έχω πρόβλημα με τον αδερφό μου...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    λαρισα
    Posts
    16

    έχω πρόβλημα με τον αδερφό μου...

    Καλησπέρα...πήρα την πρωτοβουλία να μιλήσω σε κάποπιον να μου πει για το αν αυτό που ζω είναι φυσιολογικό και εγώ παρεξηγώ κάποια πράγματα ή όντως έχει ευθύνη και ο αδερφός μου....λοίπον...ο αδερφός μου έχει μια σχέση εδώ και 2 χρόνια περίπου και λίγο πιο πολύ καιρό...έχει τώρα ένα χρόνο περίπου που την φέρνει στο σπίτι την κοπελιά...και έχουν μεσολαβήσει κάποια άλλα γεγονότα όσο αναφορά την αδερφή μου....όπου καλός ή κακός ανακατεύτικε και η κοπέλα ήτε με την θελησή μας ήτε όχι...τέλος πάντων..μέτα εγώ ξεκίνησα να πηγένω σε ένα μαγάζι το οποίο ήταν αλβανικό και αυτό το έμαθε ο αδερφός μου και δεν του άρεσε...στην σύνεχεια η κοπέλα του αδερφού ξεκίνησε να έχει πολύ καλές επαφές με την αδερφή μου.....ένα βράδυ τέλος πάντων που ήταν στην αδερφή μου συζητόυσαν για το σκηνικό που είχε γίνει το καλοκαίρι με την αδερφή μου και τον γαμπρό μου....και πάνω στην κουβέντα η κοπελιά σχημάτισε μια γνωμη για όλο αυτο που είχε γίνει τότε...την επόμενη μέρα μου είπε η αδερφή μου για το μαγαζί που πάω και μου είπε να μην ξανα πάω γιατί δεν είναι σωστό....μέτα πηγαίνοντας σπίτι μου σκέφτηκα να μάθω ψάχνοντας το κινητό του αδερφου αν ξέρει και αυτός για το μαγαζί γιατί είχα σκοπό να του το πω...και πέρνοντας το κινητό του αδερφού μου βρέθηκα προεκπλήξεος....είχε μηνύματα με την κοπέλα του που αυτήν με αποκαλούσε και έλεγε ότι "φέρθηκα πισόπλατα στην αδερφή μου"....και ερωτώ εγώ πάνω σε αυτήν την κουβέντα...είναι σωστή να την πει ένα άτομο στην ουσία ξένο; (πείτε μου την αποψή σας πάνω σε αύτο και έχω να σας πω και άλλα)....απαντήστε μου σύντομαι έιμαι στα πρόθυρα τρέλας!!!!

  2. #2
    ...βρε αποστολία μου να σου πω ότι κατάλαβα θα σε γελάσω.....:Ρ

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    λαρισα
    Posts
    16
    πες μου τι ακριβώς δεν κατάλαβες; αλλά όντως είναι λίγο μπερδεμένοι η υπόθεση.....

  4. #4
    ..λες πως έχεις πρόβλημα με τον αδελφό σου, λες πως βρήκες μνμ της κοπέλας του ότι σε θάβει πισώπλατα, λες πως πήγες σε ένα αλβανικό μαγαζί (στην αλβανια ήταν;) και κάπου εκεί μπαίνει και η αδελφή σου...:ΡΡ
    Το αντικειμενικό πρόβλημα ποιο ήταν?
    Σκέψου πως κάποιος σε ρωτάει τι σε βασανίζει αλλά το θέλει με τρεις προτάσεις. Τι θα του έλεγες?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    λαρισα
    Posts
    16
    ότι έχει μπει ανάμεσα σε εμένα και τον αδερφό μου ένα τρίτο πρόσωπο και αυτό ειναι η κοπέλα του...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766
    Quote Originally Posted by apostolia View Post
    ότι έχει μπει ανάμεσα σε εμένα και τον αδερφό μου ένα τρίτο πρόσωπο και αυτό ειναι η κοπέλα του...
    τι λές βρε μπέμπα πάς καλά;

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    λαρισα
    Posts
    16
    τι λέω δηλαδή; λέω κατι αδύνατον;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Eγω δεν καταλαβα καν τι παιχτηκε

    Το οτι η κοπελα του αδελφου σου σχηματισε μια γνωμη για σενα βασιζομενη σε κατι που ειπε η αδελφη σου , ειναι δικαιωμα της. Το οτι ειπε την γνωμη της στον αδελφο σου επισης ειναι δικαιωμα της.
    Απο εκει και περα ειναι στο χερι του αδελφου σου το αν θα συμφωνησει ή οχι.
    To οτι το μαγαζι ειναι αλβανικο που κολλαει?

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    λαρισα
    Posts
    16
    όλα ξεκίνησαν απο την στιγμη που εμαθε ο αδερφος μου οτι πηγαινω σε αυτο το αλβανικο μαγαζι...μετα αυτην αρχισε να λεει τον αδερφο μου πως να αντριδραση και με λιγα λογια οτι του λεει αυτην ο αδερφος μου το ακολουθει κατα λεξει.....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Αρα δεν φταιει η κοπελα , φταιει το οτι ο αδελφος σου την υπακουει τυφλα.

    Εγω λεω να ξεκαθαρισεις στον αδελφο σου οτι δεν μπορει να κανει κουμαντο στην ζωη σου και να σου απαγορευει πραγματα , και απο εκει και περα οτι και να λενε απλα μην δινεις σημασια.
    Ασχετο αυτο το μαγαζι τι ειναι ? Kαφετερια? Kαι το προβλημα τους πιο ειναι ? Moνο το οτι ειναι αλβανικο? Dηλαδη αν ηταν ελληνικο δεν θα υπηρχε προβλημα?

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    λαρισα
    Posts
    16
    αυτό λέω και εγω οτι φταιει ο αδερφος που την υπακουει...αλλα δεν μπορει να καταλαβει οτι ολο αυτο που κανει ειναι λαθος.....για το αν μπορει να μου κανει κουμπαντο η οχι ντα3 δεν εχω ιδιαιτερο προβλημα αλλα να μου κανει κουμαντο αυτος οχι η κοπελα του...το μαγαζι αυτο ειναι καφετερεια που το εχουν αλβανοι και πανε αλβανοι και δουλευε μια φιλη μου εκει και πηγενα και εγω και την βοηθουσα οταν ειχε πολυ δουλεια....και το προβλημα του ειναι μονο το οτι ειναι αλβανικο!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Ελεος , δηλαδη ειναι και ρατσιστες . Οκ τι να πω αν θες κανε μια κουβεντα στον αδελφο σου αν και δεν νομιζω να αποδωσει.
    Νομιζω πως η μονη λυση ειναι να τους γραψεις @@ σου .

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    λαρισα
    Posts
    16
    εχω κανει καποιου ειδος συζητηση με τον αδερφο μου...και του ειπα οτι αν εχει καποιο προβλημα μαζι μου να αντιδρα συμφωνα με τον δικο του χαρακτηρα οχι να του το επιβαλει η γκομενα του...αλλα αποδωθηκε αδικη.....μου ειπε οτι δεν εχω δικαιωμα να μιλαω για αυτην και τετοια....και απο τοτε με τον αδερφο μου εχουμε ενα γεια λες και ημαστε δυο γνωστη....αλλα οι αλλοι ειναι τοσο ανωριμη που το παραμικρο εχει τον τροπο και το ριχνει επανω μου!

  14. #14
    Θα τα πω απλα... πρωτον απο που και ως που είναι τοσο μπλεγμένες οι σχεσεις; Ας θεωρήσουμε οτι μένετε όλοι μαζι.. αυτό σε καμία περίπτωση δεν σας δίνει δικαίωμα να μπλέκεστε ούτε οι αδελφές στην ζωή του ζευγαριού ούτε ο αδελφός στην δική σας... δεν είχες κανέναν δικαίωμα να δεις το κινητό του ακριβώς για τον λόγο που προέκυψε... μπαίνοντας στις συνομιλίες άλλων .. και ακόμη χειρότερα στα μυνήματα.. χωρίς να ξέρεις ούτε το συναίσθημα της στιγμής ουτε το προηγούμενο περιεχόμενο της συζήτησης είναι εκατό της εκατό ότι θα παρεξηγήσεις.. γενικά μου φαίνεται ότι όλοι πρέπει να βάλεται τα όρια σας.. να συνειδητοποιήσεται ότι αλλή ομάδα το ζεύγος και άλλη η πυρηνική οικογένεια και πάνω απο όλα οτι το κάθε μέλος του συνόλου έχει δικαίωμα να έχει τις απόψεις και τις δράσεις του χωρίς να το ελέγχεται... Δυσκολο αλλά είναι η λύση.. αυτα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    617
    Quote Originally Posted by apostolia View Post
    ότι έχει μπει ανάμεσα σε εμένα και τον αδερφό μου ένα τρίτο πρόσωπο και αυτό ειναι η κοπέλα του...
    Μαλλον εσυ ψαχνεις αφορμη για να μπεις αναμεσα στον αδερφο σου και την κοπελα του μου φαινεται...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Προβληματα με των αλκοοκικο αδερφο
    By Heineken in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 25-02-2011, 11:24
  2. Εχασα τον αδερφο μου
    By UtErO in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 8
    Last Post: 26-11-2010, 12:58
  3. ΠΩΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ???
    By Sadroula in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 18-05-2010, 13:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •