ΕΙΜΑΙ 25 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    αθηνα
    Posts
    300

    ΕΙΜΑΙ 25 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ...

    δεν εχω ερωτευτει ποτε πραγματικα, δεν εχω κανει σχεση. Επισης, δεν εχω δουλεψει ποτε.
    Αυτοι δεν ειναι σημαντικοι λογοι για να χασει καποιος την αυτοπεποιθηση και την αυτοεκτιμηση του και να παθει καταθλιψη; Ή τουλαχιστον να τον παρει απο κατω.
    Ειναι αργα λετε; Αν ημουν τουλαχιστον 18 ή 20...αλλα ειμαι 25.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    520
    πάρε κουράγιο από τα χειρότερα.
    είμαι 38 ετών, άνεργη 6 χρόνια και χωρίς σχέση εδώ και πολυυυυυυυ καιρό.
    μακάρι να είχα την ηλικία σου
    "ΟΠΟΙΟΣ ΓΛΥΤΩΝΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΑΚΡΥ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΥΨΩΝΕΙ ΕΝΑ ΜΕΤΡΟ ΤΟ ΜΠΟΙ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ"

  3. #3
    Όχι Στέφανε. Και το μέλλον είναι μπροστά σου, και να ερωτευτείς και να εργαστείς. Εγώ την πρώτη μου ερωτική σχέση στα 25 την έκανα. Και δεν νοιώθω να έχασα απολύτως τίποτε.
    Παρόλο που γνωρίζω αλλά και έβλεπα άλλους και άλλες ακόμη κι από τα 13-14 να αρχίζουν. Για τον καθένα υπάρχει ο κατάλληλος καιρός. Κοίτα μπροστά και μην γονατίζεις. Ούτε να
    αφήσεις να σε πάρει από κάτω.

  4. #4
    Λες πως ειναι δυο πολυ σημαντικη λογοι να χασεις την αυτοπεποιθηση σου το γεγονος οτι δεν εχεις κανει ποτε σχεση και δεν εχεις δουλεψει... Θα μπορουσες ισως να μας καταθεσεις τον τροπο με τον οποιο συσχετιζεις τον ερωτα και την εργασια με την αυτοπεποιθηση;

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    17
    Για το οτι δεν δουλεψες ποιος ευθυνεται? Δηλαδη δεν ειχες ορεξη να ψαχτεις, δε χρειαστηκε γιατι ησουν χρηματοδοτουμενος απο τους δικους σου ή απλα οπως το 50% των νεων δεν βρηκες δουλεια?
    Για το οτι δεν ερωτευτηκες ή δεν εκανες σχεση δεν βρισκω κατι κακο, χωρις να θελω να σε καθησυχασω. Σκεψου οτι καποιοι μπαινουν στην εκκλησια χωρις να ειναι καν ερωτευμενοι! Στην παρεα μου τα 2 παιδια ειναι χωρις ταιρι για περιπου 4 χρονια και πιστεψε με δεν απελπιζονται ουτε στεναχωριουνται καθως δεν εχει βρεθει κατι καλο, και καποιες φορες που κατι προεκυψε δεν τους καλυπτε!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    122
    σκεψου λογικα και πες στον εαυτο σου η σε μας γιατι υστερεις σ αυτα τα δυο πραγματα?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Στεφανε να σου κανω μια ψιλοαδιακριτη ερωτηση κ αμα θες απαντας, σορρυ εκ των προτερων, ποιες ειναι οι σεξουαλικες προτιμησεις σου? Εισαι ομοφυλοφιλος/ bisexual/ what? ΔΕΝ το λεω με αρνητικη εννοια μην πεσετε κ με φατε, απλα με την εννοια οτι αμα πχ εισαι ομοφυλοφιλος κ πηγαινεις σε μερη οπως κλαμπ κ καφε που συχναζουν γκομεναρες με τα αγορια τους, λιγο δυσκολο να βρεις σχεση.. Εχω κολλητο ομοφυλοφιλο κ συμμετεχει σε οργανωσεις κ το λεει ανοιχτα κ ακομπλεξαριστα κ το παραδεχομαι το παιδι κ μπραβο του.. σορρυ αμα σε εφερα σε δυσκολη θεση απλα δεν ειναι κατι κακο να ξερεις...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Similar Threads

  1. 22 χρονών και μόνη
    By isavela in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 09-02-2013, 17:28
  2. Ένα πρόβλημα 12 χρόνων...
    By kalina in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 49
    Last Post: 25-08-2011, 23:33
  3. Replies: 113
    Last Post: 01-05-2011, 16:23
  4. 35 χρονών παρθένος...
    By samgia12 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 16-03-2011, 15:28
  5. Ο εφιάλτης των παιδικών μου χρόνων...
    By Darkness in forum Κακοποίηση
    Replies: 109
    Last Post: 11-03-2009, 01:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •