ΘΈΛΕΙ ΝΑ ΜΕΊΝΕΙ ΜΌΝΟΣ ΤΟΥ ΤΙ ΣΗΜΑΊΝΕΙ ΑΥΤΌ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1

    βοήθειααα

    είμαι 20 χρόνων κ το αγόρι μου στα 25...είμαστε πέντε χρόνια μαζί...με !πολλά προβλήματα ! θα έλεγα...αλλά όπως η κάθε σχέση έτσι κ αυτή έχει τα πάνω κ τα κάτω της...φυσιολογικό νομίζω.... το θέμα μου είνα πως το σάββατο είχα τα γενέθλια μου κ δε με θυμήθηκε....κ έγινε ένας μεγάλος τσακωμός...επειδή του είπα πράγματα που όπως λέει τον στενοχώρησαν...δε. μετανιώνω γιατί τα εννοούσα..ενώ τα ψιλόβρήκαμε την ίδια μέρα..την επόμενη δεν είχε όρεξη ούτε να με δει...επειδή σπουδαζω πηγα να τον χαιρετήσω..ήταν καλά....μετά όμως άλλαξε......μου είπε πως θέλει να τον αφήσω λίγο μόνο...αν δεν το κάνω θα χωρίσουμε οριστικά..να περιμένω μεχΡι να με πάρει...κ ότι τον εχω πρηξει στα τηλ κ στα μηνύματα...όμως από ότι μαθαίνω είναι μια χαρά στα κέφια του με τη παρέα του...με μένα γιατί δεν είναι σχεδόν πότε ευδιάθετος?τι να κάνω??ξέχασα να πω πως μετά από αυτα που μου είπε δε το ξαναπηρα εχω δύο μέρες να μιλήσω μαζί του..ούτε με πήρε ούτε τον πήρα...τι να κάνω???τι μου προτείνεται?

  2. #2
    Εγώ θα σου έλεγα να συγκεντρωθείς στις σπουδές σου ως την βασική κεντρική σου προταιρεότητα
    και να μην τρέφεις πεποιθήσεις για ενδεχώμενη θετικότερη έκβαση της σχέσης σου με τον άνθρωπο
    αυτό. Προφανές είναι, σύμφωνα με όσα περιγράφεις, πως ο τύπος αυτός αδιαφορεί για τα αισθήματα σου
    και την γενικότερη κοσμοαντίληψή σου. Μακάρι να σφάλλω. Εσύ γνωρίζεις καλύτερα όμως τι ισχύει
    και τι όχι.

  3. #3
    το πρόβλημα μου είναι...πως ενώ ξέρω ότι ίσως να μην νιώθει ότι ένιωθε όταν τα πρώτο φτιάξαμε...κ πως πως έχει βαρεθεί...δε μπορώ να ξεκόλλησω...επιμένω σε μια σχέση χωρίς μέλλον

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Quote Originally Posted by mayla93 View Post
    το πρόβλημα μου είναι...πως ενώ ξέρω ότι ίσως να μην νιώθει ότι ένιωθε όταν τα πρώτο φτιάξαμε...κ πως πως έχει βαρεθεί...δε μπορώ να ξεκόλλησω...επιμένω σε μια σχέση χωρίς μέλλον
    Δε θέλω να σε απογοητεύσω...αλλά μάλλον να βαρέθηκε τον κόβω.
    Μην επιμένεις σε μια σχέση χωρίς μέλλον, αφού το λες και μόνη σου...κάνε καινούριες παρέες, γνώρισε νέα άτομα, είσαι μικρή ακόμα :-)
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ρωτας τι σημαινει οταν σου λεει ο μποιφρεντ θελω να μεινω μονος μου. Αυτο ακριβως σημαινει, οποτε και συ ψυχραιμα οσο δυσκολο κι αν ειναι, του λες αγορι μου παρε οσο χρονο θελεις και be my guest. Συνακολουθα σταματας καθε επικοινωνια, ουτε σμσ, ουτε φατσομπουκι, ουτε τηλεφωνα. Ομως πιστευω οτι υπαρχει μια προιστορια γεγονοτων για να φτασουμε στο σημερα, κατι που δεν το περιγραφεις λεπτομερως. Ενα ερωτημα ας πουμε, μεσολαβει αποσταση? Αν θες γραψε 2 λογια παραπανω γτ αδυνατω να πιστεω οτι μεχρι την κυριακη ηταν ολα τελεια και ουαου και τη δευτερα το πρωι θελει να μεινει μονος του. Α ναι, το βασικοτερο, σταματα καθε επικοινωνια μεχρι να ανασυνταχτεις. Ειναι πολυ sos αυτο. Κατ εμε. Kαι προκειται για το ιδιο ατομο που λες σε προηγουμενο θεμα σου?
    Last edited by kerasi; 27-11-2012 at 23:23.

  6. #6
    Συμμφωνώ με το Γιώργο. Να δώσεις προτεραιότητα στις σπουδες σου. Αυτο ειναι που στο τελος θα σου μεινει εκτος κι αν στη πορεια συνατησεις τον αντρα της ζωης σου.
    Ο φίλος σου έχει ήδη ψυχραθεί μ' αυτη σχεση. Θα πρέπει να σε γουσταρει πάρα πολύ για να επιστρεψει πίσω. Μπορει γι αυτον τα πραγματα ειναι στο σταδιο που τελειωνει κατι, που κανεις θελει να ηρεμησει για να δει που θα παει μετα. Περιμενε ακομα λίγες μερες να δεις τις προθεσεις του. Αν τον ποθεις ειλικρινα μπορεις να ελπίζεις ότι θα τον φερεις πίσω νοουμένου ότι θα του φερεσαι καλύτερα, θα αποβαλεις απο τη συμπεριφορα σου αυτα που τον εκαναν να φυγει. Αλλωστε δεν λες πουθενα για ασχημη σταση του εναντι σου. Στο μηνυμα σου ότι "κ ότι τον εχω πρηξει στα τηλ κ στα μηνύματα". Και στα υπόλοιπα μ αυτο τον τροπο του φερόσουν και παρομοια? Πιθανο να ειναι αυτος ο λόγος που εφυγε, άλλη δεν πιστευω να υπήρχε. Προσεξε μην ξανακανεις τα ίδια, επειδη οι αντρες τραβανε πίσω αμα καταλαβουν πως η γυναικα ειναι τετοιος χαρακτηρας.
    γιάννης

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,619
    Quote Originally Posted by mayla93 View Post
    το πρόβλημα μου είναι...πως ενώ ξέρω ότι ίσως να μην νιώθει ότι ένιωθε όταν τα πρώτο φτιάξαμε...κ πως πως έχει βαρεθεί...δε μπορώ να ξεκόλλησω...επιμένω σε μια σχέση χωρίς μέλλον
    επιμενεις σε μια σχεση χωρις παρον, οχι χωρις μελλον.
    το μελλον δεν το ξερει κανεις.
    ειτε του τελειωσε, ειτε οχι, εφοσον απομακρυνθηκε, εσυ μην περιμενεις. τα "θελω να μεινω μονος" ειναι δικαιολογιες.
    εισαι στην καλυτερη ηλικια για οσες γνωριμιες θελεις. μην ασχολεισαι μαζι του καθολου. κοιτα τα μαθηματα και τους νεους φιλους που θα κανεις στην σχολη σου και θα δεις ποσο καλυτερα θα εισαι σε λιγο καιρο.

  8. #8
    ναι πρόκειται για το ίδιο άτομο....επειδή με ρώτησες για την απόσταση δεν έχουμε κάποια τρελή..κάθε σαββατοκύριακο με βλέπει....γενικά όμως έτσι ήταν με άφηνε ξανά έρχονταν...το πολύ μια βδομάδα κρατούσε πάντα.....αλλά δε ξέρω τι άλλο να κάνω τον εχω αφήσει.κάνω αυτό που θέλει....δεν είμαι ευτυχισμένη όμως

  9. #9
    [QUOTE=Remedy;410004]επιμενεις σε μια σχεση χωρις παρον, οχι χωρις μελλον.
    το μελλον δεν το ξερει κανεις.
    ειτε του τελειωσε, ειτε οχι, εφοσον απομακρυνθηκε, εσυ μην περιμενεις. τα "θελω να μεινω μονος" ειναι δικαιολογιες.
    εισαι στην καλυτερη ηλικια για οσες γνωριμιες 'θελεις. μην ασχολεισαι μαζι του καθολου. κοιτα τα μαθηματα και τους νεους φιλους που θα κανεις στην σχολη σου και θα δεις ποσο καλυτερα θα εισαι σε λιγο καιρο.[/UOTE]..

    δεν ξέρω αν του τελείωσε...το κακό μαζί του κ μαζί μου είναι πως οπότε με πάρει τηλ εγώ θα γυρίσω..κ αυτό δυστυχώς το ξέρει...αλλά. αν με πάρει εγώ τι να κάνω?όσο κ αν θέλω να το παίξω..αδιάφορη δε μου βγαίνει

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,619
    Quote Originally Posted by mayla93 View Post

    δεν ξέρω αν του τελείωσε...το κακό μαζί του κ μαζί μου είναι πως οπότε με πάρει τηλ εγώ θα γυρίσω..κ αυτό δυστυχώς το ξέρει...αλλά. αν με πάρει εγώ τι να κάνω?όσο κ αν θέλω να το παίξω..αδιάφορη δε μου βγαίνει
    δεν εχει νοημα να το "παιξεις" τιποτε. αυτα φαινονται.
    το καλο για σενα θα ειναι να απομακρυνθεις πραγματικα

  11. #11
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν εχει νοημα να το "παιξεις" τιποτε. αυτα φαινονται.
    το καλο για σενα θα ειναι να απομακρυνθεις πραγματικα
    ...

    εύκολο στα λόγια.........αλλά όταν κ αν γυρίσει εγώ θα είμαι ίδια...δε μπορώ να φύγω από αυτή τη σχέση όσο κ να θέλω...βαν φύγω θα ξαναγυρίσω κ αυτό είναι χειρότερο.πραγματικά εχω μπερδευτεί δε ξέρω τι θέλω τι να κάνω.δε ξέρω τίποτα

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Αυτες τις 2-3 μερες μιλησατε καθολου?

  13. #13
    [QUOTE=kerasi;410045]Αυτες τις 2-3 μερες μιλησατε καθολουQTE]
    ούτε αναπάντητη.....

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Η προταση μου για την ωρα ειναι να προσπαθησεις να μην επικοινωνησεις εσυ πρωτη. Αν σε παρει αυτος απαντα. Ειναι δυσκολο γιατι εισαι σε φουρτουνα τωρα αλλα προσπαθησε το.
    Κατι αλλο ομως, λες και εδω και στο προηγουμενο θεμα οτι ειχατε πολλα προβληματα. Ποια ειναι αυτα? Για πες μερικα? Για να ρθουμε κ στο τωρα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,619
    Quote Originally Posted by mayla93 View Post
    ...

    εύκολο στα λόγια.........αλλά όταν κ αν γυρίσει εγώ θα είμαι ίδια...δε μπορώ να φύγω από αυτή τη σχέση όσο κ να θέλω...βαν φύγω θα ξαναγυρίσω κ αυτό είναι χειρότερο.πραγματικά εχω μπερδευτεί δε ξέρω τι θέλω τι να κάνω.δε ξέρω τίποτα
    ε αν δεν μπορεις, δεν μπορεις...
    κανε οτι σου ρθει κι οτι βρεξει ας κατεβασει :)
    δεν εχει νοημα να το συζηταμε,αν δεν μπορεις...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΜΗΠΩΣ Η ΜΕΙΩΜΕΝΗ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ Τ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥ ΜΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕ ΜΕ ΘΕΛΕΙ ΠΙΑ
    By maraki1000 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 25-03-2012, 17:34
  2. Θα μου μείνει κουσούρι?
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 15-02-2012, 11:49
  3. Μονος..
    By jet in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 14
    Last Post: 07-02-2012, 12:23
  4. Μόνος...
    By gianniss in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 13
    Last Post: 13-02-2011, 19:36
  5. Μόνος στο σπίτι
    By alez in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 06-09-2009, 17:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •