σχέση vs ηλεκτρονικά παιχνίδια!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
  1. #1

    σχέση vs ηλεκτρονικά παιχνίδια!!

    Καλησπέρα σε όλους!!! θα σας διηγηθώ ένα πρόβλημα μου γιατί θέλω όπως και δήποτε να ακούσω διάφορες απόψεις!! Έχω λοιπόν μια σχέση 2 χρόνων!!! εγώ σπουδάζω αθήνα και αυτός μένει στην επαρχεία...έχει λοιπόν 3 βδομάδες που ήρθε να με δει και μένει μαζί μου!! ε λοιπόν όλες αυτές τισ μέρες παίζει συνεχώς στο λαπτοπ μου!! οκ δεν έχω πρόβλημα, λογικό είναι να θέλει να ξεχαστεί λίγο γτ δεν έχουμε και πολλά να κάνουμε πέρα απο το να βγούμε κάποιες φορές έξω!! Αυτό που με ενοχλεί όμως και θέλω να δω αν είμαι λάθος , είναι οτι κάθε βράδυ ξεκινάει να παίζει απο τις 9 και εγώ σε κάποια στιγμή θα κοιμηθώ γτ δεν έχω κάτι άλλο να κάνω και ξυπνάω το πρωί και παίζει ακόμα!! δηλαδή έχει έρθει σπίτι μου , κοιμάμαι μόνη και όταν ξυπνάω κοιμάται αυυτός!! Συγνώμη αλλα πιστεύεται ότι είναι σωστό και ωραίο αυτό που κανει? έχουμε μαλώσει πόσες φορές και ποτέ δεν άλλαξε γνώμη ..πάντα μου λέει πως "αφού παίζω μόνο το βράδυ, δεν σε ενοχλώ"Ρε παιδιά είμαι σε απόγνωση!! δεν ξέρω τί να κάνω ..τι να τού πω? πως να το διορθώσω!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    226
    Αν "έδιωχνες" το λάπτοπ για λίγο απο το σπίτι; Για να μην διώξεις τον φίλο σου το λέω :D

  3. #3
    Είχα διαγράψει το παιχνίδι που είχε κατεβάσει αλλα το ξαναεγκατέστησε!! :(

  4. #4
    ρε παιδιά,δε μπορώ να σας καταλάβω
    δεν παντρεύεστε για να μη δεσμευτείτε και καλά
    εγώ βλέπω ότι οι περισσότεροι κολλάτε στις σχέσεις περισσότερο κι από παντρεμένους με παιδιά
    όταν κάτι δε σου ταιριάζει το ξεφορτώνεσαι
    γι αυτό δεν αποφεύγετε την δέσμευση???????????
    ή απλά βολεύετε τους μαλάκες να καλοπερνάνε εις βάρος σας χωρίς δεσμεύσεις και υποχρεώσεις???????????
    τι το θες το φυτό????
    για να το ποτίζεις μόνο??????????

  5. #5
    Δεν συγκατοικούμε, απλά τον φιλοξενώ σε λίγες μέρες θα φύγει!! Έχουμε ζήσει αρκετά πράγματα μαζί και ξέρω ότι μ αγαπάει απλά τον τελευταίο καιρό φέρεται περίεργα!! το έκανε και χθές αυτό με το λαπτοπ που χθές είχα γεννέθλια και εκεί λέω ΦΤΑΝΕΙ!! και μαλώσαμε!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    226
    Λοιπόοοοον σου βρήκα τη λύση... Θα αρχίσεις κι εσύ να παίζεις ένα παιχνίδι όλη μέρα και δεν θα του δίνεις σημασία. Οπότε θα αρχίσει τα παράπονα αλλα εσύ θα παριστάνεις το πουλάκι τσίου ;).. Θα του λες συνέχεια "οκ οκ σταματάω, παρήγγειλε κάτι να φάμε εσύ ωστόσο.. ", "θες να πάμε καμιά βόλτα; Οκ σε μισό ετοιμάζομαι.." κτλ κτλ αλλα δεν θα ξεκολλάς ποτέ. Βέβαια αν είναι τελείως "καμένος" η αντίστροφη ψυχολογία δεν νομίζω να κάνει δουλειά! Θα πρέπει να λάβεις πιο δραστικά μέτρα ;)

  7. #7
    xaxaxa!το έχω προσπαθήει αλλά δεν μπορώ να παίζω όλη την ώρα και κουράζομαι και μόλις ξάπλωσα τσουυυπ βρήκε την ευκαιρία και μου είπε άντε τόση ώρα έπαιζες ....θα παίξω εγώ τώρα!! ε δηλ έλεος!!! έχει γ....ει την σχέση!! ¨( σορρυ κιόλας!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    226
    χαχαχαχαχαχαχχαα Είναι περίπτωση!!! Σε πόσες μέρες θα φύγει;;

  9. #9
    σε 5 περίπου!! του μιλάω ήρεμα και ωραία , το εκμεταλεύεται, του φωνάζω τσατίζεται!!! εχω πελαγώσει!!μήπως δεν είναι τόσο σοβαρό το θέμα και είμαι εγώ υπερβολική?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    661
    Οταν ειναι επαρχεια, παιζει και εκει συνεχεια?

  11. #11
    ναι συνεχώς!! καφέ νετ ποτό νετ και ύπνο!!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    661
    κοιτα...επειδη ειμουν και εγω 'καμενος' με αυτα καποτε, πιστευω θα του φυγει η ορεξη για καψιμο...πολυ πιθανον να παιζει μαζι (διαδικτυακα εννοω ) κ με ατομα που ειναι απο την πολη του ή 'φιλους' απο το διαδικτυο και για αυτο μην ξεκολλαει ευκολα. Απλα καντου παρατηρησεις οτι αυτο που κανει...δν ειναι σωστο και οτι κατανταει μαλ###ς

  13. #13
    ναι ναι έπαιζε πολυ cs και τώρα lol..με τα παιδιά από εκεί ..τι να πώ δεν ξέρω!!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Απλα σε εχει δεδομενη του κερατα.

  15. #15
    και εγώ τι πρέπει να κάνω για να αλλάξει αυτό?? γιατί το ότι με έχει δεδωμένη το έχω καταλάβει και εγώ

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Βία και ηλεκτρονικά παιχνίδια
    By birdhed in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 25-07-2022, 12:50
  2. Προβλημα η απλα παιχνιδια του μυαλου
    By Deleted-member171215 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 11-02-2012, 10:54
  3. gay σχέση ενώ είσαι σε straight σχέση
    By in_flames in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 23-12-2011, 22:23
  4. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 19:34
  5. το μυαλό μας...και τα τρελλά του παιχνίδια...
    By Fleur in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-02-2011, 10:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •