειτουργικος το θεμα ειναι οτι αυτη η κατασταση αρκετα κραστησε και πρεπει να αλαξει δεν ξερω το πωσ γιαυτο γραφω εδω οι γιατροι που εχω παει ολα αυτα τα χρονια πιο πολυ κακο μου κανανε (εχω κατσει στο κρεβατι πολυ καιρο και κλισμενοσ στο σπιτι περιμενοντασ τα αντικαταθλιπτικα να δρασουν χωρισ αποτελεσμα οσπυ αποφασισα με ενα γιατρο να περνω μονο clonazepam και να ειμαι λειτουργικος ο γιατρος αυτοσ βγηκε στη συνταξη και με εγραψε κανονικα ξερω οτι η δοση που περνω ειναι μικρη αλλα δεν μπορω να τα σταματησω γιατι παθενω μεγαλη ζημια και πεφτω στο κρεβατι διαγνωση ολοι οι γιατροι που πηγα μου εκαναν διαφορετικη καταθλιψη ο ενασ πανικουσ ο αλλοσ καλα δεν με εκανε κανενας ουτε η ψυχοθεραπεια και τωρα με την κριση εχω αρχισει και ανχωνομαι περισσοτερο εχω μεγαλωσει 8ελω να προχορισω στη ζωη μου να παντρευτω να κανω παιδια αλλα φοβαμαι οτι δεν 8α τα καταφερω και θα ειμαι μεσα στο χαπι ολη μου τη ζωη και ολο αναβαλω το να παω παλι σε καποιον ειδικο γιατι εχει καει η γουνα μου και το κεφαλι μου τοσα χρονια απο χειραψιεσ και μεγαλα λογια που κοστιζαν 50 και 100 ευρο τη φορα χωρισ αποτελεσμα παρακαλω αν ξερει κανεισ καποιον καλλο επιστημονα με ορεξη και γνωση ασ μου στειλει προσωπικο μνμα και οποιοσ εχει να με συμβουλεψει η 8ελει να με ρωτησει κατι εδω ειμαι


    ευχαριστο για το χρονο σασ

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    359
    τι επαιρνες? diazepam, stedon, tranxene, lexotanil? πατα στο google benzodiazepines withdrawal... υπαρχει και το lyrica αλλα googlare to θα βρεις ακρη...και πες το στο γιατρο σου...ειναι βασανιστικες οι παρενεργειες οταν κοβεις τα ηρεμηστικα...τις επιπτωσεις τις πληρωνω εγω τωρα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    184
    δυσκολα κοβονται αυτα τα φαρμακα.θελει υπομονη,επιμονη και ανθρωπους να σε στηριζουν.καλη δυναμη λοιπον.

  4. #4
    Quote Originally Posted by the_downward_spiral View Post
    τι επαιρνες? diazepam, stedon, tranxene, lexotanil? πατα στο google benzodiazepines withdrawal... υπαρχει και το lyrica αλλα googlare to θα βρεις ακρη...και πες το στο γιατρο σου...ειναι βασανιστικες οι παρενεργειες οταν κοβεις τα ηρεμηστικα...τις επιπτωσεις τις πληρωνω εγω τωρα.
    φιλε μου rivotril το λενε εκανα βλακεια και το εκοψα αποτομα μια φορα και εκανα να συνελ8ω πολι καιρο και ειχα πεση στο κρεβατι σαν ζωντανοσ νεκροσ εσυ τι βλεπεισ σε τι φασι εισαι?? 1 mg rivotril την μερα περνω εσυ τι επερνεσ αν επιτρεπετε? Σου ευχομαι τα καλητερα και σε σενα και σε ολους εδω

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    359
    εγω επαιρνα καμια 13 φαρμακα...ασε πονεμενη ιστορια..δεν θες να την ακουσεις. και στην τελικη δεν ειχα ουτε ψευδαισθησεις ουτε παραισθησεις. απλα εχω ανοιξει πολλα θρεντς και αν τα διαβασεις θα καταλαβεις γιατι τα παιρνουμε τα φαρμακα. ειλικρινα αν ειναι βιολογικη η τρελα ας μας το εξηγησουν και να νομιμοποιηθει η ευθανασια να τελειωνουμε..δεν αντεχεται αυτη η κατασταση. Απαλευτος, εσυ την παλευεις με τα φαρμακα?Θα προτιμουσες να τα παιρνεις μια ζωη και να υποφερεις η να επελεγες την ευθανασια και να τελειωνες μια ωρα αρχητερα γνωριζοντας οτι η ζωη σου δεν εχει κανενα νοημα και απλα θα σαι δακτυλοδεικτουμενος και ο περιγελος χωρις να φταις που γεννηθηκες?
    Η θα πρεπε να με ειχαν εμενα, προσωπικα, ριξει απτην γεννα η να με εδιναν για υιοθεσια γιατι θα ηταν καλυτερη η ζωη μου σε ιδρυμα γιατι πραγματικα εχω τρελη μανα και ο μπαμπας μου ειναι και αυτος φευγατος.

    Εχεις στιγματιστει εσυ? Απο τι τρελαθηκες και σε ποια ηλικια? Αν επιτρεπεται...
    Που μενεις? Δυστυχως μενουμε ελλαδα και οχι σε καμια νεα υορκη και τους τρελους τους παιρνουν πρεφα και γελανε μαζι τους(μας) γαμησε τα...
    Απαντησε μου αν θες. εχω και msn αν γουσταρεις να μιλησουμε
    Φιλους εχεις? Η ψυχασθενεια ειναι η χειροτερη ασθενεια. Οταν καποιος πασχει απο καρκινο ειναι ηρωας...οταν καποιος εχει μια εγκεφαλοπαθεια ή μια ψυχασθενεια πες το οπως θες ειναι ο χαπακιας ο ψυχακιας ο τρελος.
    Στην ιατρικη πραγματικα δεν υπαρχει ιαση...ετσι λενε. Ο καρκινος ναι μπορει να θεραπευτει αλλα θα εχεις αλλη ασθενεια μετα, αλλα απο την ψυχασθενεια δεν γινεσαι καλα απλα γινεσαι προοδευτικα χειροτερος.

    Ξερεις Απαλευτε..στην ιατρικη γινονται και λαθη... και τα λαθη τα πληρωνει ο ασθενης και ο γιατρος πληρωνεται. τεσπα. αν θες εχω msn.
    Μια λαθος διαγνωση σου καταστρεφει την μαμημενη ζωη... Ενα αποτυχημενο χειρουργειο σε αφηνει αναπηρο...τεσπα γνωστα ειναι αυτα.

    Αν η τρελα ειναι βιολογικη...πραγματικα δεν θεραπευεσαι
    Αν ειναι ψυχολογικη... παλι δεν θεραπευεσαι γιατι γινεσαι περιγελος στιγματιζεσαι και αφου εχεις ψυχολογικα προβληματα γινονται με τον καιρο περισσοτερα...γιατι περνανε και τα χρονια και ολο γυριζεις στο παρελθον( απο την προσωπικη μου πειρα τα λεω) . γιατι πραγματικα αν δεν εχει καποιος μελλον και παρον τι θα σκεφτετε?μονο μερικες καλες στιγμες του παρελθοντος και αυτες ποσο καλες να ταν μεσα στην μιζερη ζωη. τεσπα. μπορει να σου φαινεται σεναριο απο καμια δραματικη ταινια αλλα ετσι ειναι η ζωη. τα φαρμακα ειναι απλα για να σου φτιαχνουν την διαθεση. στην ουσια, ειναι ουσιες, ναρκωτικα :Ρ.
    Αν δεν τα παρεις θα πας να αυτοκτονησεις και με το ζορι θα σε κλεισουν μεσα( νταβατζιλικι) .Αν τα παρεις θα θες να αυτοκτονησεις. Οποτε για μενα ας γινει νομιμη η ευθανασια.Αφου οσοι τρελοι παιρνουν χαπια δεν δουλεουν ολο αναρωτικες παιρνουν. τεσπα.
    Τεσπα μπερδευομαι.

    Ας μας/μου εξηγησει κανενας διαχειριστης που εχει και πειρα. Ειναι βιολογικη η τρελα? Ειναι ψυχολογικη? το 50% των ψυχιατρων εχει το δικιο κατα τη γνωμη του διαχειριστη ή το αλλο 50% της αντιψυχιατρικης. Δεν αντεχω αλλο να ζω σε ενα ψεμα. Αυτο πραγματικα ειναι κωμικοτραγικο. Δεν θεωρειτε ουτε ανθρωπινο, ουτε ζωη.

    Λενε, οτι τρελοι βγαινουν μονο απο τρελες οικογενειες. και εμενα εκτος απτη μανα μου που παιρνει φαρμακα για πολλα χρονια και δεν θελει τον πατερα μου ΑΛΛΑ δεν τον χωριζει επειδη δεν θα την κοιταξει κανεις μετα(ετσι πιστευω) και τον παππου μου τον θεωρουν τρελο και την αδερφη του τρελη στην τελικη γιατι δεν μας κανουν ευθανασια...εδω η ΝΟΡΜΑΛ ανθρωποι δεν νοιαζονται για τα παιδια τους το κρατος μας εχει χεσμενους ας νομιμοποιηθει η ευθανασια αν εχουν αρχιδια και να ξεμπερδευω/ξεμπερδεουμε μια ωρα αρχιτερα αν ειναι δυνατον. κατανταει κοροιδια

    Στην τελικη, και σε ιδρυματοποιημενος να σαι θα σου φερονται/μου φερονται σαν ζωο επειδη ολοι στα ψυχιατρεια μπαινουν με μεσω. βλεπεις εχετε δει κατι 20χρονα με διδακτωρικα και μας παιζουν τους εξυπνους .
    Στην τελικη αν αυτο ειναι "εξυπναδα" ποια ειναι η τρελα? ποια ειναι η παρανοια? ποιος θεωρειται φυσιολογικος και ποιος μη φυσιολογικος
    Ειχα δει ενα τοιχο με γκραφιτι και εγραφε επανω του " η τρελα ειναι η λογικη των ψυχιατρων". δλδ τι διαολο. αφου ειναι ΑΝΘΡΩΠΟΙ οι γιατροι και τηρουν τον νομο του ιπποκρατη( αρχιδια μεντολες...τεσπα) ας μας κανουν πραγματικα ευθανασια αφου ειναι τοσο ηθικοι και δεν χρηματιζονται δλδ ελεος.

    Ας μας εξηγησει ενας διαχειριστη, που στην ουσια και αυτος το φορουμ το εχει για να κανει ερευνες και να βλεπει πως σκεφτονται οι τρελοι, εμεις τι εχουμε..αν ειναι βιολογικο η οχι και να το εμπεδωσουμε και να πουμε/πω στον εαυτο μας οτι ειμαστε τρελοι δεν υπαρχει ευθανασια στην ελλαδα ας παμε να αυτοκτονησουμε αφου ειναι στο DNA mas sto GENE POOL mas h apla na mas kanoyn euthanasia
    Last edited by the_downward_spiral; 15-12-2012 at 20:49.

  6. #6
    Quote Originally Posted by the_downward_spiral View Post
    εγω επαιρνα καμια 13 φαρμακα...ασε πονεμενη ιστορια..δεν θες να την ακουσεις. και στην τελικη δεν ειχα ουτε ψευδαισθησεις ουτε παραισθησεις. απλα εχω ανοιξει πολλα θρεντς και αν τα διαβασεις θα καταλαβεις γιατι τα παιρνουμε τα φαρμακα. ειλικρινα αν ειναι βιολογικη η τρελα ας μας το εξηγησουν και να νομιμοποιηθει η ευθανασια να τελειωνουμε..δεν αντεχεται αυτη η κατασταση. Απαλευτος, εσυ την παλευεις με τα φαρμακα?Θα προτιμουσες να τα παιρνεις μια ζωη και να υποφερεις η να επελεγες την ευθανασια και να τελειωνες μια ωρα αρχητερα γνωριζοντας οτι η ζωη σου δεν εχει κανενα νοημα και απλα θα σαι δακτυλοδεικτουμενος και ο περιγελος χωρις να φταις που γεννηθηκες?
    Η θα πρεπε να με ειχαν εμενα, προσωπικα, ριξει απτην γεννα η να με εδιναν για υιοθεσια γιατι θα ηταν καλυτερη η ζωη μου σε ιδρυμα γιατι πραγματικα εχω τρελη μανα και ο μπαμπας μου ειναι και αυτος φευγατος.

    Εχεις στιγματιστει εσυ? Απο τι τρελαθηκες και σε ποια ηλικια? Αν επιτρεπεται...
    Που μενεις? Δυστυχως μενουμε ελλαδα και οχι σε καμια νεα υορκη και τους τρελους τους παιρνουν πρεφα και γελανε μαζι τους(μας) γαμησε τα...
    Απαντησε μου αν θες. εχω και msn αν γουσταρεις να μιλησουμε
    Φιλους εχεις? Η ψυχασθενεια ειναι η χειροτερη ασθενεια. Οταν καποιος πασχει απο καρκινο ειναι ηρωας...οταν καποιος εχει μια εγκεφαλοπαθεια ή μια ψυχασθενεια πες το οπως θες ειναι ο χαπακιας ο ψυχακιας ο τρελος.
    Στην ιατρικη πραγματικα δεν υπαρχει ιαση...ετσι λενε. Ο καρκινος ναι μπορει να θεραπευτει αλλα θα εχεις αλλη ασθενεια μετα, αλλα απο την ψυχασθενεια δεν γινεσαι καλα απλα γινεσαι προοδευτικα χειροτερος.

    Ξερεις Απαλευτε..στην ιατρικη γινονται και λαθη... και τα λαθη τα πληρωνει ο ασθενης και ο γιατρος πληρωνεται. τεσπα. αν θες εχω msn.
    Μια λαθος διαγνωση σου καταστρεφει την μαμημενη ζωη... Ενα αποτυχημενο χειρουργειο σε αφηνει αναπηρο...τεσπα γνωστα ειναι αυτα.

    Αν η τρελα ειναι βιολογικη...πραγματικα δεν θεραπευεσαι
    Αν ειναι ψυχολογικη... παλι δεν θεραπευεσαι γιατι γινεσαι περιγελος στιγματιζεσαι και αφου εχεις ψυχολογικα προβληματα γινονται με τον καιρο περισσοτερα...γιατι περνανε και τα χρονια και ολο γυριζεις στο παρελθον( απο την προσωπικη μου πειρα τα λεω) . γιατι πραγματικα αν δεν εχει καποιος μελλον και παρον τι θα σκεφτετε?μονο μερικες καλες στιγμες του παρελθοντος και αυτες ποσο καλες να ταν μεσα στην μιζερη ζωη. τεσπα. μπορει να σου φαινεται σεναριο απο καμια δραματικη ταινια αλλα ετσι ειναι η ζωη. τα φαρμακα ειναι απλα για να σου φτιαχνουν την διαθεση. στην ουσια, ειναι ουσιες, ναρκωτικα :Ρ.
    Αν δεν τα παρεις θα πας να αυτοκτονησεις.Αν τα παρεις θα θες να αυτοκτονησεις
    Τεσπα μπερδευομαι.
    ακου αγορινο δεν εισαι τρελλοσ αυτα που εγραψεσ ειναι ενα μερος της πραγματικοτητασ της κοινωνιας μας σε ευχαριστω που ασχολισε με το προβλημα μου και διχνεις οτι εστω και αν δεν εισαι στην καλυτερη σου φαση εδιαφερεσαι για καποιον που εχει προβλημα παραμεριζεισ τα δικα σου και προσπαθεισ να βοηθησεισ αυτο νομιζω οτι ειναι ηρωικο αντι να με γραψεισ κανωνικα και σε ευχαριστο.Δεν ξερω απο τι τρελαθηκα 19-20 χρονων ημουν οταν ξεκινησαν αυτα τα περιεργα με το ανχοσ και τουσ πανικουσ τωρα ζω και εγω ελλαδα ο στυγματισμος ειναι πολυ ασχημο πραγμα εγω εχω στιγματιστει λιγο αλλλα και σε ενα ατομο να το πεισ ενασ ανθρωποσ να το ξερει ειναι αρκετο ελπιζω ολοι μασ να βρουμε το δρομο μας φιλε κανε υπομονη και μη μασασ εχω 10 χρονια που αγονιζωμαι με κατι που δεν εχει ορια και λογικη εχω δοκιμασει τουλαχιστον 10 σκεβασματα αντικαταθλιπτικα και 4-5 διαφορετικα ηρεμιστικα με οτι συνεπαγεται απο παρενεργειεσ η συμπτωματα τησ νοσου εκανα και κανω υπομονη και η ελπιζα 8α φυγει τελευταια κοιτα και κανα παλιο μου ποστ να καταλαβεισ και εσυ εχω να ποσταρω 2 χρονια σκεψου λιγο θετικα σε παρακαλω το ξερω οτι ειναι δυσκολο γιατι εχεισ περασει πολλα ολοι μασ εχουμε περασει πολα αλλα ειμαστε τοσο δυνατοι που τα αντεχουμε και θα πρωτιμουσα να περνω φαρμακα για μια ζωη παρα να κανω κακο στον εαυτο μου η να στενοχωρισω αυτους που με αγαπανε

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    359
    εχεις μσν? γιατι βαριεμαι συνεχεια μονος. δεν θα σε πρηξω. ειμαι 24/7 μεσα . 24 ωρες το 24 ωρο γιατι εξω και να βγω ουτε γκομενα θα μπορεσω να βρω ουτε τπτ και οι πουτανες οσο και αν δεν μαρεσει ειναι μονοδρομος. αν εχεις και θες να μιλησουμε στειλε μου πμ.

    Αυτο που περναμε ειναι η καταντια του ανθρωπου...
    Βσκ για σενα ποιος ειναι λογικος και ποιος οχι? Τι θεωρεις τρελα και τι λογικο?

  8. #8
    δεν εχω μσν και δεν σου λεω πσεματα δεν ειμαι πολυ του υπολογιστη ανθρωπος δεν ειμαι ολη μερα στον υπολογιστει και το τι θεωρο εγω λογικο ειναι σχετικο και υποκειμενικο παντοσ με αυτα που γραφεισ ανθρωπε μου ειμαι σιγουροσ οτι εισαι 100/100 λογικοσ δεν γραφεισ ασυναρτισιεσ ο λογοσ σου εχει συνεχεια το θεμα ειναι πωσ 8α κοπσω 1mg ηρεμιστικου χωρισ να πεσω στο κρεβατι η σε καταθλιψη η σε ανχοσ η σε οτιδιποτε αλιωσ να μην το κοπσω κα8ολου στηλε εδω οτι θεσ οταν το βλεπω 8α απανταω οπωσ κανω παντα απλα δεν ειμαι πολυ on line μην απελπιζεσαι ρε αδερφαι ολοι εχουμε περασει ασχημα και γω ασχημα ειμαι τωρα και προσπαθω για κατι καλυτερω μεσα στην κριση του ανχουσ τησ καταθλιψης και τησ οικονομιας

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    359
    Quote Originally Posted by apaleftos View Post
    δεν εχω μσν και δεν σου λεω πσεματα δεν ειμαι πολυ του υπολογιστη ανθρωπος δεν ειμαι ολη μερα στον υπολογιστει και το τι θεωρο εγω λογικο ειναι σχετικο και υποκειμενικο παντοσ με αυτα που γραφεισ ανθρωπε μου ειμαι σιγουροσ οτι εισαι 100/100 λογικοσ δεν γραφεισ ασυναρτισιεσ ο λογοσ σου εχει συνεχεια το θεμα ειναι πωσ 8α κοπσω 1mg ηρεμιστικου χωρισ να πεσω στο κρεβατι η σε καταθλιψη η σε ανχοσ η σε οτιδιποτε αλιωσ να μην το κοπσω κα8ολου στηλε εδω οτι θεσ οταν το βλεπω 8α απανταω οπωσ κανω παντα απλα δεν ειμαι πολυ on line μην απελπιζεσαι ρε αδερφαι ολοι εχουμε περασει ασχημα και γω ασχημα ειμαι τωρα και προσπαθω για κατι καλυτερω μεσα στην κριση του ανχουσ τησ καταθλιψης και τησ οικονομιας
    .

    Den yparxei logos na agxonesai. Arakse pies to iremistiko soy mpes stin mpaniera kai des kana asteio video sto youtube.
    I des tileorasi na gelaseis ligo. Pata to deksi soy podi me to aristero soy xeri kai pes treis fores sagapw mama kai isos gineis kala isos na mh gineis kala.
    ego otan eixa katathlipsi eixa piei alatonero me souroti kai nomiza oti vrethika gia mia stigmi sto diastima alla prosgiothika otan katalava oti itan mesimeri kai eprepe na faw ena boll me kornfakes.Ksafnika emfanistike o drakoymel metamorfomenos se digimon kai moy eipe esi agori moy exeis mellon epeid exeis parelthon. Ean nomizeis oti eisai daimonismenos pes SE DIOXNO APO MESA MOY SATANA kai krata to stavro sto xeri. giati na thimasai file moy oloi pigainoyn brosta me to stavro sto xeri kai oi malakes menoyn me to poyli sto xeri. Be aware of the bic cock.

    Otan stamatise i katathlipsi siniditopiisa oti egine ipnapagogi kai vrethika ston paradeiso mazi me ton agio petro tespa megali istoria pragmatika aneksigito fainomeno pos den pethana ston paradeiso.
    Lolololol. trollecopter.

Similar Threads

  1. Ποιά διαφορά υπάρχει ανάμεσα στη φράση "κάνω έρωτα " και "κάνω σεξ" ή δεν υπάρχει?
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 25-12-2011, 14:44
  2. Ελατωση φαρμακων στα 3 χρονια και διακοπη στα 5 χρονια.
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 02-08-2011, 22:07
  3. ΧΩΡΙΣ ΧΑΠΙΑ ΚΑΙ ΤΣΙΓΑΡΟ , ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΕΚΑ ΧΡΟΝΙΑ
    By antara in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 47
    Last Post: 31-10-2009, 16:52
  4. ΔΕΚΑ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΓΙΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΑΠΟ ΣΕΙΣΜΟ
    By Helena in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 2
    Last Post: 11-06-2008, 17:03
  5. τι κανω αφου μετα απο 3 χρονια καταλαβα ποσο την πληγωσα και ποσο μου λειπει?
    By harrisxr650 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 01-01-2008, 07:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •