σχέση vs ηλεκτρονικά παιχνίδια!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Εχω μια εξυπνη απαντηση γι αυτο, αλλα να σε πω κατι αλλο πρωτα. Αν ξεκιναει να παιζει το βραδυ οπου εσυ κοιμασαι και την υπολοιπη μερα δινει την προσοχη του σε σενα, τοτε αστον, δεν υπαρχει προβλημα. Τι σε πειραζει?

  2. #17
    δηλαδή είμαι λάθος!! αυτό προσπαθώ να καταλάβω!!! γιατι ναι μου δίνει κάποια σημασία , αλλά ξυπνάει 6 και παίζει απο τις 9 μεχρι την άλλη μέρα!! δηλαδή μόνο 3 ώρες αφιερώνει σε εμένα...και επίσης εμένα δεν μου αρέσει που είναι δίπλα μου και δεν κοιμάμαι μαζί του!! και όταν ξυπνάω να κάθομαι μόνη μου!!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Σεξ κανετε?

  4. #19
    στις αρχές όταν ήρθε πολύ συχνά!! πλέον αρκετά σπάνια !!! και του το είπα το συζητήσαμε γτ προσπαθώ να κάνω πράγματα για να μην με βαρεθεί και δεν καταλαβαίνει τίποτα απλα μου είπε ότι δεν γίνεται να έχει συνέχεια όρεξη!! οκ το καταλαβαίνω ΚΑΙ αυτό αλλά του ειχα παρουσιαστεί πάρα πολύ σεξι μια φορά και δεν έκανε ΤΙΠΟΤΑ!!άλλες φορές όμως δεν θα τ άφηνε έτσι!!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Καποιες τελευταιες ερωτησεις, αν θες απαντας.
    Πως γνωριστηκατε?
    Απο τα 2 ετη που μετραει η σχεση, ποσο διαστημα ειστε σε αποσταση?
    Ποσο μεγαλη ειναι η αποσταση αυτη?
    Με ποια συχνοτητα βρισκοσαστε απο κοντα? Πως περνανε τα διαστηματα που εισαστε μακρια?
    Την ενασχοληση με το πισι την εκανε καθε φορα που ερχοταν σε σενα?
    Οτι σ εχει δεδομενη το λες κ απο αλλα δειγματα?
    Η επομενη που θα βρεθειτε ποτε ειναι?
    Για απαντα να σχηματισω πληρη αποψη κ θα σου πω μια γνωμη.

  6. #21
    είχαμε γνωριστεί στο χώριο μου πριν 6 χρόνια ..μου άρεζε απο τότε και ήθελα να κάνω κάτι μαζί του αλλα υπήρξαν πολλά εμπόδια όπως πχ η τότε κολλητή μου που δεν με άφηνε να κάνω τίποτα μαζί του και εγώ την είχα ακούσει παρόλα αυτά όμως αυτός συνέχιζε να θέλει να κάνει κάτι μαζί μου για 3 χρόνια!! ήμουν η "καψούρα " του!μετά απο τόσα χρόνια αποκαλύφθηκε η αλήθεια για την κολλητή μου και τα φτιάξαμε...Τώρα έχω απο πέρυσι που έφυγα απο το χωριό μου και ήρθα αθήνα...η απόσταση είναι 4 ώρες!!έρχετε όσο πιο συχνά μπορεί και όταν έρχετε κάθετε για περίπου 20 μέρες!! εγώ πηγαίνω σε όλες τις γιορτέσ καταλλήψεις και όλα αυτά!!με το πσ ασχολείται πάρα πολύ γενικώς!! όχι μόνο όταν έρχεται εδώ!! αλλα κάθε φορά που έρχεται ΝΑΙ ασχολείται!!το ότι με έχει δεδομένη μόνο που δεν μου το έχει πεί !! δεν χρειάζονται παραδείγματα!! είμαι 100% σίγουρη για αυτό ..αλλά υπάρχουν κιόλας απλα δεν θα θελα να τα αναφέρω...

    η επόμενη φορά που θα βρεθούμε είναι τα χριστούγεννα!! :D ΑΥΤΑ!!!!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    661
    Uninstal το cs κ το lol κ οτι αλλο παιζει :D

  8. #23
    δεν έχω πρόβλημα να παίζει και εγω θα παίξω!! αλλα με όρια!! υποτίθεται οτι ήρθε να δει εμένα!!! αν θελήσει να παίξει ας το κάνει!! δεν θέλω να γίνομαι υστερική με τ παραμικρό ..αλλα ένα το πολυ δυο round!!! όχι όλο το βράδυ!!!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Εγω εχω να προτεινω το καλυτερο : Παιξτε μαζι ηλεκτονικα παιχνιδια κ να ειστε ως αντιπαλοι φαση θα χει!! Μια χαρα μπορουν να συνδυαστουν κ τα δυο!!
    Λοιπον καθε μερα ενα δυωρακι lineage 2 κ μετα ενα σεξακι κ θα δεις ποσο διαφορετικο ειναι!!!
    Εσενα δν σ αρεσουν τα pc games? Αμα τα ξεκινησεις δεν θα ξεκολλας! (Κ με την καλη κ με την κακη εννοια!!)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    661
    Θα κανουν 'πιβιπι'

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    17
    Σ' έχει βαρεθεί, είτε γιατί τον δίνει αλλού, είτε γιατί είναι μαλακοκάβλης.

  12. #27
    Amelie, θεωρεις αυτο τον ανθρωπο ικανο να πάει να δουλέψει και να στηριχτει καποτε στα χερια του ένα σπίτι? Σου έχει δωσει σαφη δειγματα γραφης επ αυτου. Και μη μου πεις ότι παλεψε ποτε στη ζωη του ή ότι εφτιαξε κάτι απο μονος του. Θα ναι απ αυτους που παρασιτανε στους γονεις τους, που τα βρισκουν όλα ετοιμα. Αν αλλιως εχουν τα πραγματα διορθωσε με. Δεν μας ειπες βεβαια τι σου προσφερει αυτη η σχέση ή αν δεν εχεις τη σχεση για σοβαρα σκοπο. Συμφωνω με Κερασι ότι απλα σε εχει δεδομενη του κερατα και με Λιλυ ('τι το θες το φυτο, για να το ποτιζεις?"). Δυο χρονια ανοιξατε ποτε θεμα για δεσμευσεις?
    Δυσκολα αλλάζει τετοιος χαρακτηρας, θα πρεπει να ρθουνε τα πάνω κατω στη ζωη του δλδ σε βαθμο που να χρειαστει να τα βγαζει περα από μονος του αλλιως να πεινασει. Μπορει να νιωθεις ότι σαν συνδεουν πραγματα πιο σημαντικα. Αλλιως, μενετε σε διαφορετικες πολεις, δεν τον εχεις καθε μερα στα ποδια σου οποτε, μπορεις να κοιτας και για κατι αλλο, που ισως να ναι κατα πολύ καλύτερο. Μου κανει εντυπωση που μετρας τις μερες για να φυγει.... Αν ήσουν ερωτευμενη μαζι του θα ανοιγες θεμα τι να κανω για να μην φυγει.
    γιάννης

  13. #28
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Athens
    Posts
    55
    Καλημέρα σε όλους... αυτό που θα σου πρότεινα εγώ είναι να του κάνεις μια κουβέντα, χωρίς εντάσεις, να του πεις ακριβώς τί νιώθεις όταν συμβαίνει αυτό, δηλαδή να του μιλήσεις για σένα, ίσως για τα πράγματα που "χάνετε" όταν αυτός ασχολείται τόσο πολύ με το pc. Βέβαια αυτό με την προϋπόθεση ότι σε ενδιαφέρει η σχέση. Εγώ αν έβλεπα μετά από αυτό ότι συνεχίζει να αδιαφορεί, και ιδίως εαν η υπόλοιπη συμπεριφορά του δεν είναι ανάλογη, τότε μάλλον δε θα άξιζε άλλο την ενέργειά μου και την ενασχόλησή μου μαζί του... Το σημαντικό για μένα είναι ο άλλος να γνωρίζει εάν κάτι πραγματικά με ενοχλεί κι εάν αυτό το κάτι μπορεί να αλλάξει, τότε έχει καλώς...Μπορεί πχ κάποιες φορές να περνάμε φάσεις που θέλουμε να ασχολούμαστε με κάτι μηχανικά, για να ξεφεύγουμε, να ξεχνιόμαστε, αλλά συνήθως αυτό το στάδιο δεν κρατάει πολύ (εαν κρατάει πολύ τότε Houston, we have a problem!!) . Άλλες φορές όμως θεωρώ ότι τέτοιου είδους συνεχείς ενασχολήσεις δείχνουν και στοιχεία χαρακτήρα...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Βία και ηλεκτρονικά παιχνίδια
    By birdhed in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 25-07-2022, 12:50
  2. Προβλημα η απλα παιχνιδια του μυαλου
    By Deleted-member171215 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 11-02-2012, 10:54
  3. gay σχέση ενώ είσαι σε straight σχέση
    By in_flames in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 23-12-2011, 22:23
  4. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 19:34
  5. το μυαλό μας...και τα τρελλά του παιχνίδια...
    By Fleur in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-02-2011, 10:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •