οι συνέπειες της αγοραφοβίας...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    520

    οι συνέπειες της αγοραφοβίας...

    1)εκπτωση της κοινωνικης ζωης.

    προσωπικα εχω τρεις φιλους, οι οποιοι μενουν πολυ μακρια μου, με αποτελεσμα να βρισκόμαστε σπάνια.
    απο την πλευρα τους δεν μπορουν να ερχονται σπιτι μου συχνα.απολυτα κατανοητο.
    απο την αλλη παλι, εγω δεν ειμαι ετοιμη να κανω την υπερβαση να μπω στα μμμ, ωστε να μοιρασουμε την αποσταση και να βρεθουμε σε καποιο καφε.

    2)εκπτωση της ερωτικης ζωης .

    αφου δεν βγαινω εξω που θα γνωρισω συντροφο?
    θα μου ερθει με ντελιβερι ή με κουριερ?

    3)δεν ειμαι σε θεση να εργαστω.

    εδω βεβαια παιζει και το θεμα της ανεργιας, αλλα στη φαση που ειμαι και δουλεια να εβρισκα, δεν θα μπορουσα να ανταπεξελθω.
    "ΟΠΟΙΟΣ ΓΛΥΤΩΝΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΑΚΡΥ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΥΨΩΝΕΙ ΕΝΑ ΜΕΤΡΟ ΤΟ ΜΠΟΙ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ"

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    οδός φαντασία
    Posts
    1,199
    Quote Originally Posted by fragile View Post
    1)εκπτωση της κοινωνικης ζωης.

    προσωπικα εχω τρεις φιλους, οι οποιοι μενουν πολυ μακρια μου, με αποτελεσμα να βρισκόμαστε σπάνια.
    απο την πλευρα τους δεν μπορουν να ερχονται σπιτι μου συχνα.απολυτα κατανοητο.
    απο την αλλη παλι, εγω δεν ειμαι ετοιμη να κανω την υπερβαση να μπω στα μμμ, ωστε να μοιρασουμε την αποσταση και να βρεθουμε σε καποιο καφε.

    2)εκπτωση της ερωτικης ζωης .

    αφου δεν βγαινω εξω που θα γνωρισω συντροφο?
    θα μου ερθει με ντελιβερι ή με κουριερ?

    3)δεν ειμαι σε θεση να εργαστω.

    εδω βεβαια παιζει και το θεμα της ανεργιας, αλλα στη φαση που ειμαι και δουλεια να εβρισκα, δεν θα μπορουσα να ανταπεξελθω.
    φρατζούλα...να προσπαθήσεις....στο ΔΕΝ βάλε θα ΤΟΛΜΗΣΩ...πίστεψε στις δυνάμεις σου..κ ξερεις ποιος στα λεει...σε ολα σου τα θεματα θα ειμαι η αλλη φωνή που θα απλωνει τα χερια κ θα σε βαζει να κανεις βήματα ..εγω πιστευω οτι εχεις δυνατα ποδια,στην αρχη θα μπαλατζάρεις αλλα μετα θα στεθεροποιηθείς ..σαν τα μικρα παιδακια..ειναι τοσο μικρα κ ομως πεφτουν σηκώνωνται κ μετα αντε να τα ποιάσεις...αλλαγη πλεύσης στην σκέψη κ πίστη ακλόνητη ..φιλια
    Η νίκη επί των παθών μας συνιστά την πρώτη κ ουσιαστικότερη νίκη -Βίκτωρ Ουγκώ

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    520
    το ΔΕΝ το βαζει η διεγνωσμενη αγχωδης διαταραχη Ηλιαννα μου.
    οχι εγω.
    αυτην πρωτα θα πολεμησω μπας και κερδισω πισω τη χαμενη μου ζωη.
    ξερεις κανεναν με σοβαρης μορφης αγχωδη διαταραχη, να εγινε καλα μονο με θετικη σκεψη?
    "ΟΠΟΙΟΣ ΓΛΥΤΩΝΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΑΚΡΥ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΥΨΩΝΕΙ ΕΝΑ ΜΕΤΡΟ ΤΟ ΜΠΟΙ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ"

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    οδός φαντασία
    Posts
    1,199
    Quote Originally Posted by fragile View Post
    το ΔΕΝ το βαζει η διεγνωσμενη αγχωδης διαταραχη Ηλιαννα μου.
    οχι εγω.
    αυτην πρωτα θα πολεμησω μπας και κερδισω πισω τη χαμενη μου ζωη.
    ξερεις κανεναν με σοβαρης μορφης αγχωδη διαταραχη, να εγινε καλα μονο με θετικη σκεψη?
    καλά λες..κανε μαυρες σκέψεις..στην ερωτηση σου η απαντηση ειναι ΕΓΩ..η θετικη σκεψη κ η πιστη ειναι μεγαλα όπλα ..αυτο το πιστευω κ θελω να στο περασω..αν εισαι αντίθετη κ ψαχνεις απο καπου αλλου να κρατηθεις να ξερεις οτι χωρις αυτα ολα ειναι μιση θεραπεία...φιλικα παντα κ με αγαπη
    Last edited by ΗΛΙΑΝΝΑ; 25-11-2012 at 20:49.
    Η νίκη επί των παθών μας συνιστά την πρώτη κ ουσιαστικότερη νίκη -Βίκτωρ Ουγκώ

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    520
    δεν ειπα οτι δεν βοηθαει η θετικη σκεψη, ειπα οτι δεν γινεται καποιος καλα μονο με θετικη σκεψη.
    τεσπα...δεν θελω να μαλωσουμε γιατι μου εισαι ιδιαιτερα συμπαθης.
    "ΟΠΟΙΟΣ ΓΛΥΤΩΝΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΑΚΡΥ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΥΨΩΝΕΙ ΕΝΑ ΜΕΤΡΟ ΤΟ ΜΠΟΙ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ"

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τι νιωθεις δηλαδη αμα βγεις εξω?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    οδός φαντασία
    Posts
    1,199
    ανοιγεις ενα θεμα κ περιμενεις απαντήσεις..εγω αυτη την εμπειρία εχω απο τις δυσκολίες της ζωής μου κ στην κατέθεσα με φιλικη διαθεση..κ διωρθωνω οτιδήποτε είναι το 1 δεκατο σε βοηθεια χωρις πιστη κ δυνατη θετικη σκέψη..φανηκε ομως να με αποπήρες λιγο ..ισως γιατι εχω γινει επαναλαμβανόμενη ..αλλα απο την καλη μου την καρδια θελησα να στο περασω..δεν υπαρχει λογος να μαλώσουμε..αντιθετες αποψεις ή εστω λιγο διαφορετικες υπαρχουν παντα...σορρυ αν αθελα μου σε εφερα σε αλλη κατασταση απο αυτη που επιθυμούσα..ευχομαι να βρεις το δρομο σου κ καποια στιγμή να βγεις νικήτρια ..το εχω περασει κ ξερω απο πρωτο χερι ποσο σε περιορίζει..κ εγω σε συμπαθω κ γιαυτο σε καθε σου θεμα σπεύδω να σου συμπαρασταθώ..
    Quote Originally Posted by fragile View Post
    δεν ειπα οτι δεν βοηθαει η θετικη σκεψη, ειπα οτι δεν γινεται καποιος καλα μονο με θετικη σκεψη.
    τεσπα...δεν θελω να μαλωσουμε γιατι μου εισαι ιδιαιτερα συμπαθης.
    Η νίκη επί των παθών μας συνιστά την πρώτη κ ουσιαστικότερη νίκη -Βίκτωρ Ουγκώ

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    520
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Τι νιωθεις δηλαδη αμα βγεις εξω?
    ακατανικητο αγχος!!!
    "ΟΠΟΙΟΣ ΓΛΥΤΩΝΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΑΚΡΥ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΥΨΩΝΕΙ ΕΝΑ ΜΕΤΡΟ ΤΟ ΜΠΟΙ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ"

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Απο παντα το ειχες αυτο ή απο καποια ηλικια κι επειτα?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    520
    Quote Originally Posted by ΗΛΙΑΝΝΑ View Post
    ανοιγεις ενα θεμα κ περιμενεις απαντήσεις..εγω αυτη την εμπειρία εχω απο τις δυσκολίες της ζωής μου κ στην κατέθεσα με φιλικη διαθεση..κ διωρθωνω οτιδήποτε είναι το 1 δεκατο σε βοηθεια χωρις πιστη κ δυνατη θετικη σκέψη..φανηκε ομως να με αποπήρες λιγο ..ισως γιατι εχω γινει επαναλαμβανόμενη ..αλλα απο την καλη μου την καρδια θελησα να στο περασω..δεν υπαρχει λογος να μαλώσουμε..αντιθετες αποψεις ή εστω λιγο διαφορετικες υπαρχουν παντα...σορρυ αν αθελα μου σε εφερα σε αλλη κατασταση απο αυτη που επιθυμούσα..ευχομαι να βρεις το δρομο σου κ καποια στιγμή να βγεις νικήτρια ..το εχω περασει κ ξερω απο πρωτο χερι ποσο σε περιορίζει..κ εγω σε συμπαθω κ γιαυτο σε καθε σου θεμα σπεύδω να σου συμπαρασταθώ..
    σορρυ και απο την πλευρα μου αν ημουν λιγο αποτομη.
    σε ευχαριστω για οσα μου εχεις προσφερει γενικοτερα μεσω αυτου του φορουμ :)
    "ΟΠΟΙΟΣ ΓΛΥΤΩΝΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΑΚΡΥ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΥΨΩΝΕΙ ΕΝΑ ΜΕΤΡΟ ΤΟ ΜΠΟΙ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ"

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    520
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Απο παντα το ειχες αυτο ή απο καποια ηλικια κι επειτα?
    αγχος ειχα παντα.
    αγοραφοβια σε τοσο μεγαλο βαθμο εδω και ενα χρονο περιπου.
    "ΟΠΟΙΟΣ ΓΛΥΤΩΝΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΑΚΡΥ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΥΨΩΝΕΙ ΕΝΑ ΜΕΤΡΟ ΤΟ ΜΠΟΙ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ"

Similar Threads

  1. Replies: 1
    Last Post: 10-04-2012, 06:11
  2. Χωρισμός-συνεπειες-αντιμετώπιση
    By ellinas in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 64
    Last Post: 04-02-2012, 18:21
  3. φόβος ότι θα έχω συνέπειες...
    By ioannis2 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 29-09-2010, 14:27
  4. Replies: 0
    Last Post: 02-07-2010, 01:50
  5. Ανάλυση της αγοραφοβίας
    By Wintertimes in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 33
    Last Post: 28-10-2008, 10:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •