Προβλημα οι γονειs μαs..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    6

    Προβλημα οι γονειs μαs..

    Ειμαι παντρεμενοs 4 χρονια και σε γενικεs γραμμεs η γυναικα μου με καλυπτει πληρωs σε ολα μου τα θελω οπωs το ιδιο ισχυριζεται και αυτη
    στο γαμο μαs οι οποιεs αντιπαλοτητεs υπηρξαν ηταν καθαρα για το θεμα των γονιων μαs
    εχει τα δικα τηs παραπονα για τουs γονειs μου τα οποια τα θεωρω γελια και μικροπρεπειεs εκ μερουs τηs
    και το ιδιο συμβαινει και με μενα με τουs γονειs τηs τα οποια και αυτη ισχυριζεται-καλυπτει τουs γονειs τηs σε καθε παραφροσυνη τουs
    ΤΟ προβλημα μαs ειναι πωs θα βγαλουμε απο την σχεση μαs το θεμα των γονιων μαs πολλεs φορεs εχουμε κατσει και συζητηση μετα απο (μεγαλεs μαχεs) οχι γιατι να το πει αυτο και οχι μου ειπε εκεινο αλλα ακρη δεν βγαζουμε και μαs επηρεαζει σαν σχεση χαλιωμαστε χωριs να εχουμε καμια αιτια για να ειμαστε μαλωμενη μεταξυ μαs
    ΠΩΣ ΞΕΠΕΡΝΙΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Για πες ενα παραδειγμα να καταλαβουμε τι εννοεις.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Για πες ενα παραδειγμα να καταλαβουμε τι εννοεις.
    πχ η γυναικα μου θα σχολιασει τα παντα ( για μενα μπορει να ειναι ασημαντο ,γιαυτην κατι το συγκλονιστικο)ποτε δεν θα γινουμε θεμα μπροστα σε 3τουs αλλα ακουλουθουν πολυωρεs συζητησειs για το γιατι και το αλλιωs,να αναφερω οτι πολλεs φορεs μετα ζηταει συγνωμη γιατι καταλαβαινει οτι δεν θα πρεπει να ασχοληθει με το τι λεει ο καθε εναs!
    πχ εαν η μανα μου πει προσεξτε το παιδι γιατι μου φαινεται οτι αδυνατησε, για την γυναικα μου ειναι κακοπροαιρετο-το λεει η μανα μου για να τηs την πει
    σε αντιθετη περιπτωση οταν το αναφερει η πεθερα μου εκει δεν εχει αρνηση και αντιδραση το λεει παντα καλοπροαιρετα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Αρα δεν ειναι η φυση του σχολιου που την ενοχλει, αλλα το προσωπο γτ το ιδιο σχολιο απο αλλο προσωπο δε της φαινεται ασχημο. Με απλα λογια δε χωνευει την πεθερα της (πολυ πρωτοτυπο!). Εσυ τωρα το καταλαβες? Πριν παντρευτειτε καθως κ τα 4 αυτα ετη εγγαμου βιου δε γινοταν αυτο? Και εσενα τι σ ενοχλει στους δικους της? Για πες ενα τετοιο παραδειγμα πως το αξιολογει η γυναικα σου.

Similar Threads

  1. Πρόβλημα.......
    By Θεοφανία in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 70
    Last Post: 10-03-2012, 17:33
  2. Το προβλημα μου...!
    By talikiller in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 11-12-2011, 23:14
  3. U2U ΠΡΟΒΛΗΜΑ
    By mr.blond in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 8
    Last Post: 07-09-2010, 18:07
  4. προβλημα
    By soares in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 05-09-2009, 15:43
  5. προβλημα με το U2U
    By gramle in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 23
    Last Post: 24-09-2007, 19:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •