προβλημα στην επαφη προσωπο με προσωπο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    5

    προβλημα στην επαφη προσωπο με προσωπο

    λοιπον....αρχικα γεια σας...ειμαι καινουριος εδω και ελπιζω οι συζητησεις να με βοηθησουν καπως να βγω απο το αδιεξοδο.........πριν εναμιση μηνα περιπου γνωρισα μια κοπελα στο σχολειο (ειμαι γ λυκειου και αυτη β λυκειου), πρωτη φορα στη ζωη μου μεχρι τωρα ειχα φαει τετοιο κολλημα....δε μπορουσα ουτε να φαω και ηθελα να την βλεπω συνεχεια....αρχισα να ρωταω και να μαθαινω για αυτη, εχουμε και ενα-δυο κοινους γνωστους, και οσο περνουσε ο καιρος το κολλημα μεγαλωνε. Πρωτη φορα της συστηθηκα στο σχολειο και αργοτερα της μιλησα και στο facebook. Ειχαμε εναν καλο διαλογο και προσπαθουσα να μαθω καποια πραγματα για αυτη. Δεν εδειχνε να βαριεται ή να θελει να με αποφυγει, αντιθετα εκανε και αυτη ερωτησεις και αντιδρουσε ομορφα σε τυχον πειραγματα που ισως της εκανα.....Την εβλεπα στο σχολειο καθημερινα καιτην χαιρετουσα ή της επιανα κουβεντα ααν δινοταν η ευκαιρια......με τον καιρο μιλουσαμε ολο και ποιο ανοιχτα απο το facebook αλλα απο κοντα οχι τιποτα το ιδιαιτερο....εχει τυχει να περναει διπλα μου και ουτε καν να με κοιταξει....μετα απο πολλες προσπαθειες και σε συνενοηση με εναν κοινο γνωστο κανονισα να βγουμε.....ολο το βραδυ υπηρχε αμηχανια και απο εμενα και απο αυτην καθως απο οτι εμαθα εχει καταλαβει οτι μου αρεσει και μαλιστα το συζητησε και με τις φιλες της....τα σημαδια που λαμβανα απο τις ομιλιες μας στο ιντερνετ ηταν τοσο ενθαρυντικα που ακομα και ο κολλητος μου που τα διαβασε μου ελεγε πως δεν υπαρχει αμφιβολια και αυτη με θελει...παρολα αυτα ομως οταν βρισκομαι κοντα της νιωθω να μην μπορω να μιλησω και φοβαμαι πως αν μιλησω μπορει να πω κατι που να ειναι χαζο και να την ξενερωσω (εχουν συμβει κανα δυο ατυχη περιστατικα στην προσπαθεια να της πιασω κουβεντα)......οσο περνουσαν οι μερες τα πραγματα εδειχναν στασιμα και απομακρυνθηκα απο αυτη....εκανα καπου στις 5-6 μερες να της μιλησω ΜΕΧΡΙ που μου μιλησε αυτη απο μονη της στο ιντερνετ......και το πραγμα πηρε αλλες διαστασεις μεσα μου....αρχισα να το ξανασκεφτομαι πιο θετικα...αλλα ακομα και μετα απο αυτο οι σχεσεις μας απο κοντα εχουν βλτιωθει ελαχιστα...οταν ειναι κοντα μου ή θα κοιταει το πατωμα ή θα μιλαει με τις φιλες της αλλα μολις της μιλησω θα γυρισει να μου απαντησει αμεσως και τις περισσοτερες φορες ριχνει και ενα χαμογελο αλλα δε κανει καποια προσπαθεια να συνεχισει την κουβεντα...οι φιλοι μου μου λενε πως μαλλον ντρεπεται,....ισως αλλα εγω το λαμβανω ως αμφιβολια και αυτο με τρελενει...δε ξερω πως πρεπει να χειριστω αυτη την κατασταση....παντως νομιζω πως θα ηταν κακη ιδεα να της πω πως νιωθω απο τη στιγμη που μολις τωρα εδειξε καποιον ενδιαφερον.....εσεις τι λετε ?? πως πρεπει να χειριστω την κατασταση?? συγνωμη αν σας κουρασα και ευχαριστω εκ των προτερων!

  2. #2
    Σοζζ..επαθα το ιδιο προβλημα οταν ημουνα δευτερα γημνασιου...το αποτελεσμα αφτη με ιδε μονο φιλικα και μονος μου εκανα παραμιθια..τωρα ειμαι τριτη λυκειου και αν εβλεπα το θεμα πιο γρηγορα θα σ ελεγα το εξης..κανε
    οτι μπορις ..αν δεν μπορις να μιλησεις διξε τις το.. Οταν τιχη να ειστε μονοι κανε καμια αποπιρα να τιν φιλισεις..ισως εκει καθαρισουν ολα..αλλα τωρα λογικα αφτη η ιστορια τελιωσε...αργισα φενετε

Similar Threads

  1. Τικ στο προσωπο
    By nvex in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 04-11-2013, 00:20
  2. προβλημα στην επαφη προσωπο με προσωπο
    By kbmat24 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 25-11-2012, 23:56
  3. ΜΟΥΔΙΑΣΜΑ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ-ΨΥΧΟΣΩΜΑΤΙΚΟ?
    By Panito in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 64
    Last Post: 07-12-2011, 18:33
  4. Φοβίες με κοντινό μου πρόσωπο
    By Neronas in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 11-01-2007, 10:24
  5. Πρόβλημα με φιλικό μου πρόσωπο-Help!
    By Perla in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 08-09-2006, 03:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •