Τηλεφωνήματα από πρώην
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1

    Τηλεφωνήματα από πρώην

    Καλημέρα παιδιά!

    Είναι δύο άτομα που τηλεφωνούν στην κοπέλα μου. Ο ένας είναι ο πρώην και επί 6 μήνες έπαιρνε τηλέφωνο συνέχεια. Αυτή βέβαια δεν το σήκωνε (το γνωρίζω αυτό). Μιλήσαμε για αυτό αλλά μου είπε "άσε να το χειριστώ εγώ.. αν αδιαφορώ κάποια στιγμή απλά θα βαρεθεί". Ο άλλος είναι ένας άσχετος ο οποίος έπαιρνε αραιά και πού. Την τελευταία φορά που πήρε ο άσχετος με άφησε να το σηκώσω και του είπα να μην ξαναπάρει. Πάει αυτό..! Της είπα μετά αν ξαναπάρει ο πρώην να το σηκώσω εγώ. Διαφώνησε και μου είπε "δεν θέλω να μπλεχτείς εσυ... δεν θέλω να αρχίσετε αν βρίζεστε ή οτιδήποτε άλλο. Καλά δεν το χειρίζομαι με το να αδιαφορώ?" Λέω "ΟΚ μια χαρά αλλά αυτό δε σημαίνει ότι εμενα δε με ενοχλεί αν συνεχίσει να παίρνει... θέλω να το σηκώσω εγώ... για μένα αυτή τη φορά..". Επέμενα αλλά τίποτα...

    Πως να το χειριστώ αυτό? Έχω δίκιο να επιμένω...??

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by tingerbell View Post
    Καλημέρα παιδιά!

    Είναι δύο άτομα που τηλεφωνούν στην κοπέλα μου. Ο ένας είναι ο πρώην και επί 6 μήνες έπαιρνε τηλέφωνο συνέχεια. Αυτή βέβαια δεν το σήκωνε (το γνωρίζω αυτό). Μιλήσαμε για αυτό αλλά μου είπε "άσε να το χειριστώ εγώ.. αν αδιαφορώ κάποια στιγμή απλά θα βαρεθεί". Ο άλλος είναι ένας άσχετος ο οποίος έπαιρνε αραιά και πού. Την τελευταία φορά που πήρε ο άσχετος με άφησε να το σηκώσω και του είπα να μην ξαναπάρει. Πάει αυτό..! Της είπα μετά αν ξαναπάρει ο πρώην να το σηκώσω εγώ. Διαφώνησε και μου είπε "δεν θέλω να μπλεχτείς εσυ... δεν θέλω να αρχίσετε αν βρίζεστε ή οτιδήποτε άλλο. Καλά δεν το χειρίζομαι με το να αδιαφορώ?" Λέω "ΟΚ μια χαρά αλλά αυτό δε σημαίνει ότι εμενα δε με ενοχλεί αν συνεχίσει να παίρνει... θέλω να το σηκώσω εγώ... για μένα αυτή τη φορά..". Επέμενα αλλά τίποτα...

    Πως να το χειριστώ αυτό? Έχω δίκιο να επιμένω...??
    Kαλέ μου φίλε καλημέρα
    είναι πολύ άσχημο αυτό που βιώνεις αυτό είναι το μόνο σίγουρο...μία σχέση βασίζεται για μένα στην επικοινωνία και στην εμπιστοσύνη...άν υπάρχει εμπιστοσύνη δέν έχεις να φοβάσαι τίποτα...το να διεκδικείς την καλή σου είναι όμορφο και υγιές...απο εκεί και πέρα δέν είναι τίποτα στο χέρι σου...όταν αγαπάς έναν άνθρωπο δέν φευγεις απο δίπλα του που να σου έρθει δίπλα σου ο θεός ο ίδιος...έχε της εμπιστοσύνη χωρίς αυτό να σημαίνει πώς πρέπει να είσαι με κλειστά μάτια...δώσε της χώρο να αναλλάβει μόνη της αφού το θέλει τα προβλήματα που έρχονται στον δρόμο της....στήριξέ την και κέρδιζέ την κάθε μέρα με έξυπνους και όμορφους τρόπους...άν ήθελε bodyguard θα έπερνε έναν τέτοιο και δέν θα ήταν μαζί σου...και κάτι άλλο...η ζήλεια σε άσχημο βαθμό φαρμακώνει την αγάπη και δέν την βοηθάει...

  3. #3
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου!!! Εμπιστοσύνη έχω... όπως και να το κάνουμε... πάνω κάτω ξέρω τι έχω απέναντί μου...
    αλλά με έχει καταφάει η ζήλεια.. νομίζω δεν μπορώ να την καταπολεμήσω πια.... :-(

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by tingerbell View Post
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου!!! Εμπιστοσύνη έχω... όπως και να το κάνουμε... πάνω κάτω ξέρω τι έχω απέναντί μου...
    αλλά με έχει καταφάει η ζήλεια.. νομίζω δεν μπορώ να την καταπολεμήσω πια.... :-(
    Δέν έχεις ούτε έναν λόγο να σε τρώει η ζήλια αντίθετα έχεις εκατομύρια λόγους για να μήν ζηλεύεις ,δέν θα σου κάνω ούτε μάθημα ούτε τίποτα γνωρίζεις εξάλου...πίστευε και ερεύνα η δική μου εκδοχή και μην δηλητηριάζεις την αγάπη σας...σου το λέω απο πείρα...αλλους μπορεί να τους κολακεύει και άλλους μπορεί να τους πνίγει...όπως και να έχει το μόνο σίγουρο είναι ότι φθήρει και κουράζει...

    Πάντα φιλικά... :)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by tingerbell View Post
    Καλημέρα παιδιά!

    Είναι δύο άτομα που τηλεφωνούν στην κοπέλα μου. Ο ένας είναι ο πρώην και επί 6 μήνες έπαιρνε τηλέφωνο συνέχεια. Αυτή βέβαια δεν το σήκωνε (το γνωρίζω αυτό). Μιλήσαμε για αυτό αλλά μου είπε "άσε να το χειριστώ εγώ.. αν αδιαφορώ κάποια στιγμή απλά θα βαρεθεί". Ο άλλος είναι ένας άσχετος ο οποίος έπαιρνε αραιά και πού. Την τελευταία φορά που πήρε ο άσχετος με άφησε να το σηκώσω και του είπα να μην ξαναπάρει. Πάει αυτό..! Της είπα μετά αν ξαναπάρει ο πρώην να το σηκώσω εγώ. Διαφώνησε και μου είπε "δεν θέλω να μπλεχτείς εσυ... δεν θέλω να αρχίσετε αν βρίζεστε ή οτιδήποτε άλλο. Καλά δεν το χειρίζομαι με το να αδιαφορώ?" Λέω "ΟΚ μια χαρά αλλά αυτό δε σημαίνει ότι εμενα δε με ενοχλεί αν συνεχίσει να παίρνει... θέλω να το σηκώσω εγώ... για μένα αυτή τη φορά..". Επέμενα αλλά τίποτα...

    Πως να το χειριστώ αυτό? Έχω δίκιο να επιμένω...??
    οχι, δεν εχεις δικιο να επιμενεις.
    εφοσον θελει να το χειριστει μονη της και δεν ενοχλειται η ιδια, δεν πρεπει να επιμεινεις.
    αν σου ζητησει βοηθεια για να τον ξεφορτωθει, μονο τοτε να ασχοληθεις.
    ρωτα την ομως, αν του εχει πει απεριφραστα οτι την ενοχλει το κυνηγητο του και θελει να το κοψει ΑΜΕΣΑ, η απλα περιμενει να βαρεθει μονος του, διοτι αν δεν του το εχει πει, ισως να κολακευεται απο το ενδιαφερον του, ακομα κι αν δεν κανει τιποτε αλλο μαζι του κι αυτος ισως το συνεχιζει γιατι παιρνει ελπιδες.:rolleyes:
    αν οντως του εχει πει να μην ξαναενοχλησει, καλα κανει κι απλα τον γειωνει. καποια στιγμη θα βαρεθει τις χιλοπιτες και θα εξαφανιστει.
    να εισαι εκει , μονο αν σου ζητησει βοηθεια

  6. #6
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οχι, δεν εχεις δικιο να επιμενεις.
    εφοσον θελει να το χειριστει μονη της και δεν ενοχλειται η ιδια, δεν πρεπει να επιμεινεις.
    αν σου ζητησει βοηθεια για να τον ξεφορτωθει, μονο τοτε να ασχοληθεις.
    ρωτα την ομως, αν του εχει πει απεριφραστα οτι την ενοχλει το κυνηγητο του και θελει να το κοψει ΑΜΕΣΑ, η απλα περιμενει να βαρεθει μονος του, διοτι αν δεν του το εχει πει, ισως να κολακευεται απο το ενδιαφερον του, ακομα κι αν δεν κανει τιποτε αλλο μαζι του κι αυτος ισως το συνεχιζει γιατι παιρνει ελπιδες.:rolleyes:
    αν οντως του εχει πει να μην ξαναενοχλησει, καλα κανει κι απλα τον γειωνει. καποια στιγμη θα βαρεθει τις χιλοπιτες και θα εξαφανιστει.
    να εισαι εκει , μονο αν σου ζητησει βοηθεια
    Αυτό που ξέρω είναι ότι στην αρχή του είχε πει να μη ξαναπάρει.. τον έβρισε (έτσι είπε) και σε κάποια φάση του είπε ότι υπάρχει άλλος (εγώ)... επίσης (το γνωρίζω αυτό) αυτός ξέρει ότι υπάρχω και εγώ αλλά παρ'όλα αυτά συνεχίζει (τώρα έχει κόψει βέβαια). Αυτά πάνω κάτω...

    Απλα μου έκανε εντύπωση το γεγονός ότι με άφησε να το σηκώσω στον ενοχλητικό και όχι σε αυτόν.... πως γίνεται???

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by tingerbell View Post
    Αυτό που ξέρω είναι ότι στην αρχή του είχε πει να μη ξαναπάρει.. τον έβρισε (έτσι είπε) και σε κάποια φάση του είπε ότι υπάρχει άλλος (εγώ)... επίσης (το γνωρίζω αυτό) αυτός ξέρει ότι υπάρχω και εγώ αλλά παρ'όλα αυτά συνεχίζει (τώρα έχει κόψει βέβαια). Αυτά πάνω κάτω...

    Απλα μου έκανε εντύπωση το γεγονός ότι με άφησε να το σηκώσω στον ενοχλητικό και όχι σε αυτόν.... πως γίνεται???
    ε μα, ειδες? αφου εχει κοψει , γιατι τρωγεσαι με τα ρουχα σου?
    ισως θελει να τον απαξιωσει πληρως. ειναι πολυ χειροτερο να πεφτει στο κενο το τηλεφωνημα, παρα να το σηκωνει καποιος. πληρης απαξιωση.
    δειξε της εμπιστοσυνη.

  8. #8
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ε μα, ειδες? αφου εχει κοψει , γιατι τρωγεσαι με τα ρουχα σου?
    ισως θελει να τον απαξιωσει πληρως. ειναι πολυ χειροτερο να πεφτει στο κενο το τηλεφωνημα, παρα να το σηκωνει καποιος. πληρης απαξιωση.
    δειξε της εμπιστοσυνη.
    χμμμ... κατα βάθος ξέρω ότι έχεις δίκιο...
    αλλά τρώγομαι με τα ρούχα μου όπως είπες... έτσι μου έρχεται να πάω να τον βρώ και να μην της το πω... :-S

    Τεσπά... ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Οταν θες να κοψεις καποιον του το ξεκοβεις. Αν δεν καταλαβει με το καλο θα καταλαβει με το αγριο. Γιατι 6 μηνες αυτος τηλεφωνει κ δε του το ξεκοβει? Αμα ηταν να βαρεθει θα χε βαρεθει. Επρεπε να του στειλει ενα μηνυμα αφου δεν καταλαβαινει, οτι φιλε αν με ενοχλησεις ξανα θα παω στην αστυνομια. Τα υπολοιπα ειναι δικαιολογιες. Εσυ θα αφηνες ενα ανεπιθυμητο προσωπο να σε καλει επι 6 μηνες?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ξωτικο μηπως ειχαμε σχεση? Γτ καπου το χω ξαναδει το εργο...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ε τοτε οχι, εγω εμπλεξα με χαρντ κορ! Ο,τι να σε πω θα ναι λιγο.

Similar Threads

  1. επιστροφη πρωην
    By alucky in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 18-09-2012, 16:50
  2. (πρωην) αλκοολικη
    By lili_a in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 6
    Last Post: 21-08-2011, 01:27
  3. πρωην
    By αν? in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 98
    Last Post: 22-02-2011, 01:13
  4. για την πρωην μου
    By ανεμος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 18-02-2011, 02:51
  5. ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΠΡΩΗΝ..
    By nik5 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 03-01-2011, 19:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •